Jump to content

gal reiketu streikuoti ?


voras

Recommended Posts

kaip tik atvirksciai,jie sandelius issitustins,bus proga atsviezint veliau produkcija,jau ne viena karta taip sake...

ir as galiu pasakyti kad lenina maciau

o kodel tu perki benzina koneleje uz tiek kiek jie kaina nustate ir jei ji tau nepatinka istustines savo rezervos vistiek atvazuosi ir pirksi kiek jie bepaprasytu

paskaityk mano posta auksciau. del sandeliu faktas kaip blinas, neturi kur det produkcijos....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 62
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

supratau viska, ir palaikau :):) . kiekviena diena beveik, tenka su pienininkais bendraut, visi verkia.... o rokiskio suris nebeturi sandeliu produkcijai.... konkreciai, pieno laktozei.

as dar ziema sakiau, kad kitais metais skaitysiu, kiek desimciu limonu pieno imones uzdirbo...

butu viskas gerai,kad jie tolygiai ta pelna dalintusi su zaliavininkais,bet cia tik svajuko drambliones...

cia padaryta didziule klaida draskan kolhozus ir privatizuojant gamyklas o kad atstatyti teisinguma reikia kad vieningumas biski viska sudrebintu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip tik atvirksciai,jie sandelius issitustins,bus proga atsviezint veliau produkcija,jau ne viena karta taip sake...

ir as galiu pasakyti kad lenina maciau

o kodel tu perki benzina koneleje uz tiek kiek jie kaina nustate ir jei ji tau nepatinka istustines savo rezervos vistiek atvazuosi ir pirksi kiek jie bepaprasytu

paskaityk mano posta auksciau. del sandeliu faktas kaip blinas, neturi kur det produkcijos....

Tda cia blogiau bet nenoriu tiketi kad jie turi uzsizapasine visu rusiu produkto ir nemanau jei sumazetu tiekimas kuriam laikui jie nesurieguotu ir jiem butu pofik

jei zinuociau visus atsakymus i si dilema neknisciau zeme bet kad kazka reikia daryti tai faktas o gal streikas ir yra iseitis sueitu i kruva daug galvu ir gal ka sugalvotu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirmiausei tai pinigu galma skolintis is banko ir tai dabar yra saugu lengva ir pigiau Antra uz trsas reikia sudarineti sutartyis tokes kad butu atsikaitimo terminas iki naujamecio ir tik pingais

o jei nesikooperosim ir bandism isplaukti pavieniui rykliai mus sues Keisciausei tai kad uz tuos pinigus kurie turetu nusesti musu kisenese jie perka musu zemes

praeita savaite snekejau su latviu ukiniku Jis dirba palei rusino siena kazkur Tai ten situacija tokia kad stambesni ukinkai ir zu produkcijos perpirkejai ateina pas mazesni ukinika paskaicuoja jo galima 10 metu pelna ir ji sumoka ir taip pasiima uki Zeme aisku dazniausei lieka buvusio ukinko nuosavybeje bet ir tai nevisada Taip jie baigai isnaikinti smulkesnius Sake smulkesnio ukinko kaip 200ha aplinkui neliko O kas bando priesintis is tu produkcija superkama uz juokinga kaina i trasos parduodamos uz kosmine Niekas neatsilaiko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o ko galetume pasimokuti is uzsienio ukininku? kaip jie elgiasi su derliumi? kaip kovoja su perdirbejais kad kaina juos tenkintu, kam nors teko dometis?

Ten perdirbėjai ir yra patys ūkininkai.

ta prasme?

taip jie stengesi savo produkcija neperduoti kaip zaleve o arba pats kazka su ja daro arba veza i gamikleles kuriu akcinikas jis yra Tos gamikleles su mielu noru priima ukinikus i dalinikus kad uzsitikrinti zaleve Irtik visiskai lisna produkcija parduoda supirkejams priestai pasitares su konsultantu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o ko galetume pasimokuti is uzsienio ukininku? kaip jie elgiasi su derliumi? kaip kovoja su perdirbejais kad kaina juos tenkintu, kam nors teko dometis?

Ten perdirbėjai ir yra patys ūkininkai.

ta prasme?

Ta prasme galiu pasakyti pavyzdį ten kur pats pragyvenau 2,5 metų Danija. Ten yra du dideli mėsos perdirbimo fabrikai kurie priklauso patiems ūkininkams ir to pakanka kad kiaulienos eksporte pasaulyje užimtų 3 vietą, tai pat 3 pieno perdirbimo įmonės kurios priklauso ūkininkų kooperatyvams

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkavimas niekada nebuvo ir nebus didelių pelnų verslas. Iš vienos pusės valdžia, kuri tikrai neleis jums įsiūbuot kainų. O iš kitos - stambus verslas, prieš kurį galim burnot kiek norim, tačiau įtakos jų sprendimams ir veiksmam turim mažai.

Streikuot ūkininkai bando ir dabar. Argentina jau pora mėnesių streikuoja, blokuoja kelius. Valdžia, kad pristabdyt kainų šuolį, padidino eksporto mokesčius aliejinėms kultūroms, ūkininkam užvirė šūdas ir visi išėjo į kelius. Iš pradžių žadėjo nekult sojų, bet apsigalvojo, nukūlė, susipylė į plastmasines žarnas prie kelių ir nepardavinėja. Ar tuo ką nors pasieks - neaišku, lyg ir turėtų prasidėt kažkokios derybos. Pas mus tai nemanau, kad išeitų kažką panašaus organizuot žininant, kad lietuvis lietuviui - vilkas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šitoje temoje aistros kiek aprimo, tai norėčiau kiek prikelti ją. Arba numarinti iki galo.:)

Žodžiu, mąsčiau, galvojau, dar perskaičiau "grūdų rinkos apžvalgos" pasisakymus ir bandau reziumuoti situaciją. Kaip matau iš Gedimino pilies bokšto.:)

Grūdininkai.

Noras yra susikooperuoti ir parduoti brangiau.

Viena iš pagrindinių problemų-sandėliavimas. Gali samdyti kokį nori derybininką, bet jei prie elevatoriaus vartų stovi tavo priekabų virtinė, rezultatai nebus patys geriausi. Supirkėjas gi irgi nekvailas.:)

Sandėlių problemą galima spręsti:

1. Nuomojantis bokštus/elevatorius.

2. Statant juos.

Pirmojo sprendimo privalumas yra tas, kad nereikalingos didelės investicijos (susimeta kokie 50 ūkininkų po kokius 10 t.lt, už surinktą 0.5 mln.lt issinuomoja pusę kokio elevatoriaus pajėgumų ir sėdi santykinai ramiai, pardavinėdami grūdus, kada palankiau.

Trūkumai matyčiau 2: pirmas-nelabai rasi, kas norėtų tau išnuomoti elevatorių (nes paprastai supirkėjai būna jų savininkais). Antra-jei netyčia susirasi ir tau gerai pasiseks suprekiauti, tikėtina, kad kitais metais savininkai (jie gi-grūdų supirkėjai), kad netrukdytum jų bizniui ir nebrangintum produkcijos, nepratęs arba suras pretekstą nutraukti nuomos sutartį.

Antrasis būdas-sandėlių statyba.

privalumai - patys esate šeimininkai. Įsivaizduočiau vis tik kooperaciją, o ne statybą pavieniui. Kiek pamenu iš universiteto laikų, yra tokia "mąsto ekonomija". Viliuosi, kad ji dar neišnyko.:) Tai gi susirenka kokie 20 ūkininkų, įkuria kooperatyvą (ar ką nors panašaus), sumeta po 100 t.lt. dar keletą milijonų pasiskolina iš banko, pasistato sandėlius ir sėkmingai prekiauja bei grąžina pinigėlius bankui. Po kurio laiko paskolos nebelieka ir pelno maržą padidėja.

Trūkumai-didelės investicijos bei lietuviškas charakteris. Nežinau ir negaliu pasakyti, kiek kainuoja pvz. viena sandėlio tona. Tačiau kalbant su ūkininkais, valdančiais 1000 ha ir daugiau, jie turi sandėlius ir planuoja juos plėsti. Nes apsimoka. Todėl galvoju, kad ir penkiems ūkininkams, dirbantiems po 200 ha, apsimokėtų turėti kažkokius sandėlius.

Lietuviškas charakteris. Faktas, kad jis nėra pats geriausias. Kaip taisyklė, rajone/apylinkėse yra keli stambesni/stambūs ūkininkai, kurie tarpusavyje konkuruoja, nuomodami ir pirkdami žemes. Todėl tarp jų normalaus susikalbėjimo paprastai nebūna. bent jau aš taip pastebėjau. O gaila. Jie jie sugebėtų apsijungti, kažkodėl manau, kad visų jų rezultatai pagerėtų.

Dar viena bendra problema- logistika. Kiek aš sugebėjau pasišnekėti su protingesniais žmonėmis, idealu, kai grūdais vežami iki 50-60 km nuo elevatoriaus. Vėliau transporto kaštai auga, todėl nauda sandėliuoti "kažkur" mažėja. Todėl filosofinis klausimas jums visiems: jei man pavyktų išsinuomoti elevatorių pvz. Kėdainiuose, ar vežtumėte grūdus iš Joniškio, Pavalio ar pan?:) Arba kitaip suformuluosiu klausimą: koks maksimalus gali būti tarp lauko ir elevatoriaus? Būtų man būtų aiškiau.

Pienininkai.

Visi verkia, bet nieko nebando daryti. Arba bent jau aš nematau. va, vienos Suvalkijos stambios bendrovės pirmininkas skundžiasi, kad moka kapeikas, kad reikės vežti į Lenkiją. Bet po kelių minučių pareiškia: jei lenkai avansu nemokės už pieną, jis jo neveš. geriau jau už centus pardavinės lietuviams. Įdomi pozicija.:) Faktas, kad netikiu, jog lenkai mokėtų avansu. Vadinasi, padėtis be išeities..? Pamąsčiau čia kurią naktį, kai nemiga kamavo, ir sumąsčiau. Yra tokios banko teikiamos sutarties vykdymo garantijos. Jei banko klientas neįvykdo kažkokios sutarties, bankas už jį kitai sutarties pusei perveda garantijoje numatytą sumą. Tokiu būdu abi pusės (pirkėjas ir pardavėjas) turėtų būti laimingi...:) Sprendimas (bent teoriškai) yra, bet ar jį žino pieno gamintojai, nežinau.

Kaip pasakė Ostapas Benderis, skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. O aš pridėčiau dar vieną sentenciją. Ją vienoje konferencijoje pasakė vienas čekų profesorius, dirbantis privačiame versle. Jei už projektą atsakingas konkretus asmuo, projektas bus sėkmingas. Jei už jo vykdymą atsako komisija, komitetas ar pan.-jis pasmerktas žlugti. Kiek peržvelgiau savo atmintį, ši taisyklė kaip ir pasitvirtina. Todėl siūlyčiau nelabai tikėtis pagalbos iš ūkininkų sąjungos, rūmų ar skyriaus vadovų. Niekas kitas geriau nežino situacijos kaip jūs.:)

Trumpai tiek.:) Širdingai dėkoju, jei viską perskaitėte. O jei dar ką ir parašytumėte/pakomentuotumėte, būtų idealu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip,viskas tamstos surašyta l.teisingai.Bet yra tas bet,lietuviškas charakteris.Jeigu jau aš turiu daugiau žemės už kaimyną,prikuliu grūdų daugiau,o jei dar supirkėjas pasiūlys man keliom kapeikom daugiau,tikrai į kaimyną nežiūrėsiu...Ir ta sakyčiau nesveika konkurencija dėl žemės nuomos egzistuoja.Ir manyčiau nebūtina iškart griebt milijonus už ragų,užtektų pradėt nuo kelių ūkininkų susitarimo parduot didesnį kiekį konkrečiam pirkėjui.Bet man atrodo,kad LT žemdirbiai dar per gerai gyvena.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia jau biski i tema ka as postringauju kokius puse metu .Lietuva ne pasaulio bamba ir nieko ipatingai nepakeis bet palaipsniui tureime pristaikyti prie europiniu tradiciju arba prisitaikyt Realybe baisi bet tokia kad visi ukiai iki 100 ha yra pasmerkti nebent jie prades vikdyti altrnative veikla arba bus misrus ukia kurie is vienos sakos denks kita saka Is kitos puse kiekvienas turi dirbti savo darbo Jei tu augini givulius tai nelisk prie augalininkistes ir atvirsciai Tik profesionalus ukia gali isspausti is tamtikros sakos max Man garausdu ziurti kaip givulininkas bando sau uzsiauginti grudu savo reikmem ir tesiog tyciojasi is zemes tai tegul jis ja perduos augalininkui ir jie abu tures pelno Bet neee niekada to nebus nes givulinkas nepasitiki augalininku o augalininkas nari isdurti givulinka Bet cia tik laiko kausimas kol mazas augalinkas pasiduos o givulinkas supras kad negali vienos sakos remati kita o jei nesupras ir jam hana

O kas liecia sandelius galiu pastebeti viena pastaba jei is praetu metu peno ir virspeniu zmogelia nusipirko dzipus o ne pasistate saugyklas araba nesugebejo tai padaryti tai ju dienos suskaicuotos nes zaidimo teisykles griesteja ir isgyvens stiprus ir profisionalai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia jau biski i tema ka as postringauju kokius puse metu .Lietuva ne pasaulio bamba ir nieko ipatingai nepakeis bet palaipsniui tureime pristaikyti prie europiniu tradiciju arba prisitaikyt Realybe baisi bet tokia kad visi ukiai iki 100 ha yra pasmerkti nebent jie prades vikdyti altrnative veikla arba bus misrus ukia kurie is vienos sakos denks kita saka Is kitos puse kiekvienas turi dirbti savo darbo Jei tu augini givulius tai nelisk prie augalininkistes ir atvirsciai Tik profesionalus ukia gali isspausti is tamtikros sakos max Man garausdu ziurti kaip givulininkas bando sau uzsiauginti grudu savo reikmem ir tesiog tyciojasi is zemes tai tegul jis ja perduos augalininkui ir jie abu tures pelno Bet neee niekada to nebus nes givulinkas nepasitiki augalininku o augalininkas nari isdurti givulinka Bet cia tik laiko kausimas kol mazas augalinkas pasiduos o givulinkas supras kad negali vienos sakos remati kita o jei nesupras ir jam hana

O kas liecia sandelius galiu pastebeti viena pastaba jei is praetu metu peno ir virspeniu zmogelia nusipirko dzipus o ne pasistate saugyklas araba nesugebejo tai padaryti tai ju dienos suskaicuotos nes zaidimo teisykles griesteja ir isgyvens stiprus ir profisionalai

visiskai i lankas nusikalbejai,ner nieko geriau kaip paciam gyvulininkui uzsiauginti grudus pasarams, beje,zalienas kas kazkiek metu irgi reikia atseti,tai jei suari tu ta dirva,nemanau,kad ir gruda butu sunku imest...visiskai nelogiska tavo pozicija

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na zemes ukis yra tokia meniska saka kad kaip bepasielgtum visad busi teisi betkurio atveju Bet mano pastebejimais kaip teiksykle gyvulinkai turi nedidelius plotus ir nevisada nasia technika Plius jiems dazniausei nelieka laiko ir ziniu priziurti paselius Jei tuos laukus dirbtu augalinkistes specas is tu lauku islauzdu didesni derliu ir jo pakaktu abiem ir sejomainos klausimus galma butu aptarti Mazdauk primeciau kad as galiu siulyti kad givulinkas deklaruotu savo laukus gautu ismokas o kad leitu man dirbti jo laukus jam dar palikciau tona nuo ha grudu o jei imtu atvalas tai gal ir daugiau Manau ir jam ir man apsimoketu bet deje mes esame lituviai ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na zemes ukis yra tokia meniska saka kad kaip bepasielgtum visad busi teisi betkurio atveju Bet mano pastebejimais kaip teiksykle gyvulinkai turi nedidelius plotus ir nevisada nasia technika Plius jiems dazniausei nelieka laiko ir ziniu priziurti paselius Jei tuos laukus dirbtu augalinkistes specas is tu lauku islauzdu didesni derliu ir jo pakaktu abiem ir sejomainos klausimus galma butu aptarti Mazdauk primeciau kad as galiu siulyti kad givulinkas deklaruotu savo laukus gautu ismokas o kad leitu man dirbti jo laukus jam dar palikciau tona nuo ha grudu o jei imtu atvalas tai gal ir daugiau Manau ir jam ir man apsimoketu bet deje mes esame lituviai ....

nebutina nuvertinti taip visus, bet jei paliktum po tona man is ha,as tau pasakyciau gal galvoj tau negerai...man priedu,dar is taves reikes dvigubai tiek pirkt,sorry,bet tikrai nesamone sugalvojai...as manau,kad ekologiskai ukininkaudami grudininkai labiau svaisto nei gyvulininkai,manau apie siuos zemes plotu svaistunus tau reiketu placiau kalbet,o nesikist i gyvulininku reikalus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na gal as ir klistu bet bandau sanprotauti Aisku nemazai kas augina givulius sugeba ir laukuose normaliai suktis bet yra nemazai kurie tikrai negauna visko ko galma isspausti is zemes Ekologai aisku negauna max derliu bet jie gauna ismokas na ir tegu Kas liecia kad tau truktu mano pasiulytos vienos tonos tai tu pagalvok kad ja gauni be jokiu idejimu ir pastangu o aisku kiek truks turetum dasipirkti ir tai naturalu nes augindamas sau perki trasa kura ir darbo jiega Pelna as tau atiduodu iskarto o vietoje to kad pirktum trasas ir tt tu jau perki gatava produkta ir be jokios rizikos kad neuzaugs Aisku jei tu turi meslo as privalesiu ir su mielu noru ji nupirksiu Jei tu gerai sukiesitai viskas ok bet yra nemazai kas augina 3-4 tonas o as gal galeciau isspausti 5-7 Pagal mano skaiciavimus jam lieka apie viena tona ekvivalentinio pelna tai as ja jam duosiu ta pelnao pats bandisiu isspausti kad ir man liktu o jei matisiu kad kad tu gauni tarkim dvi ar trys tonas pelno tai gal man jau ir nieko nelieka cia reikia skaicuoti ir derinti Mano galva kiekvienas turetu dirbti savo darba o jei sugebi gerai daryti kelis tai labai sveikinu Tokiu yra bet mazai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

idomei sneki ponas.visi gerai žinom jog jai pirksi pašarus tai pienas išvis neapsimokės .savo auginamas grudas ira kur kas pigesnis kad ir ne naše tėchnika prižiurėtas ir nukultas.betu aš taip ir isivaizduoju gyvulininkyste.mėšlas naudojamas trašom o gaunamas derlius pašaram.bėto kaip jau ir buvo minėta ,reik pievas ir ganyklas atnaujinti kas tris metus.beto manau kaiptik grudininkai žeme gadina.dideliem plotam idirbti naudoja sunke tėchnika ir daug chemijos .jug iškur jiem imti organiniu trašu.beto daugumos tik pelno siekimo tikslas o agrarinė buklė bei sveikos produkcijos gamyba ju nejaudina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pons vrimvydas kalbi agrarinės ekonomikos instituto galvočių lūpomis,arba labai gerai įsimeni jų parašytus straipsnius...Ir dar matau netrivoji kad maži ūkiai (apie 100 ha)žlugtų.Bet čia matai vyksta kaip ir gamtoj,natūrali atranka,bus žlungančių visokių,ir mažų ir didelių,viskas priklauso nuo šeimininko.Ir patarlė yra,ne kiekvienam pabažnam Dievo š... uostyt...O dėl specializacijos tai mano nuomonė būtų tokia,(aš pats ir užsiimu tik augalininkyste),mes augalininkai daugiausia tą žemelę ir alinam,nuodijam,ir tas manau dar atsirugs.Nederėtų viską pinigais skaičiuot,nors dar matyt tokia karta užaugo ir mada atėjo.O mišrūs ūkiai mano galva kaip tik pažangiausi,nes taikoma sėjomaina,tręšiama org.trąšomis,kurių dar nenurungė jokia chemija.Pasėjus žieminius po kelių metų liucernos reikėtų paskaičiuot jų pelningumą gyvulininko,kaip sakai neišmanančio apie jų auginimą,ir tamstos,profo,kaip save laikai ūkyje.Rezultatas būtų manau tikrai ne pačio naudai,ir daugokokai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pons vrimvydas kalbi agrarinės ekonomikos instituto galvočių lūpomis,arba labai gerai įsimeni jų parašytus straipsnius...Ir dar matau netrivoji kad maži ūkiai (apie 100 ha)žlugtų.Bet čia matai vyksta kaip ir gamtoj,natūrali atranka,bus žlungančių visokių,ir mažų ir didelių,viskas priklauso nuo šeimininko.Ir patarlė yra,ne kiekvienam pabažnam Dievo š... uostyt...O dėl specializacijos tai mano nuomonė būtų tokia,(aš pats ir užsiimu tik augalininkyste),mes augalininkai daugiausia tą žemelę ir alinam,nuodijam,ir tas manau dar atsirugs.Nederėtų viską pinigais skaičiuot,nors dar matyt tokia karta užaugo ir mada atėjo.O mišrūs ūkiai mano galva kaip tik pažangiausi,nes taikoma sėjomaina,tręšiama org.trąšomis,kurių dar nenurungė jokia chemija.Pasėjus žieminius po kelių metų liucernos reikėtų paskaičiuot jų pelningumą gyvulininko,kaip sakai neišmanančio apie jų auginimą,ir tamstos,profo,kaip save laikai ūkyje.Rezultatas būtų manau tikrai ne pačio naudai,ir daugokokai.

pilnai su jumis sutinku...net nera ka pridurti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na gal as ir klistu bet bandau sanprotauti Aisku nemazai kas augina givulius sugeba ir laukuose normaliai suktis bet yra nemazai kurie tikrai negauna visko ko galma isspausti is zemes Ekologai aisku negauna max derliu bet jie gauna ismokas na ir tegu Kas liecia kad tau truktu mano pasiulytos vienos tonos tai tu pagalvok kad ja gauni be jokiu idejimu ir pastangu o aisku kiek truks turetum dasipirkti ir tai naturalu nes augindamas sau perki trasa kura ir darbo jiega Pelna as tau atiduodu iskarto o vietoje to kad pirktum trasas ir tt tu jau perki gatava produkta ir be jokios rizikos kad neuzaugs Aisku jei tu turi meslo as privalesiu ir su mielu noru ji nupirksiu Jei tu gerai sukiesitai viskas ok bet yra nemazai kas augina 3-4 tonas o as gal galeciau isspausti 5-7 Pagal mano skaiciavimus jam lieka apie viena tona ekvivalentinio pelna tai as ja jam duosiu ta pelnao pats bandisiu isspausti kad ir man liktu o jei matisiu kad kad tu gauni tarkim dvi ar trys tonas pelno tai gal man jau ir nieko nelieka cia reikia skaicuoti ir derinti Mano galva kiekvienas turetu dirbti savo darba o jei sugebi gerai daryti kelis tai labai sveikinu Tokiu yra bet mazai

tas gyvulininkas,kuris niekinga derliu,tavo atzvilgiu uzaugina,nededama aisku ir jokios chemijos,jokiu trasu,tad ju ir neperka,atitinkamai mazai nukula,bet ir lesos,panaudotosgrudu auginimui,atitinkamai mazesnes...gyvulininkas augina tiktai tiek, kiek jam paciam reikia...ir dar vienas dalykas...jeigu tu sesi pas mane zemeje grudus,tu sesi pelningiausia rusi, t.y. kviecius, salyklinius miezius...bet pvz gyvulininkui tiktai to nepakanka, reikia ir avizu ir paprastu mieziu (baltymingesniu pasarui),aisku tu ju neauginsi ir gyvulininkas liks nieko nepeses...o kas jei uzpuls sausra, ir zole nudzius,kaip tai buvo pries pora metu,man reikes pasaro...as savo augindamas dali susuku i rulonus baltus ir turiu pasaro,bet nemanau,kad tu sedamas,leisi man paselius nupjaut...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...