Jump to content

nuo ko pradeti?


marijus_s

Recommended Posts

  • Atsakymai 74
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

kad per didelis tai sutinku, bet minimum perpus pigesnis ir du kart sparciau dirba. Jei maz variklis tai klausimas kuris ekonomiskesnis. Be to daug maziau krato ir turi "powershift" (gal ne visai, bet kazkas panasaus) pavaru deze. minusas - daugiau genda ir sudetingesnis ir sunkesnis remontuout :)
Pusantrinis nera toks universalus agregatas kaip MTZ ar T-40, pusantrinis labiau orientuotas i sunkuosius zemes darbus
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as atsimenu savo pradzia, kai pradejau turejau berods 12 ha zemes...

tai buvo 2004 metu pavasaris, dabar 250, 2008 metu pavasaris, ne nezinau ka patarti zmogui, jei planuoji tik shiap laika leisti traktoriuje, tada 50 ha per akis, bet jei uzsikresi zemes virusu, tada tau galas, nes pasisotinti neimanoma, tiesiog nera ribu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seip apie t150k... toks pastebejimas, jis ne zemes ukio darbams, ir ne sunkiesiems... jis buvo kuremas "ssrs" transportiniu traktoriumi, o jo brolis t 150 lauko darbams, rusai vertino viksrinius kol metalas nekainavo.. :icon-wink: apie ta uzsikretima tevukai ~20 ha pievos ir sejamu panasei per puse, tai siemet jau 40 ha.. kitamet 60 kietinu pasiekti. tai tiek trumpai is mano puses :) uztektu MTZ eksportini galesi dirbti visus darbus art set aket purkst trest transporte pakankamai greitas ir stiprus. jei 70 ir daugeu tai jau reike 2 traktoriu ar koki galinga uzsenieti, bet vistiek reiketu papildomo galetu ir mazesnis tada buti ~40ag

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seip apie t150k... toks pastebejimas, jis ne zemes ukio darbams, ir ne sunkiesiems... jis buvo kuremas "ssrs" transportiniu traktoriumi, o jo brolis t 150 lauko darbams, rusai vertino viksrinius kol metalas nekainavo.. :icon-wink: apie ta uzsikretima tevukai ~20 ha pievos ir sejamu panasei per puse, tai siemet jau 40 ha.. kitamet 60 kietinu pasiekti. tai tiek trumpai is mano puses :) uztektu MTZ eksportini galesi dirbti visus darbus art set aket purkst trest transporte pakankamai greitas ir stiprus. jei 70 ir daugeu tai jau reike 2 traktoriu ar koki galinga uzsenieti, bet vistiek reiketu papildomo galetu ir mazesnis tada buti ~40ag
na as noreciau pasiekti nors 50ha, nes zemes pas mus laisvos nelabai yra, tada kai padidetu zemes plotai pirkciau dar viena traktoriu MTZ-82 arba deveta BELARUS 892 ar 952
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.

Zeme traukia mane nuo labai mazu dienu. Kaip sakant noro sitoje srityje daug, patirties beveik 0. Na tikro ukininko patirties. O siaip kaime esu praleides daug laiko ir traktoriu nuo lektuvo jau atskiriu :) . Baigiu 12 klase ir esu pasiryzes stoti i LZUU verslo vadyba. Pabandysiu padestyt savo padeti ir tikiuosi jus man padesit rast sprendima, vizija gal net. Aisku kai pradejau sia sritim giliau dometis - skaityti dokumentus, istatymus, reikalavimus, jusu forume daug prisiskaiciau tai kyla toks ispudis, kad neturint geros startines pozicijos ukininku tapt sunku. Na neturi kapitalo negauni paramu, paskolu,lizingu ir t.t.

O mano situacija tokia:

Na taip paemus startine pozicija yra ties nuliu. Tarkim perimciau 1ha zemes ukio valdos kaime is giminiu. Na cia ir isikurt butu galima kaip ukininko gyvenamojio vieta. Na bet reikia ir dirbamos zemes ir technikos. O nuosavos zemes ten praktiskai nera [na ~5ha]. Technikos taipogi nera. Yra tik didelis noras siuo dalyku uzsiimti. Buna tokiu kurie metus atidirba ir norisi begt i miesta. O as pats mieste gyvenu ir tik galimybei atsiradus raunu i kaima. Cia ramu, gamta...

Plestis cia galimybes praktiskai neribotos. Aplinkt zemiu yra daug, bet jos mazai derlingos. Bet kaip zinau negalima valstybines zemes pirkt kol neukininkauji 2 metus. Beto ir Es parama nuo 12 ha skiriama. Ziurima kiek turi pradinio kapitalo. Na aisku uz ka ja ir nupirksi... Esme ta kad noriu gyvent ir dirbt kaime, bet nieko neturiu. Noras yra - pinigu nera.

Noreciau isgirst jusu nuomones ar tai realu. Jus ukininkai ir manau galit protingai, issamiai ir aiskai patart ka nuo ko pradet tvarkyt. I ka pirma kreip demesi, Iskur pritraukt pinigu technikai.

Tikiuosi uz toki pasisakyma akmenim labai neuzmetysit. :icon-wink:

Dekui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pagal dviliktoko rashliava turiu pastebet , kad daug dokumentu esi prisiskaites. jei labai nori pradet, zeme reikia nuomoti, apdirbima gal pasisamdysi koki kaimyna, sek rugius isanksto, tai pirmais metais bent ant chemijos sutaupysi, jei anksti pasesi ju nereikes purkshti nuo zoliu, taigi nereiks samdytis, nukulti irgi pasamdysi ka, o jau po pirmu metu nusipirksi t40 ir kokius 20 ha su juo apsidirbsi, na o paskiau turetu praeiti noras

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuomoti žemę ir samdyti techniką. :icon-rolleyes: Vargu ar liks pelno. Gal bandyk kultūras, kurios iš ha duoda daugiau pelno: bulvės, kopūstai, svogūnai, morkos, braškės... Jei turi auto, į turgų pavežiosi. Darbo daug, bet pradžiai pinigų pasidaryti galėtum, o vėliau gali ir augalininkystę, kai technikos turėsi. Matosi, kad ketinimai geri. Turi pavykti. Sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As tau galiu patart kaip be dideliu investiciju gali pasidaryt bizni nemaza, gal net nebereiks apie ukio kurima galvoti.

Nusipirk prekybos bazese ar kokiam urminiam turguj darzoviu, nusivezk i turgu ir parduok dvigubai, ar beveik dvigubai po kiek pirkai, geresnio biznio nerasta, investicijos minimalios, biznis maksimalus, aisku reikia geros vietos turguje, ir geru prekiu, per diena gali padaryti 500 lt, o kai eina tai zmogeliukai ir po 2k pasidaro per diena, taip kad lek i zvalgyba ir pirmyn, per menesi vasara ikalt 30k be problemu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.

Zeme traukia mane nuo labai mazu dienu. Kaip sakant noro sitoje srityje daug, patirties beveik 0. Na tikro ukininko patirties. O siaip kaime esu praleides daug laiko ir traktoriu nuo lektuvo jau atskiriu :) . Baigiu 12 klase ir esu pasiryzes stoti i LZUU verslo vadyba. Pabandysiu padestyt savo padeti ir tikiuosi jus man padesit rast sprendima, vizija gal net. Aisku kai pradejau sia sritim giliau dometis - skaityti dokumentus, istatymus, reikalavimus, jusu forume daug prisiskaiciau tai kyla toks ispudis, kad neturint geros startines pozicijos ukininku tapt sunku. Na neturi kapitalo negauni paramu, paskolu,lizingu ir t.t.

O mano situacija tokia:

Na taip paemus startine pozicija yra ties nuliu. Tarkim perimciau 1ha zemes ukio valdos kaime is giminiu. Na cia ir isikurt butu galima kaip ukininko gyvenamojio vieta. Na bet reikia ir dirbamos zemes ir technikos. O nuosavos zemes ten praktiskai nera [na ~5ha]. Technikos taipogi nera. Yra tik didelis noras siuo dalyku uzsiimti. Buna tokiu kurie metus atidirba ir norisi begt i miesta. O as pats mieste gyvenu ir tik galimybei atsiradus raunu i kaima. Cia ramu, gamta...

Plestis cia galimybes praktiskai neribotos. Aplinkt zemiu yra daug, bet jos mazai derlingos. Bet kaip zinau negalima valstybines zemes pirkt kol neukininkauji 2 metus. Beto ir Es parama nuo 12 ha skiriama. Ziurima kiek turi pradinio kapitalo. Na aisku uz ka ja ir nupirksi... Esme ta kad noriu gyvent ir dirbt kaime, bet nieko neturiu. Noras yra - pinigu nera.

Noreciau isgirst jusu nuomones ar tai realu. Jus ukininkai ir manau galit protingai, issamiai ir aiskai patart ka nuo ko pradet tvarkyt. I ka pirma kreip demesi, Iskur pritraukt pinigu technikai.

Tikiuosi uz toki pasisakyma akmenim labai neuzmetysit. :icon-wink:

Dekui.

Šiuo atvėju labiausiai tiktu patarlė "Roma per viena diena nepasistate" . Galiu pasakyti , kad jei tikiesi labai greito žęmių išplėtimo ir geros technikos pilno kiemo tai mesk viska iš galvos.

Iš kitos pusės jeigu esi pasiruošęs ilgam ir kruopščiam darbui , jei turi kantrybės ir nedegi noru viska turėti iš karto, tai viskas įmanoma.

Dar patarciau , bent viena vasara (Geriau visus ūkinius metus) padirbėt pas kokį rimtesnį ūkininka. Gauta praktika atsakys pačiam į žymiai daugiau klausymų nei visi forumiečiai kartų paėmus.

:icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakyciau greit prsiplesti ir viska tureti - nerealu. Kad pinigu vezimais nesivesiu irgi suprantu. Del praktikos pas ukininka - taip cia ideja gera. Taip manau ir padarysiu. Na bet tarkim sakot bulvem uzsiimt. Na pasodinsiu, isauginsiu kazkiek vistiek. O kaip su pardavimu? Lenkai kaip suprantu pigiau pardavineja. O kas tada is manes pirks? Na nuleidus kaina pirks, bet kokia tada is to nauda jai parduodi uz ta pacia kaina kiek tau isauginimas kainavo.

Ir apskritai kiek kainuotu apytikriai pasodint 1 ha bulviu? Pradedant nuo pievos isarimo. Kiek hektarui zemes apytiksliai reikia sekliniu bulviu? Ir kiek kainuotu isaugint? Purskimai visokie ir t.t.

Turint tuos pacius 5 ha zemes juk galima apsisodint kazkiek. Labai juk brangiai neturetu kainuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakyciau greit prsiplesti ir viska tureti - nerealu. Kad pinigu vezimais nesivesiu irgi suprantu. Del praktikos pas ukininka - taip cia ideja gera. Taip manau ir padarysiu. Na bet tarkim sakot bulvem uzsiimt. Na pasodinsiu, isauginsiu kazkiek vistiek. O kaip su pardavimu? Lenkai kaip suprantu pigiau pardavineja. O kas tada is manes pirks? Na nuleidus kaina pirks, bet kokia tada is to nauda jai parduodi uz ta pacia kaina kiek tau isauginimas kainavo.

Ir apskritai kiek kainuotu apytikriai pasodint 1 ha bulviu? Pradedant nuo pievos isarimo. Kiek hektarui zemes apytiksliai reikia sekliniu bulviu? Ir kiek kainuotu isaugint? Purskimai visokie ir t.t.

Turint tuos pacius 5 ha zemes juk galima apsisodint kazkiek. Labai juk brangiai neturetu kainuot.

Galiu pasakyt be pievu isarimo. Sekla jei labai taupiai naudosi ir bus gana smulki sekla, gali uztekt ir 2,5 ar net 2 t i ha, bet siaip normaliai tai buna apie 3 t i ha. 1 t sertifikuotos is vakaru europos apie 2000 lt, taip kad vienam hektarui jau kaip minimum 5k Lt, plius trasos, tikrai nemaziau kaip 2000 Lt/ha (cia taip dar gana skupiai tresiant, na nebent jau zemes labai derlingos), o siaip tai trasu kainai augant manau kad tuoj 3000 lt/ha bus. Toliau lieka chemija, nuo zoliu ir maro, priklauso kas augo pries tai, daugiameciu yra nera... metai sausi ar lietingi tai 1000 kaip minimum bet realiai tai ir daugiau gaunasi. Nu ir pabaigai kuras... :D cia nesiryztu prognozuot, nes kaina auga kaip kokie bambukai, valandom, bet bulviu 1 ha manau iseina apie 250- 300l (niekad neteko skaiciuot tokiu dalyku, gal kas tiksliau zino)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip su ES parama? Ten zinau ziuri i turimos zemes kieki, technika. [jaunuju ukininku isikurimas]. O jai as issinuomociau, na imkim maksimuma - 40 ha. [1ha=1k EU]. Ir kas man is to? Technikos neturiu. Niekas nezinot kiek imanoma nusitrest pinigu turint tik zemes isnuomotos 5 metam?

Nuosavos žemės reikia turėti min. 12 ha :icon-exclaim: , kurią per 5 metus turi padidinti iki 20 ha. Likusią dalį turėtum išsinuomoti. Žodžiu, 20 ha nuosavos + 20 ha nuomojamos = 40 ha=40 tūkst. EUR (maks.parama). Už tuos 138 t. Lt nusipirksi 95-100 AJ traktoriuka (John Deere, NH, Case). O vat padargai - atviras klausimas. :icon-rolleyes:

Dar reikėtų įskaičiuoti verslo plano paruošimo išlaidas bei 2 metų pasėlių draudimą (jis kažkur grubiai sudarys 2000LT/metams).

Na, ir melstis, kad planą patvirtintų...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip su ES parama? Ten zinau ziuri i turimos zemes kieki, technika. [jaunuju ukininku isikurimas]. O jai as issinuomociau, na imkim maksimuma - 40 ha. [1ha=1k EU]. Ir kas man is to? Technikos neturiu. Niekas nezinot kiek imanoma nusitrest pinigu turint tik zemes isnuomotos 5 metam?

Nuosavos žemės reikia turėti min. 12 ha :icon-exclaim: , kurią per 5 metus turi padidinti iki 20 ha. Likusią dalį turėtum išsinuomoti. Žodžiu, 20 ha nuosavos + 20 ha nuomojamos = 40 ha=40 tūkst. EUR (maks.parama). Už tuos 138 t. Lt nusipirksi 95-100 AJ traktoriuka (John Deere, NH, Case). O vat padargai - atviras klausimas. :icon-rolleyes:

Dar reikėtų įskaičiuoti verslo plano paruošimo išlaidas bei 2 metų pasėlių draudimą (jis kažkur grubiai sudarys 2000LT/metams).

Na, ir melstis, kad planą patvirtintų...:)

dar verta pamineti kad prie viso to traktoriu ar ka perki drausi 100% 5 metu laikotarpiui, tai irgi siokios tokios islaidos...draudimas kaip suprantu mazes pagal nusidevejima, bet is pradziu reiks drausti visai sumai... idomu kiek kainuos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar verta pamineti kad prie viso to traktoriu ar ka perki drausi 100% 5 metu laikotarpiui, tai irgi siokios tokios islaidos...draudimas kaip suprantu mazes pagal nusidevejima, bet is pradziu reiks drausti visai sumai... idomu kiek kainuos...

Naują techniką bet kuriuo atveju drausčiau. Bent jau aš. O tai po to nagus nusigrauši, jei kas atsitiktų. Jei aš gerai pamenu, draudimas kainuoja maždaug 1 proc. nuo turto vertės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar verta pamineti kad prie viso to traktoriu ar ka perki drausi 100% 5 metu laikotarpiui, tai irgi siokios tokios islaidos...draudimas kaip suprantu mazes pagal nusidevejima, bet is pradziu reiks drausti visai sumai... idomu kiek kainuos...

Naują techniką bet kuriuo atveju drausčiau. Bent jau aš. O tai po to nagus nusigrauši, jei kas atsitiktų. Jei aš gerai pamenu, draudimas kainuoja maždaug 1 proc. nuo turto vertės.

beje klausimas del jaunu ukininku programos, tai pvz jej as dbr turiu nuosavos 13 ha zemes, tai po penkiu metu vykdant projekta man reikes tureti 20 ha ar isplesti 20 ha t.y. tureti 33? aciu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

beje klausimas del jaunu ukininku programos, tai pvz jej as dbr turiu nuosavos 13 ha zemes, tai po penkiu metu vykdant projekta man reikes tureti 20 ha ar isplesti 20 ha t.y. tureti 33? aciu :)

Jei turi 13, tai per penkerius metus beliks tik 7 ha įsigyti.:) Beje, kalbame apie ŽŪN (naudmenis), ne bendrą plotą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

motinai nera dar 55metu, is jos uki galesiu perimti ar ne? kaip su nuomuojama zeme? nebus kokiu kabliuku su ta valstybine kuria ji nuomoja, kaip tai reiketu sutvarkyti? :icon-rolleyes:

Dėl ūkio parėmimo nelabai pakonsultuosiu.:) Nes ne mano sritis. Čia reikėtų kreiptis į NMA (ten yra atskiras skyrius, kuris tuo užsiima). Bent tais atvejais, kur aš susidūriau, buvo kuriami JŪ nauji ūkiai, po kiek laiko (kai buvo renkamos paraiškos) tėvai paduodavo paraiškas dėl pasitraukimo, perėmėju nurodydami savo vaikus-jaunuosius ūkininkus. Vienas kitam netrukdo. Bent jau aš taip suprantu.:) Kaip yra iš tikrųjų, sužinosime rudeniop, kai bus įbertintos paraiškos.

Dėl valstybinės žemės nuomos performinimo reikėtų kreiptis į nuomotojus. T.y. paduodant dokumentus, reikia pateikti Registrų centro žemės nuosavybės pažymėjimų kopijas, kuriuose matyti, kad nuomotojas-būsimas jaunasis ūkininkas. Rekomenduojama nuoma sudaryti kokiems 6 metams, o idealu-10.

Trumpai tiek.:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...