Jump to content

nuo ko pradeti?


marijus_s

Recommended Posts

na pas mane tiek investiciju nera kad 50h apseti ir isdirbti, planuoju pradziai bent jau kokius 8 ar 10h apseti ir ziureti kaip kas o toliau tai bus matyti jei viskas ok tada nuomotis rasiu is ko manau cia pas mus senukai aplink jaunu ukininku nera,,, zemes tai priemolis ir molis visur o kaip ten su tais derlingumo balais? zadu tirtis zemes tai butu ydomu daugiau suzinoti kaip ir kas??

na as numates turiu sandelivimui yra darzine tokia man pradziai uztektu tik isbetonuoti reiktu ir dar koki vedinimui varikli pastatyti...

Su 10 ha augalininkystes prapulsi, jei gausi 2t pelno is ha uz javus - tai bus labai gerai, bet kai tokios kuro ir trasu kainos tai labai abejoju ar tiek isspausi, kai plotai nemazi tai tada gal ir apsimoka, o su 10 ha tai tik apsidziaugsi kad dirbai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 74
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

tada aišku pievos .ganyklos ,gyvuliai na kaip ten ,kur karvių melžt nereikia

o ....mėsiniai... skerdykla ...perdirbimas...prekyba..na kaip

:D

Tai ir einu tuo keliu-auginu mėsinius,tik apimtys kol kas mažos...na o skerdyklos tikrai nestatysiu nes dėl savo gyvulių bus per didelė,o ir šiaip Lietuvoje skerdyklų per daug...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano nuomone galima bandyt pradet. jei supranti kaip traktorius veikia ir sugebi krapstyt technika ir virint gali idet koki 30000lt i sena tarybini slamsta pagrindiniam darbam dirbt. Pradzia ypac siais laikais nelengva, kai pas kaimynus rimta technika dirba. Kaip suprnatu jaunas esi, gali bandyt i jauna ukininka eit. Mano nuomone reiktu is ten imt trasu barstykle, purkstuva ir sejama.

Ar verta pirkt belarusa? net gerai panaudoti jie labai brangus. Mano galva geriau t40 ir pusantrinis uz ta pacia kaina. t40 prieziuros darbam ir pusantrinis arimui ir kultivavimui. Ant 50ha to per akis. Ir aisku reikia nusiteikt kad butinai kas nors per darbymeti suges :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano nuomone galima bandyt pradet. jei supranti kaip traktorius veikia ir sugebi krapstyt technika ir virint gali idet koki 30000lt i sena tarybini slamsta pagrindiniam darbam dirbt. Pradzia ypac siais laikais nelengva, kai pas kaimynus rimta technika dirba. Kaip suprnatu jaunas esi, gali bandyt i jauna ukininka eit. Mano nuomone reiktu is ten imt trasu barstykle, purkstuva ir sejama.

Ar verta pirkt belarusa? net gerai panaudoti jie labai brangus. Mano galva geriau t40 ir pusantrinis uz ta pacia kaina. t40 prieziuros darbam ir pusantrinis arimui ir kultivavimui. Ant 50ha to per akis. Ir aisku reikia nusiteikt kad butinai kas nors per darbymeti suges :)

na domiuosi kaip ten su tais jaunaisiais ukininkais yra ka jie ten gali pasiulyti man :) gal tu ka zinai apie ta parama? kaip geriau ka susiorganizuoti per juos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai pradėčiau nuo to,l kad dar kartą gerai pagalvočiau ar tikrai to noriu :icon-wink:

na as darbo nebijau jei jau tai turi galvoje... yra viskas apgalvota tik mane baugina tas kad nezinau kaip kas bus jei pasiimu kokia paskola kad nereiktu is namu kraustytis paskui...

tai as ir turejau omeni, turi tureti rimta verslo plana ir zinoti ka darai. Ivertinti visas investitcijas, potencialia graza, tada ivertinti alternatyvias investavimo sritis ir graza (kaip minimum turi uzdirbti daugiau nei padejas tuos pacius pinigus terminuotai) darvienas pavyzdys stomotologinio kabineto iranga kainuoja api 300000lt + patalpu nuoma itariu panasiai turesi sukisti ir i uki keisdamas krypti, taigi skaiciuok kas pigiau ir geriau ar irengti dantistei kabineta, moket jai alga, kas liko tau ar augalininkyste :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na taip logiska as ir nesakau kad mastau apie ukininkavima del to jog tai pats pelningiausias verslas, bet su zeme reikia kaska daryti, parduoti nenoriu. Na tas mane ir stabdo, bet ka pradedant nuo 0 yra tas pats, ta pati rizika ir tokios pacios visu nuomones kad nuo nulio neverta pradeti, na bet tai ka tada siulot? vaziuoti i airija? ne dekui jau buvau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad auginant javus ant 50 ha galima kazka pasiekt, praejo tie laikai, kai berniukai is 50 ha gaudavo "fantastiska" pelna ir is jo dvi bendroves nupirkdavo :icon-wink: Siuliciau pagalvot apie ka nors, kas duoda didesne pridetine verte (uogos, medeliai....) zodziu pasaulio mates esi zinai kaip zmones sukasi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad auginant javus ant 50 ha galima kazka pasiekt, praejo tie laikai, kai berniukai is 50 ha gaudavo "fantastiska" pelna ir is jo dvi bendroves nupirkdavo :icon-wink: Siuliciau pagalvot apie ka nors, kas duoda didesne pridetine verte (uogos, medeliai....) zodziu pasaulio mates esi zinai kaip zmones sukasi

sveiki,

na kodel apsiribojate tik javais? po keliu sezonu, jau sukulturintoje zemeje galima puikiai auginti dgm zoles, taip pat brangesnius augalus - vikius, zirnius, lubinus ir kita. Tinkamai apdorojus seklas, galima gauti didesni pelna (pats neauginu, bet grubiai paskaiciaves esu).

O nuo nulio pradesi, tai po metu kitu pats matysi ka sukuriai ir pasiekiai, tada bus aisku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie jauna ukininka zn tiek kad jei zeme turi ir gali uki registruot, tai su 50ha gali gaut 140000lt parama. Jei nieko tai dienai neturesi, tai su verslo planu sunku bus. Jei turesi kad ir rusiskos technikos tai vertintoju poziuris visai kitas bus. Tik beda kad su 50 ha nikokia rimtesne technika neiseina....

50 ha zemes tai jau lb rimta investicija. Tai pagrindine ukininko darbo priemone - jei nebus ka art tai ir pats brangiausias traktorius nepades.

I skolas lb smarkiai nelysk, nes pradedamas visvien kur nors "praliotu" padarysi, kurie gana zenkliai pelna primazins.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na as suprantu tuos zmones kurie cia raso turi po 1000ha zemes padaro po kelis milijonus apyvarta per metus

Patikėk, čia tokių (valdančių 1000 ha) yra vienetai.:)

tai jiem gal juokingai atrodo viskas kai as cia kalbu apie 10 ha ir jokios technikos neturiu, butu ydomu kad paskaiciuotumet kiek viskas kainuoja tarkim nuo suarimo iki nuvezimo parduoti?

Matai, agroserviso įmonių kol kas nelabai rasta Lietuvoje. O jei prašysi kaimynų, turinčių techniką, padėti tau apsidirbti laukus, jie dirbs, kai bus savo susitvarkę. Kadangi dabar reikalingas/tinkamas laikotarpis sėjai, javapjūtei ir kitiems darbams yra pakankamai trumpas (gamta išdaigauja) arba techniką gauni, kai tinkamiausias momentas jau praėjęs ar dar neatėjęs, visa tai ženkliai įtakoja derlių, t.y. tavo pajamas.

Dar santykinai didesnė grėsmė gamtos stichijoms. Būna, kad užeina kokia kruša, kuri kokio kilometro pločio juosta "iškulia" tavo javus... Jei turi didesnį plotą (pvz.: 300 ha), tokiai krušai iškūlus 10 ha, bėda santykinai mažesnė, nes lieka dar 290 ha. Bet jei augini 10 ha ir juos tau gamta "iškulia", pats supranti, koks rezultatas.

Čia aš taip vaizdžiai pabandžiau išdėstyti savo supratimą apie žemės ūkį, žiūrint pro daugiabučio langą.:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar keletas minčių.

Kiek suprantu, žemės tauragės rajone. Jei gerai pamenu, jos nėra labai smarkiai derlingos. Paprastai toje zonoje gyvulininkystė populiaresnė, kaip labiau prisitaikanti prie vietos sąlygų. Na, bet bandykime užsiimti augalininkyste...

Žemės, kiek suprantu, turėtum 50 ha. Grubiai ją vertinu po 4000lt/ha, vadinasi turto turėtum už 200 t.lt. Kad smarkiai "neužsiskolintum", siūlyičau skolintis 50 proc. nuo užstato, t.y. paskola būtų 100 t.lt. (Čia visi galime padiskutuoti, kokios technikos už tokią sumą galėtume nusipirkti).

Protingas paskolos laikotarpis-5 metai. T.y. gautume, kad kasmet reikėtų grąžinti po 20 t.lt paskolos ir (imu didžiausią sumą) maždaug 8 t.lt palūkanų (palūkanų kompensacijų irgi neįskaičiuoju). Galutiniame variante vien kreditoriui reikėtų sumokėti 28 t.lt /metus arba kitaip tariant, kiekvienas tavo turimas hektaras turi uždirbti bent po 560 lt, kuriuos atiduotum bankui/lizingui už įsigytą techniką.

Galima jaunojo ūkininko įsikūrimo parama. Jei niekas nesikeis, kitų metų pavasarį bus naujas šaukimas, priduosi paraišką, gausi paramą ir jau 2009 m. pabaigoje galėsi bandyti įsigyti naujos technikos už 138 t.lt, kuria realiai pasinaudosi 2010 metų pavasarį... Čia optimistinis scenarijus. Pesimistinis-nieko negausi.

Filosofinis klausimas: ar verta..?

:icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi

manu visi kalbat protingai ir visi kalbat is savo poziciju

tai yra gerai ir kuo daugiau minciu tuo zmogui bus lengviau apsispresti ka daryti, sudeliojus visu mintis

Geriausiai butu minys tu kurie turi manyciau 30-50-70 ha

tai zmogui pasyku tiksliai + ir - kas kiek is ko gaunas koki pelnai :) kokie nuostoliai kokia technika apdirba ir ....

Tada zmogus bus tikresnis ar kaip gyvens su 50 ha :)

Ir dar turiu toki klausima:

Kaip jus manot kaip tie gyvena kur turi 10 -20-30 ha ?

Ar jie dirba i minusa ? netikiu

Vieni islaidas 100-200-300 ha turi

Kiti islaidas 10-20-30 ha turi

Tik atitinkamu santykiu , aisku ir pelnas, ir technika atitinkama .

ir dar turi papildoma uzsiemima, nes su tiek zemes laisvai viska speji !!!

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip jus manot kaip tie gyvena kur turi 10 -20-30 ha ?

Ar jie dirba i minusa ? netikiu

Kiek man teko susidurti, pastarieji (statistiniai) ūkininkai nelabai vertina ir įskaičiuoja savo darbą. Turi papildomą darbą/pajamų šaltinį. Plius jie dirba su turima sena technika. Iš vienos pusės gerai-neturi įsipareigojimų kreditoriams, iš kitos pusės-galimybės plėsti ūkį ar jį modernizuoti yra ribotos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na su gyvulininkyste nieko bendro nenoriu tureti bent jau kolkas dirbau airijoj fermoj atsikandau matyt...
Na tai ir bandyk pirmus metus tuos 8- 10 ha apdirbt įsitaisius kokį T-40 + plūgas ir kultivatorius. O po metų gal ir vėl pasirodys kad ir vėl ,, atsikandai,,. :icon-rolleyes: Jei ir toliau norėsi ūkininkaut, aišku didint ha skaičiu.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na del to atsikandimo tai zinai kaip ukininkauju jau gal kokie 6 metai siaip nebegu y miesta ir mastau ka pelnino padaryti o ne taip kad darbo daug o pinigu nera... siaip prie namu zemes praktiskai nera ir jei mastysi plestis veliau tada jau turesi tuos galvijus vezioti y ganyklas na papildomos problemos gaunasi... na aisku viskas issprendziama yra nespjaunu y gyvulininkyste siaip bet jei noresi kaska uzdirbti irgi turesi zemes nemazai tureti ir tehnikos...

na ok cia kiek supratau apie javus labai pesimistiskai visi kalba na gal ir tiesa kad su tiek zemes nieko nebus bet tada kaip jums atrodo kuom verta uzsiimti? koki versla jus pradetumet siuo metu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
na su gyvulininkyste nieko bendro nenoriu tureti bent jau kolkas dirbau airijoj fermoj atsikandau matyt...
Na tai ir bandyk pirmus metus tuos 8- 10 ha apdirbt įsitaisius kokį T-40 + plūgas ir kultivatorius. O po metų gal ir vėl pasirodys kad ir vėl ,, atsikandai,,. :icon-rolleyes: Jei ir toliau norėsi ūkininkaut, aišku didint ha skaičiu.

mano galva arimui "ant pusantrinio traktoriaus" (t150) ir odesos plugu pagailet nereiketu. Pats pries kibdamas i uki rimtai susradau viksrini su plugu uz 5000lt (dar apie 1000lt investuot reikejo) ir gyvenime neares visai neblogai sustvarkiau. Siaip ratini siulyciau - brangesnis, bet patvaresnis ir universalesnins

su t40 tj suvargsi ardamas. Vienas pas mus kaime tai gerai varydavo 3 ha iveikt per diena noredamas :) Jis gerai purskimo - tresimo darbams, bet ne sunkesniems. Silpnos pavaru dezes ir oru ausinamas variklis apkrovu nemegsta ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na su gyvulininkyste nieko bendro nenoriu tureti bent jau kolkas dirbau airijoj fermoj atsikandau matyt...
Na tai ir bandyk pirmus metus tuos 8- 10 ha apdirbt įsitaisius kokį T-40 + plūgas ir kultivatorius. O po metų gal ir vėl pasirodys kad ir vėl ,, atsikandai,,. :icon-rolleyes: Jei ir toliau norėsi ūkininkaut, aišku didint ha skaičiu.

mano galva arimui "ant pusantrinio traktoriaus" (t150) ir odesos plugu pagailet nereiketu. Pats pries kibdamas i uki rimtai susradau viksrini su plugu uz 5000lt (dar apie 1000lt investuot reikejo) ir gyvenime neares visai neblogai sustvarkiau. Siaip ratini siulyciau - brangesnis, bet patvaresnis ir universalesnins

su t40 tj suvargsi ardamas. Vienas pas mus kaime tai gerai varydavo 3 ha iveikt per diena noredamas :) Jis gerai purskimo - tresimo darbams, bet ne sunkesniems. Silpnos pavaru dezes ir oru ausinamas variklis apkrovu nemegsta ...

na mano nuomone pusantrinis per didelis ant tokio ploto, as patarciau MTZ 50 su 80varikliu, ar su su vienu MTZ 80UK eitu apdirbti 50ha?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...