Jump to content

pirmosios ES parama gavusiu ukininku aukos


Doncas

Recommended Posts

Kiek teko Panevėžyje susidurti tai tikrai šaunūs ir geranoriški darbuotojai.Mano praktikoje pirma biurokratinė įstaiga kuri dirba operatyviai ir gerai kaip privati firma.Jei ir toliau taip liks tai tikrai nebus kuom skustis.

Aš galvoju, kad mums tiesiog pasisekė su tikrintoja...:) Nes tokio geranoriškumo tikrai niekada nesitikėjau iš valdiškų įstaigų darbuotojų.

Na, kai darysim kitą projektą, bus aiškiau. :lol: ar čia visos Panevėžio darbuotojos tokios malonios, ar tiesiog pasisekė pirmąjį kartą.

Na kad gal ne išimtis papuolė.Kiek susidūriau ir pagal kitas programas (tėvai naudojosi "Ankstyvu pasitraukimu iš žemės ūkio gamybos"),su tikrintojais,tai visi malonūs ir geranoriški.

Apie naują projektą jau pamąstau bet pirma šitą reikia įvykdyti. :) Pavasariop bus aiškiau kokį projektėlį kursime. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 99
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Na kad gal ne išimtis papuolė.Kiek susidūriau ir pagal kitas programas (tėvai naudojosi "Ankstyvu pasitraukimu iš žemės ūkio gamybos"),su tikrintojais,tai visi malonūs ir geranoriški.

Tavo rajone turiu klientą, kuris daro nediduką (apie 400 t.lt) projektėlį pagal didesniųjų projektų programą. Ir gavo NMA tikrintoją vyrą. Tai čiaudi ne tas žodis. net priekabiavimą galima būtų įžvelgti. Perkeltine prasme.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar kartą perskaičiau tą straipsnį apie kraštietį ir net juokas paėmė kaip tiksliai buvo aprašytas NMA darbuotojo, ieškojusio 50 sąramų, tikrinimas. Patikėkit, tikrai taip yra. Pas vieną ūkininką atvažiavo tikrinti nupirktos technikos, tai tikrintojas labai buvo nepatenkintas, nes švietė saulė ir jis niekaip negalėjo teisingai nufotkinti stendo :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zmones, gera nuomos sutartis (forma) kainuoja 4000 - 5000 lt, ir tikrai atsiperka.. nebent gauni is ko nusikopijuot :) bet, bent jau is mano patirties, "apygeres" nuomos sutartis naudoja tik keli is man zinomu ukininku, ir tai lieka niunsu, kurie ten nera aptarti, ir kuriu joks miesto (ar kaimo) teisininkas nesupras, o tos tam tikros nuostatos atsiranda is asmenines patirties, tada sodini gramanta (bet ne per gramatna) teisininka, ir priverti "teisine kalba surasyt" tai kas tau atrodo teisinga.

dar neteko susidurt jokiu gudrocium, kuris galetu pergudraut mano sutarti.. yra bande grasinti teismais (cia jau tie supirkejai su savo gudrociais), tai as tik pasakau, kad as jiems pats asmeniskai duosiu 100 lt, kad jie nueitu pas ju paciu pasirinkta teisininka, kad jiems objektyviai isaiskintu kas ir kaip.. galu gale baigiasi dazniausiai taip, kad arba nuperku as pats, arba nusprendzia "toliau nuomot" ir neparduot. tiesa, reikia atsargiai su startinem nuomos kainom, kurios neatitinka rinkos vertes (na ten kad mokescius taupyt ir panasiai), nes jei startas zenkliai neatitiktu rinkos, tada galima gincyt kazka (bent taip man paaiskino zmogus, kuris panasius dalykus sprestu). beto - negaliu pabrezti labiau - JOKIU BUDU NEGALIMA NUOMOS VELUOT MOKET DAUGIAU KAIP 1 MENESI, nes tado kokia bebutu sutartis ja gali be vargo nutraukt, motyvuodami, kad velavimas yra esminis sutarties pazeidimas - -nesvarbu, kad sutartyje numatyta kitaip.. ta va tiek minciu :)

pats, tikriausiai kaip mano advokatas, kuris pries teisma sake oi, laimesim, oi nieko cia nera, o teisme pamekeno, ir pralose. O gal kartais tas pats :icon-eek: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...

gali visko but. tikriausiai su manim susidurei :) aisku juokauju.. turek omeny, kad 90% teisininku is mano patyrimo, nori pinigu, o ne teigiamo rezultato. Yra kelios kontoros, kurios "stovi" uz savo parasytas sutartis.

is mano patirties, jeigu koks mano opnentas eina pas 100 ltl uz pareiskima teisininka, jis visada gryzta pilnas entuziazmo, kad laimes :) atsiuncia man pareiskima, o po to ilgai nemiega, kol galu gale nusprendzia, kad neverta veltis.

jei parasytum trumpa aprasyma, kas tamstai buvo, galbut galeciau ka pakomentuot.

zmones, gera nuomos sutartis (forma) kainuoja 4000 - 5000 lt, ir tikrai atsiperka.. nebent gauni is ko nusikopijuot :) bet, bent jau is mano patirties, "apygeres" nuomos sutartis naudoja tik keli is man zinomu ukininku, ir tai lieka niunsu, kurie ten nera aptarti, ir kuriu joks miesto (ar kaimo) teisininkas nesupras, o tos tam tikros nuostatos atsiranda is asmenines patirties, tada sodini gramanta (bet ne per gramatna) teisininka, ir priverti "teisine kalba surasyt" tai kas tau atrodo teisinga.

dar neteko susidurt jokiu gudrocium, kuris galetu pergudraut mano sutarti.. yra bande grasinti teismais (cia jau tie supirkejai su savo gudrociais), tai as tik pasakau, kad as jiems pats asmeniskai duosiu 100 lt, kad jie nueitu pas ju paciu pasirinkta teisininka, kad jiems objektyviai isaiskintu kas ir kaip.. galu gale baigiasi dazniausiai taip, kad arba nuperku as pats, arba nusprendzia "toliau nuomot" ir neparduot. tiesa, reikia atsargiai su startinem nuomos kainom, kurios neatitinka rinkos vertes (na ten kad mokescius taupyt ir panasiai), nes jei startas zenkliai neatitiktu rinkos, tada galima gincyt kazka (bent taip man paaiskino zmogus, kuris panasius dalykus sprestu). beto - negaliu pabrezti labiau - JOKIU BUDU NEGALIMA NUOMOS VELUOT MOKET DAUGIAU KAIP 1 MENESI, nes tado kokia bebutu sutartis ja gali be vargo nutraukt, motyvuodami, kad velavimas yra esminis sutarties pazeidimas - -nesvarbu, kad sutartyje numatyta kitaip.. ta va tiek minciu :)

pats, tikriausiai kaip mano advokatas, kuris pries teisma sake oi, laimesim, oi nieko cia nera, o teisme pamekeno, ir pralose. O gal kartais tas pats :icon-eek: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Tai ir įvykdei pažadus, sugadinai žmogui gyvenimą :icon-evil: . Labai gaila bet prieš du tris metus niekas nenujautė, kas bus 2009 ir toliau. Žinoma buvo ir fantastikos lygio planų. Manau jis dar ne paskutinis . Viską pakišo išaugusiomis žaliavų kainomis užauginta produkcija, kurią parduoti teko net ne savikainos kaina .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ir įvykdei pažadus, sugadinai žmogui gyvenimą :icon-evil: . Labai gaila bet prieš du tris metus niekas nenujautė, kas bus 2009 ir toliau. Žinoma buvo ir fantastikos lygio planų. Manau jis dar ne paskutinis . Viską pakišo išaugusiomis žaliavų kainomis užauginta produkcija, kurią parduoti teko net ne savikainos kaina .

O gal nesimėtom tokiais kaltinimais..? :icon-cool: Tu jį pažįsti, žinai visą istoriją..?

Aš tau pasakysiu tik tiek. Dar 2007 m. (jei pamenat, kainos grūdų buvo fantastiškos) jis dirbo +/- ant 0. Kai gavo ES paramos pirmą dalį, vietoj to, kad grąžintu dalį paskolos ar bent prasifinansuotų likusią antrą dalį, nusipirko naujos technikos.

Bent jau reikėtų pasiskaičiuoti, kiek reikės kreditoriams kasmet grąžinti ar pan. O ne gyventi viltimi, kad kasmet produkcijos kainos augs...

P.S. Labai norėjau jam padėti ir prieš porą metų bandžiau inicijuoti refinansavimo iš to banko klausimą, tačiau pačiam iškilo tiek klausimų, kad supratau, jog čia nieko nepadėsiu.

P.P.S. Kad tau būtų ramiau, jis ir toliau ūkininkauja, o jo vaikai -nebadauja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar aš kaltas, jeigu pas kažką su jumoro supratimu ne viskas tvarkoje :icon-cool::icon-wink:

p.s. Iš kokių žmogus pinigų pirko ? Skolintų iš bankų ? Kodėl tada bankas skolino jeigu buvo nesamonės verslo plane. Ar čia kompetencija tikrintojų išlenda. Ir tik nereikia aiškinti, kad davė be verslo planų be balansų. Pats tais procedūras praėjes ir žinau kaip jie kabinosi. Atėjai basas plikas ir še tau pora milijonų, gal ką nors sugalvosi. Taip nebuvo :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar aš kaltas, jeigu pas kažką su jumoro supratimu ne viskas tvarkoje :icon-cool::icon-wink:

Nu i šutočki u vas, kolega. Šiais laikais tokiomis temomis taip juokauti pavojinga... :icon-cool::icon-wink:

Nenoriu čia veltis į ilgas diskusijas ūkininkas vs bankas vs NMA.

Bankas davė todėl, kad rizika buvo priimtina. Paskolos/užstato santykis tikrai buvo protingas. Pagal pateiktus balansus (spėju) sugebėjo paskolą aptarnauti. Nes į verslo planus analitikai nelabai žiūri. Na, nebent žemės plotas dvigubai išauga ar pan. O vat kodėl viskas įvyko ne pagal planą-negaliu pasakyti. Nes žemės ūkis-tokia įdomus sektorius. Čia ne bet kas gali jame dirbti. Nes nuo meilės, patyrimo, įgūdžių, vidinio balso daug kas priklauso. Pvz. uk.algis dirba panaus derlingumo žemėse. Bet pas jį kažkodėl visai kiti skaičiukai gaunasi. Gal kad gražią ir protingą, suprantančią finansus dukrą turi..? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaikinai, nesipykstam :eusa-naughty:

Teisūs abu. O šioje situacijoje ko gero kalčiausias pats ūkininkas. Patikėkit, nemažai aš tų verslo planų prirašius, daugeliu atvejų matai - nu nepatemps tas žmogelis, nepatemps :eusa-think: Pyksti, įrodinėji. Galvojat jis klauso tavęs kai akyse ES milijonai ratuku sukasi :eusa-doh: Ir kiek dar tokių bus :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai viska planuoji pats, o ne samdyti konsultantai is kito rajono tai pasveri viska daug geriau. 2005 m padare man pirma verslo plana 500 000 Lt, sako darom daugiau (bet as sakau gal nepavesiu). Tai pro NMA ir per banka ciut ciut praejo, o kai pasirode galejau pavezt ir 1000 000 Lt. O balansus paziurai velgi pasirodo neina taip, bet palansas tik vienas, o ukiai viso trys dirba i pliusa. Taip kad pagal popierius ne visada galima sprest apie uki, nuvaziuoji i vieta, pakalbi su seimos nariais, paziuri visa situacija darbu atlikima ir planavima ir viskas matosi - jokiu popieriuku nereikia. Pas kita tie popieriai gali but geriausi, o namie net troba apgriuvus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

hm. neziojau kad uk.algis turi grazia dukra :) nesigyre.

vyrukai esme tokia.. z.u. yra tokia verslo saka, kur tik paskutinis durnius joje gali neuzsidirbti.. parodykit nors dar viena verslo saka, kurioje idejes 200, gausi 2500 po 5 menesiu.. taiva.. jeigu nori panas su sustra technika kibint ir prie elevatoriaus nuvaziaves barzda pakeles vaiksciot - taip, gali but bedu.. bet jei dirbi protingai ir investuoji i ta sriti kuri yra tikrai svarbi, tai manau prasut pro sali sunku...

yr abuves ir man atvejis, kai stipriai persiskolines ukininkas kreipesi pagalbos (cia pernai), sako tu mane paremk viskas per puse i ateiti, bet kad as liksciau verchas kaime.. juokinga.. nes jo visas zemes pereme uz "0". t.y. jis nesumokejo nuomu ir kiti aplinkiniai ukininkai kai skeriai issidalino viska per nakti. liko su daug grazios technikos,kuri dabar beje priklauso imonei kuri jam ta technika pardave ir daug skolos likusiam gyvenimui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hm. neziojau kad uk.algis turi grazia dukra :) nesigyre.

vyrukai esme tokia.. z.u. yra tokia verslo saka, kur tik paskutinis durnius joje gali neuzsidirbti.. parodykit nors dar viena verslo saka, kurioje idejes 200, gausi 2500 po 5 menesiu.. taiva.. jeigu nori panas su sustra technika kibint ir prie elevatoriaus nuvaziaves barzda pakeles vaiksciot - taip, gali but bedu.. bet jei dirbi protingai ir investuoji i ta sriti kuri yra tikrai svarbi, tai manau prasut pro sali sunku...

yr abuves ir man atvejis, kai stipriai persiskolines ukininkas kreipesi pagalbos (cia pernai), sako tu mane paremk viskas per puse i ateiti, bet kad as liksciau verchas kaime.. juokinga.. nes jo visas zemes pereme uz "0". t.y. jis nesumokejo nuomu ir kiti aplinkiniai ukininkai kai skeriai issidalino viska per nakti. liko su daug grazios technikos,kuri dabar beje priklauso imonei kuri jam ta technika pardave ir daug skolos likusiam gyvenimui...

jei taip butu galima uzdirbti nei butu nei vieno dirvuonuojancio lauko. Galima tikslesni skaiciavima su kokio vasarine kultura idejus 2000 gauni 2500 po 5 menesiu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...