Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

Gal kasnors turi kokiu protingu pasiūlymu dėl elektros kaštų? Šiandiena tokia rekordinė diena Lietuvai, dienos vidurkis 0,82 Eur/kwh, maksimali kaina 4 euriukai už vienetą :-D Gal ir viceministras kokia sinergija šitoje vietoje galetu įžvelgti? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, kestoxs pranešimas:

Gal kasnors turi kokiu protingu pasiūlymu dėl elektros kaštų? Šiandiena tokia rekordinė diena Lietuvai, dienos vidurkis 0,82 Eur/kwh, maksimali kaina 4 euriukai už vienetą :-D Gal ir viceministras kokia sinergija šitoje vietoje galetu įžvelgti? 

Vienintelis protingas sprendimas statytis saulės elektrines, tik pas mus kaip visada biurokratai mėgsta pasimėgauti valdžiuke, ir vietoj to kad leistų bent 100kw be jokių projektų darytis, sugalvojo skaičių 30. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 54 minutes , Ukius_bulvinskis pranešimas:

Vienintelis protingas sprendimas statytis saulės elektrines, tik pas mus kaip visada biurokratai mėgsta pasimėgauti valdžiuke, ir vietoj to kad leistų bent 100kw be jokių projektų darytis, sugalvojo skaičių 30. 

Ilgas projektas, nežinau dėl kainų, tikiu kad jau pagal paklausa bus smarkiai sukilę, pats terminas ilgas, norint 99 kw pasidaryti reikia 100 kw įvado, eso bepročiu kontora, net ten yra su kuo kalbėti, nei jiem tu į idomus. Vien su eso gali laukti nuo 6 mėnesių iki metu ir panasiai, žmones vis dar laukia kol į nama elektra įves ir tai trunka 6-12 mėnesių :-D  pati elektrine, galėčiau lažintis, kad ne už kalnu elektros pasaugojimas bus brangus malonumas. Sprendimu reiktų trumpuoju laikotarpiu. Kolkas mano skaičiavimais, jei kaina bent išsilaiko, variantas Dyzelinis generatorius, nesu visiškai tiksliai paskaičiaves, bet atrodo, kad bent diena labiau apsimoka Dyzelį kūrenti :-D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar dėl paramos, tai ūkininkai, nei žmones nei verslas, jie elektrinėms parama gali gauti tik per modernizavimą, kas reikškia  ilga procedūra, dideli pinigai už projektą, na ir visokiausi ministerijos  “lūkesčiai” gali tekti arba 5 metus dalbajobu pabuvot, arba iš elektros pasiekti didesni produktyvumą, ar kažką panašaus…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, kestoxs pranešimas:

Ilgas projektas, nežinau dėl kainų, tikiu kad jau pagal paklausa bus smarkiai sukilę, pats terminas ilgas, norint 99 kw pasidaryti reikia 100 kw įvado, eso bepročiu kontora, net ten yra su kuo kalbėti, nei jiem tu į idomus. Vien su eso gali laukti nuo 6 mėnesių iki metu ir panasiai, žmones vis dar laukia kol į nama elektra įves ir tai trunka 6-12 mėnesių :-D  pati elektrine, galėčiau lažintis, kad ne už kalnu elektros pasaugojimas bus brangus malonumas. Sprendimu reiktų trumpuoju laikotarpiu. Kolkas mano skaičiavimais, jei kaina bent išsilaiko, variantas Dyzelinis generatorius, nesu visiškai tiksliai paskaičiaves, bet atrodo, kad bent diena labiau apsimoka Dyzelį kūrenti :-D 

Kaina dar smarkiai nesukilo, vieno kw modulių kaina apie 450eur, tai 100kw apie 45k, na dar gal perkant tokį kiekį derybos įmanomos. Inverterių kainos visai padorios, apjungiant ant dviejų Inverterių apie 10k gautųsi, o toliau įrengimo kaštai, čia jau nuo fantazijos priklauso, galima 1kw maždaug už 100-150eur ant žemės pastatyti, plius firmos pajungimo kaštai, manau į 70k įmanoma sutilpti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia toks idomus pamąstymui, paleistos Panevėžio ir Elektrėnų elektrines kurių kaina lyg ir aiški, tai yra brangiausia  savikaina turinti elektra Lietuvoje 50  centu už kw, klausimas kodel mes jau antra savaite biržoje mokame daugiau negu 50 centu? Ir kitas klausimas, kodel dizeliniu generatoriumi gamintis elektra šiuo metu yra pigiau, panasiai apie 40 centu yra skaičiuojama kaina gaminant su generatorių, bet mes vistiek biržoje mokam virš 50 :-D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, kestoxs pranešimas:

Čia toks idomus pamąstymui, paleistos Panevėžio ir Elektrėnų elektrines kurių kaina lyg ir aiški, tai yra brangiausia  savikaina turinti elektra Lietuvoje 50  centu už kw, klausimas kodel mes jau antra savaite biržoje mokame daugiau negu 50 centu? Ir kitas klausimas, kodel dizeliniu generatoriumi gamintis elektra šiuo metu yra pigiau, panasiai apie 40 centu yra skaičiuojama kaina gaminant su generatorių, bet mes vistiek biržoje mokam virš 50 :-D 

Kreivys  kaip ir paaiškino kad per didelio galingumo mūsų eketrinės,  todėl biržoje atmeta pasiūlymus, nes kaip suprantu algoritmas skaičiuoja kad visos brangios elektros rinkoje nebus suvartota ir taip jį taps dar brangesnė. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Virgis. pranešimas:

Kreivys  kaip ir paaiškino kad per didelio galingumo mūsų eketrinės,  todėl biržoje atmeta pasiūlymus, nes kaip suprantu algoritmas skaičiuoja kad visos brangios elektros rinkoje nebus suvartota ir taip jį taps dar brangesnė. 

Čia buvo kalbama apie ta viena diena kai dienos vidurkis siekė 0,82. Negirdėjau, kad vėliau kažkas tokio butų įvykę. Bet kaina taip ir nenusileidžia darbo dienomis žemiau 0,5. Nzn man čia kažkaip  logikos smarkiai trūksta. Perki pigesne brangiau negu brangiausia. Mano giliu įsitikinimu kaina tiesiog negali viršyti 0,4. Nes tokiu atveju ir aš su generatorių galiu pardavinėti elektra, ir man apsimokės…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, kestoxs pranešimas:

Čia buvo kalbama apie ta viena diena kai dienos vidurkis siekė 0,82. Negirdėjau, kad vėliau kažkas tokio butų įvykę. Bet kaina taip ir nenusileidžia darbo dienomis žemiau 0,5. Nzn man čia kažkaip  logikos smarkiai trūksta. Perki pigesne brangiau negu brangiausia. Mano giliu įsitikinimu kaina tiesiog negali viršyti 0,4. Nes tokiu atveju ir aš su generatorių galiu pardavinėti elektra, ir man apsimokės…

Jus praleidot pagrindini sou,ana diena buvo 4eurai uz kilowata .

O dideli generatoriu turit ,nes as ir planuoju kazkoki ,vis kaip sako:pasroviui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, dzipas pranešimas:

Na esme ne brangumas bet tautos apiplesimas vidury dienos.

Cia jiem neidomu:Спасение утопающих — дело рук самих утопающих (is 12 kedziu)

Pencininkai griudami sutarti laukia eilej ,nes po nauju metuu atjunks elektra.Inpliacija nezabota ,kaip ssake:aa vistiek perka ,kam tuos mokescius mazint. Svarbu: medaliai atimti is sokeju.O kur dar gamtosauginiai reikalavimai ,tokie visokie . 

Kokiu kaliosu nepridarytu ,jie vistiek isgyvens .Pvz Estai zada isstoti is birzos ,o kur pirks elektra nesake.1991 m. Ignalinos AE gamino 60 proc. visos šalies elektros energijos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Virgis. pranešimas:

Kreivys  kaip ir paaiškino kad per didelio galingumo mūsų eketrinės,  todėl biržoje atmeta pasiūlymus, nes kaip suprantu algoritmas skaičiuoja kad visos brangios elektros rinkoje nebus suvartota ir taip jį taps dar brangesnė. 

Kreivai girdejot kazka , Kur tos dideles musu elektrines ? 

As girdejau:Baisu ,baisi kaina ... o ka daryt jis nezino ,ar tiesiog nenaudinga.Pvz anukas galimai galetu su kibiru parvezt is Taivanio ,o gal saules spinduliu is Kinijos .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Augunstas pranešimas:

Jus praleidot pagrindini sou,ana diena buvo 4eurai uz kilowata .

O dideli generatoriu turit ,nes as ir planuoju kazkoki ,vis kaip sako:pasroviui.

Nepraleidau, dar iš vakaro žinojau… Bet nesuprantu tokio išskirimo, nežinau jokio plano pagal kuri elektra butų perkama valandiniu tarifu. Šiuo metu, net dviejų laiko zonų pagal Birza neduoda. Tai visa esme yra mėnesio vidurkis. Tai kad kažkas nenaudojo elektros ta valanda, tai giliai nusišvilpt, nes rekordas  ena vienas po kito, rekordine valanda, rekordine diena 0,82 buvo. Galiausia praeita savaite rekordine savaites vidurkio 0,52 berods. Na ir rekordinis mėnesis nebeišvengiamas.

Turiu 36 kw atrodo dyzelinis, stovi, labai retai naudojamas. Dabar galvoju diena galima butų leisti ji, naktį pirkti, bet niekas man neduoda dviejų laiko zonų sutarties. Va tau ir laikai atėjo, turim išmanų skaitiklį, bet naudos menkai…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Augunstas pranešimas:

Kokiu kaliosu nepridarytu ,jie vistiek isgyvens .Pvz Estai zada isstoti is birzos ,o kur pirks elektra nesake

Lenku Birza dar yra, reikia kalbėt gal pas juos normaliau gautųsi… Čia turėtų būk diskusija ir kalbėt, bet jei kažkoks ten viceministras kalba, kad kogero reikia pripažinti kaip nauja relybe šitas kainas. Tai vargu ar kazkas keisis jei valdininkas skaičiuot nemoka. Mano įsitikinimu tai nauja relybė bus tada kai dyzelio poreikis padvigubės, nes kaina tiek elektrai tiek šildymui, dyzeliu dabar patrauklesne…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 54 minutes , kestoxs pranešimas:

valdininkas skaičiuot nemoka

 Jei atlyginimas butu is pelno 10% tai gal ir rezultatas butu . 

Statybininkas ,gerai pasake: Prie tokiu elektros kainu,ministras turetu galvoti diena nakti ,kaip sutvarkyti ta chaosa. 

Pastatyt elektrine saules= eile, priduot eile, visur eiles ,eiles eiles .

https://www.facebook.com/groups/1970995266517304

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Augunstas pranešimas:

 Jei atlyginimas butu is pelno 10% tai gal ir rezultatas butu . 

Statybininkas ,gerai pasake: Prie tokiu elektros kainu,ministras turetu galvoti diena nakti ,kaip sutvarkyti ta chaosa. 

Pastatyt elektrine saules= eile, priduot eile, visur eiles ,eiles eiles .

https://www.facebook.com/groups/1970995266517304

Geriau tureti,,savų ekspertų,,žurnalistų,,ir įtikinti tautą, o nedirbti. Nejaučiat,kad tuoj po rinkimų gyvenimas pagerejo: tylu, ramu jokių streikų, jokios kritikos......Auksas ,o ne valdžia...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, kestoxs pranešimas:

Lenku Birza dar yra, reikia kalbėt gal pas juos normaliau gautųsi… Čia turėtų būk diskusija ir kalbėt, bet jei kažkoks ten viceministras kalba, kad kogero reikia pripažinti kaip nauja relybe šitas kainas. Tai vargu ar kazkas keisis jei valdininkas skaičiuot nemoka. Mano įsitikinimu tai nauja relybė bus tada kai dyzelio poreikis padvigubės, nes kaina tiek elektrai tiek šildymui, dyzeliu dabar patrauklesne…

Dyzelio tipo Europos rezervai ištuštėjo,  tai dabar žiūriu kasdien kis brangsta,  nors nafta ir atpigo. Vienu žodžiu šūdas vistiek bus, kol neprasidės  krizė plius dar kovidas gali pakoreguoti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, arciu555 pranešimas:

Geriau tureti,,savų ekspertų,,žurnalistų,,ir įtikinti tautą, o nedirbti. Nejaučiat,kad tuoj po rinkimų gyvenimas pagerejo: tylu, ramu jokių streikų, jokios kritikos......Auksas ,o ne valdžia...

Nu aš ir galvoju, negi į Naisius niekas plytų neužvežė? Ans ne tik atomines statybas sustabdė, dar kažkokia rinkos pyderalizacija pakišo, o dabar iš naisiu kažką  dar vapsi apie Baltijos  vėjo parko statybų stabdyma. Visai nuo proto nušoko. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 51 minutes , AG Paulius pranešimas:

Sveiki, gal kas turite laisvą kibirą elektros ? :D Tačiau juokas, juokais bet dabar viena iš aktualiausių temų energetika, žiauri situacija tikiuosi kažkaip gal išbrisime iš tos energetinės krizės. 

Nzn ar krize yra geras žodis, bet lygiai taip pat Nzn ar kazkas kažką galvoja apie verslą. Apie gyventojus kiek suprantu galvoja ir planuoja. O ką ministerija, toliau elektrines tik per modernizavimą? Nors ka ten paramos, metai eile eso, bent puse metu eilė pas statytojus :-D Nauja relybė :-D Idomu man reakcijos kokios bus gavus sąskaita už rugpjūtį… Elektros verslo aukso amžius :-D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 23 valandas, kestoxs pranešimas:

Nu aš ir galvoju, negi į Naisius niekas plytų neužvežė? Ans ne tik atomines statybas sustabdė, dar kažkokia rinkos pyderalizacija pakišo, o dabar iš naisiu kažką  dar vapsi apie Baltijos  vėjo parko statybų stabdyma. Visai nuo proto nušoko. 

Tu kartais neperkaitai? Pala o kas trugde per 2 metus sitai valdziai ta vadinama elektros nesamone sustabdyti ? Kazkur girdeta kalta aplinka .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , ramas 1 pranešimas:

Tu kartais neperkaitai? Pala o kas trugde per 2 metus sitai valdziai ta vadinama elektros nesamone sustabdyti ? Kazkur girdeta kalta aplinka .

Tikėtina kad ta elektros nesąmonė mane ir didžiąja dalį verslo liečia, maždaug per nago juodima… kodėl nesustabdė? Kiek pamenu atkėlė, 6 mėnesiams. Jei atsiverstumėte biržos istorija bent 2 metams, pamatytum galbūt ryškesni vaizdą, kodėl niekas nesuko galvos, tarkim lygiai 2 metai atgal biržoje kaina 3,1 centas. Tai vargu ar kam tuo metu ir buvo idomu elektros kaina. Jei tiksliai tai maždaug  metai laiko kai kaina kyla. Ir 2-3 mėnesiai kai kaina nenormali. Nesakau, kad valdžia dare ir daro viską gerai. Rekcijos laikas į visa šita Š tikrai lėtas. Bet taip tu teisus kaip visada kažkam nuolatos pakliūna mėžti mėšlą… 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...