Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

Jei turite kokių klausimų klauskite, siūskite foto ir diskutuokme, spręskime iškilusias problemas o ne jas atidėliokime. Ačiū Zvanas  už pasidalintą informacija apie lauko būklę ir tręšimo planus, aišku tai nauja ir suprantama kad apie tokius procesus daug komentarų nebūna. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, AG Paulius pranešimas:

Jei turite kokių klausimų klauskite, siūskite foto ir diskutuokme, spręskime iškilusias problemas o ne jas atidėliokime. Ačiū Zvanas  už pasidalintą informacija apie lauko būklę ir tręšimo planus, aišku tai nauja ir suprantama kad apie tokius procesus daug komentarų nebūna. 

Gal kas papasakos apie tokius žaislus, kokia realią naudą galime turėti? Kaip pritaikyti ūkyje, kad atsipirktų ir neštų pelną http://www.iagro.lt/kartografavimo-lektuvas-trimble-ux5/

http://www.iagro.lt/trimble-greenseeker-paseliu-kokybes-matavimo-sistema/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, AG Paulius pranešimas:

Sakai grazbek kad viska pats vedi ok, bet kiek savo laiko sugaišti ?  sitemos principas ir yra kad surinktų duomenis ir juos pateiktų tau atsakyti kas yra blogai o kas gerai. 

Na aš čia jau nemažai esu praleidęs laiko prie laikų skaičiavimo kiek sugaištama laiko kelyje, lauke, prastovos, kokie yra darbo našumai ir .t.t tai už visa tai tikrai nenoriu mokėti vienu įkainiu, dėl to ir kuriamos sudėtinės DU apskaičiavimo sistemos. Mano atvėju viso augalininkystėi tenkančio darbo laiko 30 proc. sudaro transportas kelyje. kuris dėl zemėvaldos yra nekintantis ir priklauso tik nuo sėjomainos. 

Pagal verslo principa tu uždirbi tik tada kai tavo investuotas pinigas duoda gražą, 

aš šnekėjau apie pirmini informacijos surinkima tiek kiek reikia darbuotoju laiko apskaitai.sekantis informacijos apdorojimas yra apskaitininko ir buhalterio darbas. jis mėnesio pradžioje na tiksliau 1 dekados pabaigoje pateikia tikslesnes ataskaitas kuriose atspindi skaičiai.Na našumas toks abstraktus dalykas ypač siekiant sanaudu ir kokybės santyki.Juk ir patarlė rusiška sako paspešiš liudei nasmešiš...........

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, Zvanas pranešimas:

Gal kas papasakos apie tokius žaislus, kokia realią naudą galime turėti? Kaip pritaikyti ūkyje, kad atsipirktų ir neštų pelną http://www.iagro.lt/kartografavimo-lektuvas-trimble-ux5/

http://www.iagro.lt/trimble-greenseeker-paseliu-kokybes-matavimo-sistema/

aš kažkaip tikiu tik tais žaislais kurie realiai kažka naudingo valdo arba teikia reikalinga informacija.taip tėvukas parvežė nuotrauka iš vietnamo kur ryžiu lauka purškia dronas.Bet tai tokios realijos kai vidutinis ukininko dydis pusantro ha. tai tas dronas su ta užduotimi ir susidoroja nesunkiai.Kiek reiktu dronu kad jie nupurkštu 400 ha. per dvi dienas turbūt geras klausimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, Zvanas pranešimas:

O aš matau, kad blogai veikia rinktuvas, galbūt žiotis užsikišus, todėl dėl didesnės drėgmės šaltesnė dirva ir augalai šviesesni. Problema su bebrais tam griovy, vanduo aukštai, niekas jų nenori gaudyt.

skimbtelk medžiotojam ir trep,trep kojele.Pas mane bent tai tikrai veikia atvaro zonder komanda su kastuvais ,šunimis atlyko savo darba atvežė parodė nuotrauka kiek pagavo ir pasiskambina bent kelis kartus į metus pasiklausti kur dar yra bebru.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandų, viktorass pranešimas:

Ble... tema žiūriu tema vystosi geometrine progresija, bet vis dar šiukšlyne.

Zvnas, bet tai ar būtinai reika, kad neštu pelna, gal galima pabandyt šiaip iš smalsumo.

Niekur ji nesivysto. Įkelti dirvos tyrimų rezultatai. Įdomu, ten rodo, kad reikia belekiek fosforo bert tarkim. Ar temos autorius, kuris gyrėsi keliais aukštaisiai ir belekokia patirtim, iškėlė klausimą, kokia dalis to fosforo bus suvalgyta,  o kokia nuvažiuos į Baltiją visokių junginių pavidalu. Ir svarbiausia, kaip tuos nuostolius sumažint. Nors gal čia jau mokama info, tada tyliu ir aš.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Niekur ji nesivysto. Įkelti dirvos tyrimų rezultatai. Įdomu, ten rodo, kad reikia belekiek fosforo bert tarkim. Ar temos autorius, kuris gyrėsi keliais aukštaisiai ir belekokia patirtim, iškėlė klausimą, kokia dalis to fosforo bus suvalgyta,  o kokia nuvažiuos į Baltiją visokių junginių pavidalu. Ir svarbiausia, kaip tuos nuostolius sumažint. Nors gal čia jau mokama info, tada tyliu ir aš.

Sveikas, man asmeniškai jokio skirtumo kur ta tema randasi, matau kad kas dieną į ją užsuka kartais iki šimto kartais daugiau nei šimtas lankytojų, tai svarbiausia. Jei ir nebūtų galėčiau pats sau rašyti, o gal vėliau kas ims ir pamatys. Nesvarbu apie ką mes kalbėsime svarbiausia kad dalinsimės patirtimi ir vieni iš kitų mokysimės. Aš savo ruoštu stengiuosi kuo daugiau pateikti naujovių, arba iškelti kuo daugiau probleminių klausimų, apie technologija ir  ūkio valdymą, na iš pradžių gal sunku suprasti ką aš noriu pasakyti, bet visi Jūs gerbiamieji susiduriate su tomis pačiomis problemis.Dėl ko aš mokausi ir nuolatos duomiuosi agro sektoriaus nuojienomis, nes kartais jaučiu kad daug ko nežinau atsiranda žinių poreikio vakumas. Jaučiu, kad su tuo susiduria daugelis žmonių, ir kai taip greitai keičiasi mūsų pasaulis, mes turimė mokytis ir diskutuoti kad vyktų nuolatinė informacijos skaida. 

Be to džiaugiuosi kad ir pats Bulvinykas dažnai čia užsuki :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandų, AG Paulius pranešimas:

Sakai grazbek kad viska pats vedi ok, bet kiek savo laiko sugaišti ?  sitemos principas ir yra kad surinktų duomenis ir juos pateiktų tau atsakyti kas yra blogai o kas gerai. 

Na aš čia jau nemažai esu praleidęs laiko prie laikų skaičiavimo kiek sugaištama laiko kelyje, lauke, prastovos, kokie yra darbo našumai ir .t.t tai už visa tai tikrai nenoriu mokėti vienu įkainiu, dėl to ir kuriamos sudėtinės DU apskaičiavimo sistemos. Mano atvėju viso augalininkystėi tenkančio darbo laiko 30 proc. sudaro transportas kelyje. kuris dėl zemėvaldos yra nekintantis ir priklauso tik nuo sėjomainos. 

Pagal verslo principa tu uždirbi tik tada kai tavo investuotas pinigas duoda gražą, 

Neisizeisk, bet jei 30 proc transportas, kazka irgi reikia keist:) pirmi antri metai dar bet paskui reikia daryt isvadas, pvz didury lauko durpe 1 ha is 20 50 proc kad ten isziemos rapsai ar kvieciai, paskui nuo zoliu druciau reikia purkst ir panasios bedos... galima zaist, arba galima vidury lauko palikt ta 1 ha tarmim dobiiena pasejus, deklaruoji kaip dobilus zalinimui azoto kaupiant kultura, gauni 110 + 60 uz ankstini ir atlieka laisvi 3 ha paselio vietoj kuriu gali deklaruot poseli dar keli simtai:) uzuot kas antra karta atsedinedamas ziemini... visoki smelynai mazi slapi laukai kur niekas neauga kazka panasaus reikia galvoti. Asmeniskai as net ir nusikuliau 2 derliu tu dobilu ir dar sekla pardaviau, bet cia jau bonusas:). Aisku jeigu toj durpej, smelyne ar kokiam molio slaite pastaruisius 6 metus ten kuliama tas pats kaip ir visam lauke ir nera problemu tada aisku neverta, ismetinet,    Ir be tyrimu tokius dalykus pirma reikia susitvarkyt. Paskui buna kad daug surija laiko vandens veziojimas, galima prie tolimu lauku pasikasti balas ar kokiam zmogui bala esama ar nauja padaryt. Net ir vienas purkstuvas prie lauko kuomet yra gera bala papildomai skiriant iki 10 min gali kokius 3 purkstuvus prisitrauk uzuot vaziavus 30 km su backa paskui purkstuva. Grudu vezimas irgi galima paspresti su perkrovimo priekabom krauti i furas uzuot su traktorium kokia 20 km vezioti. technikos varinejimas irgi nesamone per darbymeti kombainus skutikus viduri lauko palikt galima sarga ir uz 8-12 valandu atvaziuoja autobusiukas su kompresorium kuru viska apeina ir toliau darbas vyksta. Pas zmones galima technika palikinet, aisku kazka ir tiem zmonem reikia padet uz technikos priglaudima...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandų, Zvanas pranešimas:

Gal kas papasakos apie tokius žaislus, kokia realią naudą galime turėti? Kaip pritaikyti ūkyje, kad atsipirktų ir neštų pelną http://www.iagro.lt/kartografavimo-lektuvas-trimble-ux5/

http://www.iagro.lt/trimble-greenseeker-paseliu-kokybes-matavimo-sistema/

na mano nuomone tokie funkciniai panaudojimai gal labiausiai tiktų daugemečių augalų stebėjimai kaip sodai, vynuogynai ar daugemetės žolės. 

pats skrydis imlus laikui ir ribotas plotas, jei reikia daugiau paskaraidyti ar bent kartu pasivažinėti greit atsibosta :)

Pliusas kad tas aparatas daro daug nuotraukų ir jas vėliau suklijuojas padaro didelės apimties ir raiškos nuotrauką. Žemės ūkiui gal tinka melioracijos sistemų stebėjimui, užmirkimų, pasėlių kur blogai auga vietų indentifikavimui.

Nors mano patirtis buvo tokia, kur rodė problemas ten ir žinojau kad yra problema tai kaip ir viskas. 

Realiai jei jau pasėlyje su dronu matai kažkokį simtomą tu jo tą sezoną nebesutvarkysi. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, AG Paulius pranešimas:

Sveikas, man asmeniškai jokio skirtumo kur ta tema randasi, matau kad kas dieną į ją užsuka kartais iki šimto kartais daugiau nei šimtas lankytojų, tai svarbiausia. Jei ir nebūtų galėčiau pats sau rašyti, o gal vėliau kas ims ir pamatys. Nesvarbu apie ką mes kalbėsime svarbiausia kad dalinsimės patirtimi ir vieni iš kitų mokysimės. Aš savo ruoštu stengiuosi kuo daugiau pateikti naujovių, arba iškelti kuo daugiau probleminių klausimų, apie technologija ir  ūkio valdymą, na iš pradžių gal sunku suprasti ką aš noriu pasakyti, bet visi Jūs gerbiamieji susiduriate su tomis pačiomis problemis.Dėl ko aš mokausi ir nuolatos duomiuosi agro sektoriaus nuojienomis, nes kartais jaučiu kad daug ko nežinau atsiranda žinių poreikio vakumas. Jaučiu, kad su tuo susiduria daugelis žmonių, ir kai taip greitai keičiasi mūsų pasaulis, mes turimė mokytis ir diskutuoti kad vyktų nuolatinė informacijos skaida. 

Be to džiaugiuosi kad ir pats Bulvinykas dažnai čia užsuki :)

kad siam pasaulyje niekas nevyksta siaip sau. Viskas turi tiksla, kaip ir tavo rasymas. Tikslas dazniausiai buna komercinis, bet cia gal per mazai potencialiu uzsakovu tau, tai bent karos tasku gausi :D

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , paulius radvila pranešimas:

Neisizeisk, bet jei 30 proc transportas, kazka irgi reikia keist:) pirmi antri metai dar bet paskui reikia daryt isvadas, pvz didury lauko durpe 1 ha is 20 50 proc kad ten isziemos rapsai ar kvieciai, paskui nuo zoliu druciau reikia purkst ir panasios bedos... galima zaist, arba galima vidury lauko palikt ta 1 ha tarmim dobiiena pasejus, deklaruoji kaip dobilus zalinimui azoto kaupiant kultura, gauni 110 + 60 uz ankstini ir atlieka laisvi 3 ha paselio vietoj kuriu gali deklaruot poseli dar keli simtai:) uzuot kas antra karta atsedinedamas ziemini... visoki smelynai mazi slapi laukai kur niekas neauga kazka panasaus reikia galvoti. Asmeniskai as net ir nusikuliau 2 derliu tu dobilu ir dar sekla pardaviau, bet cia jau bonusas:). Aisku jeigu toj durpej, smelyne ar kokiam molio slaite pastaruisius 6 metus ten kuliama tas pats kaip ir visam lauke ir nera problemu tada aisku neverta, ismetinet,    Ir be tyrimu tokius dalykus pirma reikia susitvarkyt. Paskui buna kad daug surija laiko vandens veziojimas, galima prie tolimu lauku pasikasti balas ar kokiam zmogui bala esama ar nauja padaryt. Net ir vienas purkstuvas prie lauko kuomet yra gera bala papildomai skiriant iki 10 min gali kokius 3 purkstuvus prisitrauk uzuot vaziavus 30 km su backa paskui purkstuva. Grudu vezimas irgi galima paspresti su perkrovimo priekabom krauti i furas uzuot su traktorium kokia 20 km vezioti. technikos varinejimas irgi nesamone per darbymeti kombainus skutikus viduri lauko palikt galima sarga ir uz 8-12 valandu atvaziuoja autobusiukas su kompresorium kuru viska apeina ir toliau darbas vyksta. Pas zmones galima technika palikinet, aisku kazka ir tiem zmonem reikia padet uz technikos priglaudima...

:) mano atvėju 30 proc. čia jau yra normalu. vidutinis atstumas iki didžiausios masės laukų 15 km. turiu ir 30 km atstumu. 

Šauniai tu čia viską išdėstei, aš ta jau seniai darau, kartais traktorius, kombainus ir su tralu vežioju. :)  Matau tavo patirtis panaaši, kai žemėvalda išsidėščiusi ne viename masyve aplink namus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , paulius radvila pranešimas:

Zemevalda galimapasitvarkyt, tereikia pirmam parodyt iniciatyva, ir net kkia 10 procentu ploto prarandant nuomojamos zemes irgi ilguoju laikotarpiu apsimoka

Šiap yra toks posakis blogos žemės nėra, reikia tik rasti ką galima auginti joje. Tačiau praktikoje tu esi teisus, jei sugaisštamas laikas yra brangesnis už gautą rezultatą, tai tokie laukai nafik. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , manttys pranešimas:

kad siam pasaulyje niekas nevyksta siaip sau. Viskas turi tiksla, kaip ir tavo rasymas. Tikslas dazniausiai buna komercinis, bet cia gal per mazai potencialiu uzsakovu tau, tai bent karos tasku gausi :D

 

Mano tikslas pasidalinti žiniomis su tais kuriems jų reikia. Jei dar ir pinigų gausiu Valio o kodėl gi ne. Tačiau db. aš bendrauju ir aptarinėju Jūsų problemas for free. Kas iš tų žinių jei jomis nesinaudoji ? 

Manau kad mano žinių bagažas leidžia man prognozuoti kaip atrodys žemės ūkis netolimoje ateityje ir kokias turės perspektyvas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , paulius radvila pranešimas:

Neisizeisk, bet jei 30 proc transportas, kazka irgi reikia keist:) pirmi antri metai dar bet paskui reikia daryt isvadas, pvz didury lauko durpe 1 ha is 20 50 proc kad ten isziemos rapsai ar kvieciai, paskui nuo zoliu druciau reikia purkst ir panasios bedos... galima zaist, arba galima vidury lauko palikt ta 1 ha tarmim dobiiena pasejus, deklaruoji kaip dobilus zalinimui azoto kaupiant kultura, gauni 110 + 60 uz ankstini ir atlieka laisvi 3 ha paselio vietoj kuriu gali deklaruot poseli dar keli simtai:) uzuot kas antra karta atsedinedamas ziemini... visoki smelynai mazi slapi laukai kur niekas neauga kazka panasaus reikia galvoti. Asmeniskai as net ir nusikuliau 2 derliu tu dobilu ir dar sekla pardaviau, bet cia jau bonusas:). Aisku jeigu toj durpej, smelyne ar kokiam molio slaite pastaruisius 6 metus ten kuliama tas pats kaip ir visam lauke ir nera problemu tada aisku neverta, ismetinet,    Ir be tyrimu tokius dalykus pirma reikia susitvarkyt. Paskui buna kad daug surija laiko vandens veziojimas, galima prie tolimu lauku pasikasti balas ar kokiam zmogui bala esama ar nauja padaryt. Net ir vienas purkstuvas prie lauko kuomet yra gera bala papildomai skiriant iki 10 min gali kokius 3 purkstuvus prisitrauk uzuot vaziavus 30 km su backa paskui purkstuva. Grudu vezimas irgi galima paspresti su perkrovimo priekabom krauti i furas uzuot su traktorium kokia 20 km vezioti. technikos varinejimas irgi nesamone per darbymeti kombainus skutikus viduri lauko palikt galima sarga ir uz 8-12 valandu atvaziuoja autobusiukas su kompresorium kuru viska apeina ir toliau darbas vyksta. Pas zmones galima technika palikinet, aisku kazka ir tiem zmonem reikia padet uz technikos priglaudima...

 manau dar prie viso šito reikėtų pridurti, kad kultūras reikia grupuoti pagal masyvus ir sėti jų nebarstat po pasaulį, ekstensyvias kultūras sėti toliau nuo bazės o intensyvias arčiau, naudoti dvi skirtingas sėjomainas, produktyviems laukams ir neproduktyviems. Visas žavesys ir prasideda galima daug ko prisigavoti bet kai reikia viską suvaldyti, ir atsiminti čia jau tada reikia ūkio valdymo programų. 

pasidarai veiklos planus, susidėlioji sėjomainą, siunti vygdymui ir mėgaujiesi be jokio streso rezultatais. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , AG Paulius pranešimas:

 manau dar prie viso šito reikėtų pridurti, kad kultūras reikia grupuoti pagal masyvus ir sėti jų nebarstat po pasaulį, ekstensyvias kultūras sėti toliau nuo bazės o intensyvias arčiau, naudoti dvi skirtingas sėjomainas, produktyviems laukams ir neproduktyviems. Visas žavesys ir prasideda galima daug ko prisigavoti bet kai reikia viską suvaldyti, ir atsiminti čia jau tada reikia ūkio valdymo programų. 

pasidarai veiklos planus, susidėlioji sėjomainą, siunti vygdymui ir mėgaujiesi be jokio streso rezultatais. 

Sita irgi seniai stengiuosi padaryt, bet kartais kaip pernai nepavyksta tenka ir vasarini ir ziemini kvieti 200 ha uz 25 km vaziuot priziuret... siemet idealiai pavyko i viena puse vien rapsai i kita kvieciai, kur masyvai ten jau 3 kulturos mieziai kvieciai rapsai ir pavasari pupom biski liko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , paulius radvila pranešimas:

Sita irgi seniai stengiuosi padaryt, bet kartais kaip pernai nepavyksta tenka ir vasarini ir ziemini kvieti 200 ha uz 25 km vaziuot priziuret... siemet idealiai pavyko i viena puse vien rapsai i kita kvieciai, kur masyvai ten jau 3 kulturos mieziai kvieciai rapsai ir pavasari pupom biski liko

šaunu, o pupų sėklos jau turi ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , paulius radvila pranešimas:

Jau tikrai ne viska parduota tik neisvezta, nu nebet eko p1 bioras 50 tonu likutis bet daigumas tik 70 proc ir vabalu stipriai paestos, panasu eis i uosta dar 330 duoda cia kaip chemines eis

tai ir eko ūki turi ? dėl pupų klausiu dėl to kad kaina šias metais nesveika, nes kai perki po 570 ir sėji po 350 kg logikos kaip ir nematau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , AG Paulius pranešimas:

tai ir eko ūki turi ? dėl pupų klausiu dėl to kad kaina šias metais nesveika, nes kai perki po 570 ir sėji po 350 kg logikos kaip ir nematau.

Reiskia neseji:) arba perki pigesnias mazai juk liko vasariniam lauku, zirniu rinka kaip ir atsigauna. 65 ha eko kelis metus svetimam ukyje seju plaunu grudus paruosiam, ten zemes nuosavos turi virs 100 ir nieko neveikiant visai ger matematikia, nuo siu metu irgi 60 ha savo pasileidau kur yra per slapia zeme rapsui...

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...