Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Na, mūsų ūkis šiemet pirmą kartą sėjo su Claydon, tai kaip didžiausią privalumą galiu pasakyti, kad palyginti sausas metas buvo, kai vyko sėja, tai tas dirvos nevartymas tikrai išsaugojo drėgmės ir mūsiškiai pasėliai sudygo labai standartiškais terminais, kai lyginant su kaimynais buvo tikrai susirūpinimą keliančių vaizdų. Kaimynas irgi kažkiek domisi nebearimu tai su skutiku įdirbęs žemę pasėjo kviečius su pačia paprasčiausia amazone sėjamąja (tik tokia turi). rezultatas manau būtų buvęs geras, tačiau drėgmės stygius lėmė, kad jo kviečiai sunkiai dygo ir dabar nėra išsišakoję. Na, o bendrovės artas laukas tikrai prastai atrodė.  Itin sunkiai dygo, gal gilokai pasisėjo, tačiau iki pat Lapkričio vidurio buvo klausimas ar čia išvis galima vadinti, kad auga kviečiai, tačiau šiltas ruduo visgi sudaigino visus kviečius ir dabar jau laukas žalias, tačiau labai netolygus dygimas tikrai paveiks derlingumą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Špyžius pranešimas:

Na, mūsų ūkis šiemet pirmą kartą sėjo su Claydon, tai kaip didžiausią privalumą galiu pasakyti, kad palyginti sausas metas buvo, kai vyko sėja, tai tas dirvos nevartymas tikrai išsaugojo drėgmės ir mūsiškiai pasėliai sudygo labai standartiškais terminais, kai lyginant su kaimynais buvo tikrai susirūpinimą keliančių vaizdų. Kaimynas irgi kažkiek domisi nebearimu tai su skutiku įdirbęs žemę pasėjo kviečius su pačia paprasčiausia amazone sėjamąja (tik tokia turi). rezultatas manau būtų buvęs geras, tačiau drėgmės stygius lėmė, kad jo kviečiai sunkiai dygo ir dabar nėra išsišakoję. Na, o bendrovės artas laukas tikrai prastai atrodė.  Itin sunkiai dygo, gal gilokai pasisėjo, tačiau iki pat Lapkričio vidurio buvo klausimas ar čia išvis galima vadinti, kad auga kviečiai, tačiau šiltas ruduo visgi sudaigino visus kviečius ir dabar jau laukas žalias, tačiau labai netolygus dygimas tikrai paveiks derlingumą.

Simet kur sejau i arima tai maziau tilygiai sudygo nei sėta i skutimą. Aisku ir ora-laika reikia sugebet pasirinkt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, Zilvis55 pranešimas:

Siemet pas daugeli buvo rekordai nepriklausomai kokia technologija taikė. kiek rapso byrejo? kvieciu? 

Man rekordai, kitam gal ne, kiek byrėjo tai tik vienas skaičius, kuris nepasako pelningumo. Aš tikiu ir po truputį matau, kad rezultatai tik gerės, ko neįmanoma pasiekti su plūgu ir chemija. :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-12-12 at 17:36, Zvanas pranešimas:

Šią vasarą taip ir buvo - iš paskos kombaino avataras. Ir tik taip ir bus :)

Prasau placiau apie avatara ir rapso seja?

Kokia veisle kvieciu buvo, koks derlius, kokio aukscio augalai, su kuo kulta, kokiu auksciu pjauta. 

Kokia norma rapso sejai? 

Kaip sudygimo tolygumas? 

Na pradžiai tiek :) aciu 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-12-13 at 15:34, Zvanas pranešimas:

Man rekordai, kitam gal ne, kiek byrėjo tai tik vienas skaičius, kuris nepasako pelningumo. Aš tikiu ir po truputį matau, kad rezultatai tik gerės, ko neįmanoma pasiekti su plūgu ir chemija. :) 

man atrodo kad chemijos nelabai norėjai paminėt,nes kitaip neįsivaizduoju kaip pvz. apsigini nuo žolių? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , nts519 pranešimas:

paredaguota, bet sumažejimas piktžolių lemia ir mažėjimą chemijos, rudenį nepurkšta kur sėta į ražienas- palikau pavasariui gal ir reikės nupurkšti- žiūrėsim

nori paskyt kad pavasarį įmanomas toks variantas išvis nepurkšt nei dviskilčių?apie vienskiltes net nešneku :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, Vilius pranešimas:

Vytautas no till youtuberis šiemet kulto rapso nepurškė visai nuo žolių nes jų nebuvo

na sakykim nepurškė,dabar pasakyk kad po rapso pasejęs kviečius irgi nepurkš,būt įdomu pamatyt,kiek man teko girdėt,bet pabrėžiu GIRDĖT,tai tie notilsčikai kaip tik po pora bangų žolių turi,ar čia neteisinga informacija?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , ceck pranešimas:

nori paskyt kad pavasarį įmanomas toks variantas išvis nepurkšt nei dviskilčių?apie vienskiltes net nešneku :eusa-think:

Viskas dar susideda, kas buvo ir priešsėlis ir kaip ten buvo sukovota su piktžolėmis, jeigu taikoma no till technologija tu neatverti tų senų piktžolių sėklų ir papraščiausiai jų nėra. Dviskiltėm korvetas gali buti naudojamas pavasari, vienskiltes bet kokiu atveju reikia purkšti- bet jo ir kaina kita, ne kaip belakaro su metaza, o iš rudens investuoti vėl.. Žinoma susitvarkai rudenį ir ramu, bet kartais tai gali atsisukti ir į kita pusę. 

Manau, čia kaip žmogus taip nuomonė, aš jaunas, Jūs mane daugiau pamokysit :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, nts519 pranešimas:

Viskas dar susideda, kas buvo ir priešsėlis ir kaip ten buvo sukovota su piktžolėmis, jeigu taikoma no till technologija tu neatverti tų senų piktžolių sėklų ir papraščiausiai jų nėra. Dviskiltėm korvetas gali buti naudojamas pavasari, vienskiltes bet kokiu atveju reikia purkšti- bet jo ir kaina kita, o iš rudens investuoti vėl.. Žinoma susitvarkai rudenį ir ramu, bet kartais tai gali atsisukti ir į kita pusę. 

Manau, čia kaip žmogus taip nuomonė, aš jaunas, Jūs mane daugiau pamokysit :D 

žinai jaunystė ne durnystė,kitą syk jauno irgi reik paklausyt :icon-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , nts519 pranešimas:

Viskas dar susideda, kas buvo ir priešsėlis ir kaip ten buvo sukovota su piktžolėmis, jeigu taikoma no till technologija tu neatverti tų senų piktžolių sėklų ir papraščiausiai jų nėra. Dviskiltėm korvetas gali buti naudojamas pavasari, vienskiltes bet kokiu atveju reikia purkšti- bet jo ir kaina kita, ne kaip belakaro su metaza, o iš rudens investuoti vėl.. Žinoma susitvarkai rudenį ir ramu, bet kartais tai gali atsisukti ir į kita pusę. 

Manau, čia kaip žmogus taip nuomonė, aš jaunas, Jūs mane daugiau pamokysit :D 

Tu agronomas,Tu mus mokyt turi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , ceck pranešimas:

na sakykim nepurškė,dabar pasakyk kad po rapso pasejęs kviečius irgi nepurkš,būt įdomu pamatyt,kiek man teko girdėt,bet pabrėžiu GIRDĖT,tai tie notilsčikai kaip tik po pora bangų žolių turi,ar čia neteisinga informacija?

Su kviečiais bus matyt stebėsim video. Prieš sėja eina glifosatas tai nemažai apnaikina. Bet lyg dali purškė šiemet Vytautas.... 

Šiemet pas mane kur strip tillas žolių tikrai mažiau lyginant kur po noraginio sėta. Prasiputėm kompletu ir ramu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 39 minutes , ceck pranešimas:

na sakykim nepurškė,dabar pasakyk kad po rapso pasejęs kviečius irgi nepurkš,būt įdomu pamatyt,kiek man teko girdėt,bet pabrėžiu GIRDĖT,tai tie notilsčikai kaip tik po pora bangų žolių turi,ar čia neteisinga informacija?

Nepurškė, buvau pas jį rapse, mačiau. Aplink teks purkšt, yra ramunių, dėl likusios dalies tai didelė tikimybė, kad nereikės. Butent taip buvo pernai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 32 minutes , Vilius pranešimas:

Su kviečiais bus matyt stebėsim video. Prieš sėja eina glifosatas tai nemažai apnaikina. Bet lyg dali purškė šiemet Vytautas.... 

Šiemet pas mane kur strip tillas žolių tikrai mažiau lyginant kur po noraginio sėta. Prasiputėm kompletu ir ramu

Viliau pataisyk jei ne taip,glifosatas ne chemija? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , jevgenijus pranešimas:

Nepurškė, buvau pas jį rapse, mačiau. Aplink teks purkšt, yra ramunių, dėl likusios dalies tai didelė tikimybė, kad nereikės. Butent taip buvo pernai. 

Ar aš čia kažko nedaskaitau ar nesuprantu, bet tai  pagal visa rašliava isivaizduoju, kad nukūlus rapsa apsoliučiai nieko nedaro, nei purškia nei skuta, sėja tiesiai i tas sudygusias rapso pabiras, tai idomu kaip ten tas laukas turi atrodyt jei ten dar nepurkšta iki šios dienos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , viktorass pranešimas:

Ar aš čia kažko nedaskaitau ar nesuprantu, bet tai  pagal visa rašliava isivaizduoju, kad nukūlus rapsa apsoliučiai nieko nedaro, nei purškia nei skuta, sėja tiesiai i tas sudygusias rapso pabiras, tai idomu kaip ten tas laukas turi atrodyt jei ten dar nepurkšta iki šios dienos.

pas mane iš po sugulusių kviečių ž.rapso jaučiu nerasčiau,nes buvau palikęs kampą nedapurkštą tai baisu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , viktorass pranešimas:

Ar aš čia kažko nedaskaitau ar nesuprantu, bet tai  pagal visa rašliava isivaizduoju, kad nukūlus rapsa apsoliučiai nieko nedaro, nei purškia nei skuta, sėja tiesiai i tas sudygusias rapso pabiras, tai idomu kaip ten tas laukas turi atrodyt jei ten dar nepurkšta iki šios dienos.

Pries seja glifosatas eina, o po menesio svarus laukas su pasetos kulturos eilutemis belieka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...