Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

On 2021-11-24 at 07:51, Bulvinykas pranešimas:

Grikiai labai naudinga kultūra, bet reikia liepą pasėt, nes rugsėjo pirma šalna juos nukanda. Žirniai gerai žinoma, bet jie sėjomainos augalas, tai šiemet jau nesėjom posėliuose. Šalia avižų naudojom vienmečius dobilus.

Gal galetumet kiek placiau apie grikiu naudinguma? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , auroraa pranešimas:

Gal galetumet kiek placiau apie grikiu naudinguma? 

Grikis kaip augalas pasižymi savybe paimti sunkiai prieinamas maisto medžiagas iš gilesniu sluoksniu, jei neklystu dirvoje esnati neprieinama fosfora geba paimt, tai jei iterpsime ar tiesiog kaip kitaip neduosime subrandint sėklu,turėsime sukaupta maisto medžiagu šaltini o ir taip grikis sėjomainoje yra geras priešsėlis daugumai augalu. Mes visada ji naudojame poseliuose grikis, aviža, vikis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , auroraa pranešimas:

Gal galetumet kiek placiau apie grikiu naudinguma? 

Didžiausia grikių nauda dėl jų šaknų. Sugeba partraukti ir atpalaiduoti maisto medžiagas ypač fosforą. Kitiems dar patinka, kad yra greitai nušalantis augalas todėl galima kad ir tiesiai pasėti kviečius be glifosato.

On 2021-11-22 at 17:46, Virgis. pranešimas:

Čia dauguma  strip-till praktikuoja ir diskusija truputį painiojasi no till su tiesiogine sėja. Tikram no till tikiu kad kai kurių ligų sporos prie sauso klimato negali pakilti ant javų nuo augalinių liekanų kurios dengia dirvos paviršių(nors ir tradicinių būdu išsiverčiama kuo puikiausiai su vienu purskimu, kai sausos salygos), bet kaip teigiama kad no tillas padarys sveiką dirvožemį ligų atžvilgiu manau nėra teisinga. Pvz: 20-30m Neartoje pievoje tradiciniu būdu išdirbus ir pasejus javus ligų taip būna. 

Nes ta 20-30 metų pieva ne vakuume yra. Vos pasėjus javus iš kaimynų atkeliauja kenkėjai ir ligos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , bmarius pranešimas:

na gerai grikis,jei jam bus pakankamai vandenyje tirpaus fosforo ar jis ji naudos ar ta kur kitiem neprieinamas?

Kuris yra surištas ir neprieinamas, tą atpalaiduoja. Mano ir mintis yra kaip viršui rašė kolega sėt posėliui kartu su aviža ir vikiu. Iki tol sėjau tik avižą ir vikį, kitiems metams maišysiu ir grikį.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Mantas2342 pranešimas:

Kuris yra surištas ir neprieinamas, tą atpalaiduoja. Mano ir mintis yra kaip viršui rašė kolega sėt posėliui kartu su aviža ir vikiu. Iki tol sėjau tik avižą ir vikį, kitiems metams maišysiu ir grikį.

 

Grikis labai greit nusalo. Nzn ar spejo jis kazka atpalaiduoti. Per pusantro menesio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Witalikas pranešimas:

Grikis labai greit nusalo. Nzn ar spejo jis kazka atpalaiduoti. Per pusantro menesio

Velnias žino, šalia mane ir buvo pasėję kartu su garstyčia tai kiek jis ten kokius 30cm užaugo. Bet apskritai nesu grikio dar auginęs ir nėra jo buvę mano laukuose tai verta pamėgint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, Mantas2342 pranešimas:

Velnias žino, šalia mane ir buvo pasėję kartu su garstyčia tai kiek jis ten kokius 30cm užaugo. Bet apskritai nesu grikio dar auginęs ir nėra jo buvę mano laukuose tai verta pamėgint.

Aš ir nebuvau. 
Sėjau 08-13d grikių 30kg-žirnių 40kg ir dobilų 5kg/ha. 
Grikiai labai greit paėmė startą. Bet tik pirma šalna ir žirniai su dobilais beliko.

Tai įdomu, ar jis turėjo naudos. Per kelis mėn, dirvožemiui. 

Jai pavyks, dar pabandysiu pakalkit. Pavasarį prieš sėją

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Witalikas pranešimas:

Aš ir nebuvau. 
Sėjau 08-13d grikių 30kg-žirnių 40kg ir dobilų 5kg/ha. 
Grikiai labai greit paėmė startą. Bet tik pirma šalna ir žirniai su dobilais beliko.

Tai įdomu, ar jis turėjo naudos. Per kelis mėn, dirvožemiui. 

Jai pavyks, dar pabandysiu pakalkit. Pavasarį prieš sėją

 

Geras mišinukas, kaip dobilai šiai dienai atrodo? Geras visai variantas per žiemą palikt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 31 minutes , gediminaske pranešimas:

Gal kas bandė dobilus į žieminius kviečius iset pavasarį? Ar daugiau žalos nei naudos?  Labiausiai klausimų kelią herbicido naudojimas. Derliui nuimt nemanau kad kliudytu... Sėkla dobilo tai ašaras kainuoja... 

Reikėjo iš rudens nusipurkšti nuo žolių. O pavasarį mcpa, basagran tinka ir tiem, ir tiem.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, gediminaske pranešimas:

Gal kas bandė dobilus į žieminius kviečius iset pavasarį? Ar daugiau žalos nei naudos?  Labiausiai klausimų kelią herbicido naudojimas. Derliui nuimt nemanau kad kliudytu... Sėkla dobilo tai ašaras kainuoja... 

Nusipurški nuo žoliu ir kita diena išbarstai dobilus. Jai normalus metai, su kritulias, viskas ok gaunas ir kūlimui javų netrugdo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, gediminaske pranešimas:

Gal kas bandė dobilus į žieminius kviečius iset pavasarį? Ar daugiau žalos nei naudos?  Labiausiai klausimų kelią herbicido naudojimas. Derliui nuimt nemanau kad kliudytu... Sėkla dobilo tai ašaras kainuoja... 

Po herbicido pavasari.  Isbarstom barstytuvu, kas 10m 20kg/ha ir fsio. Puikus dobilai buna

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Witalikas pranešimas:

Aš ir nebuvau. 
Sėjau 08-13d grikių 30kg-žirnių 40kg ir dobilų 5kg/ha. 
Grikiai labai greit paėmė startą. Bet tik pirma šalna ir žirniai su dobilais beliko.

Tai įdomu, ar jis turėjo naudos. Per kelis mėn, dirvožemiui. 

Jai pavyks, dar pabandysiu pakalkit. Pavasarį prieš sėją

 

Su kuo sėjai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , auroraa pranešimas:

O kaip su azotinem trašom tada? Netresiat? Sako dobilam amen buna nuo azoto. 

Trašas jug atiduodi anksčiau,ne nupūtes nuo žolių,nebartyk ant sudygusių dobilų,esu augines isėlije į miežius sėklai,salietra atiduodavau prieš sėją , dobilai beveik pavydavo miežius

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...