Jump to content

MTZ greičių dėžė


runkelis

Recommended Posts

taip, kaliega :) .....

Taigi , kaliega :) ..... prie 80w90 ne del kokiu uzsienio patareju perejau , (buvau del auto nupirkes , nepakeiciau tai ir stovejo) , paskaites instrukcija pagalvojau kad, bus kaip tik 'katiniukui' , tad dapirkau kiek truko ir pakeiciau . A sugunde , butent kaip rasot "kibumas" (nes dantraciai tai kainoj ) ,tik pries pildamas su saliarka , be apkrovos pavazinejau , isploviau nemazai brudo . Uz TEP-15 , bent is paziuros tai skystesnis atrodo , imerkus pirsta , kai istrauki kaip voratinklis driekias , vadinas apie kibuma nemelavo :)  . Klampumo situ tepalu , pliusas ,turbut tame kad jis pastovesnis , nei kad rusisko - saltas tirstas; karstas skystas . Deze lyg ir svelniau dirba(tepalas-" AGIP ROTRA MP GL5 80w90"), a gal tik taip atrodo , visgi beveik 200lt - pinigs :lol: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi , kaliega :) ..... prie 80w90 ne del kokiu uzsienio patareju perejau , (buvau del auto nupirkes , nepakeiciau tai ir stovejo) , paskaites instrukcija pagalvojau kad, bus kaip tik 'katiniukui' , tad dapirkau kiek truko ir pakeiciau . A sugunde , butent kaip rasot "kibumas" (nes dantraciai tai kainoj ) ,tik pries pildamas su saliarka , be apkrovos pavazinejau , isploviau nemazai brudo . Uz TEP-15 , bent is paziuros tai skystesnis atrodo , imerkus pirsta , kai istrauki kaip voratinklis driekias , vadinas apie kibuma nemelavo :)  . Klampumo situ tepalu , pliusas ,turbut tame kad jis pastovesnis , nei kad rusisko - saltas tirstas; karstas skystas . Deze lyg ir svelniau dirba(tepalas-" AGIP ROTRA MP GL5 80w90"), a gal tik taip atrodo , visgi beveik 200lt - pinigs :lol: .

vo vo, kaliega :icon-mrgreen: bet ir tie patarėjai nemeluoja dažniausiai, ir būna su nuorodomis apie konkretaus tepalo savybes ir panašiai :) o sakykim prie tų pačių vidutinių 20^ C temperatūros, tas Rotra MP 80W90 tikrai yra šiek tiek skystesnis už ruską TEP-15, bet jis nesutirštėja iki varškės, prie -20, tuo tarpu ruskas TEP'as jau artėja prie litolo konsistencijos :icon-mrgreen: o kada pasiekiama temperatūra pavarų dėžėj kokie 60-80^C, tada jau ruskis pasidaro tokio skystumo, kaip automato fluidas, ir jau veiksmingumo ne kažin kas iš jo ten lieka, nes jau ir pavaros sunkiau junginėjasi iš vietos, ir dar taip skardžiai skamba tie krumpliaračiai jungiant, nors ir bandant švelniai įjungt :icon-rolleyes: o su tuo pačiu Rotra MP būtų visai kitas dalykas... :icon-rolleyes:

o šita, kiek tau litras to AGIP'inio tepalo paplonino piniginę? :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o šita, kiek tau litras to AGIP'inio tepalo paplonino piniginę? :icon-redface:

Matot , kaliega , :) pirkinejau ne iš kart visą kiekį (3m atgal, tas buvo) iš automobilių parduotuvių ėmiau litro pakuotėse , dar porą liko tai 15lt užrašyta . Grubiai skaičiuojant , 'katiniukui' 200lt gaunas , atvirai sakant tiksliai kiek supyliau neatmenu , bet kad daugiau nei knyga rašo , tai tikrai :) . Pigesnis turbut didesniu kiekiu perkant būtų , taigis .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia MTZ'oko, turbūt ? na į koks pas tamstyte , supiltas į kiek kaštavo , jei nepaslaptis ? Šiaip mano nuostata tokia , į traktorių pilt kuo geresni tepalai , nors mano pažįstami juokėsi kai 'katiniukui' pilu į motora shell sintetika , atseit jis į auto tokių nepila , o čia į kažkokį 'tri---į' , manau vistik daugiau sutaupyta bus nei dalys-remontas . :) Dabar , kai prisimenu ,kai atvare man tą mano traktorių į kiema , pagesino , man jo užkurti nebepavyko (pacientas išleido paskutinį kvapą) , va koks priežiūra buvo , kokį tepalai buvo uzpilti , jau nerasysiu geriau :lol: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia MTZ'oko, turbūt ? na į koks pas tamstyte , supiltas į kiek kaštavo , jei nepaslaptis ? Šiaip mano nuostata tokia , į traktorių pilt kuo geresni tepalai , nors mano pažįstami juokėsi kai 'katiniukui' pilu į motora shell sintetika , atseit jis į auto tokių nepila , o čia į kažkokį 'tri---į' , manau vistik daugiau sutaupyta bus nei dalys-remontas . :) Dabar , kai prisimenu ,kai atvare man tą mano traktorių į kiema , pagesino , man jo užkurti nebepavyko (pacientas išleido paskutinį kvapą) , va koks priežiūra buvo , kokį tepalai buvo uzpilti , jau nerasysiu geriau :lol: .

taip, MTZ'oko :) nekažin koks supiltas, jau 4 metus teliuskuojasi TEP-15. prieš tiek laiko, mažiau pažinties buvo su vakarietiškais tepalais, tai pylėm, pagal "руководство по эксплуатаций" :icon-mrgreen:  o kainos tiksliai ir nepamenu, kažkur po 5lt gavosi. jei tas ruskas būtų dabar po 15 lietuviškų, kaip ir tas AGIP (dabartinis ENI) firmos, tai gal jau geriau rinkčiausi pvz itališkus (AGIP/ENI), ir dzin kad po litrą pakuotės, vis tiek ten įpylimas be leikos su šlanga neįmanomas, nebent dar su "klizma" :icon-mrgreen: o su dideliu bakeliu misija neįmanoma ten, max 5 litrai, na dar bambaliai po 5l arba po 10l, tada dar ir įlįst vidun možna su tokiu, ir pilt dar įmanoma žmoniškai :)

ir padoriau visi tie krumpliaračiai tepsis :)

Redaguota armatūrinis
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia MTZ'oko, turbūt ? na į koks pas tamstyte , supiltas į kiek kaštavo , jei nepaslaptis ? Šiaip mano nuostata tokia , į traktorių pilt kuo geresni tepalai , nors mano pažįstami juokėsi kai 'katiniukui' pilu į motora shell sintetika , atseit jis į auto tokių nepila , o čia į kažkokį 'tri---į' , manau vistik daugiau sutaupyta bus nei dalys-remontas . :) Dabar , kai prisimenu ,kai atvare man tą mano traktorių į kiema , pagesino , man jo užkurti nebepavyko (pacientas išleido paskutinį kvapą) , va koks priežiūra buvo , kokį tepalai buvo uzpilti , jau nerasysiu geriau :lol: .

 

 

Pildamas sintetika i ta savo tri---i kaip pats vadini ta remonta tik pagreitinsi. Jis tokioms senienoms jau per geras ir per skystas. Pasilus varikliui turetu smarkiai krist slegis., Jam tikrai reikalingi tirstesni tepalai.  Kaip pavyzdy papasakosiu tikra istorija. Draugas dirbo vokietijoje auto servise jau geri 12-15m atgal, ir pries vaziuodamas atostogu i lietuva pasidare servisa, tepals jugi nemokamas pas shefa. Suliejo i savo antra golfiuka pilna sintetika ir lietuvos nemasieke. jau po keliu simtu kilometru nuo to gerio golfas uzlinko. aisku gal jam tiek ir truko bet faktas kad tepalai buvo per skysti.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pildamas sintetika i ta savo tri---i kaip pats vadini ta remonta tik pagreitinsi. Jis tokioms senienoms jau per geras ir per skystas. Pasilus varikliui turetu smarkiai krist slegis., Jam tikrai reikalingi tirstesni tepalai.  Kaip pavyzdy papasakosiu tikra istorija. Draugas dirbo vokietijoje auto servise jau geri 12-15m atgal, ir pries vaziuodamas atostogu i lietuva pasidare servisa, tepals jugi nemokamas pas shefa. Suliejo i savo antra golfiuka pilna sintetika ir lietuvos nemasieke. jau po keliu simtu kilometru nuo to gerio golfas uzlinko. aisku gal jam tiek ir truko bet faktas kad tepalai buvo per skysti.

čia dar daug niuansų... ta istorija jau girdėta. tai gal papasakok, kas darosi, kai "per skystas" tas sintetinis tepalas. kuo būtent tai pasižymi... ištrėškia jį iš po indėklų, per gerai tepaliniai žiedai nubraukia nuo gilzių, centrifūga nevalo, siurblys nepakelia? nematau argumentų, priežąsčių, kodėl pagreitins remontą... nereikia čia lia lia.

 

slėgis kažkiek mažesnis bus su sintetiniu, nei su kokiu grcen.gifnu rusku mineraliniu, esant vėsiam tepalui, dėl mažesnės klampos, bet bus didesnis slėgis, su sintetiniu, esant karštam tepalui, lyginant su mineraliniu rusišku... kitaip sakant slėgis bus daug stabilesnis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelygink rusisko medaus su pazangiais tepalais. Tas pats mineralinis padorus tepalas, stabilu slegy palaikys sistemoje ir nepasidarys vandeniu pasiekus darbine temp. Reikia atsiszvelgt i tokius dalykus kaip isdilimas tolerancijos. bei sena technika kuri buvo pagaminta 20 metu ir daugiau atgal. Kai tokiu tepalu kaip sintetiniai net nebuvo. atsizvelgiant y esamu tepalu harekteristas tais laikais buvo daromos ir detaliu tolerancijos kad palaikyt atitinkama slegy ir tepima. Zodziu nereik man cia nieko yrodinet kiekvienas zinom savo tiesas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

 

 

 

Pildamas sintetika i ta savo tri---i kaip pats vadini ta remonta tik pagreitinsi. Jis tokioms senienoms jau per geras ir per skystas. Pasilus varikliui turetu smarkiai krist slegis., Jam tikrai reikalingi tirstesni tepalai.  Kaip pavyzdy papasakosiu tikra istorija. Draugas dirbo vokietijoje auto servise jau geri 12-15m atgal, ir pries vaziuodamas atostogu i lietuva pasidare servisa, tepals jugi nemokamas pas shefa. Suliejo i savo antra golfiuka pilna sintetika ir lietuvos nemasieke. jau po keliu simtu kilometru nuo to gerio golfas uzlinko. aisku gal jam tiek ir truko bet faktas kad tepalai buvo per skysti.  

Sveikas , labai teisingai pastebeta , ir ta istorija girdeta , lygtais ten ir ne golpas buvo... bet ne tai ,esme :) . Parasiau, kad pilu , bet tingejau aprasynet visa tai ka pries tai dariau , nes i tokio stovio kokis man atiteko ,jeigu buciau supyles - variklis but uzlinkes , net iki lauko nedavaziaves . Taip kad i jau gerokai dirbusi motora pilt sintetika , grieztai nerekomenduoju ._____ Kaip dariau : 1. isleidau sena tep. ; plaunu centrifuga , galvutes , nuimu koromyslus plaunu ; karteri imu plaunu kiek prieinu , velena isvalau . 2. Uzpilu savo auto atrabotke sintetika (gana dar norm. atrodanti) , uzkuriu padirba kelias val. kol karsta viska leidziu lauk . 3. Perku sintetika lygtais Mobil kazkur 45Lt , su sita kazkur apie men. pavazineju , (rimtu darbu nedirbau ,vasara) , pajuodavo greit . 4. Vel leidziu lauk , perku Shell HX7 , indeklus pagr. ir svaist. ; keiciu - pilu .____ Na vat , dar daug ner pradirbes , bet tepalas jau gerokai tamsus (keiciau praeitais metais) , dabar pavasary vel pakeisiu ,nes bus voztuvu ivores keiciamos , svaist. pirstai- ivores . gal stumokliai- ziedai . Dirbu su juo nedaug , bet apkraunu kitasyk kaip reikiant , pas mane molis, tad ikinkau i "viksrinio kultyvatoriu " kazkur 4m , smelyje aisku uzsikastu :) . Manyciau ta etapa - "variklio plovimo" busiu sekmingai praejes , be gedimu . Jei paklausi - ir kam tas hemorojus ? :) - ciukcia i tai atsakymo neturi :lol: .  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Darosi , tas kad sintetika labai gerai plauna bruda , jei variklis jo daug prikaupes - pasekmes , manau nujauti :)

na, kad plauna, tai čia žinomas dalykas :) bet ans kolega su savo istorijom, ir aiškinimais "vo krug do okolo", nieko doro taip ir nepasakė :) o su tamsta jau kita kalba :) lengvai mašinai, kai yra daug to nagaro, ir gerokai smulkesnės detalės, magistralės, tai gali visko būt, yra buvę nutikimų, ne ypatingai malonių, su papildomais plovikliais, pilamais į tepalą. bet tai buvo daugiau per neatidumą. nu, o pasėkmės tokios: užkišo magistralę nagaro gabalais, gerai neištirpusiais, nepakeitė filtro, tai pilnas filtras, ir visa likusi magistralė už filtro, taip pat, užvilko indėklus, dėl užkimštos magistralės. ir t.t. ir t.t.

 

traktoriui, daugiau to nagaro prisikaupia, ypač jei kiauresnis variklis, prisideda ir tas rusiškas "medus", prastai išvalyta mineralkė, be plaunamųjų savybių... ilgas keitimo intervalas... bet visa magistralė, detalės daug stambesnės, mažesni judėjimo greičiai jų, bet apkrovos didesnės.

užkimšt magistralę įmanoma, jei ta sintetika turi agresyvius nagaro (nuodegų) plovimo priedus, bet iš kitos pusės, galbūt nepakankamai agresyvūs, kad greit ir smulkiai ištirpintų tą nagarą. čia pamąstymui. :) žinoma, gali daug prisidėt ir pylėjo-keitėjo neatidumas, ir traktorininko neatidumas, kai nematoma, kas ten su tuo varikliu darosi, net minimaliai į manometrą neužmetant akies :)

 

na o jei ir nieko neatsitiktų tam varikliui, bent taip greit, tai pirma pradžia be jokios abejonės, bus dažnas tepalo keitimas, centrifūgos valymas, arba filtro keitimas, kol viskas išsiplaus, išsivalys. o dėl mažesnės klampos, tai bent jau ruskam traktoriui, įmanoma paderint, pareguliuot slėgį :) o, kad nebūtų iš ko susireguliuot, nelabai norėčiau tikėt :)

 

dar niuansas toks, jei jau variklis stipriai degina tepalus, o į neremontuotą, pilama sintetika, tai ją vis tiek kurens, ir dažnai teks dapilt :) jei jau remontuojamas tas variklis, tai tuo pačiu, kiek įmanomas, mechaninis apvalymas, būtų ne pro šalį :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..........

 

na o jei ir nieko neatsitiktų tam varikliui, bent taip greit, tai pirma pradžia be jokios abejonės, bus dažnas tepalo keitimas, centrifūgos valymas, arba filtro keitimas, kol viskas išsiplaus, išsivalys. o dėl mažesnės klampos, tai bent jau ruskam traktoriui, įmanoma paderint, pareguliuot slėgį :) o, kad nebūtų iš ko susireguliuot, nelabai norėčiau tikėt :)    ..........

 

Nuodegu ir nagaro , tai buvo o-go-go , i kaip gailuos kad neiamzinau :) . Anas savinykas bedavojo ir del spaudimo, ir del kaitimo . Dabar nekaista ir spaudimas 1,5-3,0 , nu cia gal, kad indeklus pakeiciau(nešlifaves veleno) . Tikriausia ir nesikiša niekas ,nes kas kart uzgesines klausau centrifuga - sukasi :) , bet kas jos viduj tai tik pavasari ziuresiu (nudazyta po rem. , nesinori ardyt) . Ir del ko neramu , tai kaip jinai su sintetika , ar renka "bruda" ? , vo jei rasiu švaria - tada 'papadosas' :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Reikia atsiszvelgt i tokius dalykus kaip isdilimas tolerancijos. bei sena technika kuri buvo pagaminta 20 metu ir daugiau atgal.  

----------- prie ko  isdilimas ir tepalai ???? ir ko skiriasi varikliai gaminami pries 20metu-10metu- ir dabar ???      Del plovimo ..vakso... mes plaudavom po spaudimu su salerka pakaitinta iki kokiu70 laipsniu tipo kercheriu nu tai siaip ne taip atmusdavom, ir anksciau nebudavo praploveju ar panasiai ...  

siais laikais jau nebuna ..nagaru.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ardyt ismanymo nereik  :icon-wink: ir as moku.

o surinkt ar supilt i kibira  :icon-wink:  esme ta kad jei isdiles su tepalu nepriauginsi tu tarpeliu nu nebent xado stebuklu keliom darbo valandom... dezej jei kliba guolis tai klibes ji reikia keisti .

Kazkada keiciau guolius autobusiuko galiniame tilte(uze) -isardes radau nusilupusia cementovke bet taip graziai kad net nesimate is tolo deja vieno guolio pritrukau idejau atgal -nes reikejo baisiniai vaziuoti ,galvoju pakeisiu kai bus laiko .... su juo pravaziavau koki 40000- 60tukst ir lyg niekur nieko atidaviau i srota ... tai va buvo isbandyta savomis akimis -isvada jei prisidirbes ir maudosi tepale (nigrole) jis sukasi ir sukasi  :angelic-grayflying:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuodegu ir nagaro , tai buvo o-go-go , i kaip gailuos kad neiamzinau :) . Anas savinykas bedavojo ir del spaudimo, ir del kaitimo . Dabar nekaista ir spaudimas 1,5-3,0 , nu cia gal, kad indeklus pakeiciau(nešlifaves veleno) . Tikriausia ir nesikiša niekas ,nes kas kart uzgesines klausau centrifuga - sukasi :) , bet kas jos viduj tai tik pavasari ziuresiu (nudazyta po rem. , nesinori ardyt) . Ir del ko neramu , tai kaip jinai su sintetika , ar renka "bruda" ? , vo jei rasiu švaria - tada 'papadosas' :lol:

kaip isardysi parasyk ka radai centrifugoj, nes as prisiskaites kad jos nevalo geresniu tepalu uzsidejau filtra. Metus padirbes po tepalu keitimo sena filtra isskerdes nieko jame neradau, kazkaip pradedu galvot jog centrafuga geriau turetu valyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip isardysi parasyk ka radai centrifugoj, nes as prisiskaites kad jos nevalo geresniu tepalu uzsidejau filtra. Metus padirbes po tepalu keitimo sena filtra isskerdes nieko jame neradau, kazkaip pradedu galvot jog centrafuga geriau turetu valyti.

dėl valymo kokybės skirtumo, centrifūga ar filtras, tai čia didelis klaustukas. tiek kad keisdamas tepalus, filtrą nusukai, išmetei, ir užsukai naują, o centrifūgą, kol išardai, kol išvalai, išplauni, kol surenki ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl valymo kokybės skirtumo, centrifūga ar filtras, tai čia didelis klaustukas. tiek kad keisdamas tepalus, filtrą nusukai, išmetei, ir užsukai naują, o centrifūgą, kol išardai, kol išvalai, išplauni, kol surenki ir t.t.

Taip, aptarnavimo patogumas tikrai filtro puseje, bet isitikinus jog centrifuga geriau isvalo tepala - bent as nieko pries ranku tepalavimasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, aptarnavimo patogumas tikrai filtro puseje, bet isitikinus jog centrifuga geriau isvalo tepala - bent as nieko pries ranku tepalavimasi.

pastebejau viena dalyka -vaziuojant mizaikiu kuru variklis ir traukia ir nedumina (juodas dumas) o del filtru tai gal per anksti isskerdet -nebuvo uzsikises ... kiek teko tu filtru keisti tai mase juoda skystame pavidale ... cia manau ir tas ir tas valo na jei abu valytu klausimu nebutu :icon-wink:

i

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip isardysi parasyk ka radai centrifugoj, nes as prisiskaites kad jos nevalo geresniu tepalu uzsidejau filtra. Metus padirbes po tepalu keitimo sena filtra isskerdes nieko jame neradau, kazkaip pradedu galvot jog centrafuga geriau turetu valyti.

Parasysiu , bet keista kad neradot nieko , net pajuodaves nebuvo ? gal filtre voztuvas nesandarus , ir vare tepala be filtravimo ? A pats tepalas kaip ? , pas mane tamseja greit . Irgi tikslios info neturiu kaip centrifuga dirba su sintetika , bet ir pradirbus pas mane , ji  bus nedaug gal koks 50mot.val , gal bent pedsakai bus matytis kad valo .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Parasysiu , bet keista kad neradot nieko , net pajuodaves nebuvo ? gal filtre voztuvas nesandarus , ir vare tepala be filtravimo ? A pats tepalas kaip ? , pas mane tamseja greit . Irgi tikslios info neturiu kaip centrifuga dirba su sintetika , bet ir pradirbus pas mane , ji  bus nedaug gal koks 50mot.val , gal bent pedsakai bus matytis kad valo .

pajuodes tai buvo, kaip ir tepalas. Bet jokiu dumblu neradau, matomai kas istirpe tepale to filtras ir nesulaiko 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pajuodes tai buvo, kaip ir tepalas. Bet jokiu dumblu neradau, matomai kas istirpe tepale to filtras ir nesulaiko 

Tfu ; :lol: pamaniau , kad kaip nauja radai . Turbut viskas norm. pas Taves , juk tepalo savybes tai geresnes , tai maziau ir dylimo produktu turetu but , o suodzius sintetika i save daugiau suima , filtras ju maziau sulaiko , tik keisk tepaliuka laiku . Manau logiska ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...