Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

Apie 80 karviu turim ir iki siol ganydavom, veziodavom 10km su furgonu is ganyklos i ganykla. Vargas, susizaloja gyvuliai. Ukis ekologinis. Galvoju nupirkti rinktuva ir vezti zole, ir lauku maziau reiktu ir zoles daugiau susitaupytu ir nereiktu gardu pastoviai tverti ir vandeni kasdien vezti... Ka manot? Ar uztenka per vasara tik zoles atvezti ar reikia imaisyti ir sienainio su mixeriu? Dar kukuruzu turim apie 20  ruliu.

Redaguota gintuliuks
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pries turbut 2-3 metus perejome prie tvartinio laikymo visus metus (palaido), tai nera ka lyginti. Geriausia karves visad serti TMR pasaru, o ne duoti cia zalia zole, ten sienas, vakare sienainis ir t.t. tokios nesamones. 

+ kadangi ganyti nereikia: 1) Susitaupo daug laiko (varinejimai, vandens vezimas, tvoru tverimas ir t.t.) 2) Klimatas kitoks, tad vasara bus lb karstu dienu kur karvems nieko gero lauke 3) Gali atnaujinti bet kokias ganyklas, kur seniau artimesnes prie fermos sunkiai galedavai ( atnaujinus dar daugiau pasaro gaminsi)

Smulkesni ukiai dar gena, nes sunkesnes salygos jiems serti fermoje, bet aplink stambesni tikrai negena. Nes tiesiog seri tuo TMR'u ir karves gauna pastovuma, kas joms yra svarbiausia, vesia aplinka kaitriomis dienomis ...

Tik gailiuosi, kad gerokai seniau to nepradejome daryti ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-05-13 at 18:20, Juodas pranešimas:

Pirmi metai kai neganysiu, bet irgi užkniso. Tvorų tverimas, vandens veziojimas, dar pabėgdavo laukuose. Dabar viskas paprasčiau. 

tai karves kalėjime laikysi?pas mane ateityje irgi yra planai atsisakyt ganymo,bet aš vistiek prie fermos paliksiu kelių ha plotą išeit pasivaikščiot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-05-16 at 15:17, Juodas pranešimas:

Ne, galės išeiti į lauką pasivalkioti, bet serimas ir vanduo fermoje. Jau 4 metai svajojau apie karviu laikymą visus metus fermoje, bet prie pririšto laikymo to nebutu galima įgivendinti. 

Bet ka manot kokia technika issirinkti ar rintuva su sienapjove su 2 diskais kaip lenkiska ar tiesio rinktuva su smulkintuvu ir tiek. Sienapjobe nupjauni o su rinktuvu leki susirinkti?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, gintuliuks pranešimas:

Bet ka manot kokia technika issirinkti ar rintuva su sienapjove su 2 diskais kaip lenkiska ar tiesio rinktuva su smulkintuvu ir tiek. Sienapjobe nupjauni o su rinktuvu leki susirinkti?

 

Geriausiai kad viskas vyktų vienu kartu. Idealu priėkine šienapjove ir rinktuvas iš galo 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-05-16 at 10:48, Juodas pranešimas:

Kokias baltyminės žaliavas naudojat karviu serime? Saladina kažkas naudoja? Kaip variantas, pašarines pupas traiškyti į rankovę ir po to naudoti karviu serimui?

Labai abejotinas variantas... Pupuose apie 30 proc baltymų, o baltymingi pašarai  sunkiai konservuojasi.. Pvz, gryną liucerną silosuoti reikia labai atsakingai konservantą renkantis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Noriu padėkoti Pienmėgiui, kad savo žiniomis apie melžiamų karvių šėrimą pasidalino šiame forume. Dėka Pienmėgio patarimų ar pamokymų mano karvutės  šiandien duoda po 40 litrų pienelio, nors ir menka supirkimo kaina, bet vistiek kažkas lieka ir man. Dar kartą AČIŪ!!!!!!!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, kaliausė pranešimas:

Noriu padėkoti Pienmėgiui, kad savo žiniomis apie melžiamų karvių šėrimą pasidalino šiame forume. Dėka Pienmėgio patarimų ar pamokymų mano karvutės  šiandien duoda po 40 litrų pienelio, nors ir menka supirkimo kaina, bet vistiek kažkas lieka ir man. Dar kartą AČIŪ!!!!!!!!!

Jei 40 l, koks koeficientas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...
  • po 2 mėnesių...
  • po 3 savaičių...

Sveiki pasidalinsiu karvių šėrimo  sudėtim. Kokiu turit pastebejimu? ka galima but pakeist? kur galima pataupyt? Ar pridet dar? Dabar primilžis 25 litrai .Šėrimas 1 karvei per para:

Kukuruzų silosas

Žolės silosas

Šiaudai

Vanduo 

Miltai kviečių 3 kg

Sojos rupiniai 1 kg

Rapsų išspaudos 1.5 kg

Runkelių išspaudos 1 kg

Melasa 1.3 kg

Riebalai 0.100 kg

Kreida 0.130 kg

Soda 0.100 kg

Druska 0.070 kg

Karbamidas 0.065 kg

Kalcis 0.020 kg

Vilomix progut papildai 0.100 kg

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...