Jump to content

Mechanizuotų žemės ūkio darbų ikainiai


Ukininkėlis

Recommended Posts

Bet iš kitos pusės žiūrint jei mes norime ekonomiškai stabilaus žemės ūkio sektoriaus turime ieškoti būdų kaip viską teisingai ir aiškiai galėtume suskaičiuoti. ŽŪM prioritetas yra smulkieji ir vidutiniai ūkininkai, tad pasakymas kad kažkas dirba pigiau už savikainą nėra atsakinga požiūris. Aš 100 proc sutinku kad dirbti su fendu yra "Cool" ir "nice to have", tačiau o kas po to jei per visą laiką nesugebėsi užsidirbti ant naujo Fendo, vėl teks gryžti prie kažko paprastesnio. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar buvo paminėtas Fendas 1050 jo kaina prasideda greičiaisiai nuo 380 - 400 K. ar tikrai tada nėra svarbi darbo savikaina ir pasiekiamas efektyvumas.  

Dažnai mes į viską numojam ranka sakydami kad tai nėra svarbu bet čia yra verslas pats sudėtingiausias verslas kuriame visos detalės yra labai svarbios ir tų detalių sutinku su Jumis yra begalė. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal mano skaičiavimus technika gali būti amartizuojama keliais būdais: 

1) Darbo valandomis

2) Ploto vienetu (ha) 

3) Tonomis (T)

1) Kodėl taip galvoju, nes mano manymų beveik visa technika turi būti vertinama per moto valandų skaičiavimą, nes nuo to priklauso ir eksplotacija, remontas, likutinė vertė, ir taip pat kiek ji sugeba uždirbti per laiko vienetą. 

2) Padargai, kurių vertė yra labiau susieta su darbu turėtų būti vertinami per išdirbio prizmę. Kaip pvz jei perku prikabinamą purkštuvą, aš tikiuosi su nudirbti 25 000 ha. iki kol jis man nusidėvės, kiekvienas važiavimas su purkštuvu sukuria man vertę nuo kurios aš uždirbu, taip pat skaičiuojasi ir sėjamoji ir trašų barstytuvas iki kita žemės dirbimo technika.  

3) technika kuri turi specifiškumą, kaip mėšlo kratytuvas. Pvz į vieną ha galima iškratyti 2 t arba 15 t. dėl to skiriasi kratytuvo darbo laikas viename ha tuo pačiu ir jo eksplotacija. 

Kokios būtų Jūsų nuomonės

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , AG Paulius pranešimas:

Pagal mano skaičiavimus technika gali būti amartizuojama keliais būdais: 

1) Darbo valandomis

2) Ploto vienetu (ha) 

3) Tonomis (T)

1) Kodėl taip galvoju, nes mano manymų beveik visa technika turi būti vertinama per moto valandų skaičiavimą, nes nuo to priklauso ir eksplotacija, remontas, likutinė vertė, ir taip pat kiek ji sugeba uždirbti per laiko vienetą. 

2) Padargai, kurių vertė yra labiau susieta su darbu turėtų būti vertinami per išdirbio prizmę. Kaip pvz jei perku prikabinamą purkštuvą, aš tikiuosi su nudirbti 25 000 ha. iki kol jis man nusidėvės, kiekvienas važiavimas su purkštuvu sukuria man vertę nuo kurios aš uždirbu, taip pat skaičiuojasi ir sėjamoji ir trašų barstytuvas iki kita žemės dirbimo technika.  

3) technika kuri turi specifiškumą, kaip mėšlo kratytuvas. Pvz į vieną ha galima iškratyti 2 t arba 15 t. dėl to skiriasi kratytuvo darbo laikas viename ha tuo pačiu ir jo eksplotacija. 

Kokios būtų Jūsų nuomonės

 

iskarto kabliukas. traktoriaus nusidevejimas pagal moto val. o kokia ta moto val?:) toi srity dirbame ir skaiciavimas gaunasi kiekvienam darbui skirtingas. dirbi su savo pdargu skaiciuoji pvz uz ha. dylanciu daliu kaina skaiciuoji kiek ha nudirbi su jomis ir isidalini ikainius. plius traktoriaus nusidevejimas. kodel sakau netinka moto h skaicevimas. nes darbas su kurmiu pvz kur traktorius dirba 100proc apkrautas nusideves per mazesni skaiciu moto valandu o kur pvz su srutoveziu dirbant jis dirbs didesni skaiciu moto valandu. kiekvienam darbui skirtingas ikainis. kaip 3 punkte ivardinai meslo kratymas. tai pvz srutu liejimas. Jus man pasakote koki kieki i ha norite as ta darba atlieku ir skaiciavimas yra ne uz ha ir ne uz moto val. o kaina uz islieta kuba.:) noresite po 2 kubus i ha isliesiu bet tarkime bus 15ha pas jus as net nesivarginsiu vaziuoti pas jus. kita matematika jeigu jus noresite po 30kubu i ha tada jau matematika kita ir apsiimi ta darba. kaip ir su kulimu. symet buvo nustatyta minimali kaina idealiom salygom. ir toliau jau pagal suituacija. duosite 20 ha per 10 lauku kaina bus vienokia dar bus sugule bus kitokia. o duosite 20 ha vienam lauke staciu negulusiu kaina bus minimali nustatyta. taip kad ir kaip bandysite ivertint ikainius niekaip ju neiseis. nes ikainiai nera konstanta kuri bus vienoda. nes viskas susideda ir nuo aplinkos veiksniu. kaip ir minejo auksciau samdant zmogu darba atlieka jis su rusiska ar vakarietiska technka jei klienta tenkina atliktas darbas tai nera skirtumo su kokia jis technika dirbs.:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , AG Paulius pranešimas:

Fendas 1050 jo kaina prasideda greičiaisiai nuo 380 - 400 K.

Pabandžiau paskaičiuoti, tokio traktoriaus moto valandos savikainą. 

Darant prielaidas: 

1) Trakoriaus kaina 400 K 

2) Amortizacinis laikotarpis 8 metai 

3) likutinė vertė 30 %

4) per metus technika išdirba 1200 val. 

5) Laikotarpio pabaigoje technika bus išdirbus 9600 mh. 

6) Remonto ir eksplotacijai bus paskirta per metus 15 k arba per visą laikotarpį 120 K. 

7) tai pat yra įtrauktas draudimas, pinigų nuvertėjimas dėl infliacijos. 

1 valandos savikaina be pelno dalies siekia 65 eur. 

Taigi tokia ta realybė jei traktorius stovi užkurtu varikliu, ar važiuoja kelyje iki lauko kiekviena valanda šeimininui praktiškai turi kainuoti tiek.  

Kitu atvėju po 8 - 9  metų ūkinikas susidurs su galvos skausmu iš kur gauti 200 - 300 k naujo traktoriaus įsigyjimui. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , Gytis924 pranešimas:

iskarto kabliukas. traktoriaus nusidevejimas pagal moto val. o kokia ta moto val?:) toi srity dirbame ir skaiciavimas gaunasi kiekvienam darbui skirtingas. dirbi su savo pdargu skaiciuoji pvz uz ha. dylanciu daliu kaina skaiciuoji kiek ha nudirbi su jomis ir isidalini ikainius. plius traktoriaus nusidevejimas. kodel sakau netinka moto h skaicevimas. nes darbas su kurmiu pvz kur traktorius dirba 100proc apkrautas nusideves per mazesni skaiciu moto valandu o kur pvz su srutoveziu dirbant jis dirbs didesni skaiciu moto valandu. kiekvienam darbui skirtingas ikainis. kaip 3 punkte ivardinai meslo kratymas. tai pvz srutu liejimas. Jus man pasakote koki kieki i ha norite as ta darba atlieku ir skaiciavimas yra ne uz ha ir ne uz moto val. o kaina uz islieta kuba.:) noresite po 2 kubus i ha isliesiu bet tarkime bus 15ha pas jus as net nesivarginsiu vaziuoti pas jus. kita matematika jeigu jus noresite po 30kubu i ha tada jau matematika kita ir apsiimi ta darba. kaip ir su kulimu. symet buvo nustatyta minimali kaina idealiom salygom. ir toliau jau pagal suituacija. duosite 20 ha per 10 lauku kaina bus vienokia dar bus sugule bus kitokia. o duosite 20 ha vienam lauke staciu negulusiu kaina bus minimali nustatyta. taip kad ir kaip bandysite ivertint ikainius niekaip ju neiseis. nes ikainiai nera konstanta kuri bus vienoda. nes viskas susideda ir nuo aplinkos veiksniu. kaip ir minejo auksciau samdant zmogu darba atlieka jis su rusiska ar vakarietiska technka jei klienta tenkina atliktas darbas tai nera skirtumo su kokia jis technika dirbs.:)

viskas teisingai įvardyta esmė kad technika kaip traktorius turi būti skaičiuojama per valandas o padargas per savo darbo specifiskumą, bačka kaip ir mėšlo kratytuvas galėtų būti skaičiuojama per m2 jei tai yra srut7 laistymas, tačiau atstumas iki lauko nuo ūkio ir kubų kiekis į hą visur gali skirtis tačiau sugaištamas laikas yra pamatuojamas veiksnys. 

Man asmeniškai nėra jokios skirtumo kur važiuoti ir ką daryti su traktoriumi kai skaičiuoju kad mano traktoriaus darbo valanda man kainuoja X pinigų. Teisingai buvo paminėta čia dar nėra kalbama apie kurą ir žmogų. Jie turėtų būtų atskirai priskaičiuojami jei kalbėtume apie paslaugos kainą. Dabar mes aptarinėjame tik savikainos skaičiavimą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , AG Paulius pranešimas:

viskas teisingai įvardyta esmė kad technika kaip traktorius turi būti skaičiuojama per valandas o padargas per savo darbo specifiskumą, bačka kaip ir mėšlo kratytuvas galėtų būti skaičiuojama per m2 jei tai yra srut7 laistymas, tačiau atstumas iki lauko nuo ūkio ir kubų kiekis į hą visur gali skirtis tačiau sugaištamas laikas yra pamatuojamas veiksnys. 

Man asmeniškai nėra jokios skirtumo kur važiuoti ir ką daryti su traktoriumi kai skaičiuoju kad mano traktoriaus darbo valanda man kainuoja X pinigų. Teisingai buvo paminėta čia dar nėra kalbama apie kurą ir žmogų. Jie turėtų būtų atskirai priskaičiuojami jei kalbėtume apie paslaugos kainą. Dabar mes aptarinėjame tik savikainos skaičiavimą. 

km kaina skaiciuojasi paprastai. zinai kiek kuro sudegina kiek uztrunki laiko ir minimalu nusidevejima.  t.y 1.5eu uz km siai dienai. atliekant kaip paslauga. taciau ne su traktoriu skaiciuot km. ta darba tegul atlieka sunkvezimiai.

pvz kaip valanda skaiciuojama teko dirbt su kurmiu motovalanda 50eu.  dirbant su backa motovalanda 35eu.  kodel imones nuomojancios skaiciuoja uz menesi ar sezona o nebe motovalandas? nes chebra isigudrino kaip maziau motovalandu prasukt. nuo namu iki lauko dugnais is lauko iki namu dugnais ir gesini is karto. ir pradeda lyst bedos:) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , Gytis924 pranešimas:

kodel imones nuomojancios skaiciuoja uz menesi ar sezona o nebe motovalandas? nes chebra isigudrino kaip maziau motovalandu prasukt. nuo namu iki lauko dugnais is lauko iki namu dugnais ir gesini is karto. ir pradeda lyst bedos:) 

Na taip gali pradėti lysti bildukai, jei taip su technika būtų elgiamasi ir vėl mentaliteto klausimas. Bet patikėk 7 - 10 k už mėnesį susimokėti nuomojant nėra pigiau nei 60 eur/moto valanda. Jei aiškiai visi tą suprastų nereikėtų laskstyti ir gadinti technikos siekiant sutaupyti 5 eur. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Gytis924 pranešimas:

pvz kaip valanda skaiciuojama teko dirbt su kurmiu motovalanda 50eu.  dirbant su backa motovalanda 35eu. 

Bet žiūrint iš technikos atsiperkamumo pusės, koks yra tikslas vienu atvėju imti 50 eur/h kitu atvėju 35 eur/h 

Kitaip tariant dirbant su bačka iš savo kišenės primokama. :D

Kaip pvz yra aukščiau pateiktas fendo 1 valandos savikaina be pelno 65 eur.  Kai trakotrius užkurtas po valandos iš kišenės dingsta 65 eur.  Klausimas ar aš važiuočiau už 45 eur ? - NE. O jei važiaučiau prie 10 tūks motovalandų aš būčiau nesurinkęs 30 proc. savo amortizacinių pajamų.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, AG Paulius pranešimas:

Bet žiūrint iš technikos atsiperkamumo pusės, koks yra tikslas vienu atvėju imti 50 eur/h kitu atvėju 35 eur/h 

Kitaip tariant dirbant su bačka iš savo kišenės primokama. :D

Kaip pvz yra aukščiau pateiktas fendo 1 valandos savikaina be pelno 65 eur.  Kai trakotrius užkurtas po valandos iš kišenės dingsta 65 eur.  Klausimas ar aš važiuočiau už 45 eur ? - NE. O jei važiaučiau prie 10 tūks motovalandų aš būčiau nesurinkęs 30 proc. savo amortizacinių pajamų.  

na labai aiškiai paaiškino - sunkų darbą dirbant labiau dėvisi technika. jei remontam paskirta 120 k, tai srutas vežiodamas gal ir 50 nesumokėsi, o jei visad su kurmiu, tai galiir to 120 neužtekt. labai logiškos prielaidos.

Lengviausia būtų imti už viską daug, bet juk kalbame apie konkurencingą paslaugą.

O šiaip, paslaugos tik su sena ir laiko patikrinta technika, tada gaunas visai neblogai. kai tik atsiranda prabangesni zaisliukai, tai uždarbis labai greit traukiasi. Kitaip tariant, yra stuburo ir nudaužytų krumplių dedamoji :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, AG Paulius pranešimas:

Bet žiūrint iš technikos atsiperkamumo pusės, koks yra tikslas vienu atvėju imti 50 eur/h kitu atvėju 35 eur/h 

Kitaip tariant dirbant su bačka iš savo kišenės primokama. :D

Kaip pvz yra aukščiau pateiktas fendo 1 valandos savikaina be pelno 65 eur.  Kai trakotrius užkurtas po valandos iš kišenės dingsta 65 eur.  Klausimas ar aš važiuočiau už 45 eur ? - NE. O jei važiaučiau prie 10 tūks motovalandų aš būčiau nesurinkęs 30 proc. savo amortizacinių pajamų.  

tada uzduosiu kitaip klausyma. kam pirkt traktoriu uz 400k jei gali nusipirkt lopeta (30eu+-) ir grebli (15eu +-) pasiset rankytem ir ziurek isdirbsi stuka valandu ir valanda keli ct gausis. arba kodel taspats zmogus dirbdamas kasoje i menesi gauna 600eu o dirbdamas buhalteriu 1000eu kaip pvz. jug taspats zmogus. bet darbas nelygus darbui. 

kaip ir auksciau minejau. ta moto valanda nelygi motovalandai. dirbant su backa traktorius apsikraus 30-50proc ir dirbsiu 10k valandu ir tik tepalus keisiu. o su kurmiu vaziuosiu apsikraus 100proc ir po 5000val teks ir varikli ir deze persirinkt is ko susidaris jusu minetos islaidos.

vaziuosiu su savo padargu ar tai backa ar tai kurmis ar tai noraginis skaiciuosis kubai ar tai hektarai. 

toliau ikainius skaiciuojant pvz fendas. minetas. dirbk 100ha su tokiu traktroiumi valanda kosmiskai brangi gausis. apdirbk 1k ha ir ta valanda ne tokia brangi gaunasi. 

is patirties kainos skirsis net ir kuriam kraste dirbsi. pernai i joniski nukeliavau su kurmio paslauga 70eu/ha ir pataikaiu ant lengvos zemes ir valio matematika gavosi, o butu reikeja vargt ant molio ir viskas matematika pasibaigus. todel ir kainas nusistatai minimalias ir del tam tikru veiksniu jos gali kisti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , manttys pranešimas:

na labai aiškiai paaiškino - sunkų darbą dirbant labiau dėvisi technika. jei remontam paskirta 120 k, tai srutas vežiodamas gal ir 50 nesumokėsi, o jei visad su kurmiu, tai galiir to 120 neužtekt. labai logiškos prielaidos.

Lengviausia būtų imti už viską daug, bet juk kalbame apie konkurencingą paslaugą.

O šiaip, paslaugos tik su sena ir laiko patikrinta technika, tada gaunas visai neblogai. kai tik atsiranda prabangesni zaisliukai, tai uždarbis labai greit traukiasi. Kitaip tariant, yra stuburo ir nudaužytų krumplių dedamoji :D

sena ir patikrinta texnika paslaugos liks tik pas mazus ar vidutinius ukius. kaiptik pokalbi neseniai turejau kur isiparduoda senesne nei 5m tecnika ir pasilieka iki 5metu. klientu priekaistai. kodel cia sena atvarei man. pas smulkesnius to nera:) didzkiai ukiai ar bendroves paslaugu nori jau su nauja texnika.:) nebent extra atveejis tada tinka belekas jau jiem svarbu pagalba:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , Gytis924 pranešimas:

sena ir patikrinta texnika paslaugos liks tik pas mazus ar vidutinius ukius. kaiptik pokalbi neseniai turejau kur isiparduoda senesne nei 5m tecnika ir pasilieka iki 5metu. klientu priekaistai. kodel cia sena atvarei man. pas smulkesnius to nera:) didzkiai ukiai ar bendroves paslaugu nori jau su nauja texnika.:) nebent extra atveejis tada tinka belekas jau jiem svarbu pagalba:)

pilnai sutinku. aš labiau apie tokius ir kalbu - mažesnius. Nes kur agropaslaugų įmonės, tai ten su sena ir nelabai padirbsi tokius kiekius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 55 minutes , manttys pranešimas:

pilnai sutinku. aš labiau apie tokius ir kalbu - mažesnius. Nes kur agropaslaugų įmonės, tai ten su sena ir nelabai padirbsi tokius kiekius

aisku ir tie mazesni buna kad turi 50-80 ha atvarai lexiona 480-580 ir netinka jiem nes per senas ale... nors vest turi puspriekabe kokia kur 6-7t pasikrauna tik

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
Prieš 6 valandas, BR pranešimas:

Sveiki,kiek dabar imat už valandą grūdų krovimo su kaušu  teleskopiniu krautuvu?

 

Priklausomai ar toli vaziuot. Jei pora km 70-80e jei toliau 120e. Atvažiavimas 40e ir iskart už 2val 

Aplamai ikainis 40e/val 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...
  • po 7 mėnesių...
Ką tik, Nykstys pranešimas:

Sveiki, 

Planuoju issivalyti apie 2 km griovo vagos, gal kas esate neseniai samde ekskavatoriu ir gali pasakyti kokie ikainiai panasiai dabar yra?

Valandinis. Ilgastrėlis 50-60valanda.

Ašir nupirkau žeme vis laukanaplinkui tvarkiau ir dar ruskiu pavelda. Tai man gavos 2700e. Kelmų iskasė kokius 400tonu tai kaip uoga. 70%isvežiau pats kelmus. Kitaip butu išėja  ir bent visi 4k.  O maniau atvaro iškasa palaidoja ir 1500 užteksiu. Tai manau dar labai priklausys nuo darbo apimties

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...