Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

5 minutes ago, voras said:

Pvz?

53 - 54 puslapiai na o toliau visai nusivažiavom

Na o jei dar giliau forumo istorijoje pasikapstytum rastum, kad kadaise ir aš taip maniau, kaip tu dabar, "kai turi viską net malunsparnį tada jau skenerius perki" maždaug taip sakydavau, kol nesusidūriau su žmonėmis naudojančiais tą įrangą, labai rimtais ūkininkais. Tai jie pakeitė mano nuomonę, anot jų nauda apie 10% nuo sąnaudų salietrai ir tai buvo gerokai prieš pakeičiant darbą. Nuo tada nebesu toks kategoriškas net tam kuo abejoju, kad paskui netektu atsiiminėti savo žodžių ;) gali priimti kaip patarimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vairuoju, negaliu paskaitinet kas ten tuose psl. Apie N testeri as nesakiau nieko blogo. Kalbu apie skeneri ir visa infrastruktura kiek jam reikia.

Patarima priimu. Nors esu visiskai skeptiskas ne del to, kad tai nesamone, o del to, kad nieks neveiks ir idejimai "administravimui" neatpirks gaunamos "naudos"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 minute ago, voras said:

Vairuoju, negaliu paskaitinet kas ten tuose psl. Apie N testeri as nesakiau nieko blogo. Kalbu apie skeneri ir visa infrastruktura kiek jam reikia.

Patarima priimu. Nors esu visiskai skeptiskas ne del to, kad tai nesamone, o del to, kad nieks neveiks ir idejimai "administravimui" neatpirks gaunamos "naudos"

Na aš neminėjau konkrečiai N Testerio nes yra ir kitų būdų pasiekti tą patį tikslą be to iš mano pusės tai būty buvus gryna reklama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutraukiant į du sakinius dviejų dienų filosofijas:

Startui duodi kiek negaila (Voras 2/3 siūlo aš mažiau) 

Sekančias tręšimais pamatuoji kiek trūksta iki derliaus į kurį taikai ir duodi padalines iš planuojamų tręšimų skaičiaus (greičiausiai vienas papildomas ir dar vienas dėl kokybės).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ir linkęs sutikti su mintim, kad pirmas padavimas turi būti rimtas, nes paskui nebus ką papildomai šerti. Tik dabar darosi panacėja tas tręšimas kokybei ar tai vėliavinio lapo stadijoje ar tai po žydėjimo. Natūraliai klausimas kyla, jei iki žydėjimo atidavei norimam derliui tą kiekį, kiek tikslinga dar duoti kokybei?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

6 minutes ago, tadasg said:

Aš ir linkęs sutikti su mintim, kad pirmas padavimas turi būti rimtas, nes paskui nebus ką papildomai šerti. Tik dabar darosi panacėja tas tręšimas kokybei ar tai vėliavinio lapo stadijoje ar tai po žydėjimo. Natūraliai klausimas kyla, jei iki žydėjimo atidavei norimam derliui tą kiekį, kiek tikslinga dar duoti kokybei?

kaip besimokantis paklausiu: kas tas pirmas padavimas? Nes kai į dirvą įvažiuoji tai lyg ne tiek daug reikia, aš asmeniškai žadu dar 16 uku po 200 tręšt, nes mažokai iš rudens pk padaviau, o salietrą šiek tiek vėliau. Dėkui už paaiškinimus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 minutes ago, manttys said:

kaip besimokantis paklausiu: kas tas pirmas padavimas? Nes kai į dirvą įvažiuoji tai lyg ne tiek daug reikia, aš asmeniškai žadu dar 16 uku po 200 tręšt, nes mažokai iš rudens pk padaviau, o salietrą šiek tiek vėliau. Dėkui už paaiškinimus

Pirmas tręšimą aš vadinu pavasarį azotu, kai augalai pradeda vegetuoti ir galima į laukus įvažiuoti. Dėl npk 16-tuko, nežinau, mane mokė kad jei rudenį nepadavei, iš pavasarinio komplekso panaudojamas tik azotas ir geriausiu atveju 30 proc pk, o daugiau lieka sekančiam derliui. Jei klystu, pataisykite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vorai, sutinku, kad kas po žydėjimo, tai tik skysta forma. O iš beriamos formos, daug kas beria, tame tarpe ir aš, salietra vėliavinio pradžioje. Tik aš bandau suspėti iki pilnai jam išsiskleidžiant ir žinoma, dairausi į dangų. Nes jei kepina ir vandens nenusimato, tai tik darbas ir pliusas sau kad padarei.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

26 minutes ago, tadasg said:

Aš ir linkęs sutikti su mintim, kad pirmas padavimas turi būti rimtas, nes paskui nebus ką papildomai šerti. Tik dabar darosi panacėja tas tręšimas kokybei ar tai vėliavinio lapo stadijoje ar tai po žydėjimo. Natūraliai klausimas kyla, jei iki žydėjimo atidavei norimam derliui tą kiekį, kiek tikslinga dar duoti kokybei?

Tas irgi nesunkiai pamatuojama bent jau iki vėliavinio lapo tai tikrai. Ar dar trūksta tam augaliukiui kiek ar nebe. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Saliau yra toks dalykas kaip mezgimas, jei tu pamatusi kad neduok die truksta tai po zydejimo turesi kokius 4 apatinius segmentus tuscius.

Va del to ir sakau, kad reikia zinota kada ir kiek duoti, o tas skaneris ar testeris jis parodo tik duoti ar ne.

Fazese esme ir gebejime suprast ko augalui kada reikia.

Vat del to as ir skeptikas.

Ismokykbtauta atskirt fazes, paaiskink kas kiekvienoj fazej vyksta, kiek duot ir kodel tada nebereiks niekam nei skeneriu nei testeriu uztenka delnu perbraukt per virsunes ir 85 % tikslumu zinai ka daryt o ko ne. 

P.S. 100 % nezino pats Dievas. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 minutes ago, voras said:

Ismokykbtauta atskirt fazes, paaiskink kas kiekvienoj fazej vyksta, kiek duot ir kodel tada nebereiks niekam nei skeneriu nei testeriu uztenka delnu perbraukt per virsunes ir 85 % tikslumu zinai ka daryt o ko ne. 

 

va apie tas fazes ir kada ko kam duoti, gal kas turi nuorodu kur galima pasiskaityti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trasu pardavejai kai parduoda technologija, tai yra tresimas ir purskimai sudelioti, ten buna paveiksliukai.

Bet beda didziausia tame, kad daznas tau pasakys tik ka daryt, o kodel daryt - vienetai.

Forume vis paskaitineju ssenelis nario posmus, vaikinai, manau turit gera proga pasisemt daug ziniu.

Ar jis jomis dalinsis, as nezinau, bet, kad zino esu tikras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

28 minutes ago, voras said:

Cia aukso kasykla, kastuvai, jei visi jas pazintu agronomai be darbo liktu.

Sauliau, as ne apie save kalbu.

Zemes uki nuo 1991 tai leidziu sau manyti jog bent man reikiamas fazes atskiriu.

:) net neabejoju kad skiri fazes geriau nei aš bent jau :) ką tutėjau omenį tai aparatui pasakius koks augalas, kokia veislė, kokia augimo stadija jis paskaičiuos atatinkamą atsakymą (taip pat ir vėliavinio lapo stadijoj)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vorai tau klausimas: jeigu tu pasidalintum savo žiniomis, ar tai tau tiesiogiai pakenktų, ar tik nenori, kad agronomų mafija tave į mišką išvežtų už duonos kąsnio atėmimą. O tiesiog per daug nervų kainavo išmokt ką žinai ir nenori taip lengva ranka švaistyt (gal, pvz, ateityje tai ketini panaudoti kitai veiklai, kaip švietimui, konsultacijoms). Šiaip įdomu, nes labai jaučias tas atsitvėrimas pas tave. Šiandien kaip tik paskaičiau provokacinę medžiagą verslo žiniose:

"Kitas svarbus kriterijus – kiek pati įmonė nori viešai kalbėti apie savo veiklą ir dalytis patirtimi. Nes tik tų bendrovių vadovai, kurie neturi ko slėpti ir kurie yra linkę pasidalyti sprendimais, atnešusiais sėkmę, ar papasakoti apie klaidas, iš kurių teko patiems mokytis, yra tikrieji verslo lyderiai."

Atleiskite už off topic :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkaip per eile metu tapau savanaudis, teisingiau tokiu paverte.

Julab ir pinigai nemenki tam isleisti, klaidos, nusivylimai ir tt.

Buvo visko.

Beja daug kas raso pm, nei vieno nepasiunciau. Dar nei vienas neatrase, kad eik tu ....

:)

Jei tik turiu laiko dalinuosi.

O del straipsnio, tikrai nesu lyderis, kaip ir dauguma ir su skolom pabuksuoju. Tai kazkaip man dzin kas tie tikrieji lyderiai ir kodel jie tokie.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...