Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

Jūs čia vis apie cc. Po šitokios žiemos kviečiai per reti? Siūlyčiau savo postuose pridurti, kad sėjate ultra mažas normas, nes koks veikėjas, sėjantis vis dar 250 kg, irgi pūstels cc.

Mano nuomonę cykoceli  reike duoti  pirmu purškimu nesvarbu koks pasėlio tankumas 600 ar 800 , kadangi ccc ar cykocelis skatina didesne šaknų apimti ir stiprina augimo mazgą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ziniomis CCC stabdo seniausiu augalo lasteliu augima iki 10 dienu, tokiu budu salutiniai ugliai turi laiko pasivyti pagrindini stieba susiformuot savarankiska saknu sistema ir nenudziuti velesnese stadijose... siemet kuomet toks tankumas, bent pas mane seta 4-4.5mln vnt tai ir jau nuo rundens po tris keturis uglius su savo saknimis skatint ju dar augima neverta, tad manau protingai ccc turetu buti naudojamas krumijimosi gale, bamblejimo pradzioj (gausis manau kartu su herbicidu) kuomet jau atsiskyrines pirmas bamblys ir atliks tiesiogine savo kaip augimo reguliatoriaus paskirti - patrumpins pagrindinio stiebo pirma bambli manau apie 5 cm... mano butu tokie pamastymai ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kas ten stabilizuota is tikro.

Agroprimum N-46 stabilizuota yra kas nors bandes?

Spėju kad susideda ši trąša iš 94% AN ir 6% amofoso, taip išgaunamas panašus santykis 33-3, nors gal galimi ir kiti varijantai. Kai suliejama į vieną granulę fosforas gali stabdyti tirpimą. Bet čia tik mano spėjimai, nesu chemijos mokslų daktaras. :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ziniomis CCC stabdo seniausiu augalo lasteliu augima iki 10 dienu, tokiu budu salutiniai ugliai turi laiko pasivyti pagrindini stieba susiformuot savarankiska saknu sistema ir nenudziuti velesnese stadijose... siemet kuomet toks tankumas, bent pas mane seta 4-4.5mln vnt tai ir jau nuo rundens po tris keturis uglius su savo saknimis skatint ju dar augima neverta, tad manau protingai ccc turetu buti naudojamas krumijimosi gale, bamblejimo pradzioj (gausis manau kartu su herbicidu) kuomet jau atsiskyrines pirmas bamblys ir atliks tiesiogine savo kaip augimo reguliatoriaus paskirti - patrumpins pagrindinio stiebo pirma bambli manau apie 5 cm... mano butu tokie pamastymai ;)

Bamblejimo metu ,atsargiai su CCC,gali ne tik stiebas bet ir varpa sutrumpeti.Geriau medaxtop ,nors kaina ir kandziojasi bet neverta rizikuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas tau atrodo? kodel i bala? ka tuom norejai pasakyt?

ar siaip refleksai suveike ir negalvodamas toki parasei?

Nebesinervinkim. Nėra prasmės kai nieko nebepakeisi. Viščiukus skaičiuoja rudenį, čia labai tinka ši patarlė. Tada ir parašysim kaip kam pasisekė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Biski ne taip, yra 16 proc. NO3 ir 17 proc. NH4, kuris nejudrus.

Del to agroprimum tai ten ko gero paima paprasta karbamida ir apvelia tuo stabilizatorium, taigi butu galima ir paciam tai padaryt. Bet kad jokiu tyrimu kaip ir neradau apie sita stabilizuota karbamida arba ta stabilizatoriu.

Tai tik patvirtina mano spėtą stabilizuoto AN sudėtį. Iš 94 proc. AN gaunama po 16 proc. NH4 ir NO3. Iš amofoso dasideda beveik procentas NH4. Stabilizavimas manau tikrai ne dėl to gaunasi, kad stabilizuotoj yra 1 proc. mažiau nitratinio azoto nei pačiam AN. O dėl sulydimo į bendrą granulę, kur jau gaunasi dalis fosforo kuris nėra labai tirpus. Dėl stabilizuoto karbamido matyt ten jau kita technologija, nes N kiekis nepasikeičia.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi trąšau gavau tik šiandien, kviečių iki šiol nesu patręšęs. Kaip manot, ar darysiu klaidą, jei tręšiu rytoj ar laukti kol visai nustos lyti?  Planuoju berti salietrą su NPK santykiu 4:1.

Jei įvažiuoji tai kuo anksčiau tuo geriau, bet pas mus pajurį tai jau nebeivažiuosi į laukus, prilijo kaip reikiant  ;/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi trąšau gavau tik šiandien, kviečių iki šiol nesu patręšęs. Kaip manot, ar darysiu klaidą, jei tręšiu rytoj ar laukti kol visai nustos lyti?  Planuoju berti salietrą su NPK santykiu 4:1.

Labai abejoju, kad galėsi įvažiuoti. Juk visoj LT daug maž gal vienodai lyja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Saulei esant as bijojau sneket apie isplovima, dabar nebijau... O reiketu?

O man idomu agronomijos mokslu nebaigus kaip ivertint ir paskaiciuot ar kitais bandymais irodyt kiek issiplauna azoto, kiek lieka? Prie tam tikru temperaturu, priestai augalui isisavinus, lyjant kiek paima, kiek lieka? Kas nuspredzia koks kiekis azoto reikalingas po tokiu lietu (ziurint menesini gismeteo).

Tiesa: spejau paduot ir salietra, ir sulfata normaliom dozem. Susigudziau buvusia saule.

Bet zinokit, kad nesigailiu yra kaip yra. Kazkodel manau, kad neprasoviau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar verta dabar, kai dregna ,barstyt am.sulfata?Pries lietu nespejau ,nes nebuvo atveze trasu.Startas 160kg\ha 33-3 atiduota, pries 10dienu.Ar daug issiplautu jeigu rytoj barstyt,ivaziuot galeciau,jei per nakti neprilis.Ka manot kolegos?

del to issiplovimo maziau sukite galvas. manau visi sutiksite kad geriau kai lyja, nes antraip butu kita baime, kad be dregmes nepaims maisto. ne kiauras retis ta zeme o ir to lietaus cia neprudai. taigi jei nesimozoja barstyk ir dziaukis kad pasitaike proga. pats zinai kaip veikia sulfatas, kada ir ko reikia augalams. bet gali rinktis ir kitaip, perfrazavus rimvyda sunis gali serti ir tada kai tau bus patogu  :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...