Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

Placiau apie ta sieros trukumo matyma, kuo jis pasireiskia, ar pagal tyrimus kazkokius?

 

Manau cia kaip ir buvo kazkas is forumieciu ikele foto kur patrese dali lauko tik salietra o kita dali salietra+amonio sulfatas ir skirtumas matesi akivaizdus, taip ir savo lauke atlikus toki bandyma butu aisku ar amonio sulfatas dave efekta ar ne :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 nucia eilinis komentaras is serijos VBS, be jokio argumento...

 

Kaip ir tavo su fiksavimu matife.

 

Nu ir kokio tu argumento nori? kai pasako, kad seminare pasakojo, kad 0,5t priedą duodą.

Tai: star-trek-picard-facepalm-eccbc87e4b5ce2

 

Ir prie dabartinių temperaturų apie kokį azoto fiksavimą, kalbėt ? Dar pasakykit kad netaip garuoja....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai norėtųsi, kad kalbėdami apie išsiplėtimas remtumemes bent kokiais skaičiavimais, nes nuomonių daug o faktų nėra, o tie spėliojimai tik sukelia bereikalingus pykčius.

Man labai įdomu būtų sužinoti kokiame tarpsnyje koks N,P,K poreikis % nuo bendro kiekio

 

Nuo sudygimo iki krūmijimosi pabaigos kviečiai maisto medžiagų paima palyginti nedaug – 16–17 proc. visos reikmės, iki bamblėjimo – 40 proc., iki plaukėjimo pabaigos pasisavina beveik visą azotą ir daugiau kaip 90 proc. fosforo bei kalio.

 

Cia citata is: http://www.agroakademija.lt/augalininkyste/technologijos/?SId=937

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo sudygimo iki krūmijimosi pabaigos kviečiai maisto medžiagų paima palyginti nedaug – 16–17 proc. visos reikmės, iki bamblėjimo – 40 proc., iki plaukėjimo pabaigos pasisavina beveik visą azotą ir daugiau kaip 90 proc. fosforo bei kalio.

 

Cia citata is: http://www.agroakademija.lt/augalininkyste/technologijos/?SId=937

as taipogi nemazai straipsniu mates panasiu kiek kokiu tarpu azoto suvalgo. Ir tada man idomu pasidaro kodel dauguma stengiasi iki krumijimosi pabaigos vos ne visa azota atiduot? Nemazai kas sako, jei veliau tresi, tik siauda auginsi. Bet jei kazkokiu budu nustatyta, kad tokia maza dali tik suvalgo iki krumijimosi pabaigos, tai kam azota bert visa norma? Kodel veliau netrest? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as taipogi nemazai straipsniu mates panasiu kiek kokiu tarpu azoto suvalgo. Ir tada man idomu pasidaro kodel dauguma stengiasi iki krumijimosi pabaigos vos ne visa azota atiduot? Nemazai kas sako, jei veliau tresi, tik siauda auginsi. Bet jei kazkokiu budu nustatyta, kad tokia maza dali tik suvalgo iki krumijimosi pabaigos, tai kam azota bert visa norma? Kodel veliau netrest?

Gal del to kad kvietys programuoja varpa iki krumijimosi pabaigos? Siaip as irgi nezinau, praktikos nedaug turiu, todel ir skaitau teorija kad suprasti kaip viskas vyksta :)

Žieminių kviečių tręšimą galima būtų išskirti į keturis etapus:

1 Krūmijimosi ­viduryje (BBCH 25), anksti pavasarį. Tuo metu dirvoje praktiškai nėra augalams prieinamų azoto, sieros ir mik­roelementų. Nepaisant to, augalas programuoja varpą.

2 Pasirodžius 0, 1 ir 2 bambliui (nuo BBCH 30 iki BBCH 32). Varpa jau susiformavo, tačiau prasideda pasėlio masės, lapų ir stiebų augimas.

3 Pasirodžius vėliaviniam lapui iki vamzdelėjimo vidurio (BBCH 37–45). Kvietys tuo metu augina varpą, formuoja žiedus, tad ir grūdų skaičių varpoje.

4 Pasirodžius vėliaviniam lapui iki pieninės brandos vidurio (BBCH 37–75). Kvietys formuoja grūdus, pildo juos medžiagomis, kurios nulemia kokybę (žydėjimo metu negalima tręšti per lapus).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal del to kad kvietys programuoja varpa iki krumijimosi pabaigos? Siaip as irgi nezinau, praktikos nedaug turiu, todel ir skaitau teorija kad suprasti kaip viskas vyksta :)

Žieminių kviečių tręšimą galima būtų išskirti į keturis etapus:

1 Krūmijimosi ­viduryje (BBCH 25), anksti pavasarį. Tuo metu dirvoje praktiškai nėra augalams prieinamų azoto, sieros ir mik­roelementų. Nepaisant to, augalas programuoja varpa.

Mano žiniomis (nežinau ar jos labai tikslios) varpos programavimui didelia įtaką turi varis, kuri reikėtų atiduoti iki krumijimosi pradžios(geriausia iš rudens).
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano žiniomis (nežinau ar jos labai tikslios) varpos programavimui didelia įtaką turi varis, kuri reikėtų atiduoti iki krumijimosi pradžios(geriausia iš rudens).

O Jus taip darote? Ka naudojate, gal yra koks vario sulfatas ar dar kokia vario trasa? Kadangi turiu mangano sulfato, cinko sulfato, ziuriu kad pridejus vario jau gautusi tikras agroplus javams mixas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O Jus taip darote? Ka naudojate, gal yra koks vario sulfatas ar dar kokia vario trasa? Kadangi turiu mangano sulfato, cinko sulfato, ziuriu kad pridejus vario jau gautusi tikras agroplus javams mixas :)

Praktikoje, dar nepritaikiau iš rudens atidavimo, dabar madoje yra mikriukai chelatu forma, sako jų poreikis mažesnis, lengviau prieinamas ir platesnis maišymo spektras su fungicidais, herbicidais ir pan.Žiūrint į kainą aš renkuosi ekolist(atstovas KG yra ir mono varis ir kiti ir mišiniu visokių).Pagal teorija kurią turiu 1l ekolist mono varis pakanka 5-6t kviečiu derliui kaina ~ 1,8 eu/l(nesu 100% ttikras, galiu kažkiek ir klaidinti)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Praktikoje, dar nepritaikiau iš rudens atidavimo, dabar madoje yra mikriukai chelatu forma, sako jų poreikis mažesnis, lengviau prieinamas ir platesnis maišymo spektras su fungicidais, herbicidais ir pan.Žiūrint į kainą aš renkuosi ekolist(atstovas KG yra ir mono varis ir kiti ir mišiniu visokių).Pagal teorija kurią turiu 1l ekolist mono varis pakanka 5-6t kviečiu derliui kaina ~ 1,8 eu/l(nesu 100% ttikras, galiu kažkiek ir klaidinti)

o koki varianta naudojat is ekolist? kazkas panasaus manau yra lyderis kaina irgi priimtina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Praktikoje, dar nepritaikiau iš rudens atidavimo, dabar madoje yra mikriukai chelatu forma, sako jų poreikis mažesnis, lengviau prieinamas ir platesnis maišymo spektras su fungicidais, herbicidais ir pan.Žiūrint į kainą aš renkuosi ekolist(atstovas KG yra ir mono varis ir kiti ir mišiniu visokių).Pagal teorija kurią turiu 1l ekolist mono varis pakanka 5-6t kviečiu derliui kaina ~ 1,8 eu/l(nesu 100% ttikras, galiu kažkiek ir klaidinti)

 

Nemanau kad butu zymiai prastesnis rezultatas atidavus ne rudeni o pavasari, cia citata is to paties straipsnio kur vakar Minduksx buvo nuoroda apie tresimus imetes:  "Vario žieminiams kviečiams reikia apie 30–60 g/ha ir visą normą reikia atiduoti pavasarį, prasidėjus vegetacijai – krūmijimosi tarpsniu."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...