Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

as tai numates siemet berti is pradziu 200salietros po savaites jei orai leis 150 sulfato poto 200 salietros ir ant velevinio 100 salietros. vieni laukai po mieziu kiti po pievu kur buvo ganomi gyvuliai. is rudens duota 5-19-36 beroc po 200. kokio derliaus galiu tiketis kazin su dievulio pagalba:D?

Derlius priklauso nuo:

-dirvožemyje esančio humuso kiekio;

-dirvožemyje esančio laisvo P ir K;

-dirvožemio rūgštingumo;

-dirvožemio tipo;

-tręšimas P ir K;

-tręšimas N;

-priešsėlis;

-dirvos įdirbimas;

-sėja ir sėjos laikas;

-kokia augalų apsauga, parodo ar neprarasta derliaus dėl žolių, ligų, kenkėjų, dėl sugulimo;

-amino rūgštys, mikrikai, padeda augalams geriau atsigauti nuo stresų, užmegsti daugiau grūdų, mažina atmetimus, stambina grūdą;

-veislės potencialas;

-kaip peržiemojo;

-orai vegetacijos metu;

-kokie kulimo nuostoliai, technologinių ir kt nuostoliai;

Gal beveik jau ir viskas, dar kas pridurs jei ką pamiršau.

Žodžiu iš kavos tirščių burti neverta, nes galima apsirikti bent 2 kart į vieną ar kitą pusę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie 200-220 veiklios reiktu plius orai. Jei palankus ir azoto maziau jei nepalankus pilk nepykes 8t neuzauginsi. Nepamirskim kad dalis azoto issiplauna tai realiai jie 170vm nesuvalgys o gaus maziau

tiekos bepyldamas neprisišauk nemalonumu nes teises aktai sako visai ka kita.

Visu pirma, tai rankomis pildmas dvieju rusiu trasa tolygiai neismaisysi tikrai, o trasos bus susisluoksniave.

Aš tavo vietoje nebučiau toks kategoriškas maišytuve gal ir ne bet ant kiemo pasipylus ir keliolika kartu iš kruvos į kruva perkasus manau tikrai bus išmaišyta ne prasčiau nei maišytuve.

P.s. Aš apie maišyma šneku ne apie kitus niuansus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tiekos bepyldamas neprisišauk nemalonumu nes teises aktai sako visai ka kita.

Aš tavo vietoje nebučiau toks kategoriškas maišytuve gal ir ne bet ant kiemo pasipylus ir keliolika kartu iš kruvos į kruva perkasus manau tikrai bus išmaišyta ne prasčiau nei maišytuve.

P.s. Aš apie maišyma šneku ne apie kitus niuansus.[/quote

Mineralinių trašų kiekio supilamo į dirvą nereglamentuoja joki teisės aktai, kad ir 10 t pilk.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tiekos bepyldamas neprisišauk nemalonumu nes teises aktai sako visai ka kita.

Aš tavo vietoje nebučiau toks kategoriškas maišytuve gal ir ne bet ant kiemo pasipylus ir keliolika kartu iš kruvos į kruva perkasus manau tikrai bus išmaišyta ne prasčiau nei maišytuve.

P.s. Aš apie maišyma šneku ne apie kitus niuansus.

bet kadangi kalbam apie trasas, o ne zoliu seklas, tai kas nores su siupeliu perkasinet is kruvos i kruva- TRASAS?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš po miežių darau žalią pūdymą, o ne kviečius sėju.

Kai sėjomainoj daug kviečių, vien po žirnių ir rapsų neužtenka priešsėlių, tenka ir po miežių sėti. Tai iš patirties galiu pasakyti, kad visai neblogas priešsėlis gaunasi žieminiams kviečiams. Praėjusį sezoną po miežių kviečių derlius buvo tik 0,4-0,5 t/ha mažesnis nei po žirnių, tai manau visai normaliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei šį pavasarį iš žiemojus rugiams taupumo sumetimais, patrešt rugius po 100kg amonio salietra, bus naudos? galimas didesnis derlius kažkiek? Prieš tai buvo avižos, prieš sėjant rugius, rudenį buvo išbarstyta apie 70-80kg NPK 16-16-16 trąšų.

kas be ko, kad verta. Kad ir nedidelis N kiekis gausis, bet derliu tikrai priduos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekada nesu barstęs karbamido.

Noriu paklausti ar karbamidas tinkamas žieminių tręšimui ar jis tinkamas tink vasarojui prieš sėją.

Jei tinkamas žieminiams, tai kada jį reikia barstyti?

Jei tręšiant karbamidu kaip turėtų pasikeisti mano tręšimo planas: NPK5-16-29+3S rudenį (250kg./ha); NPK16-16-16 pavasarį (150kg./ha); salietra pagrindiniam (200kg/ha); amonio sulfatas 150kg/ha ir vėliaviniam salietra 150/kg./ha.

 

Labai ačiū už atsakymą.

 

Ir dar vienas klausimas: ar į skaičiuotiną azoto normą hektarui įsiskaičiuoja rudens tręšimo NPK ar skaičiuojasi tik nuo pavasarinio tręšimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekada nesu barstęs karbamido.

Noriu paklausti ar karbamidas tinkamas žieminių tręšimui ar jis tinkamas tink vasarojui prieš sėją.

Jei tinkamas žieminiams, tai kada jį reikia barstyti?

Jei tręšiant karbamidu kaip turėtų pasikeisti mano tręšimo planas: NPK5-16-29+3S rudenį (250kg./ha); NPK16-16-16 pavasarį (150kg./ha); salietra pagrindiniam (200kg/ha); amonio sulfatas 150kg/ha ir vėliaviniam salietra 150/kg./ha.

 

Labai ačiū už atsakymą.

 

Ir dar vienas klausimas: ar į skaičiuotiną azoto normą hektarui įsiskaičiuoja rudens tręšimo NPK ar skaičiuojasi tik nuo pavasarinio tręšimo.

Taip nuo rudens.

As neberciau ant veliavinio 150kg/ha. ner tikslo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bebras, šiaip reiktų skaičiuoti ir rudeninį azoto kiekį, bet aš asmeniškai jo neskaičiuoju, nes didelę dalį jo žieminiai kviečiai suvalgo patys rudenį, dalis šiaudų suirimui tenka.

jaučiu jis turėjo omeny ne dėl augalo augimo..bet kad neviršyti leistino 170 veikliaja..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmam žieminių tręšimui naudoti karbamidą nėra protinga, nes kol jis pereis į NO3 formą, ateis balandžio vidurys jei ne pabaiga. O iki to laiko augalai badaus. Ryt surasiu skaidrę iš seminarų, prie kokių temperatūrų karbamidas virsta į augalo šaknims pasiimančią formą.

Karbamido dalis yra nitratinej NO3 formoj. Kitos dalies virtimas į nitratinę priklauso nuo dirvožemio temperatūros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...