Jump to content

belaruskis

Nariai
 • Pranešimai

  55
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie belaruskis

 • Rangas
  Narys
 • Gimtadienis 1996.02.19

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Mažeikių raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. belaruskis

  Case traktoriai

  Sveiki, kaip mx serijos traktoriai? Yra mx170 su pavarų dėžės defektu, neveikia keli pusiniai bėgiai, koks ten principas, remontuojasi? Apskritai brangios dalys ir ar galima jų gaut? Dėkui
 2. belaruskis

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Sunku gaut trąšų npk dabar, bet turiu nuo pavasario šešioliktuko, kiek normalu jo išbert prieš sėja ar geriau anksti pavasarį, ir kokia norma?
 3. belaruskis

  T-16 Pavaros

  Schema. photo.php
 4. belaruskis

  Purkstuvai

  https://m.autogidas.lt/skelbimas/purkstuvai-pakabinami-laumetris-lpp-16-2007-m-22556459.html?return=YToyOntzOjQ6InBhdGgiO3M6NDA6Ii9za2VsYmltYWkvemVtZXMtdWtpby1wYWRhcmdhaS1zYXZhZWlnZS8iO3M6NjoicGFyYW1zIjthOjI6e3M6NDoiZl84MCI7czoyMjoiUHVya8WhdHV2YWkgcGFrYWJpbmFtaSI7czoxOiJzIjtzOjk6IjU3ODcxNjE4MyI7fX0=Sveiki, gal kas dirba Laumetrio LPP1000 purkštuvu? Kaip kokybė? Žinau nenaujas, bet apie 50-70ha užteks? Rėmas laiko? Kaip sulankstymas? Dėkui
 5. belaruskis

  don 1500

  Vairas jau sutvarkytas, taip ir buvo, išardėm būtent tą vožtuvą išvalėm ir pakeitėm gumeles, nes buvo sudilusios jau. Vairas veikia puikiai, malonu ir dirbt.
 6. belaruskis

  don 1500

  Negali pasukti, labai sunkus ir vos cos judina ratus. Dar šiandien tepalo siurblį pakeitėm ir naujus tepalus užpylėm, tas pats.
 7. belaruskis

  don 1500

  Kur ieškot bėdos, dingo vairas, tepalo yra, viskas kitas veikia,kelia.?
 8. belaruskis

  Koki purkstuva pirkti?

  Nemato, žemaitija, mažeikių raj. Mėšlu tręšiam tai dar paauga apie 3t. avižų, rugių apie 4t.
 9. belaruskis

  Koki purkstuva pirkti?

  Intensyvių technologijų netaikom, purškiam nuo vienamečių piktžolių+ karbamidas ir rudenį ražienas, tai nėrą pats svarbiausias padargas ūkyje. O modifikuoti panašesnius nevertą? Pvz. : https://www.skelbiu.lt/skelbimai/hardi-16m-28689983.html, https://autogidas.lt/laumetrio-prikabinamas-purkstuvas-22486103.html, https://www.skelbiu.lt/skelbimai/hardi-1500litru-16metru-28929929.html
 10. belaruskis

  Koki purkstuva pirkti?

  Sveiki, priėjo laikas atsinaujint purkštuvą, kokį patartumėt rinktis? Iki šiol purškimo turėjom apie 30-40ha per metus. Purkštuvas lenkiškas (400l 12m) nuo naujo naudojam 7 metus jau su sijų kopijavimu, "triplex" purkštukais, rankų apiplovimo bakeliu savo reikmėms užteko. Tačiau padaugėjo sėjamos ir didesni purškiami plotai apie 50-60ha (galbūt ateityje augs iki 100-120) (P. S. jeigu atsikratytume galvijų). Taip pat įsigijom barstytuvą 17-18m užgriebio todėl nelabai betinka važiavimai, antrų vežių daryt nesinori, technologinių nėrą. Klausimas kokį purkštuvą pirkti? 1. Purškiamas plotas: 50-60ha į metus (gali didėti). 2. Užgriebio plotis 16-18m, kad tiktų paskui barstytuvą. 3. Laukų dydis: nuo 1ha iki 20ha, vidutiniškai apie 5-10ha, (visi aplink). 4. Talpa: 800l, maždaug jeigu pakabinamas, nes trauks MTZ. 5. Kaina iki: 2000 €. Dėkui padedant rinktis.
 11. belaruskis

  SZ-3,6

  Aktuali tema ir man vis galvoju kaip tas vėžes pasidaryt, kaip darinėjat dežese sklendes su hidrauliu ar mechaniškai? Skaičiuojat važiavimus ar koks skaitiklis prigalvotas? Kokiu atstumu darot 14,4 ar 18 metru? Gal kas pafotografuot galėtumet? Dėkui iš anksto.
 12. belaruskis

  Už kiek perkate žemę?

  Sveiki, gal kiek ne į temą, bet apie žemę. Jau daug metų naudojamės, dirbam draugo žemę, dabar pasiūlė pirkti. Sklypas ribojasi su mūsų žemę, sklypo plotas 9ha, dar nesuderėta galutinė kaina, bet kažkur po 3000€/ha. Esmė tame ūkis tėčio, jam 53 metai, aš jam padedu man 21 m. tėvas siūlo žemę pirkti, registruoti mano vardu. Klausimas: ar yra kokia ES parama žemės įsigijimui, lengvatos, besikuriančiam jaunajam ūkininkui? ar žemės pirkimas tik už savus? Ūkininko pažymėjimo dar neturiu, mokausi antram kurse agronomija. Dėkui.
 13. belaruskis

  Mėsinių galvijų tvartai

  O jeigu ant gilaus kraiko, kiek aptvarų reiks bandai atskirt? 1.Karvės su veršiais, 2.pusės metų, 3.telyčios, ir 4.buliai? ar galima kažkaip kitaip? kiek kvadratų reikia vienam galvijui ploto? JCB : kiek sutalpini galvijų į savo tvartą?
 14. belaruskis

  Mėsinių galvijų tvartai

  Sveiki, taigi turime seną fermą galvijams ir po truputį racionalizuojam, pakeitėm stogą langus tik, va rankinį darbą norisi pasilengvinti, ūkis mišrus, bet einantis į mėsinių galvijų pusę. Apie pačią fermą, matmenys plotis 11m, ilgis 33m, aukštis apie 3m iki lubų. Vienas šėrimo takas du mėšlui šalint, pradžioje buvo rusiškas grandininis mėšlo transporteris, kaip žinia rusai nieko padoraus negamino, tai atsisakėm vargo su juo ir po remonto darbų 2012, po vėtros nuversto stogo, iškėlėm lubas ir sužeminom stogą, dabar viduj laisvai iš aukščio telpa MTZ-82UK kuriuo ir šalinamas mėšlas frontaliniu krautuvu, savaitėje vieną, du kartus, esmė tame, kad vietos mažoka iš pločio, šėrimo takas 5 metrai (su loviais pašarui), guoliavietės po 3 metrus, galvijai rišami saitais, valant mėšlą stambesnius tenka išvest lauk arba į šėrimo taką, kad nesimaišytų, nes traktorius 195cm todėl galvijams lieka tik apie metrą susisukt, mažesniems netrukdo, bet vistiek darbas lėtokas ir reikalaujantis atsargumo bei rankų darbo. Kreikiama šiaudais su šakėmis. Apie šėrimą, miltai kratomi į lovius, metalinius arba į nedideles vaneles, girdoma iš vandentiekio su žarna prileidžiant vandens ryte ir vakare, pašarą įsivežam į taką iš daržinės ir kraunam šakėm, ardydami rulonus, rankų darbas. Šiuo metu laikoma apie 50 galvijų, saitiniu būdu tilptų apie 60 galvų. Po stogo remonto buvo galvojama apie palaidus ant gilaus kraiko, po kaire (foto matosi) įbetonuoti vamzdžiai, kurie turėjo riboti šėrimo ir ėdimo takus, bet tik po laiko pradėjom domėtis, kad tvartas per mažas palaidiems galvijams tokiam plotui tik 35 galvijai tilptų, o ir pamatai nekokie, nes gruntas aplink pastatą smėlis, kaip žinia iš senųjų savininkų kolūkio laikas statant griuvo žemės ir išlieta nekokybiškai, kas sunkina įgilinti grindis. Tiesa mėšlidės taip pat šalia nėra mėšlas vežamas į rietuvę. Numatomi darbai pavasarį betonuot šalia mėšlidę, mėšlui šalint darytis siauresnį traktorių: T40, t25, T16 gal net mtz siaurint, kad išstumt buldozeriu, nes skreperiniai trasporteriai brangus malonumas. Tai pat planuose susiaurint šėrimo taką paliekant erdvės mėšlo valymui, aišku išbetonuot lygiai ir sudėt girdyklas, kad pasilengvint darbą sau, galvijai vienas kitam pristums pašarą, o šerimo taku galės pravažiuoti siauras traktorius su rulonais. Ką patartumėt keist tobulint, nes variantų neturime daug, taip kad norėtume, kad kol nepradėjom rimtų darbų susižinot kas ne taip ir, kad vėliau nereiktų kažko keisti kardinaliai. Viską darom savo lėšom, kadangi ūkis tėvų, o aš dar tik mokaus agroverslų. Žodžiu domina pasiūlymai, patarimai, papeikimai, naudinga visa informacija, apie šėrimo takus, mėšlo šalinimo galimybes. Dėkui iš anksto laukiu pasiūlymų. P. S. jei kas neaišku klauskit, patikslinsiu.
 15. belaruskis

  Bulių penėjimas

  O kaip jeigu penimiems miltus (avižos 30proc. + žirniai 30proc. + rugiai 40proc.)? Pašaras kaskart šeriant keičiamas (ryte, vakare): šienainis, šienas, avižų+ žirnių silosas, dobilų atolas. Tinkami pašarai ar ką keist?
×