Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

От 1 до 7 дней – до 200


От 7 до 15 дней – 300-400


От 15 до 20 дней – 400-700


От 20 до 30 дней – 700-900 


С месячного возраста цельное молоко постепенно заменяют снятым или же отварами из овсянки и жмыха, одновременно скармливая концентрированные, грубые и сочные корма


 Первые пять суток ягнят кормят не менее 5 раз, в дальнейшем — трехкратно и после 20 дней — 2 раза в день.


Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,esu naujokė. Turiu atstumta mamos ėriuką 6 dienų. Niekur nerendu maitinimo normos. Gal galit kas parašyti po kiek maitinti kiekvieną dieną. Ir ar reikia vis didinti. Dabar duodu po 150_ml šešis kartus į dieną.

Duodat kiek ėda, pagal nurodytą miltelių tirštumą ir problemos baigtos. 

1) Noriu patarimų dėl avių šėrimo. Eina į pabaigą man šienas , lieka tik šienainis. Galvojau nusipirkt kvietinių šiaudų kaip lastelienos normas. Juos avys išvis nors kiek ėda ir ar jie realiai pagal racioną jie naudingi? Pagal normas šiaudai turėtų sudaryt berots 3 procentus avies pašaro, tik ar jos ėda? ar naudingi tik pakratoms..?

2) Užmačiau skelbimuos, kad pardavinėja žirnių "šiaudų" rulonus, kaip toks raciono paįvairinimas avims dašeriant prie šieno;šienainio? iš vis avys ėda tuos sudžiuvusius žirnių kotus? Kaimynas daug žirnių augina , jei naudinga šiemet gal pasidaryčiau ir aš (turint omeny jei nutartų neapart kaip ar sutiktų ant mėšlo pamainyt  ) 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Duodat kiek ėda, pagal nurodytą miltelių tirštumą ir problemos baigtos. 

1) Noriu patarimų dėl avių šėrimo. Eina į pabaigą man šienas , lieka tik šienainis. Galvojau nusipirkt kvietinių šiaudų kaip lastelienos normas. Juos avys išvis nors kiek ėda ir ar jie realiai pagal racioną jie naudingi? Pagal normas šiaudai turėtų sudaryt berots 3 procentus avies pašaro, tik ar jos ėda? ar naudingi tik pakratoms..?

2) Užmačiau skelbimuos, kad pardavinėja žirnių "šiaudų" rulonus, kaip toks raciono paįvairinimas avims dašeriant prie šieno;šienainio? iš vis avys ėda tuos sudžiuvusius žirnių kotus? Kaimynas daug žirnių augina , jei naudinga šiemet gal pasidaryčiau ir aš (turint omeny jei nutartų neapart kaip ar sutiktų ant mėšlo pamainyt  ) 

 

Šiaudus ėda. Duoti galit iki pusės raciono apėmingų pašarų SM. (priklausomai nuo šienainio sausumo)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Duodat kiek ėda, pagal nurodytą miltelių tirštumą ir problemos baigtos. 

1) Noriu patarimų dėl avių šėrimo. Eina į pabaigą man šienas , lieka tik šienainis. Galvojau nusipirkt kvietinių šiaudų kaip lastelienos normas. Juos avys išvis nors kiek ėda ir ar jie realiai pagal racioną jie naudingi? Pagal normas šiaudai turėtų sudaryt berots 3 procentus avies pašaro, tik ar jos ėda? ar naudingi tik pakratoms..?

2) Užmačiau skelbimuos, kad pardavinėja žirnių "šiaudų" rulonus, kaip toks raciono paįvairinimas avims dašeriant prie šieno;šienainio? iš vis avys ėda tuos sudžiuvusius žirnių kotus? Kaimynas daug žirnių augina , jei naudinga šiemet gal pasidaryčiau ir aš (turint omeny jei nutartų neapart kaip ar sutiktų ant mėšlo pamainyt  ) 

 

Na manau avis,visur vienoda.Is po gero sieno,i siaudus tikrai neziures.Geriausias variantas butu maisyti siaudus su sienainiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As neduodu jokio pieno karves man nuo jo nugaiso kazkada kai tik padaviau.Tai nusiperkat pieno milteliu na ir jau dabar tabletukes veterinarijoj buna kazkokios ten nuo vidurevimo sutrini gal ketverti koki tik kai eriuku mazam na pasako kas kaip daryt.O apsitriest gali ir nuo perdidelio kiekio prigirdyto labai reikia ziureti pagal pati eriuka pagal jo dydi pagal viska nes kiekviena karta vis kitaip ir skirtingai vieni labai gert nori kiti nesipuola labai na cia tik is praktikos jau papasakoti nesigauna net...Beprasmis jau ten bus kisimas po tiek paru netikiu kad dar imanoma pripratint butu kad jie patys zystu...

O kaip tie vaistai vadinasi nuo viduriavimo. Mano atstumtas ėriukas mamos ir suviduriavo. Maitinu iš buteliuko pieno mašinėlių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

pas mum kergias kažkur 6-7 mėn. bet esu tikras, gerai įmitusios ir anksčiau gali.

Norėjau paklaust, apsiėriavo viena grupė avių , praėjus mėnesiui apsiėriavo dar 10 mamų grupė , čia jau pirmametės ėriukai buvo gardeliuos, vėliau bendram garde , ir jau jiem 2savaitės, nieko tokio kad bus suleisti 2savaičių ėriukai su mamom , su 2 mėn ėriukais? kaip ir būnasi jau pora dienų, atrodo viskas gerai, ar nerekomenduojama? kaip jūs darot? 

ir dar norėjau paklaust šeriu ėriukus avižų 85% kviečių 15% mišiniu , šeriu jau 2 mėnesių amžiaus tiek kiek suėda, ir grūdai taip labai rupiai malti, sakytum net nemalti, o pusiau kapoti, bet vistiek atsiranda tų grūdų dulkių, ir ėriukai karts nuo karto pakosti, sakytum springsta kažkiek, bet stori ir sveiki. žinau , kad nuo miltų kemšas skrandis avim, kaži tas kosulys neperaugs į ką tai blogiau, ar čia pakosti kol ėda ir paėdę tik? 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, nustokit platinti legendas...  Nuo miltų skrandžiai nesikemša. Kuris iš keturių skrandžių turėtų užsikimšti??

Kitas dalykas, kad nuo miltų pertekliaus (ir kuo smulkiau maltų, tuo labiau) gali kilti acidozė..  Gyvulys rimtai susirgs, neės, viduriuos... Taigi ir sušeriamų grūdų kiekį reikėtų riboti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už patarimą Pienmėgys.
Mantai, ne taip supratai, ne avys ėda, kiek nori, o ėriukai kurių amžius +- 2mėn. Bet dabar nebeduodam tiek kiek nori , nes jau ėmė ėst daugiau 0,5 kg/dienai(aišku vyresni daugiau ėdė, jaunesni mažiau) . Nors dabar kai normuoju prasideda ėriukų grūstys ir mažesni lieka nuskriausti, o didesni apėda. žinau , reikia grupuoti, bet nėra didelis mažųjų dar kiekis, kad keletą grupių daryt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, nustokit platinti legendas...  Nuo miltų skrandžiai nesikemša. Kuris iš keturių skrandžių turėtų užsikimšti??

Kitas dalykas, kad nuo miltų pertekliaus (ir kuo smulkiau maltų, tuo labiau) gali kilti acidozė..  Gyvulys rimtai susirgs, neės, viduriuos... Taigi ir sušeriamų grūdų kiekį reikėtų riboti..

O kaip su vadinamom ..knygenom,,  ?

 

Nuo kada pradeda avikes jaunos kerktis?

O tas dalykas   galvoju nuo veisles priklauso,  bet siaip nuo 6-7men jau pradeda galvoti 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip su vadinamom ..knygenom,,  ?

 

O tas dalykas   galvoju nuo veisles priklauso,  bet siaip nuo 6-7men jau pradeda galvoti 

Su knygenom.... Geriau tai matyti pas karves jaučius (kurie turi lygiai tokį pat virškinimo traktą- yra atrajotojai)... Bet kurio gyvulio išskrosto nealkinus 24 valandas knygenos yra pakankamai kieto rutulio formos.. Jos būna prikimštos pašaro.. Jų labai didelis įgeriamasis paviršius, skirtas skysčiams ir dalinai mineralams įgerti ir pateikti į kraujotaką... Va, ir pamato žmogus tokį "rutulį" ir mąsto, kad užsikišo.... O tai yra organo natūralus būvis...Bet tai suprasti reikia ne vieną tūkstantį gyvulių prapjauti ir pažiūrėti.....  Neskaitant jau to, kad krūvas rimtos literatūros perskaityti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Knygenų užsikimšimas

 

  Knygenos užsikemša šeriant galvijus žemėtais šakniavaisiais, smulkiais pašarais (pelais, smulkiai pjaustytu šienu ir šiaudais), dėl ilgo karščiavimo sergant užkrečiamomis ligomis, gyvuliui persiėdus. Knygenų susitraukimai susilpnėja, jų turinys sukietėja, prasideda knygenų lapelių uždegimas ir apmirimas. Ligos pradžioje gyvulys būna apatiškas, mažai ėda, išnyksta prieskrandžių judesiai. Po kelių dienų išmatose atsiranda nesuvirškintų stambaus pašaro gabalėlių.
  Sergančius gyvulius reikia šerti sultingais pašarais, duoti daug vandens ir 2 kartus per dieną- po 300-350 g Glauberio druskos arba po 1 litrą vazelino aliejaus. Tinka sėmenų gleivės, kurių duodama po 5-6 litrus. Išgydyti gyvulį dažnai nepavyksta. Sunkiais atvejais padeda tik operacinis gydymas.
  Kad knygenos neužsikimštų, šeriant galvijus pelais ir smulkintais šiaudais bei šienu, būtina duoti sultingų pašarų, reguliariai girdyti.
--------------------------------------------------------------------------------
Sita moteris mane dezinformavo  
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va va.... nors aš pats iš tų laikų...... bet tai... pasenęs požiūris, kaip ir "sultingųjų" pašarų šėrimas..

pabandykit ką nors panašaus rasti anglų kalba... Angliškai knygenos - omasum (nemaišyti su abomasum- tai tikrasis skrandis) Yra tokia veterinarijos enciklopedija, norint galima rasti visas gyvulių ligas

 http://www.merckvetmanual.com/mvm/metabolic_disorders.html

aš čia maisto medžiagų apykaitos ligas įkėliau.. Ieškokit tų knygenų užsikimšimų... ,bet paieška beprasmė...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kita vertus....  ar kas nors dabar savo aveles šeriat "pelais smulkiai pjaustytais šiaudais ir šienu"?  Čia iš tų laikų, kai iš mėsos kombinatų atrajotojų skrandžio turinius veždavo atgal į fermas dar kartą karvėms sušerti...? Teko tokius dalykus matyti kažkur 1978 metais..  Taip šeriant, gal ir gali užsikišti kas nors... nors dar kartą pasikartosiu.... nuo tų laikų pjaustant, užtikrinto užsikimšimo rasti nepavyko...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...