Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

Ėringoms svarbiau vitaminai/mineralai, maitinančioms - pašaras ir vitaminai/mineralai.  Jei avis maitina, o ypač du ar daugiau, negaudama papildomo gero koncentrato ji labai išnaudoja kūno rezervus, paprasčiausiai sukūsta.. Tokiai po to labai sunku susikergti, ilgai trunka, kol ji vien žoliniais atstato save.. Ypač tai liečia intensyvaus augimo šiuolaikines veisles..

Avižų mažoka.

Taip, ėringoms reikia nepadauginti... Per didelis įmitimas prieš ėriavimąsi taip pat pavojingas, kaip ir sukūdimas po... jei ne labiau.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas nemažai yra kažkur 22 proc. Pupose 24 -26 vidutiniškai (sausoje) Palyginimui kvietrugiuose 13 - 14 proc, avižuose apie 13... O saulėgrąžų rupiniuse apie 38-39 proc.. (apie baltymus kalbam)

Žirniuose (kaip ir sojoje) yra tripsino inhibitorių, bet juk jų 5 kg nešeriame... Ir apskritai, pamaltą ar patraiškytą žirnį avis turėtų mielai valgyti, (jei nevalgo, truputis melasos ) ir jokių prastų reiškinių nuo to būti neturėtų.. Vienkamerinių skrandžių gyvūnams daugiau tai kenkia..

Dėl inkibitoriu jei gyvulys buvo gydomas ir jam seriami žirniai. Gali karensija kaškiek pailgeti?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

labai didelio masto nuodas pazaliave?

Šiaip tai pažaliavusiose formuojasi saloninas... šioks toks toksinas.. Žinant, kad avis yra atrajotojas, iš pradžių virškina mikrobais, pašėrus daugiau, rizikuojame tuos mikrobus išžudyti.... Po to ir avis nelabai gyvens..

Užbėgdamas už akių iš karto pasakysiu, kad nežinau, kokia dozė būtų nuodinga..   Iš viso, daugiau dviejų vidutinių bulvių per kartą neduočiau.. ir 5- 6 per dieną.. Labai jau įdomus tas bulvių krakmolas aviai..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Esu naujoke.mano avyte atsivede 4 aviukus ir nezinau ka daryti. Bandziau girdyti pieno pakaitalu,bet vienas praviduriavo. Dabar negirdau,ka man daryti. Seip neatrodo kad butu alkani,visi ramiai miega,zaidzia. Ar pajegs mama visus 4 uzauginti. Prasau jusu patarimo ka man daryti. Aciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu naujoke.mano avyte atsivede 4 aviukus ir nezinau ka daryti. Bandziau girdyti pieno pakaitalu,bet vienas praviduriavo. Dabar negirdau,ka man daryti. Seip neatrodo kad butu alkani,visi ramiai miega,zaidzia. Ar pajegs mama visus 4 uzauginti. Prasau jusu patarimo ka man daryti. Aciu.

Jei laksto nerekia viskas gerai ,reikia stebeti ...  gal ir reikes primaitinti .sekmes 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar girdot ėriukus, jei Romanovų avelė atsivedė keturis ar penkis ir normaliai jais rūpinasi. Ar ji gali tiek išmaitinti?

Mes kai pradėjom laikyti aveles tai pirmais metais kiek atsivesdavo tiek palikdavom prie avių,tai jei būdavo daugiau negu 2 tai mažai,tokių užaugdavo.Paauga kokį mėnesį visi,o po to 1 ar net keli iružsidaro kokie 2 .Matyt pradžioj pieno pakanka visiems ,vėliau silpnesni nedapuola laiku po truputi silpsta,nes dydžiu kaip ir nesiskirdavo nuo kitų, bet pagaišę būdavo lengvi ,matyt išsekdavo.Tai dabar jei daugiau negu 2 nors ir rūpinasi ,tai 2 paliekam ,o kitus mažiausius paimam maitinti.Galbūt labai gerai šeriamos avys ir išmaitintų,bet kaip mes paprastai šeriam-šienas,vanduo ir grūdai ar ten koks runkelis tai visgi matyt mažai.Matyt reiktų subalansuoti pašarus tada kažkaip

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...