Jump to content

Išmokos 2014-2020


Jaras

Recommended Posts

Tai jai nupirksiu nauja plotą kuris buvo deklaruotas kitoje valdoje kaip daugiametės pievos ir negalima arti?

 

Jokio skirtumo ar tu nuomosi ar pirksi, jei buvo taip deklaruota tai ir lieka pieva :) Aš jau pavasarį nma klausinėjau ką kam daryti, noriu plėstis, o aplinkui tik pagrinde pievos daugiametės.

Va pora ištraukų iš atsakymų:

daugiamečių ganyklų arba pievų atkurti nereikia tik tuo atveju, kai pagalreikalavimus jos apsodinamos mišku, išskyrus trumpos rotacijos želdinius, kalėdines eglutes arenergetinius medžius.
nedeklaruojančiam asmeniui pareiga atkurti daugiametes pievas nėra taikoma.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš iš kaimo ir kas sukosi ministerių galvose prieš 6 men. nežinojau :icon-neutral:  Prieš 3-4 metus parodos Ką pasėsi metu, kažin kokios konferensijos metu, aukšti vyrai ir moterys, rimtais veidais  aiškino, kad nauju programavimo laikotarpiu, išmokos didės mažiausiai 2 kartus, o optimistiniu variantu iki 8 kartų !!!  Ar padidėjo? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokios dar sąlygos? Jei jas turėjai, tai neišgaravo niekas, tik tiek kad nebeapsimoka daug kam, bent jie taip teigia. Reikėtų nepamiršt, kad visose srityse, tiek žemės ūkio, tiek kitur versle, būna gerų laikų, būna sunkių, su pienu dabar tikrai nestebuklai, bet ir su grūdais nevisada gerai būna, tik tiek kad nesi pririštas visą laiką, o jei ten nėr daug žemių, tai ir iš tų grudų ką ten pagyvensi, vistik iš pieno tai "algą" gauni dukart per mėnesį, o su grūdais jau reik gaudyt gerą kainą, žiūrėt kad neliktum ant ledo, ir turėt prisikūlus bent tiek, kad gautūsi kiekvienam mėnesiui pragyvent ir dar turi likt, su mažai žemės grūdus augint tai nebent tik kaip hobį prie turimo darbo, ir papildomus pinigus. Čia tik mano nuomonė, o dėl pievų, tai jei yra nutarta nebeart, tai teks laikytis, arba nedeklaruot ir negaut išmokų, arba taikytis su esamomis taisyklėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokios dar sąlygos? Jei jas turėjai, tai neišgaravo niekas, tik tiek kad nebeapsimoka daug kam, bent jie taip teigia. Reikėtų nepamiršt, kad visose srityse, tiek žemės ūkio, tiek kitur versle, būna gerų laikų, būna sunkių, su pienu dabar tikrai nestebuklai, bet ir su grūdais nevisada gerai būna, tik tiek kad nesi pririštas visą laiką, o jei ten nėr daug žemių, tai ir iš tų grudų ką ten pagyvensi, vistik iš pieno tai "algą" gauni dukart per mėnesį, o su grūdais jau reik gaudyt gerą kainą, žiūrėt kad neliktum ant ledo, ir turėt prisikūlus bent tiek, kad gautūsi kiekvienam mėnesiui pragyvent ir dar turi likt, su mažai žemės grūdus augint tai nebent tik kaip hobį prie turimo darbo, ir papildomus pinigus. Čia tik mano nuomonė, o dėl pievų, tai jei yra nutarta nebeart, tai teks laikytis, arba nedeklaruot ir negaut išmokų, arba taikytis su esamomis taisyklėmis.

koki zemes plota reikia dirbti kad kaip sakai apsimoketu nedirbant kito darbo tik su ukio auginant javus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet didesnės nesąmones negali but, gyvuliai augint neapsimoka, o art neleidžia. Jai aš sąlygų nebeturiu gyvulininkystės plėtrai? Visiškas absurdas,  

Jau išaiškinta, kad tai absoliuti nesąmonė ir lietuviai biurokratai neteisingai suvokė, išvertė iš anglų k. ir patvirtino teisės aktus. Bėda didžiausia tame, kad ir susivokus, kokį briedą padarė, niekas to neištaisė ir neatšaukė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

koki zemes plota reikia dirbti kad kaip sakai apsimoketu nedirbant kito darbo tik su ukio auginant javus?

 

Aš grubų skaičiavimą pasidaręs:

Sakykim aš tik ūkininkauju, ne pvm mokėtojas, viso 30ha iš jų 20 ha ž kviečiai, 7 v kvietrugis, 3ha pūdymo; žalinima atitinku, ved apie 16137,71eurų, edv 5,54.

Iš ha kuliu 5 tonas

kviečius parduodu po 140, o kvietrugį po 120 eurukų

chemija trąšos 1 ha 327 eurų

kai ne pvm mokėtojas mokesčiai metam: gpm-0; vsd-1026; psd-348

viską sumuojam atimam, kompiuterizuojam :D

gaunam taip:

 

7997 eurų metam, mėnesiui 666,47 euro

 

 

ATKREIPKIT DĖMESĮ -

 

čia nėra kitų išlaidų kaip - kuras, detalės, įrankiai, technikos pirkimai, nuoma, žemės moketis ir t.t.

čia nėra kitų pajamų kaip - išmokos, ar papildomas darbas pas kaimyną ir t.t. :D

 

Va toks tas mano grubus skaičiavimas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš grubų skaičiavimą pasidaręs:

Sakykim aš tik ūkininkauju, ne pvm mokėtojas, viso 30ha iš jų 20 ha ž kviečiai, 7 v kvietrugis, 3ha pūdymo; žalinima atitinku, ved apie 16137,71eurų, edv 5,54.

Iš ha kuliu 5 tonas

kviečius parduodu po 140, o kvietrugį po 120 eurukų

chemija trąšos 1 ha 327 eurų

kai ne pvm mokėtojas mokesčiai metam: gpm-0; vsd-1026; psd-348

viską sumuojam atimam, kompiuterizuojam :D

gaunam taip:Bet su 30 ha ir dirbsi tik apie 2 mėn, o likusius galėsi poilsiaut

 

7997 eurų metam, mėnesiui 666,47 euro

 

 

ATKREIPKIT DĖMESĮ -

 

čia nėra kitų išlaidų kaip - kuras, detalės, įrankiai, technikos pirkimai, nuoma, žemės moketis ir t.t.

čia nėra kitų pajamų kaip - išmokos, ar papildomas darbas pas kaimyną ir t.t. :D

 

Va toks tas mano grubus skaičiavimas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažin kokia konkurencija bus jeigu nuo po sito laikotarpio po 2020 metų paramos nebus, arba kai paskutiniomis žiniomis girdėjau gal geriausiu atveju padarys koki 30 proc intensyvumą. Kai aš tom paramom nesinaudoju, tai visai nesupykčiau, kad jos prapultų, tai ir žemių laisvų atsirastų ir pasikeistų ūkių pusiausvyra, dirbtų tiek kas nori dirbti, o ne kad tik pasiimti pinigus ir pagulėti.

 

Ir kitas reikalas, dabar pradėti ūkininkauti nuo visiško 0 yra labai sunku. Čia ne UAB ar kokią kitokią įmonę įsteigti.

 

Vien iš ūkininkavimo su 30Ha nepragyvensi normaliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galiu ir aš paskaičiuot, augini nederlingose žemėse avis , treši pievas savu mėšlu, tai auga 15 avių ha(šieną perki). 15avių atveda pagal literatūrą 1,8 ėriuko kasmet, kuris užauga 50kg vidutiniškai, ir už 1 kg gauni 1,5 euro. gaunasi pajamų 2000 eurų .
15avių reikia 15* 1,5rulio šieno (perki) už 15eurų vieną, viso išlaidų 340 eurų. išmokos jaunam nederlingose viso 240 eurų. dar už avis išmokos 100 eurų.
2000-340+240+100, gaunasi pelno iš 1 ha 2000 eurų :D. Planas chuliganas , prašom auginkit ir tapsit milijardieriais :DD.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galiu ir aš paskaičiuot, augini nederlingose žemėse avis , treši pievas savu mėšlu, tai auga 15 avių ha(šieną perki). 15avių atveda pagal literatūrą 1,8 ėriuko kasmet, kuris užauga 50kg vidutiniškai, ir už 1 kg gauni 1,5 euro. gaunasi pajamų 2000 eurų .

15avių reikia 15* 1,5rulio šieno (perki) už 15eurų vieną, viso išlaidų 340 eurų. išmokos jaunam nederlingose viso 240 eurų. dar už avis išmokos 100 eurų.

2000-340+240+100, gaunasi pelno iš 1 ha 2000 eurų :D. Planas chuliganas , prašom auginkit ir tapsit milijardieriais :DD.

 

Šiaip mano atveju avis auginti yra perspektyvų kai pievos aplinkui ir kai kur iš tų pievų nėra galimybės ar aplamai neapsimoka daryti dirbamą žemę. Bet aš nenoriu lysti į gyvulininkystę, žinau ką reiškia. Dabar prisiminęs vaikystę, kai tarp bulių ir karvių landžiojau, šėriau ir nebijojau lysti, kad sutryps ar nuspirs, aina sau, turiu pagrindinį darbą, ir jei nebūtų uošvija turėjus technikos, tai būčiau aplamai nelindęs į ūkininkavimą, bet kadangi atvažiavęs radau pradžią, kad ir menką, tai darbuojuosi, nes man tai patinka. Nors žmona pyksta, sako turi darbą ir dar čia knisiesi. Ką man daryti esu kaimo vaikis ir nuo to nepabėgsiu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...