Jump to content

Šienainio gamybos rulonuose reikalavimai


marius0722

Recommended Posts

  • po 3 savaičių...

Po kokių 25 dienų po susukimo galėtumėte padaryti tyrimus... Jei baltymai (ŽB) virš 18 procentų sausų medžiagų apie 45, NDF - mažiau 40 - nuostabu... Jei baltymų mažiau, sausų medžiagų daugiau ar mažiau, NDF daugiau.... tuomet nelabai.... Tos dienos po susukimo fermentacijai reikalingos (tiesa, kuo pašaras baltymingesnis, tuo daugiau dienų reikia) fermentacijai pasibaigus likutinis amoniakas baltymingumo rodikliui kažkiek dar įtakos turi.. nebaltyminis azotas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkit,kaip laikyti šieno rulonus lauke,neturiu galimybes pakist po stogu,o rulonu 250?,kita savaite planuoju suvezti šalia angaro,nesinori prisidaryti bedu

kazko neprimastysi gudraus, bet tikriausiai reiktu daryti taip: tiesti polietileninine plevele ant kieto pagrindo, krauti rulonus stacius viena ant kito 3 aukstais, virsus apdengiamas plevele, prispaudziama senais rulonais, geriau siaudu, arba padangom. Prispaudimas turi uztikrinti, kad pleveles nenupus vejas, nesuplesys. Zodziu kraunant nuolat turi formuoti T profilio kugi. Sekmes darbuose :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
  • po 3 mėnesių...
Po kokių 25 dienų po susukimo galėtumėte padaryti tyrimus... Jei baltymai (ŽB) virš 18 procentų sausų medžiagų apie 45, NDF - mažiau 40 - nuostabu... Jei baltymų mažiau, sausų medžiagų daugiau ar mažiau, NDF daugiau.... tuomet nelabai.... Tos dienos po susukimo fermentacijai reikalingos (tiesa, kuo pašaras baltymingesnis, tuo daugiau dienų reikia) fermentacijai pasibaigus likutinis amoniakas baltymingumo rodikliui kažkiek dar įtakos turi.. nebaltyminis azotas..[/quote

Parašinėjan šia man įdomia tema:ar daug pas ką yra su tokiais rodikliais šienainio?Šiemet esu keletą kartų išsityręs ,tai jau pats pats tik 16 ŽB,kiti rodikliai gal ir nieko...,o vidutiniškai apie 14ŽB .Beje,dėl sausų medžiagų kiekio,tai kuo sausesnis ,tuo geriau.Taip manau dėl to,kad jei šalčiams paspaudus,mažiau apšala tas šienainis.

Skaitinėjant amerikonus,radau tokią mintį(patiko ),kad šienainis su dobilais yra neblogesnis(gaunant produkcijos kiekį) už šienainį,kur vyrauja liucerna,nors tiriant ŽB ir daugiau liucernos šienainyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, vadybininkė, man tirianti žoles, ir skaičiuojanti racionus, sakė, kad šianainio tranšėjose baltymai svyruoja apie 18 proc. šįmet. Rulonuose - įvairiai. Mintis, kad kuo sausiau, tuo geriau, klaidinga. Mažiausiai 55 procentų drėgmės reikia, kad rulone (ar tranšėjoje) vyktų pienarūgštė fermentacija, t.y. šienainis užsikonservotų, o ne lėtai pelėtų, kaip esant mažiau drėgmės... NUo išdžiūvimo užsikonservuoja žolė tik esant 86 proc. ir daugiau SM.... O esant sausų medžiagų nuo 45 ir daugiau, bet nesiekiant 86 proc. talpoje vyksta ne anaerobinė pienąrūgštė fermentacija, o galas žino kas (pagrinde lėtas pelėjimas).... tame tarpe baltymų skilimas.... Gal tai ir yra viena iš priežasčių, kolega Kaze, kodėl nepasiekiate norimų rodiklių??

O dėl dobilų - visiškai sutinku.... Problema tame tiktai, kad svidrė geriausius baltymus išlaiko trejetą dienų, o anksčiau ar pavėlavus pjauti, baltymai mažėja ir NDF didėja vos ne sprogstamai..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Melo kojos trumpos?

Tai Jus teigiat, kad prekiaujate menkavertemis plevelemis ?

Kurioj vietoj aš teigiu, kad menkavertes, susapnavai???????????

kam is karto apie melus uzsiimti, nesupratau sio tavo poziurio. ;p

Prieš tai rašė kad gali ant belekokio rulono su markeriu užrašyti pavadinima, aš atrašiau,kad gali, bet juk meluodamas toli neisi. Žodžiu atvykit i paroda suraskit musu stendą ir galėsit patys ta plėvę subadyti :) ir nereiks čia š malt. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

malsina.lt

tam klipui reiketu tesinio, nes nelabai aisku kame cia pliusai liginant su kitu firmu plevelem? varnos rulonus prakapos kaip kapojusios, peles pragriaus kaip griauzusios (nors retai pasitaiko, bet pasitaiko), tad nelabai aiski esme sio klipo? beje istemk ta plevele taip kaip vyniotuvas istempe sukant rulona ir tada bandyk durti, man atrodo kad lengviau tavo tas kuoliukas lys :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...