Jump to content

Avių liga


Danute1970

Recommended Posts

Albenas - tabletkos nuo kirminų/parazitų. Bet man jos nelabai patiko. Pernai rudenį sudaviau avims (pakankamą dozę), tai žiemą pora avių "sudžiuvo" ir krito. Siunčiausi iš Anglijos skystus girdomus, tai kitos atsipaipaliojo/atsigavo.

Bet aš tai rekomenduočiau vitaminą E + selenas. Dažniausiai jau sekančią dieną ėriukai laksto. Buvo praeitą savaitę ganykloj ėriukas priekinėm kojom nebepaėjo. Gavo vitaminų, tai sekančią dieną jau būčiau nebeatskyręs nuo kitų, jei nebūčiau su markeriu pažymėjęs.

Aš profilaktikai naudoju:

Vit E + selenas

Vit B + fosforas

Multivitaminų kompleksas

Pasilpusiems dar papildomai - kalcio gliukonato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien eisiu viena klipata pjauti :icon-cool: Mano galva nukirminavimas tai visos avies skrandzio miklofloros ir faunos uzmusimas , o po to niekas jos neatstato- ko pasekoje sutrinka medziagu apykaita -tai yra truksta vitaminu ir maistiniu medziagu gyvulys silpsta ir numirsta ... jei klystu priimu pataisyma (nesu vet.gydytojas :lol: )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien eisiu viena klipata pjauti :icon-cool: Mano galva nukirminavimas tai visos avies skrandzio miklofloros ir faunos uzmusimas , o po to niekas jos neatstato- ko pasekoje sutrinka medziagu apykaita -tai yra truksta vitaminu ir maistiniu medziagu gyvulys silpsta ir numirsta ... jei klystu priimu pataisyma (nesu vet.gydytojas :lol: )

Labas.3 Metus pavasari ir rudeni pasisaukiu veterinara ir suleidzia nuo kirminu visoms na ir kol kas neprasikalbejus jokiu problemu buvo viena kazkada lyg pradejus sloguoti tarsi ausis tik nuleipo tustinosi nespirom o banda taip sakant na suleido nuo kirminu dar plius multivitamina ir pasitaise.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip reikia bet pries suduodant reikia zinoti norma vaistu,ir t.t dar vaistu visokiu buna ...as stengiuosi vandeni kad gertu is vandentiekio -vanduo neuzsistovetu -is girdyklos- estu is svaraus loviuko nebutu pauksciu ismatu nes jie platina ligas .na galima butu su pievom suzaisti bet man neiseina laksto po visur . kiek pastebejau jei mazas buna silpnas tai ir lieka visam gyvenimui . beje yra vaist-zole ,nepamenu, ozkininkai ten minejo .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip reikia bet pries suduodant reikia zinoti norma vaistu,ir t.t dar vaistu visokiu buna ...as stengiuosi vandeni kad gertu is vandentiekio -vanduo neuzsistovetu -is girdyklos- estu is svaraus loviuko nebutu pauksciu ismatu nes jie platina ligas .na galima butu su pievom suzaisti bet man neiseina laksto po visur . kiek pastebejau jei mazas buna silpnas tai ir lieka visam gyvenimui . beje yra vaist-zole ,nepamenu, ozkininkai ten minejo .

įdomu,kokie pamastymai būtų jei laikytume grynaveislius gyvulius,ir už juos butume sumokėję po 300 EUR :lol:

skaitai,ir liūdna darosi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku kad reikia ziureti bet jei neserga as ju nenuodiju .. naturalistas esu :icon-mrgreen: ps. beje pinigine israiska kartais neaktuali ;) o ..lambyland.. mestelkit instruktaza del nukirminavimo-nesigirsiu kad jusu negraudinti :icon-cool:

O iš kur žinai, kad parazitų neturi tavo avys? Veži tirti išmatas? Nes gali laikyti kaip nori natūraliai, vistiek parazitų avys prisirenka ir turi. Tam ir reikalinga profilaktika. Aš ir pats profilaktiškai kartą metuose nusikirminuoju, nes ūkyje dirbant ir dar šunis auginant... Visko gali prisirinkt. Rankas plaunu ir definvekuoju (jeigu ką) :D:)

Kai avis kirminų turės per daug, bus per vėlu, jei ir išgyvens, tai bent metus laiko iš tos avies naudos nebus, kol ji atsigaus.

O vaistų dozės visada surašytos yra. Viską suduodu pats. Vitaminus, vaistus nuo kirminų, kanopas tvarkau ir vario sulfatu apdoroju. Net kai 30 avių turėjau, dariau viską pats. Tai tikrai nėra taip sunku.

Vaistus nu kirminų suduodu kai kerpu avis. :) kol kirpėjas kerpa, pasigaunu sekančią ir iškart suduodu į burną vaistus. Sekančią dieną visoms su pistoletais "sušaudau" multivitaminus, e+selenas ir suduodu į burną B+fosforas. Dar sekančią dieną sutvarkau visom kanopas. 3 dienos šiek tiek juodesnio darbo ir +- 200 galvų sutvarkyta. Viskas vyksta konvejerio principu. Taip greičiau, efektyviau ir nepavargstu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aisku reikia tirti .beje pas jus ju jau didelis kiekis pas mane tik 40-50 svyruoja bet esme ta kad man ar papuole taip ar sutapo kad viena po nukirminavimo nusilpo visiskai pagavo kazkokia i koja infekcija po menesio papjoviau ..as uz bet jei nera pozymiu neduodu o siaip nuvesiu ismatas i laboratorija kadangi ji 15km nuo manes tai keblumu nesudarys .rezultatus parasysiu :) Papildysiu dar pas mane bevilnes tai labai greitai matosi -kur sirgtu butu sukudusi ar panasiai .. cia imetu darbo rezultata: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/sufolko ... mmentsArea

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, noreciau pasitikslinti teisingiau paklausti :icon-question: ar uztenka tik viena karta profilaktiskai nukirmint ar geriau du kart metus pries suvarant i tvarta ziemai ir pries isleidziant ganytis po ziemos, nes taip man rekomendavo zmogus is kurio pirkau avytes.

Galiu tik pasidziaugti :) mano avinukas jau nebe slubiukas, nuemem langete paciu laiku kaip ir rekomendavot kad nesusustu kojele tai dar dienele paslubavo o dabar lekia strakalioja su visais net neatsilieka :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esu visiška naujokė avių auginime. pirmąkatr gyvenime įsigijau Romanovo avyčių.gal net mišrūnių. dabar joms jau 5 mėn. pabėgo vakar iš aptvaro (čia avinas sugalvoja vis gastrolių) ir priėdė pas vištas kviečių-miežių bei šiek tiek miltų (žirniai,rapsas,kukurūzai).

labai išsigandau,nes jau buvau skaičiusi jūsų diskusijas, kad gali blogai baigtis. :(

na,situacija tokia-avytės žvalios,bet viduriuoja. o avinukas liūdnas,gulinėja,viduriuoja,geria daug vandens,bet neėda net žolės.matyt,užsikimšę viskas ten jam.

KĄ DARYTI DABAR? vet vaistinė nedirba,jokių vaistų neturiu...ką duoti?

prašau patarimo :eusa-pray: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esu visiška naujokė avių auginime. pirmąkatr gyvenime įsigijau Romanovo avyčių.gal net mišrūnių. dabar joms jau 5 mėn. pabėgo vakar iš aptvaro (čia avinas sugalvoja vis gastrolių) ir priėdė pas vištas kviečių-miežių bei šiek tiek miltų (žirniai,rapsas,kukurūzai).

labai išsigandau,nes jau buvau skaičiusi jūsų diskusijas, kad gali blogai baigtis. :(

na,situacija tokia-avytės žvalios,bet viduriuoja. o avinukas liūdnas,gulinėja,viduriuoja,geria daug vandens,bet neėda net žolės.matyt,užsikimšę viskas ten jam.

KĄ DARYTI DABAR? vet vaistinė nedirba,jokių vaistų neturiu...ką duoti?

prašau patarimo :eusa-pray: .

issividuriuos ir praeis, siaip gert svarbu kad turetu ..gero minksto sieno paduociau po to jei nepageretu ..fermactiv.. miltuku kokteili sugirdyciau .. http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... =1550&z=73
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, noreciau pasitikslinti teisingiau paklausti :icon-question: ar uztenka tik viena karta profilaktiskai nukirmint ar geriau du kart metus pries suvarant i tvarta ziemai ir pries isleidziant ganytis po ziemos, nes taip man rekomendavo zmogus is kurio pirkau avytes.

Galiu tik pasidziaugti :) mano avinukas jau nebe slubiukas, nuemem langete paciu laiku kaip ir rekomendavot kad nesusustu kojele tai dar dienele paslubavo o dabar lekia strakalioja su visais net neatsilieka :eusa-whistle:

Cia jum rikntis jusu gyvulys jus ji valgysit .paskaitykit p.MIguelio parasyma . Metodu ivairiu yra aisku laikant keleta aviu ..pradedant vaistazolemis -cheminiais vaistais -ganyklu kaitaliojimu... paprasciausias budas sudavei vaistus ir ramu bet ne visus gyvius ismusa tie patys vaistai- cia reikia su vetu pasitarti.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esu visiška naujokė avių auginime. pirmąkatr gyvenime įsigijau Romanovo avyčių.gal net mišrūnių. dabar joms jau 5 mėn. pabėgo vakar iš aptvaro (čia avinas sugalvoja vis gastrolių) ir priėdė pas vištas kviečių-miežių bei šiek tiek miltų (žirniai,rapsas,kukurūzai).

labai išsigandau,nes jau buvau skaičiusi jūsų diskusijas, kad gali blogai baigtis. :(

na,situacija tokia-avytės žvalios,bet viduriuoja. o avinukas liūdnas,gulinėja,viduriuoja,geria daug vandens,bet neėda net žolės.matyt,užsikimšę viskas ten jam.

KĄ DARYTI DABAR? vet vaistinė nedirba,jokių vaistų neturiu...ką duoti?

prašau patarimo :eusa-pray: .

issividuriuos ir praeis, siaip gert svarbu kad turetu ..gero minksto sieno paduociau po to jei nepageretu ..fermactiv.. miltuku kokteili sugirdyciau .. http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... =1550&z=73

ačiū už patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu Augunstai uz patarima, bandysiu ieskoti veto pasiklausti, tik kad cia forume tikrai daugiau informacijos ir patarimu is realiu situaciju kurios nutinka aviu augintojams, nei is veterinoriu kuriu neina prisisaukti ir sulaukti.

Rugpjuty kirpsim avis tai ir bandysiu suduoti tuo pat metu vaistuku nuo kirminu. Sakykit ar dar butinai po tu vaistu profilaktiskai reikia suleisti vit E+selenas, nes as be druskos joms esu nupirkusi mineralu laizaliuka MINERAL L92L (gamintojas Panto) ten yra ir seleno, kad nepadauginciau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Pas mane ir buna raisuot pradeda tai kaip kurioms pakartotinai kanopas pakerpu nes buna atsilauze belakstant.O avinas tai seis metais ir buvo raisuot pradejas tai kirpau ir kanopas papildomai sakiau gal del didelio svorio ir atplysta ar ka bet seip si karta buvo gal pasitempes nes ruja tai palikau viena jauna avinuka prie bandos dar tai jis ji bevaikant gal kur pasitempe... Aisku kadangi veislinis avinas tai sakiau gal kokio multivitamino suleist reikes koki karta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki aviu augintojai. Turiu beda,krito pora avyciu,pries tai labai viduriavo,pakeiciau pasara,duodu daugiau sieno,druskos gauna. Ar galejo tai but nuo kirminu,nes ju pamaciau ismatose? Esu pradedantysis ir dar daug ko nezinau apie auginima,bet intern.deka ir augintoju patarimais manau galima ismokti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki aviu augintojai. Turiu beda,krito pora avyciu,pries tai labai viduriavo,pakeiciau pasara,duodu daugiau sieno,druskos gauna. Ar galejo tai but nuo kirminu,nes ju pamaciau ismatose? Esu pradedantysis ir dar daug ko nezinau apie auginima,bet intern.deka ir augintoju patarimais manau galima ismokti :)
reiketu kreiptis i veta arba bent i vet vaistine jei dar pagelbesit :eusa-think:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki aviu augintojai. Turiu beda,krito pora avyciu,pries tai labai viduriavo,pakeiciau pasara,duodu daugiau sieno,druskos gauna. Ar galejo tai but nuo kirminu,nes ju pamaciau ismatose? Esu pradedantysis ir dar daug ko nezinau apie auginima,bet intern.deka ir augintoju patarimais manau galima ismokti :)

Galėjo nugaišti nuo parazitų, viduriavimas yra vienas iš požymių, plius akivaizdžiai matėte išmatose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...