Jump to content

Ar verta Lietuvoje pradeti ukininkauti


Mantvydassss

Recommended Posts

  • Atsakymai 147
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

labiausiai apsimokėtų parduoti viską man ;) nes matau tingi ieškotis info net apie išmokas, tai kas bus kai reikės paraiškas nešt?
kas labiau apsimoka su 20ha auginti paprastus javus ar ekologinius' date='esu kaska girdrjas kad uz ekologiny ukininkavima didesnes ismokos.[/quote']

Iki parajsku man dar toli as net ukininko pazymejimo kolkas neturiu,ir kam man ieskot informacijos kitur jai ce yra protingu zmoniu kurie gali pasakyt. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Šiandien irgi perskaičiau. Suintrigavo. Paskui pasigoogl'inau. Pasirodo, šis ūkininkas jau nuo 2000 m. savo ūkį pardavinėja/galvoja parduoti. Naują techniką planuotų pasilikti sau...Pernai skirta paramos per 200 t.lt.

Žodžiu, įdomus variantas. Tik 1,5 mln. už 50 ha ir 25 karves kažin ar gaus.

O apie straipsnio rašytojo stilių iš viso patylėsiu. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kuo straipsnio stilius nepatiko :icon-question:

Prisimenat multiką "atostogos Rūgpienių kaime"? Kur buvo rašomas laiškas mamai: pribėga, parašo, kitas pribėgo, vėl parašo. Ir kas iš viso to gavosi. :icon-cool: Čia - labai panašiai. Kelios padrikos mintys, problema nemaža, tačiau nesistengiama nė kiek paanalizuoti, kas kur kaip kodėl. o paskutinė pastraipa galutinai "užmušė": kaip anksčiau laukdavo komunizmo, taip dabar šis ūkininkas laukia kapitalistų.

Ai, trumpai tariant, pasityčiojimas iš ūkininko gavosi ir tiek. Bent jau aš taip manau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...

Sveiki gyvi,

As cia su naujas, ilgai tik skaites, o dabar ir prisiregistraves del prizasties - noriu tapt ukininku:) Esu 27 metu, kaime gimes, uzauges, mokesis aukstaji moksla mieste, del tingnystes ir finansiniu nepritekliu teko mest, isvaziavau i uzsieni, keleta metu padirbejes vel gryzau, bandziau mokytis, bet ir vel sutrukde tie patys nepritekliai ir taip vadinama krize... vel esu uzsieny ir bandau uzdirbt kapeika...

Nuo seno svajoju tapt ukininku, paauglystej visas vasaras pas ukininkus pradirbes, darbo nebijau. Ir ziurekis stebuklas nutiko - kaip is dangaus nukrito loterijos laimejimas (cia UK) - milijonas lietuviskais. Taigi - kita diena jau isejau is darbo ir dabar planuoju savo ateiti tik Lietuvoj, noriu ikurt uki.

Taigi - situacija tokia, sena sodyba Rietavo apylinkese, zemes 12ha, planuoju vietoj seno namo isleist apie max 200 000 naujo namo statybai ir aplinkos sutvarkymui. Like 800 000 turi eit i ukio kurima. Netoliese yra laisvos valstybines zemes beveik 80ha, nasumo balas apie 40, zemetvarkoj teiravaus, tai kaip ir nebutu problema issinuomot, kol kas pirkt negalima, del ko - nezinau. Tai va - zmones matau cia protingi ir patarimu nesyksti, patarkit kaip protingai investuot pinigus i zemes uki. Mane domina tik javu ukis arba darzininkyste, arba maisytas, gyvuliai nedomina isvis nebent savo kuklioms reikmems. Traktoristo teises turiu visas, isskyrus SZ, bet planuoju issilaikyt, supratima apie zemes darbus turiu, bet aisku dar reik daug mokytis. Taigi laukiu patarimu - nuo ko pradet, ka daryt, kaip protingai investuot pinigus. Jeigu yra zmoniu kurie kuria verslo planus, galima tartis ir sest prie stalo, uz atlygi paruostas tinkamas planas labai praverstu. Na, bet as laukiu visokiu nuomoniu.

Aciu is anksto, jeigu dar reikia kokiu duomenu, klauskit drasiai.

Su pagarba Giedrius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo neeilinis,bet ar verta lysti i uki? :eusa-think: gal geriau kur kitur investuoti?

zinoma ir cia investicija gera, tik cia kaip ir visur reikia idirbio....

as pradziai bandyciau supirkti kuo daugiau zemes,nes jei jos neturesi nebus ka dirbti ir nebus pradzios, technika bet kada nusipirksi,bet zemes vargu, tai patarimas susiieskok pirma zemes tiek kiek planuoji, paskui jau ziurek ar verta...

ir zeme turetu buti geriausia nuo 40balu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo, aš irgi manau, kad pirmiausia reikia labai gerai išsiaiškinti, kodėl dar neparduoda tos žemės, nes 12 ha su 800 000 nieko neveiksi. Ukininkai gali iki 2012 m. (jei neprates, bet vargu ar prates) nusipirkti laisvos valstybines zemes su lengvata, bet pries tai ja reikia bent vienerius metuos nuomotis ir pan. gla ja jau dabar kas nuomojasi ir nori pirkti, tai jie tures pirmumo teise. Sverk zemetvakrininkus is krutines ir nepaleisk, kol nepaaiskins visko iki smulkmenu, kitaip liksi ant ledo, nes jie turi visokiu legaliu "taisykliu" ir paskui buna nepakaltinami.

Antra, tuos 800 000 galima labai greitai "pragrajinti", tad galvoti reikia.

Trecia, ir tai dar svarbiau uz pirma, is tiesu - svarbiausia: jeigu i zeme ziuresi kaip i bizni, nieko nesigaus, nes is esmes zeme - nedidelis biznis, nebent tinkamu laiku uzsiimsi spekuliacijomis zeme arba taip intensyviai ukininkausi, kad po keliu meteliu is tos zemes liks nasumas 0 balu.

Jeigu jau gyvensi is zemes, tai turi buti tavo gyvenimo budas, turi zeme myleti labiau uz save. Dideliu turtu is jos tikrai nesusikrausi, cia tau garantuoju. Tad jeigu nori dideliu pinigu, prie zemes geriau nelisk.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tikrai neverta tu pinigu idet i zemes uki norint pradet ukininkaut be galimybes islest zemes plotus bent jau iki kokiu 500ha.smulkiam ukelyje istirps tas milijonas pats nesuprasi kur,yra pinigu noresi isigyti technika modernia o ji kainuoja o kada pradesi gaut pelna dar neaisku.As irgi uzauges kaime gyvenu kaime bet turedamas milijona tikrai nepradeciau ukininkaut,nes anksciau ir dabar salygos tam yra visai kitos smulkioms zuvelems isgyventi yra labai labai sunku

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesamonė banke laikyt pinigus :eusa-naughty: Kam? Kad bankininkai lobtų, o ir palūkanos labai jau prastos. Žmogus myli kaimą, žemę, darbo nebijo, kodėl gi nepabandžius paūkininkaut.

Apie 40 balų įvertinta žemė prastoka, kaip pradedančiajam augalininkystės verslą. Bandyčiau pasiieškot derlesnės (laiko marios).

Atkreipk dėmesį kuom vietiniai ūkininkai užsiima, pasiklausinėk (apie Rietavą ar kur ten).

Apie žemės dirbimą, purškimą pilna info forume, žemdirbystė verslas perspektyvus svarbiausia kuo daugiau žemės savos turėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dekavoju pasisakiusiems:)

Yra taip - mane traukia prie zemes, prie ukio darbu, nenoriu as kazkur kitur investuot, man kitkas neidomu, ir milijonu man nereikia, as noriu ir ruosiuos gyvent kaime. Gyvenau Klaipedoje, patiko, bet vis tas betoninins dziunglynas uzknisdavo, o dabar Londone dar - cia isvis zalio ploto mazai matau, nebekalbu jau apie triuksma. Gyventi kaime ir dirbti zeme - man gyvenimo budas. Aciu kas palaikys. Del zemes - taip, reiketu nusipirkt kuo daugiau kiek iamanoma, ta linkme dirbama. Del ukio krypties - mane gal labiau netgi traukia darzinnkyste (bulves, svogunai, morkos, cesnakai, kazkokios netradicines darzoves ir pan.), bet jei tarkim sodinu bulviu 10ha, tai kiek skaites, juk rekomenduoja bulves sodnt i ta pacia vieta tik kas 4 metus, tai sejomainai manyciau augint javus. Del ziniu - ziemos vakarai ilgi, o skaityt analizuot ir dometis man labai patinka. Del banko - as nenoriu duot tiems dykaduoniams dar daugiau uzdirbt, krizes sukelia, is mokesciu moketoju pinigu gaivina juos (cia daugiau uzsienyje), ir po to dar - dekit indelius, ne, as geriau sukisiu pinigus ten kur bus isliekamoji verte. As dabar dirbau kazino, biznis kuris nesukuria kazkokios vertes, as noriu dirbt tai, kas sukurtu kazkoki produkta, BVP didintu ir tt. Dar karteli - as esu nepataisomas optimistas ir idealistas - zemes ukis visada buvo ir bus, valgyt gi visiems noresis!

Dekui is anksto uz pareikstas nuomones, jei reikia detaliu, kas nors dar idomu - klauskite

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...