Jump to content

Ar verta Lietuvoje pradeti ukininkauti


Mantvydassss

Recommended Posts

  • Atsakymai 147
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

  • po 1 metų...

kazi kazi kaip cia bus kaip pirmininkausim europos sajungoi , gal kiek reikalai ir pageres ,nors as tuo abejoju . siaip zemes ukiu naudinga uzsiimti bet cia ne vienas yra pasakes , kad dirbsi istisus metus be iseiginiu , turesi visa tehnika pats remontuotis , zodziu darbo yra daug , pradiniu investiciju irgi reikia nemazai , dabar jauniems ukininkams dideles perspektyvos ukininkavimui tik ar like tu darbsciu zmoniu lietuvoi , buciau 10 metu jaunesnis imciausi ukininkauti bet deja tokie istatymai ir yra ribotas amzius gauti paramoms bei kompecacijoms . jei yra norinciu jaunu zmoniu ukininkauti tai tevukai veikianti pieno uki pardavineja su 35 h zemes , plius perleistu nuomuojama apie 30 h , yra galimybe nuomuotis daugiau . pasiteirauti 864650350

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Sveiki. Situacija fantastinė. Turiu sodyba su 2ha. Tikslas išsilaikyti [užsiauginti maista, užsidirbti išlaidom(el, kurui, vaiko mokslui, ir k.t.)] šeimai (3 asm). Ar įmanoma? Ar taip viskas blogai su tais ūkiais lietuvoje? :o

Kokia veikla logiškiausia tokiame plote?

bandyk augint cesnakus!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vasarinius

galima augint cesnakus tiek zieminius tiek vasarinius bet tikrai ne is ju igyvent ir pasiek uzsibreztus tikslus. 2 Ha nera stebuklas bet manau sumastyt galima teks suktis nuo ankstyvo pavasario iki velyvo rudens. pradzia butu siltnamines darzoves poto gali turet braskiu, bulviu ankstyvuju lauko darzoves, prieskoniniai augalai, gal biciu keleta seimu jas sode laikysi. manau neprosali vistos, jom atiteks nekondicines darzoves. pirmi metai tai bus juodas darbas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Neradau kur dar galima rašyti, todėl bandau čia :)

Klausimas toks, yra žemės kažkada buvusios dirbamos ~6-7ha, nederlinga, priesmėlis. Tarybiniais laikais buvo dirbama, trešiama, augo didžiuliai kukurūzai, tačiau dabar ji apleista. Plotas yra viduryje miškų, tai pradėjo apaugti pušelėmis ir koks penktadalis sklypo jau apaugęs labai gražiomis pušelėmis nuo 1 iki 4m aukščio.

Patarkit ką galima nuveiktu su tuo sklypu ? Neesu ūkininkas, tačiau tėvukas pataria juo tapti ir bent deklaruoti žemes, beigi gauti išmokas. Manau nesunkiai turėčiau juo tapti, tik galvoju ar man to reikia, nes šiaip nuo žemės ūkio esu atitolęs tiek savo darbais, tiek supratimu. Kelios mintys atėjo į galvą, t.y. sklype sodinti mišką arba kurti kokią kaimo turizmo sodybą. Pirmoji mintis realesnė finansiškai, antrosios norėčiau labiau, bet dėja finansiškai neįmanoma.

Taigi labai lauksiu minčių :handgestures-thumbupleft:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei esi baiges aukstaji moksla nuvaryk i artimiausia zemes ukio mokykla ir issilaikyk ukininkavimo pradmenu kursu egzamina ekspromtu. Tada i artimiausia zemes ukio skyriu berods ir issimsi ukininko pazymejima.

Bet jei kiek zinau planuosi sodinti misku tam ukininku patapti man regis nebutina. Dar vienas dalykas man regis siemet bus parama kaimo turizmo skatinimui. Tai pasidomek ir skubek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei esi baiges aukstaji moksla nuvaryk i artimiausia zemes ukio mokykla ir issilaikyk ukininkavimo pradmenu kursu egzamina ekspromtu. Tada i artimiausia zemes ukio skyriu berods ir issimsi ukininko pazymejima.

Bet jei kiek zinau planuosi sodinti misku tam ukininku patapti man regis nebutina. Dar vienas dalykas man regis siemet bus parama kaimo turizmo skatinimui. Tai pasidomek ir skubek.

Dėl tapimo ūkininku tai žinau šiek tiek.

Mane labiau domina ką galima nuveikti su mano sklypu ? Vistik nemažas plotas (aišku nemažas man), tai galvoju kas būtų naudingiau, ar miškas, ar kad ir kaimo turizmas, ar dar kas ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 metų...

Sveiki,toks klausimas iškilo beskaitant ir bežiūrint naujienas,žmonių pokalbius...Ar dar verta užsiimti ūkininkavimu? Ar likę pelningų sričių? Supirkimo kainos tiek grūdų,tiek mėsos,tiek pieno yra juokingos,tad ar verta dar žiūrėti į šią sritį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,toks klausimas iškilo beskaitant ir bežiūrint naujienas,žmonių pokalbius...Ar dar verta užsiimti ūkininkavimu? Ar likę pelningų sričių? Supirkimo kainos tiek grūdų,tiek mėsos,tiek pieno yra juokingos,tad ar verta dar žiūrėti į šią sritį?

 Toks kainos visą laiką svyruoja ir svyruos, bet ilgalaikėj perspektyvoj  grūdai, pienas, daržovės tik brangsta ir kitaip būti negali, nes burnų po saule tik daugėja ir kasdien vis sparčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,toks klausimas iškilo beskaitant ir bežiūrint naujienas,žmonių pokalbius...Ar dar verta užsiimti ūkininkavimu? Ar likę pelningų sričių? Supirkimo kainos tiek grūdų,tiek mėsos,tiek pieno yra juokingos,tad ar verta dar žiūrėti į šią sritį?

Jokio verslo LT nebegali saziningai daryt.Vienintelis kur dar galima isgyvent tai zemes ukis arba veiklos susije su juo.Apie afierinius verslus nekalbu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ilgalaikėj perspektyvoj  grūdai, pienas, daržovės tik brangsta ir kitaip būti negali, nes burnų po saule tik daugėja ir kasdien vis sparčiau.

Užmečiau akį į istorinius duomenis nuo 1975 metų, tai kviečiai, nežiūrint trumpalaikių pakilimų ir kritimų bei įvertinus infliaciją, vis pigo, tik pastaruosius 10 metų buvo pakilusi jų kaina.

1975 metais buvo 4 miljardai žmonių ir kviečiai kainavo apie 14 dabartinių dolerių už bušelį

2005 metais buvo 6.5 milijardo žmonių ir kviečių bušelis bekainavo 4 dolerius

Moderni žemdirbystė derlius didina greičiau nei auga žmonių populiacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va dar radau gražią lentelę, kur matosi su infliacija perskaičiuotos kainos netgi nuo 1912 metų, tai nors ir matosi, kad tais 1975 metais, kuriuos anksčiau minėjau buvo viena iš aukščiausių kainų, bet ilgalaikėj 100 metų perspektyvoj vistiek aišku, kad tiek kviečių, tiek kukurūzų ir sojos kainos linkusios mažėti:

http://www.ers.usda.gov/media/1188945/commodity_fig15fw.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...