Jump to content

niva bedos


Juodas

Recommended Posts

  • po 3 mėnesių...
  • po 2 mėnesių...

Sveiki, nevienoje vietoje, mačiau diskusijų, dėl nivos kederio lenktuvų patobulinimų, tai būtent šią vasarą ir pats pasidariau,tik pas mane ant Jenisej uždėtas nivos kederis, pirmi metai kaip kombainas yra ir t.t. :) Taigi grįžtant apie minėtą patobulinimą, užsiėmiau ir perdariau vietoj medinių lenktuvų pagalių į metalinius profilius, kuriuos gavau už dyką iš metalo laužyno, taigi darbo kaip ir nemažai, nemažai skylių reikia pagręžiot, daug varštukų pasukiot, bet rezultate, gavosi neblogai, sezoną atlaikė viskas puikiai. Galuose kur minėti profiliai rėmėsi į lenktuvų vamzdžius, kad su laiku jų neperpjautų prigalvojau iš vamzdelio,atsipjauti jo galiuką, tokį, kaip dedamo profilio plotis, ir tą galiuką  perpjaunant pusiau gaunasi, kaip įvorė, privirinau prie metalinio profilio galo (prieš taip profilio gale padarant išpjovą, kad ta padaryta "įvorė normaliai" prigultų, na ir prieš dedant pridėjau solidolo ir kitam sezonui, manau, nepatingėsiu ir puikiai pasiteisino į švirkštą, kur karvėms į tešmenis vaistai būna ir pan, įsidedi solidolo ir pritepti kiekviename gale, kur yra padaryta "įvorė". Dar kalbant apie šį atradimą, nežinau, ant kiek čia naujas, pačiam užrodė kolega kombainistas, tai irgi pasinaudojau patarimu, kur eina kombaine dengti guoliai, po mažą skylutę padariau, kur eina prieiti ir su tuo pačiu švirštu tepalo visuose guoliuose įdėjau, vistiek kažkiek paiilgins guolių gyvenimą, o dulkių per tokią mažą skylutę neturėtų per daug papulti.  8ba049c05022d6dd1f0ae726816123ee195.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šaunus darbas. Taip pat matosi, kad vietoje lenktuvų grandinės užsidėję diržą. Gal galite padaryti nuotraukų viso šio sprendimo ir pakomentuoti ar pasiteisino?

 

Dėl guolių, tai kokį tepalą per skylute įtepate? Taip galvojant solidolą sunku būtų su švirkštu sutept, ar skylutė 4mm?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, galima skylutę užsandarinti ir silikonu :)

Dėkui, taip vietoj lenktuvų grandinės padaryta sukimas diržu, bet šį patobulinimą ne aš dariau, nuotraukų žinoma galėsiu padaryti ir čia pasidalinti, o komentarai iš mano pusės neišsamūs, nes kaip minėjau šiemet buvo pirmasis sezonas darbo su kombainu, bet šiaip grandinės pakeitimas diržu, viskas kaip ir gerai, kaip šiemet taikėsi vietomis išguldytų javų, tai kai kur būdavo, kad prabuksuoja diržas, jeigu per daug nuleidi lenktuvus, bet visumoj tai sakyčiau viskas ok su šiuo dalyku.

Į guoliuos įtepu solidolą, skylutę ant 4 mm padarau, tiesa pernai tai padariau tik kur geriausias priėjimas buvo, bet šiemet planuoju ir kur giliau stovi sumąstyti kažką, kad eitų įdėt tepalo. Šiaip man patarė, ant štauperio galo prisitaisyti adatėlę, kur būna kamuoliams pripūsti oro, bet pabandžiau aš su švirkštu ir pasiteisino, manau dar geriau su švirkštu nes su štauperiu ne visur lengvai ir prieisi, su švirštu patogiau gaunasi, minusas tik tas, kad dažnai reikia švirkšą užpildyti solidolu, bet  puikiai eina tai padaryti su štauperiu, keli paspaudimai ir pilnas švirkštas :D 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , varmas pranešimas:

Irgi variantas, bet kaip pirmas kombainas, tai tikrai abejoju ar per dieną visus galima pasikeisti guolius, o šiaip kas turit patirties  su šiais kombainais, kurie dažniausiai byra guoliai?

 

Esu pastebėjas, kad elevatoriaus guoliai mėgsta pabirti ir sraiguciu. Siaip kuliant 10ha ir pora metu laikyt turėtų guoliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa, buvo pabiręs išleidimo sraigės guolis, bet jis pabiro ne dėl senumo, o dėl pačio klaidos, jenisej'ui kažkaip nenudaryta ten yra, ne visada gerai susijungia, kaip užverti išleidimo vamzdį, o jeigu nesusijungia, nepastebi, įjungi išleist grūdus ir guolis neatlaiko.. Kiek kalbėjau su ankstesniais savininkais, tai jie kuldavo irgi panašiai tiek ha, tai guolių sakė lyg ir netekę jiems keist, ar tik kokį vieną, na ir matosi ant pačių guolių, kad dauguma nešiuolaikiniai stovi, tai kad nepradėtų vienas paskui kitą atsisakyt... :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Juodas pranešimas:

Esu pastebėjas, kad elevatoriaus guoliai mėgsta pabirti ir sraiguciu. Siaip kuliant 10ha ir pora metu laikyt turėtų guoliai

Aš kažkaip ir numaniau, kad šitie dažniau gali pabirt, nes guoliai nedideli, sūkiai nemaži ir apkrovos jiems yra. Šiaip nežinau vis išlipdavęs ar grūdų išleist ar taip kokiu reikalu, išjungus visus agregatus, vis ranka patikrindavau šitas guoliavietes ar ne šiltos. Tas ir yra baisiausia, kad ant to kombaino tik mokaisi, o jei pabirtų, pats guolis ir pakeitimas sakykim juoko vietoj, bet gali kažką ir daugiau pridirbti, ypač jei dar laiku neužmatysi :/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, varmas pranešimas:

Aš kažkaip ir numaniau, kad šitie dažniau gali pabirt, nes guoliai nedideli, sūkiai nemaži ir apkrovos jiems yra. Šiaip nežinau vis išlipdavęs ar grūdų išleist ar taip kokiu reikalu, išjungus visus agregatus, vis ranka patikrindavau šitas guoliavietes ar ne šiltos. Tas ir yra baisiausia, kad ant to kombaino tik mokaisi, o jei pabirtų, pats guolis ir pakeitimas sakykim juoko vietoj, bet gali kažką ir daugiau pridirbti, ypač jei dar laiku neužmatysi :/

Tai tu niva turi ar jenisej :D nu kas blogiausia geru guoliu neina gauti, tik rusiniai. Šiaip guolis su sykiu nepasibaigia. Pradeda po truputi klibėti, bet dar diena gali atlaikyti jei nepakeiti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jenisėj, bet paprastesnis, diržine važiuokle, realiai kaip nivos ten viskas :D Tai vat dėl guolių kokybės irgi klaustukas, ir dėl guolių užsibaigimo irgi tiesa, ir nelabai ten juos ir patikrinsi, kada jie kliba, na žodžiu, gal reiks prieš sezoną bent kokių elevatorių bandyt pakeist, išėmus bus matyt, jeigu geras nekliba, pridėt tepalo ir atgal kišt :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, čia kaip sakai pusė pavaros yra grandinė, bet ji stovi tarp diržų, t.y. vieną galą jos suka diržas ir kitą galą suka diržas, tai kaip ir viskas ok, manau. Audriau, atrodo, kad būsi teisus :), pardavėjas rodė, kad yra rankena, kuria reguliuojasi lenktuvų sukimo greitis, tačiau nenaudojau aš šio dalyko šį sezoną :D

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-02-08 at 21:46, Juodas pranešimas:

Esu pastebėjas, kad elevatoriaus guoliai mėgsta pabirti ir sraiguciu. Siaip kuliant 10ha ir pora metu laikyt turėtų guoliai

Kuliant 10ha net ir su pabirusiu guoliu pora sezonu dirbsi.Jei rimtai,reik kombaina pastogej laikyt,elevatoriu guoliai lauke gauna daugiausiai vandens,todel ir byra pirmiausia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kiek tiesos apie drėgmę ir yra, bet su pabirusiu guoliu po 1ha jau tikrisusiai liepsnosi, liks 9 nenukulti:icon-biggrin:

Gal kam naudinga bus:

Guoliai byra ir nuo dulkių, ypač apatiniai elevatorių, kai sudilę/ supuvę skardinės apsugos elevatorių viduje, tada sraigė stumia grūdus, dulkes pro tą tarpą tarp ašies ir skardos tiesiai į guolio apsaugą, ją deformuoja šiek tiek, bet to pakanka, kad užterštų patį guolį. 

Gali tekti ir po 30 ha vėl naują toje vietoje dėti  taip kad reikia pagalvoti, kokia gedimo priežastis.

Per tiek metų tie kombainai šitiek matę, ašelės kreivos, visokios  virintos, dreba, tai guoliai ir negali ilgai laikyti. Be to  guoliams nesveika perveržimas ar įtempinas, kai guolis gauna didelę šoninę apkrovą. Surinkus reikėtų ašį be grandinių/diržų prasukt ranka lengvai.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...