Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Aš tai transporterį vasarą taisysiu...o palaido laikymą galiu tik veršeliams daryti,bulius ir karves vis tiek teks rišti,nes tarp palaidų tvarte nesinori vaikščioti,kai mėšlą į kanalą brauki...grindys pas mane visur betonuotos,tai jų daužyti nenoriu,o be to ir traktorius gali tik per tvarto vidurį įvažiuoti(ten kur šėrimo takas),o iš krašto durų traktoriui kad į gardus mėšlo išstumti įvažiuotų negalėsiu padaryti,nes sienos iš plokščių,kirsti nėra kaip,o visos plokštės neišimsi :( o be to tvartas su gelžbetonio perdanga...nežinau kaip su pinigais bus,jei gerai,tai priestatą,ar atskirą pastatą statysiu be perdangos ir su laikymu ant kraiko...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paskaičiavau kiek sugaištu laiko su tuo senu transporteriu ir nusprendėm kad užteks su juo žaisti. Jei būtų melžiamos karvės tai gal, bet kai yra tik mėsinės tai mums neapsimoka, vienu šuviu du zuikiai: atsikratysim transporteriu ir išspręsim mėšlidės problemą. Tvarto mes plinai nebetonavom, išbetonuota tik ten kur yra transporterio griovelis o visur kitur medis , tiesa šėrimo takas išklotas gelžbetoniniais loviais, bet juos vienas išvilksiu lauk. Nors darbo ir daug bet padarysiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai sužinosi kainas turbūt praeis noras ten pirkti. Dabar mišrūnių netikiu kad kas parduos, iki sezono pradžios liko nepilni du mėnesiai o tada į ganyklą ir rudenį po spalio pirmos išmokas į kišenę o galvijus į skerdyklą. Reikėjo ieškoti iš rudens dabar stipriai permokėsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki berniukai, ko su tokia pesimistine nuotaika diskutuojat. Viskas yra galviju augintoju rankuose. Reikia ne tik patyliukais diskutuoti , o aktyviai dirbeti. Kazko po susirinkimo (asocijacijos) visi išsiskirtė ir nei vienas nepanoro nieko tuo klausu net padiskutuoti. Gaila. Turiu pasakyti, kad mėnesio bėgy "Lietuviška mėsa"organizuos seminara zemes rumuose siuo klausimu. Labai noretūsi Jūsu nuomoniu ir diskusijų.

Albertas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki berniukai, ko su tokia pesimistine nuotaika diskutuojat. Viskas yra galviju augintoju rankuose. Reikia ne tik patyliukais diskutuoti , o aktyviai dirbeti. Kazko po susirinkimo (asocijacijos) visi išsiskirtė ir nei vienas nepanoro nieko tuo klausu net padiskutuoti. Gaila. Turiu pasakyti, kad mėnesio bėgy "Lietuviška mėsa"organizuos seminara zemes rumuose siuo klausimu. Labai noretūsi Jūsu nuomoniu ir diskusijų.

Albertas

Na nuotaika tai atspindi realybę :icon-cry: Sutinku kad reikia ne tik diskutuoti,bet ir aktyviai dirbti...yra tik diskutuojančių ir be mūsų:

http://www.zum.lt/min/Informacija/dsp_n ... =1&list=10

Susirinko,aptarė kad bloga padėtis galvijininkystės sektoriuje ir ... išsiskirstė :icon-twisted: Ir Kraujelis sutinka kad savikaina 5Lt/kg,Jonika sako kad 5Lt/kg buvo pernai,o šiemet 6Lt,o superka tik po 3 Lt.Asociacijos susirinkime nebuvau.

Gerai kad "Lietuviška mėsa"organizuos seminara Žemes ūkio rūmuose šiuo klausimu,bet jei tik susirinksime,padiskutuosime ir išsiskyrstysim,tai kokia nauda :icon-question: Reikia konkrečių veiksmu.Aš už kooperaciją.Užsienyje daug ūkininkų susikooperavę.Bet pirmiausia noriu sužinoti kooperacijos naudą-ką man gali gero duoti kooperatyvas "Lietuviška mėsa" :icon-question: Sutinku,įdėja jūsų puslapyje su elektroniniu aukcionu yra tikrai sveikintina :icon-exclaim: Ir blogo nieko padaryti negali,tik naudą.Jei netenkins kaina-galiu parduoti kitam,kuriam noriu.Įdomu būtų kad čia išdėstytumėte pagrindinius dalykus:

Ar gausiu subsidiją,parduodamas kooperatyvui :icon-question:

Kokį procentą reikės sumokėti kooperatyvui :icon-question:

Ar realiai nusimato didesnės kainos,artimos savikainai :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gerbiamas Ričardai. Kad nebuvai susirinkime, kad klausi kiek man duos kiti "daugiau"... ar tai neatrodo kad, kazkas turetu padaryti ir man duoti? Ar nekyla kausimas, o kuo as galiu prisideti , kad situacija keistusi i zemdirbio puse. Jei laukiama kas duos daugiau tai siandien vienu supirkeju daugiau ar maziau nieko nekeicia. tai bus ne kooperatyvas, o uabas ar kita struktura. Mes kalbame apie tai , kad BŪTINA galviju pardavimo srautus tureti vienuose rankuose, o tai reiskia ir valdyti pardavimo kaina. Jei siandie mes to nepadarysime tai sakau labai nuosirdziai, gyvulius reiketu isparduoti dar siandien kol gauname po tris litus . Rytoj perdirbejai sueje nutars po 2,5. Pasakyk gal zinai kur tau sumokes daugiau? Ir parduosi. Ir dar dasidesi prie perdirbeju pozicijos susitiprinimo. Netiki? Pasyvumas , abejingumas ir vienkartinio 0,10ct ieskojimas , tai tiesiausias kelias i tai. Cia teks pasirinkti ar su perdirbejais ir 0,10ct daugiau siandien , ar siandien darbas ir ateity garbinga kaina ? Jei turite kitu , geresniu keliu i tai, kad tave gerbu kaip augintoja, mes mielai prisidesim. Su pagarba , Albertas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamas Albertai,neįsižeiskite,bet atsakėte kaip politikas-nieko konkretaus,tik agitacija :) Jūs neatsakėte nė į vieną konkretų klausimą :icon-exclaim::P ... Aš sutinku kad reikia kooperuotis,apie tai rašiau ne kartą,sutinku kad perdirbėjai "sudaro kartelinius susitarimus" ir diktuoja kainas.Sutinku kad galvijų pardavimo srautas galėtų būt vienose rankose ir kad mes galėtume ne diktuot kainas,bent jau apčiuopiamai pasiderėti dėl jų-tai pasaka būtų...

Kuo aš galiu prisidėti :icon-question: Pirmiausia man išaiškinkite kooperacijos naudą šiuo atveju-tada matysim,gal net kooperatyvo nariu tapsiu.O dabar nieko konkretaus-nepardavinėkit 10cnt brangiau,nežiūrėkite šiandien,o laukite "šviesaus rytojaus",gyventi-pirkti detales,kurą,trąšas reikia šiandien :icon-exclaim: Čia kaip politikai,kurie sako kad žemdirbiam reikia nerėkauti dėl per mažų kainų,o "būti didesniais patriotais"... galėtų nuo savęs pradėti :icon-twisted:

Tai ką dabar siūlo kooperatyvas "Lietuviška mėsa" tai nėra aišku-jei eis ta kryptimi kad suras pirkėjų užsienyje,sukaups informaciją apie parduodamus galvijus,viską suorganizuos,gaus už tai atatinkamą procentą.O jei tik supirkinės kaip paprasti supirkėjai :icon-question: Ir dar už mažesnę kainą :icon-question: Tai jeigu ir nukonkuruos skerdyklas-tai bus didelis supirkimo monstras kelių ūkininkų rankose...o kur nauda paprastiems smulkiems augintojams :icon-question:

Prašau neįsižeisti už savo nuomonę,turiu teisę ją turėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1.Subsidijas gausi visas kokios yra pardavimo dienai.

2.Klausimas ne visai konkretus. Tai priklausys no to ar pardavejas yra kooperatyvo narys ar ne.

3.Klausimas visiskai ne konkretus. Kada? Rytoj? Poryt? Po metu, ar kai sugrius kokia nors sajunga...? Esu visiskai tikras vienu , kad saule pakils rytoj, lygiai taip kaip ir siandien. Padaryk mane visazinanciu as padarysiu tave turtingu.

Kaina tikrai bus mus tenkinanti kai ta mes padrysim patys. (Mes - tai as, tu , kaimynas...)

Tuo as irgi tikiu, priesingu atveju nesiimtumeme to daryti. Albertas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na viskas būtų p.Albertai l.gražu,bet lietuviai yra labai konservatyvūs ir nepatiklūs.Ir turi tam pagrindo.Prisiminkim tą atrodo pienininkų kooperatyvą Biržų krašte,kurį ėmėsi kurti labai žinomas dar ūkininkas.Buvo daug žadama,bet finansiškai laimėjo tik to iniciatoriaus ir vado ūkis...Deja kolkas Lietuvoj tokia realybė.O kad praktiškus klausimus užduoda Ričardas,tai suprantama.P.S.Neužsigaukit,bet jūsų pasisakymai ir truputėlį kvepia populizmu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MGA asocijacijos suvažiavime nebuvau(nesu jos narys)ir nežinau kas ten buvo nutarta. Kiek suprantu ponas Albertas jame buvo. Būtų įdomu sužinoti, ar poną Albertą tenkina šios asocijacijos veikla? Gal siūlė, ką nors keisti jos veikloje? Ar jus tenkina šios asocijacijos veikla, kas joje negerai ir kokie dalykai netenkina? Ką jūs darytumėt kitaip?

Dabar keletas klausimų dėl kooperatyvo Lietuviška miesa:

1.Kadangi numatytas susirinkimas, manau būtų įdomu sužinoti kokia bus šio kooperatyvo struktūra, kas galės dalyvauti, tik stambūs ar ir smulkūs.

2.Bus tik centrinė būstinė, ar ir skyriai apskrityse, rajonuose?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1.Subsidijas gausi visas kokios yra pardavimo dienai.

Dėl subsidijų viskas aišku.

2.Klausimas ne visai konkretus. Tai priklausys no to ar pardavejas yra kooperatyvo narys ar ne.

Šiai dienai nesu kooperatyvo narys :) ,juk rašiau kad jei kooperatyvo veikla bus aiški ir naudinga,galbūt tapsiu nariu.

Tai galėčiau ir dabar 4 bulius virš 600kg pasiūlyti...Kokią kainą šiai dienai man pasiūlytumėte :icon-question:

Kiek man kainuotų,jei norėčiau tapti kooperatyvo nariu :icon-question:

3.Klausimas visiskai ne konkretus. Kada? Rytoj? Poryt? Po metu, ar kai sugrius kokia nors sajunga...? Esu visiskai tikras vienu , kad saule pakils rytoj, lygiai taip kaip ir siandien. Padaryk mane visazinanciu as padarysiu tave turtingu.

Kaina tikrai bus mus tenkinanti kai ta mes padrysim patys. (Mes - tai as, tu , kaimynas...)

Tuo as irgi tikiu, priesingu atveju nesiimtumeme to daryti. Albertas

Kaip jūs manote kada kaina taps 6Lt/kg gyvo svorio :icon-question: Juk kooperatyvo "Lietuviška mėsa" narys Jonika tokią galvijų mėsos savikainą nurodo.Pasikartosiu,čia įvyko posėdis:

http://www.zum.lt/min/Informacija/dsp_n ... =1&list=10

Čia sakoma kad vidutinė bulių supirkimo kaina – 60 proc. vidutinės ES kainos.Tai suorganizuokime didelį kiekį parduodamų bulių,išvežkite į užsienį parduoti po 6Lt/kg...mums po 4,5Lt/kg sumokėsite,likę 1,5Lt/kg už administravimo ir transporto išlaidas jums.Jei bulių kiekis didelis,susidarys tikrai dideli pinigai.Ir mes,ne kooperatyvo nariai išlošime,išloš ir kooperatyvas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb.Albertai,sutinku kad klausimų ir darbo daug,tai puikiai suprantu :icon-exclaim: skaityti to ką parašiau nebūtina :lol: visą tai kasdieną sukasi galvoje,jei žinočiau kaip padaryti taip "kad ir vilkas sotus būtų ir avis sveika"-bučiau senai padaręs-įkūręs kooperatyvą,ar įmonę,eksportuojančią galvijus.Mano pasisakimo tikslas tikrai nebuvo noras ką nors įžeisti...Suprantu kad turite didelės patirties šioje sferoje,bet kol žmonėms neišeis išaiškinti kooperacijos naudos,abejoju ar kas išeis :icon-cool: Augintojai į jį žiūrės kaip į paprastą supirkėją.Sėkmės ir jums.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...