Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Mano manymu kol lietuvoje, didziaja uzauginamu galvuju dali priduos mazieji ukininkai.(turintis 1 2 jaucius) Tai ir normaliu kainu nematysim. Nes dauguma priduoda tiek gyvulius, tiek piena betkokiom kainom svarbu jiem ,kad is vis ka gavo... Man givulinkyste yra verslas ir kiekvienas gautas centas daugiau uz kitus yra didelis pliusas, tuo labiau kad norint plestis yra sukisami 100tk litu. Ir nesimato galo investiciju...

O dabar kaip matau daugelis verciasi zemes ukio gamyba vien del ismoku visokiu... Nelikus ismoku manau, kad atsiras geresnes kainos uz priduodamus gyvulius nes daugelis mazuju ukininku trauksis... Ir iskart kris uzauginamu gyvuliu skaicius, ko pasekoje tures kilti ir kaina. O pasitraukus jiem normaliems ukininkams atsiras didesnis sansas didintis savo bandas, ir zemes sklypu plotus. Nes dabar dalis zmoniu turi 3 karves ir 30 ha pievu(ir pasaro neuztenka, nes pievos perdauk apleistos), o norek issinuomot niekas ju nenuomos, nes yra gaunamos ismokos, ir jiem taip gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad mes niekada negausime tiek kiek vakariečiai yra senai aišku :icon-twisted: Po truputį ir tiesioginės išmokos kils,o kai turėtų pasiekti vakariečių lygį...bus sumažintos :icon-twisted: nors nemanau kad vakariečiams sumažins...greičiau mums nepakels. :icon-twisted: Pas juos ir kainų svyravimų tokių nėra.

O kad po 2013m. iš viso panaikintų išmokas ir leistų įvežti pigią brazilišką,zelandietišką ir argentinišką jautieną nelabai tikiu :icon-rolleyes: Mūsų valdžiai gal ir nusispjauti į žemdirbius,bet Prancūziją ką darytų :icon-question: Jos didelė pramonės dalis paremta žemės ūkiu:vynuogynai-garsus visame pasaulyje vynai;sūriai,mėsa...negi jie žlugdytų savo žemės ūkį :icon-question: Anglija bandė pakeisti ES biudžetą apkarpydama ž.ū. skritas lėšas ir paskirdama jas mokslui...atsimenate kaip prancūzai tada sukilo :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas Audriau su jūsų teiginiu kad didžiają dalį galvijų užaugina mažieji ūkininkai nenoriu sutikti, kai prieš porą metų važiuodavau per Lietuvą tai prie kiekvieno kaimo karvių būdavo daugiau nei trobų kaime, nežinau kaip ten žemaitijos vidurį bet čia aukštaitijoje jau reikia paieškoti kaimo kad rastum besiganančių karvių, ir gyventojų . Didžiausi galvijų augintojai yra pieno ūkiai kurių pagrindinė veiklos sritis turi būti pieninkystė, bet jie turėdami visas sąlygas nutaria vystyti ir galvininkystę auginti jaučius. kadangi jie turi techniką, įrangą ir pastatus pieninkystei , tai jaučių auginimo savikaina yra mažesnė nei vien tik mėsinių galvijų augintojo ūkio. Perdirbėjai geriau už mus žino kiek yra ir kokio amžiaus galvijų pas augintojus ir koreguoja kainas. Kol nebus griežtos specializacijos tol ir bus rinkoje tokie šuoliai, juk nepjausi ir pats nevalgysi visų galvijų, geriau aukoti pieno pelno dalį ir parduodi galvijus su nuostoliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taspats s... yra ir su pienu. Man duoda uz bazini litra 65 o kitiem visiem po 50 cnt. Man ir buvo numete iki 60 centu, uzteko nueit pas pienines direktoriu pasikalbet, ir iskalt pakele 5 centusd kai pasakiau kafd iseinu ikita pienine. O ejo kartu kaimynas turintis 5 karves ir paklause ka mums maziesiems daryt direktorius pasake "jai nemoki dirbt, pasimk virve ir pasikark"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir mano manymu, kam isvis dirbt kaime tiem kurie to nesugeba daryt, nemoka apsiskaiciuot savikainos ir ar visai bus is to naudos. Ar nesi ir nebusi normaliems ukininkams tik stabdis, ir nesi nuostoli kitiem ukininkams o ne vien sau. Siais laikais ukis yra verslas nesugebi traukis, nes vistiek betkokiu atveju teks trauktis. Paimkim ir Airija per es isisavinimo metus beliko 5% ukininku, kiti turejo trauktis ir uzleist rinka tiem kuriem sugeba tobulet ir plestis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu ir kiek tų mažųjų liko? aplink mus iš dešimties liko du. O kap pas jus?

Pritariu :D Aplinkui mane pieno supirkimo punktus uždarė,pas didesnius ūkininkus į ūkį pienovežis atvažiuoja.O smulkūs laiko po karvę savo reikmėms...tiesa būna,kurie "paderina" per ūkininką tą pieną parduoti,bet kas dėl bulių,ar telyčių mėsai-nė vienas nelaiko :icon-exclaim: Na karvė paseno,ar susirgo-ją parduodą,bet veršelius mažus parduoda,už juos kaina pakankamai didelė...iki 10Lt/kg už gyvą svorį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jai nebutu pelno neaugintu. Nors pelno beveik ir nera buna viskas panuliam.

Tikejaus as pernai kad mesiniu kaina kils tai 30 pieniniu karviu suseklinau mesinius jaucius, tai kazi kiek man bus is to naudos, pagal dabartine situacija kaip pagalvojau kad geriau buciau pienine banda pletes, bet...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir neauginčiau :D bet gyvenimas verčia-žemė prasta-grūdinių derliai maži,cukriniai neauga,rapsų nebandžiau...pas mus visą laiką išdžiūsta net ir ne tokiomis vasaromis kaip praėjusi,taip kad su augalininkyste ne kas.Lieka gyvulininkystė-kiaulininkystėje dar didesni kainų svyravimai,dabar iš viso "rūgštu" kai lenkai kiauliena visas parduotuves ir turgus užvertė.Tai lieka galvijininkystė:mėsinė ir pieninė.Pienine nenoriu užsiimti nes visai prie namų "pririštas" būsi niekur neišvažiuosi,ten ir darbo daugiau...lieka mėsinė-tuom ir užsiimame :D Tiesa dar yra ožkininkystė ir avininkystė-bet ten manau prieš pradedant užsiimti,reikia rinka pasirūpinti.

P.S.gal užsuktumėte į fotogaleriją skyrelį "Gyvuliai",ten naujų nuotraukų yra :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir neauginčiau :D bet gyvenimas verčia-žemė prasta-grūdinių derliai maži,cukriniai neauga,rapsų nebandžiau...pas mus visą laiką išdžiūsta net ir ne tokiomis vasaromis kaip praėjusi,taip kad su augalininkyste ne kas.Lieka gyvulininkystė-kiaulininkystėje dar didesni kainų svyravimai,dabar iš viso "rūgštu" kai lenkai kiauliena visas parduotuves ir turgus užvertė.Tai lieka galvijininkystė:mėsinė ir pieninė.Pienine nenoriu užsiimti nes visai prie namų "pririštas" būsi niekur neišvažiuosi,ten ir darbo daugiau...lieka mėsinė-tuom ir užsiimame :D Tiesa dar yra ožkininkystė ir avininkystė-bet ten manau prieš pradedant užsiimti,reikia rinka pasirūpinti.

P.S.gal užsuktumėte į fotogaleriją skyrelį "Gyvuliai",ten naujų nuotraukų yra :D

Pas mane su augalininkystse ta pati padetis kiek paseji tai visa laik i minusa vienintelis grudinis pas mane buna avizu zirniu vikiu misinys kuris buna suruluonuojamas i zalia pasara,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu ir kiek tų mažųjų liko? aplink mus iš dešimties liko du. O kap pas jus?

Pritariu :D Aplinkui mane pieno supirkimo punktus uždarė,pas didesnius ūkininkus į ūkį pienovežis atvažiuoja.O smulkūs laiko po karvę savo reikmėms...tiesa būna,kurie "paderina" per ūkininką tą pieną parduoti,bet kas dėl bulių,ar telyčių mėsai-nė vienas nelaiko :icon-exclaim: Na karvė paseno,ar susirgo-ją parduodą,bet veršelius mažus parduoda,už juos kaina pakankamai didelė...iki 10Lt/kg už gyvą svorį.

Nu pasmus punktu neuzdare yra bent trys 10km spinduliu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas jus vyručiai tik dešimtim stovi o bendrovėse šimtais pilni tvartai ir vis laukia kol pakils kainos , kol ten traukinys nepajudės tol kainos nekils. Ir kodėl visi nori uždirbti pilna sauja, dėkingas aš savo tėvukui kuris dar birželį pasakė kai tik pirmieji sausros požymiai buvo rėšk buliukus ir išlošiau dabar.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane su augalininkystse ta pati padetis kiek paseji tai visa laik i minusa vienintelis grudinis pas mane buna avizu zirniu vikiu misinys kuris buna suruluonuojamas i zalia pasara,

Nebadei paskaičiuoti kiek rulonų išeina iš ha pievos ir kiek iš avižų žirnių vikių mišinio :icon-question:

uzpernai buvau paisejas 8 ha buvo 110 ruliu. Sekla nezinau kokia ten buvo pirkau misini, o ir norma tevas nureguliavo nezinau kiek kl dejo, bet mases buvo neblogai bet vienintelis minusa buvo kad rudeni vel buvo gerai prizele, bet nebegalejom bepjaut nes nebedave klimatas, o ravu ir nesinorejo daryt nes iselis buvo padarytas
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...