Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Riccardai nu neįtikinsi manys kad mišiniai geriau nei pirkti atskirom rūšim, nusivylęs aš tais mišiniais, prieš tris metus papuolė du maišai iš kurių sudygo tik miglė, eraičinai ir dobilai, nesudygo svidrė, teko po mėnesio išnaujo pakartoti. Po to sykio perku tik atskirai ir tikrinuos daigumą. Jei kas tingi pasižiūrėti ką perka ir aklai pasitiki tiekėjais tegu perka tuos mišinius.

Ne aš nenoriu įtikinti kad mišiniai geriau,aš noriu palyginti kaip pigiau pirkti:ar atskiras žoles ir maišytis namuose,ar pirkti sumaišytą mišinį :icon-question: O mišinio daigumą taigi irgi galime pasitikrinti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai norint patikrinti mišinį reikia pasiimti tinkamą mėginį surasti visų rūšių sėklų ir jas atskyrus tikrinti kiekvieną atskirai. Pvz paskaičiuok kiek prarasi jei vienos iš rūšių daigumas bus 50 % o tų rūšių šešios ir santykis mišinyje įvairus. Paimsi saują sudaiginsi ir labai nesuprasi kas ir kaip. O kai po vieną tai kaip banke viskas tiksliai ir aiškiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai kai purški chemija nežiūri kas parašyta duomenų saugos lape? juk kiekvienas chemikalas tokį turi. Brolis buvo parvežęs iš hansyno BASF katalogą tai ten buvo nurodyta po kiek laiko po purškimo galima pradėta ganyti, tai ten terminai astronominiai, mažiausias du mėnesiai.

na kadangi ne as purskiu o tevukas tai to dalyko nepasakysiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sėti geriausiai į juodą žemę, ne įsėlį. pasėjus po šešių savaičių gali ganyti.

Kad geriau sėti ne į įsėlį,o tiesiai tai daug kas taip šneka...bet kad po 6 savaičių ganyti :icon-rolleyes: Kad anksčiau sėtose pievose pirmais metais iš viso neganydavo,tik šienaudavo...taip darydavo todėl kad dar nesusiformavusi velėna,šlapesnę pievą gyvuliai stipriai ištrypia ir t.t...nežinau gal čia kokia speciali technologija kad taip greitai ganyti leidi...bet ir seniau sunkiais volais ir prieš ir po sėjos voluodavo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu tręšimas pas mane labai toli nuo idialo, tokios patirties skleisti negalima. Mėšlas ir srutos man didelė problema. Žinau tik vieną didelį skirtumą nuo kitų žolių. Svidrę reikia tręšti iš rudens PK trąšom 80 kg/vm. N kiekį labai gerai nusako baltieji dobilai. Pagal hansus reikia trėšti iki keturių kartų per metus, bendras fizinis NPK 16/16/16 svoris virš tonos. Kai pamačiau akys ant kaktos išlipo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gal apšviestum koks būtų idealas tręšiant organinėmis trąšomis :icon-question: O dėl baltų dobilų-jei jie gerai auga ganykloje,tai reiškia azoto kitoms žolėms netrūksta :icon-question: ... su liucerna ko gero tas pats...

O mineralinėmis tai tikrai per brangų...dar tona per metus...nebeatsimenu kada mano laukai trąšas matė :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va kainas turim dabar reikia tik gauti tų žolių mišinio agro sudėtį. Bet yra dar viena problema, pasirenkant žolyno sudėtį nevisada reikia sudėti tai kas yra firminiame mišinyje. aš kai darausi mišinį ganyklom tai sudėtis svidrės 50 %, baltieji dobilai, 20 %, eraičinas 20 % miglė 10 % . Tada 1 kg savikaina 3.25+4,0+1.6+1.4=10, 25 Lt Čia kainos orentacinės iš to pačio tiekėjo kaip ir mišinių tikuosi, bet atskiras sėklas gali gauti iš atskirų tiekėjų žymiai palankesnėmis kainomis, beto minėti mišiniai skirti geros agrokultūrinės vertės žemėms, bėda tai kad pas mane žemės labai prastos dominuoja baltmoliai, beto nėra atlikta melioracija, pH labai mažas, žodžiu rinkinukas kaip reik.

O dabar paimkite firminius mišinius ir paskaičiuokite kokia kg savikana. jei nesigaus kg savikaina, tai išvada arba užkeltos vienanarių rūšių sėklos kaina, arba į mišinį eina velnias žino kas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai tavo sudarytas mišinys pagal sudėtį atitinka AGRO-3 mišinį,tik jis sudarytas iš tos pačios rūšies kelių veislių(tetraploidinių ir diploidinių):

7% ir 10 % baltųjų dobilų;

30 % ir 25 % daug.svidrės;

10 % pašar.motiejuko;

11 % tikrojo eraičino;

7 % pievinės miglės;

Na o jėgis rašė kad pernai metų kainomis 1 kg agro-3 perkant 25 kg pakuotę: 10,10 lt

Taip kad kaina išeina panašiai vienoda...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gi aš pralošiu tuos penkiolika centų, plius pakuotę, plius darbas sumaišyti žoles. Bet išlošiu kokybę nes žinau kiek ir ko išsėju, beto į hektarą nesupilu tų 25 kg. Sutaupau iki 5 kg / ha. Žodžiu aš renkuosi ne firminius mišnius o atskiras žolių sėklas, biski darbo daugiau bet rezultatas patikimesnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na matai,mes AGRO-3 mišinio tai praėjusių metų kainą žinome,o atskirų žolių(iš tos pačios Agrolitpos)kainas mes jau 2007 metų gavome...taip kad dar negalime pilnai teigti kas pigiau :) ... nors gal ir mišinių kainos nekils šiemet.O dabar apie sėjimą-pasitikrini sėklų daigumą atskirai,susveri,susimaišai ir sėji...kokią sėjamąją naudoji :icon-question: Ir sėji ne 25,o 20kg/ha :icon-question: Sėklas sėjamojoje su kokiu balastu(smėliu,pjuvenomis) maišai,ar nieko nedarai :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sėjamoji pas mane lenkiška noraginė, 1.8 m. pločio (perdaryta iš arklinės). Jokio balasto nenaudoju. Nustatau nurmą pusinę ir sėju kryžmai. Sėju prieš lietų, stipriai privoluoju, ten kur neprivoluota sudygsta ryškiai vėliau, beto akmenis sukali atgal į dirvą. Tiesa vienais metais skolinausi SZ-3.6 diskinę, tai sėjau tik į sulėkščiuota velėna pasiteisino, gavosi puki pieva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Balasto nenaudoji,bet permaišyti sėklas sėjamojoje tenka dažnokai :icon-question: Kitaip sunkesnės tuoj į apačią nugrimztų,o lengvesnės paviršiuje liktų...O dėl sėjimo-tai nusistatai 10kg/ha ir sėji,po to vėl per tą patį lauką su 10kg/ha tik skersai... :icon-question: Voluoji ir prieš sėją ir po sėjos :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...