Jump to content

Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE


Vall2

Recommended Posts

Ir pavyzdžiui ko laukti reikėtų?

Na tai ko kito sufiksavus, naujo derliaus ;)

Tai kad liepei nefiksuot :eusa-think:. Kokios priežastys, pagal tave, lems, kad naujo derliaus grūdų kaina bus ne tarkim 500, bet 700 ar daugiau?

Ką apie Kiniją gero radai? kiek suprantu iš jų galima tikėtis šiokių tokių veiksmų kas gali sukelti kainas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką apie Kiniją gero radai? kiek suprantu iš jų galima tikėtis šiokių tokių veiksmų kas gali sukelti kainas

Apie juos info yra daug, bet pastaruoju metu ji labai prieštaringa. Todėl kažkokias toli siekiančias išvadas aš nedaryčiau. Faktas, kad problemos EU jiems nepadeda, bet valgo jie vis daugiau.

Dabar manyčiau didesnis klaustukas ties biodegalais. Kaip elgsis JAV? Europoje planas žlunga pamažu. Auto pramonė šitą sritį užmetė ir suka link elektros.

Bet kol neišsispręs reikalai su Europos skolom, tol fundamentalių rinkos veiksnių įtaka bus menka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai paatviraukit kas ka, kiek ir po kiek fiksavot ;) As fiksavau rapso 100t po 1300, kviecius E 100t po 570 ir mieziai 200 po 750, galvoju gal dar kokia simtelka dadet. Ir nors kartais labai nepatinka man tas bulviuks, bet esu linkes juo tiketi ir kazko tikiu, kad kainos risis smarkiai zemyn ir bus rekordiniai derliai. Ziemos sinoptikai nezada... :eusa-think:

Kodėl manai, kad žiemos nebuvimas padidins derlių, greičiau jau atvirkščiai. Kitas dalykas gali LT žiemos nebūti, gali būti, gali iš viso Lietuvos nebūti, tas kainos pasaulinės grūdų nepakeis, aguonos grūdelis mes tesam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai paatviraukit kas ka, kiek ir po kiek fiksavot ;) As fiksavau rapso 100t po 1300, kviecius E 100t po 570 ir mieziai 200 po 750, galvoju gal dar kokia simtelka dadet. Ir nors kartais labai nepatinka man tas bulviuks, bet esu linkes juo tiketi ir kazko tikiu, kad kainos risis smarkiai zemyn ir bus rekordiniai derliai. Ziemos sinoptikai nezada... :eusa-think:

Kodėl manai, kad žiemos nebuvimas padidins derlių, greičiau jau atvirkščiai. Kitas dalykas gali LT žiemos nebūti, gali būti, gali iš viso Lietuvos nebūti, tas kainos pasaulinės grūdų nepakeis, aguonos grūdelis mes tesam.

Nesakau, kad tik lietuvoj ziemos nebus, o apie visa regiona kalbu, o regionas tai jau ne aguona.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai paatviraukit kas ka, kiek ir po kiek fiksavot ;) As fiksavau rapso 100t po 1300, kviecius E 100t po 570 ir mieziai 200 po 750, galvoju gal dar kokia simtelka dadet. Ir nors kartais labai nepatinka man tas bulviuks, bet esu linkes juo tiketi ir kazko tikiu, kad kainos risis smarkiai zemyn ir bus rekordiniai derliai. Ziemos sinoptikai nezada... :eusa-think:

Kodėl manai, kad žiemos nebuvimas padidins derlių, greičiau jau atvirkščiai. Kitas dalykas gali LT žiemos nebūti, gali būti, gali iš viso Lietuvos nebūti, tas kainos pasaulinės grūdų nepakeis, aguonos grūdelis mes tesam.

Nesakau, kad tik lietuvoj ziemos nebus, o apie visa regiona kalbu, o regionas tai jau ne aguona.

Žiemos nebuvimas tai jau kataklizma, kitaip sakant nukrypimas nuo normos. O nukrypimas nuo normos niekaip negali padidint derliaus, tik jį sumažint. Geras įšalas veikia kaip kurmintuvas, šaltis išnaikina kenkėjus, mažiau peržiemoja ligų grybų, pats augalas geriau pailsi prieš sunkų šiltojo periodo augimo laikotarpį. Žiemkenčių daugiausia iššąla ne nuo šalčio, bet nuo atolaidžių ir pašalimų. Pasakyk nors vieną priežastį kodėl šilta žiema gerai augalui. :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pavasari nereikia atauginti nusalusiu saknu ir varpos uzuomazgoje buna uzprogramuota daugiau prodyktuviu segmentu

Pasikartosiu. Normaliom žiemom geriau peržiemoja pasėliai, nei dabartinėm šiltesnėm, ir tuo įsitikinti spėjom manau per keletą pastarųjų metų, ir jau minėjau dėl ko. Tai tavo dar vienas argumentas, kad normali žiema geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pavasari nereikia atauginti nusalusiu saknu ir varpos uzuomazgoje buna uzprogramuota daugiau prodyktuviu segmentu

Pasikartosiu. Normaliom žiemom geriau peržiemoja pasėliai, nei dabartinėm šiltesnėm, ir tuo įsitikinti spėjom manau per keletą pastarųjų metų, ir jau minėjau dėl ko. Tai tavo dar vienas argumentas, kad normali žiema geriau.

As kalbu apie siltesnes ne apie saltas tradicines. Kuo maziau cukraus augalas iseikvoja islikimui tuo daugiau atiduoda derliaus formavimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie kokios šalies orus dar jie kalba?

Kiek tas faktorius turi įtakos kainai? Procentine išraiška.

Nugi apšviesk tamsuolius runkelius aiškiau viskas pasidarys o tai tik tezėmis ikaire idešine imkit manes ir klausykit tipo.

Užtarsiu Bulvinyką. Žinoma čia ne tau tas taikoma, bet manau ir pats pastebėjai, kad nemažai tautiečių toliau kiemo tvoros nemato ir pagal tai ką mato sprendžia apie globalius dalykus. Anksčiau ar vėliau atsibosta aiškinti akivaizdžius dalykus. Tiek tu tiek aš tiek Bulvinykas ir dar ant kelių pastebiu, kad tą patį etapą perdegėm ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nugi apšviesk tamsuolius runkelius aiškiau viskas pasidarys o tai tik tezėmis ikaire idešine imkit manes ir klausykit tipo.

Žmogui galva duota netam, kad į pilvą lapų neprikristų, todėl nematau prasmės čia ką nors apšvietinėt. Tik diskutuoju ir kai žmonės pagal vieno mėnesio didelio kaimo orus bando daryt toli siekiančias išvadas, man pasidaro įdomųs jų argumentai todėl bandau juos išsiaiškint. Bet tamstai kiekvienas mano postas yra kaip buliui raudonas skuduras ir diskusija vėl nuklysta į lankas.

Vaje vaje, profesoriai, tai gal tarp galaktiniu mastu pradekim ziureti kas dedas jeigu europos ir azijos jums negana :icon-question:

Kurioj vietoj jūs aptarinėjot Europos ir Azijos orus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

IŠ principo shaulinis teisus bet kiek pamenu tema yra forumiečiu ne vieno bulvinyko.Nes kitaip gaunas kad tarp lygiu yra lygesniu ir jus moderatoriai kartais tai pamirštat nes ne duok dieve kitamintis pablevyzgos ne tai ka mano moderatorius nors iš tikruju moderatorius blevyzgoje ne ka mažiau.Paprasčiausiai baigiam preiti prie to kad rašo forume vien tik moderatoriai bent jau augalininkystės temoje.Aišku tai nėra blogai kad jie rašo blogai yra tai kad jie pradeda nesiskaityti su kitu nuomone .Visai kita atmosfera pas gyvulininkus ir tai galime tik pasidžiaugti kad dar nors viena skiltis nėra apgultyje moderatoriu nes ten dievu mažiau arba jie yra paprastesni .ir visa tai pastebiu ne aš vienas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaje vaje, profesoriai, tai gal tarp galaktiniu mastu pradekim ziureti kas dedas jeigu europos ir azijos jums negana :icon-question:
Kurioj vietoj jūs aptarinėjot Europos ir Azijos orus?

O kurioj vietoj mes aptarinejom vien tik lietuvos orus? Jei galva ne tik dangtis tai turetum suprasti, kad neturime omeny vien tik lietuvos ribose siltos ziemos, o uz sienu jau arktika ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...