Jump to content

300 ha.. koki kombaina rinktis?


tomsikass

Recommended Posts

  • Atsakymai 282
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

cia kalba eina kokio reikia 300ha, o ne 500 ar 1000 ha ;) o gal is 300 beliks 100 ir kas tada, kombainas uz 0.8mln LT, o pajamos is 100 ha :icon-question:

tu man parodyk zmogu kuris taip galvoja kaip tu cia parasiai? ;) manau jei zmogus apsisprendes pirkti nuliova kombaina tai tas zmogus turi matyti ateity save ne su 300ha bet jau su 500ha ir daugiau... gal jo nuosava 300ha ;) zvanai Tu po metu kalbesi kitaip kaip su savo kombainiuku nebeikasi savo lauku... :lol:

juk kombainas yra perkamas maziausiai 5-8metams... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai savaime suprantama kad galingesnis kombainas nemaisytu (is didesniu batu niekad neiskrisi), bet tada jau visai kita investicija...gali but ir per skausminga.. juolab kad cia zemes ukis ir nezinai kokie ateinantys metai bus..

o del zemiu padidejimo, tai ukininkaujant vidurio Lietuvoj tarp stambiu ukininku tokia galimybe nelabai nusimato.. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manyčiau, kad mes ne prie to dėmens rišamės. Tarkim jei bent truputį laikais sėjomainos, tai tokiam ūkyje bus trys keturios kultūros. Jei vienos kultūros 100 ha, ją reikia suvalgyt per 5 dienas, tai bet koks rimtesnis 5 kratiklių kombainas šitą užduotį įveiks. Jei nori daugiau atsargos, galima galvot apie 6 kratiklių, bet pabrangsta tada kūlimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai galvoji bulvinykai, juk ne viena kultura auginame, auginam tarkim z. rapsa, z. mieziu biski, z. kvieciu, v. rapsa, v. mieziai ir dar ne vienos veisles tai ir ankstyvumas skiriasi, kulimas issitempia i ilga laiko tarpa nuo liepos vidurio iki pat rugsejo, ir su visai nedideliu kombainu galima sudoroti labai didelius plotus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o jeigu dar kukuruzus kulti, tai kiek tada dar galima sudoroti su nedideliu kombainu?

Manau, kad ironizuoji, tai tada bent jau smailiką kokį uždėk. Galima dar ir grikius po pirmų šalnų kuliamus prisiminti. Jei noro yra, tai sezonas gali būti labai ilgas.

o jeigu dar kokio vieno kito lauko isvis nekulti....

prisifantazuot galima, tik ar reikia?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na, dabar pats pagalvok apie grikius po pirmu salnu, kaip manai ju nereikia dziovinti ;)

o gal dziovyklai nereikia investiciju? :)

uztai ir sakau, kad gal geriau jau nebekulti

gerai jei turite visa grandine nuo iki, as pvz neturiu sandeliu ir man pats aktualiausias dalykas yra per diena suesti max daug, as neturiu laiko laukti, nes kitaip galiu likti be nieko

kiekvienam pagal save

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na, dabar pats pagalvok apie grikius po pirmu salnu, kaip manai ju nereikia dziovinti ;)

o gal dziovyklai nereikia investiciju? :)

uztai ir sakau, kad gal geriau jau nebekulti

gerai jei turite visa grandine nuo iki, as pvz neturiu sandeliu ir man pats aktualiausias dalykas yra per diena suesti max daug, as neturiu laiko laukti, nes kitaip galiu likti be nieko

kiekvienam pagal save

Kaip veži rapsą nedžiovintą, taip ir grikius. Mano mintis buvo tokia, kad kombainą galima pritaikyt prie sėjomainos. Nes jei atsakyt į temos klausimą - 300 ha pvz ž kviečių - tai rekėtų siūlyt pirkt hibridą arba rimtesnį rotorių, kad tiek nukult per savaitę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na, dabar pats pagalvok apie grikius po pirmu salnu, kaip manai ju nereikia dziovinti ;)

o gal dziovyklai nereikia investiciju? :)

uztai ir sakau, kad gal geriau jau nebekulti

gerai jei turite visa grandine nuo iki, as pvz neturiu sandeliu ir man pats aktualiausias dalykas yra per diena suesti max daug, as neturiu laiko laukti, nes kitaip galiu likti be nieko

kiekvienam pagal save

Kaip veži rapsą nedžiovintą, taip ir grikius. Mano mintis buvo tokia, kad kombainą galima pritaikyt prie sėjomainos. Nes jei atsakyt į temos klausimą - 300 ha pvz ž kviečių - tai rekėtų siūlyt pirkt hibridą arba rimtesnį rotorių, kad tiek nukult per savaitę.

Man atrodytu teisingiau derint kombaina prie sejomainos, o ne sejomaina prie kombaino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o jei auginsi dar ir grikius reikes dziovyklos ir vis dar reikes kombaino sumoje gaunasi tas pats tik p.siaus daugiau

galu gale kaip bebuve, gerai kad tada kai reikejo pirkt kombaina nesusigundziau ant tokio kuris butu buves racionalus tuo metu, dabar butu teke du tokius tureti

zodziu sprendimas individualus, kaip kas isivaizduoja taip tas ir daro, nei mano nei dar kazkieno komentarai nepakais zmogaus sprendimo tol kol pats i suda neilips, gaila tik kad visi mokomes is savo klaidu, ne is svetimu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai as ir nesiruosiu pirkti JD Brazilo ar kaip ten jis su 180 ag kaip cia kazkuris siule ir itikinejo, kad uzteks jo. o to csx tai turetu uztekt jei ir zemes koki 20-30 ha dasides kadanors.

nu sejomaina lieka sejomaina, bet zieminiu kvieciu jei neissala tai kuliam daugiau nei puse savo lauku

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai as ir nesiruosiu pirkti JD Brazilo ar kaip ten jis su 180 ag kaip cia kazkuris siule ir itikinejo, kad uzteks jo. o to csx tai turetu uztekt jei ir zemes koki 20-30 ha dasides kadanors.

nu sejomaina lieka sejomaina, bet zieminiu kvieciu jei neissala tai kuliam daugiau nei puse savo lauku

o kam tu tiek raidziu csx, neuztektu tiesiog kazkurio cx? ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai as ir nesiruosiu pirkti JD Brazilo ar kaip ten jis su 180 ag kaip cia kazkuris siule ir itikinejo, kad uzteks jo. o to csx tai turetu uztekt jei ir zemes koki 20-30 ha dasides kadanors.

nu sejomaina lieka sejomaina, bet zieminiu kvieciu jei neissala tai kuliam daugiau nei puse savo lauku

o kam tu tiek raidziu csx, neuztektu tiesiog kazkurio cx? ;)

tai kad labai brangu ta S raide ismest :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai as ir nesiruosiu pirkti JD Brazilo ar kaip ten jis su 180 ag kaip cia kazkuris siule ir itikinejo, kad uzteks jo. o to csx tai turetu uztekt jei ir zemes koki 20-30 ha dasides kadanors.

nu sejomaina lieka sejomaina, bet zieminiu kvieciu jei neissala tai kuliam daugiau nei puse savo lauku

o kam tu tiek raidziu csx, neuztektu tiesiog kazkurio cx? ;)

tai kad labai brangu ta S raide ismest :)

tas brangu man nieko nesako, man skaiciai daugiau pasako... :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...