Jump to content

Kas geriau Overum ar Kverneland?


Ceske117

Recommended Posts

Sveiki dar karta,

Gal kas is forumieciu esate susidure su Agrolux plugais. Tad noreciau apie juos kiek daugiau suzinoti. Apie detaliu atsparuma dilimui ir t.t. Kiek zinau, tai agrolux'as yra overum'o analogas.

Esu dirbes su tokiais plugais, tiesa jie fiskars vadinasi, bet dylancios dalys tos pacios, kaltus ir noragus naudojau molbro, su 3 korpusu plugo kaltu ir noragu komplektu suardavau nuo 50-70 ha, overumo kaltai visiskai kitokie, noragai turi panasumu, bet netinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 203
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Sveiki dar karta,

Gal kas is forumieciu esate susidure su Agrolux plugais. Tad noreciau apie juos kiek daugiau suzinoti. Apie detaliu atsparuma dilimui ir t.t. Kiek zinau, tai agrolux'as yra overum'o analogas.

Esu dirbes su tokiais plugais, tiesa jie fiskars vadinasi, bet dylancios dalys tos pacios, kaltus ir noragus naudojau molbro, su 3 korpusu plugo kaltu ir noragu komplektu suardavau nuo 50-70 ha, overumo kaltai visiskai kitokie, noragai turi panasumu, bet netinka.

Kokio tipo dirva ari? Ar sraigtines verstuves turi privalumu kuro atzvilgiu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nerenkat klausimu keli bendri atsakymai, perkant pluga: pirmiausia visi normalus plugai normaliai aria, spalva, detaliu kainos, mados sauksmai daro savo.Neziurint i tuos niuansus i ka dar reikia ziuret? 1.komplektacija. Jei vadyba pardavineja vienokia ar kitokia komplektacija, tai dar nereiskia kad taip yra geriau, tokioj komplektacijoj yra graziau parduot, bet cia politika.Perkant plugus nereikia vaikytis madu, reikia ziuret kiek turi pinigu.pameginsiu sudeliot pagal kaina pricindalus. Mano akim hidraulinis plocio reguliavimas nebutinas(jei taupai)mechaninis uzgriebio plotis labai gerai, ir patogu ir patikima., prieslugiai butini, kamporaiziai??? kaip ir nereikalingi, jie patogys jei laukai barbariski, maziau kisa. Atpjovimo diskai??Mastau kaip trumpiau parasyt, na jei tureciau pinigu ir tokius laukus kaip raimixs tada pirkciau, tik karpuotus diskus, na o jei ne ,tai as ariu be ju.Varzybose jie suteikia pedantiskumo arimui.Gal but su jais dirbant degintum maziau kuro, bet prieziura, ju paciu kaina,svoris. Kas krato mesla tiem reiketu,tik nepamirskit diskai turi but karpuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nerenkat klausimu keli bendri atsakymai, perkant pluga: pirmiausia visi normalus plugai normaliai aria, spalva, detaliu kainos, mados sauksmai daro savo.Neziurint i tuos niuansus i ka dar reikia ziuret? 1.komplektacija. Jei vadyba pardavineja vienokia ar kitokia komplektacija, tai dar nereiskia kad taip yra geriau, tokioj komplektacijoj yra graziau parduot, bet cia politika.Perkant plugus nereikia vaikytis madu, reikia ziuret kiek turi pinigu.pameginsiu sudeliot pagal kaina pricindalus. Mano akim hidraulinis plocio reguliavimas nebutinas(jei taupai)mechaninis uzgriebio plotis labai gerai, ir patogu ir patikima., prieslugiai butini, kamporaiziai??? kaip ir nereikalingi, jie patogys jei laukai barbariski, maziau kisa. Atpjovimo diskai??Mastau kaip trumpiau parasyt, na jei tureciau pinigu ir tokius laukus kaip raimixs tada pirkciau, tik karpuotus diskus, na o jei ne ,tai as ariu be ju.Varzybose jie suteikia pedantiskumo arimui.Gal but su jais dirbant degintum maziau kuro, bet prieziura, ju paciu kaina,svoris. Kas krato mesla tiem reiketu,tik nepamirskit diskai turi but karpuoti.

Arimo specui galiu tik pritarti, gal ir dėl to, kad savo nuomonę arimo ir plūgų klausimais formuoju iš jo pasisakymų. Dėl hidraulinio užgriebio reguliavimo, manau gal galima jį rinktis nebent tuo atveju, kai plūgą galvojam naudoti prie dviejų skirtingos galios traktorių. Kas pagreitintų visą perreguliavimo procesą. Na ir hidrauliškai reguliuojamu užgriebiu dažniausiai max užgriebis vieno korpuso būna iki 55 cm, mechaniškai iki 50cm. Tik kaži kokia kokybė to arimo 55 cm užgriebiu, tai klausimas. :icon-rolleyes:

Nu ir dar vienas pastebėjimas, kad mažai kalbama apie atpjovimo peilius. Jie visai neatstoja atpjovimo diskų, bet pati vaga tikrai atpjaunama gražesnė, vienodesnė, reiškia pagerėja arimo kokybė. O ir verstuvės priekinei briaunai tenka mažesnis krūvis, jinai mažiau dėvisi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu kverneland pluga su hidrauliniu uzgriebiu,tai pries apverciant turiu susiaurint nes siekia zeme.iskyla klausimas kaip reiktu apverst jei reguliavimas butu mechaninis

kiti gale lauko nusiaria negilia vaga ka ileist priekinius traktoriaus ratus kad galetu apverst pluga

tai tik verciant su hidrauliniu plocio regulevimu jis automatiskai susisiaurina , su paprastu overumu verciant reikedavo ziuretkad priekinio korpus verstuve neilystu i zeme kai atgal vaziuodavai nes nulauzdavo, cia vieni plugai per virsu vercia kiti per apacia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu kverneland pluga su hidrauliniu uzgriebiu,tai pries apverciant turiu susiaurint nes siekia zeme.iskyla klausimas kaip reiktu apverst jei reguliavimas butu mechaninis

kiti gale lauko nusiaria negilia vaga ka ileist priekinius traktoriaus ratus kad galetu apverst pluga

tai tik verciant su hidrauliniu plocio regulevimu jis automatiskai susisiaurina , su paprastu overumu verciant reikedavo ziuretkad priekinio korpus verstuve neilystu i zeme kai atgal vaziuodavai nes nulauzdavo, cia vieni plugai per virsu vercia kiti per apacia

Yra ivairiu varijantu, nebutinai turi but reguliuojamas uzgriebis is vis, gali but tik hidraulinis suseurinimas,teko daug kartu girdeti ukininkus sakant(kai pamato hidrocilindra prie plugo remo) matai cia yra uzgriebio reguliavimas, nors ten tik suseurinimas apvertimui, jeigu pardavejai(padevetos technikos) mato kad zmogus nelabai gaudosi tai dar ir patvirtina kad ten užgriebio regulevima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane lemken verciasi per apacia, uzgriebio reguliavimas rankinis, susiaurinimas hidraulinis.

cia turbut pagrindine beda kur per virsu vercia ,kad galiniai korpusu vrstuves zeme siekia verciant

Kaip galiniai korpusai lis i zeme, jeigu jie per virsu vercias? O plugams kuriu korpusai verciasi per virsu, taj pats pirmas korpusas normaliai verciasi? Kuris plugas jusu nuomone geresnis, kai verciasi per virsu, ar per apacia?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...

visi vartomi plugai verciasi 180 laipsniu kampu ,kuo plugo korpusai isdestiti mazesniais tarpais pvz 85 cm plugas sieke zeme reikalingas susiaurinimas jei korpuai isdestiti 1m tarpais gali ir ne siekti bet plugas gaunasi ilgesnis reikalinga galingesne traktoriaus hidraulika,bet toks plugas maziau kemsa as asmeniskai ariu 4korpusu kvederlendu su 80cm tarpais tai apverciu nesiaurindamas bet reikia saugotis kad nesiektu zemes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visas ce jusu diskusijas perskaiciau bet vistiek negaliu apsisprest kuri pluga pirkt .Pas mane pieno ukis , zemes akmenuotos kai kurie laukai tiesiog akmuo ant akmens ypac senos neatnaujintos kolukio laiku pievos . Isariau viena toki lauka pernais tai 100 metru su talkinkais nueini juos rinkdamas ir pilna priekaba o kiek dar puntuku atskirai su trosais ir kitais prietaisais isvelku .Kadangi noragu , kaltu ir kitu daliu buvau pakaupes nemazai tai ariau su rusiskais odesos hidrauliniais plugais.Bet detales eina i pabaiga o ir sunus nebenori su viksriniu plaktis, be to ir kuro sanaudos dvigubos , tai pradejom prie naujo bielkio ieskot plugu, bet tarp devetu nieko kazkaip gero nematau. Vienoj vietoj uz aplopytus 3 korpusu overumus 8k praso kitur uz kvederlandus aplopytus 5k nori .Ce priejo reikalas nupirkt kai kuriuos irengimus ukiui uz parama tai tuo paciu galvoju ir naujus plugus itraukt i ta pati, nes skirtos sumos neisnaudoju .Turiu du pasiulymus vienas plugai overum CT 3975 H 3korpusu su hidrauline apsauga uzgriebio plotas 35-40-45 mechaniskai reguliuojamas, kamporaiziai, atpjovimo diskai man pievoms ypac senom butini, korpuso tipas XL ce turbut trecia karta,atstumas tarp korpusu 90 cm man biski ce lyg ir trukumas ? ir uz visa ta malonuma be pvm praso 21 k. Kitas plugas kverneland gamybos AB-100-3 lingine apsauga , kas pas mane sunkiai isivaizduojama , kad pa arus koki hektara akmenynu ir uzkabinus koki puntuka tos linges nesubyres o ir apsaugos nuo soniniu smugiu tie plugai neturi. Linges kaip man sake saugo tik nuo tiesioginio smugio. Toliau diskai, kamporaiziai , mechaninis ugriebio reguliavimas nuo 30 iki 50, nu ir kas butu ce geriau uz overuma tai atstumas tarp korpusu didesnis t.y. 1m ir uz visa sita praso 15620 be pvm .Zinoma pagal kaina sirdis linksta prie kvernelandu nes tu arimu tebuna nuo 20 iki 40 ha per metus, bet zinant kokie tie arimai exstremalus protas saukia pirk overum visgi hidrauline apsauga o ir is paziuros bei atsiliepimu ,jie tvirtesni.Liko tik kelios dienos apsisprest , bet niekaip negaliu nusprest ir vis trypcioju vietoj , gal sakau jus padetumet tas svarstykles nusvert i kuria nors puse ir man proto ikresti ir nesuklysti besirenkant . :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cilindrai irgi prades buzotis, reiks salnikus pirkt, o naujam plugui komplektas bus virs 100lt kaip nieko. as rinkciausi lingine apsauga, kadangi pas mus irgi akmenuotu yra zemiu, ir ji veikia gan neblogai.

nu matai jei ju nepriziuresi tai po metu jie prades varveti , kaip sakiau jau 20 metu ariau su odesos rusiskais hidrauliniais plugais ir ne vieno cilindro nereikejo remontuot , jei jiems neduodi korozijai grauzt , zinoma cilindru saltyje ziemai nepalikddavau , tad tektu ir su overum taip daryt plugais .Na o jei kaip Lietuvoj dar vis iprasta is taupumo hidraulinese sistemose naudot prastus tepalus , pradedant atidirbtais baigiant velniai zino is kur gautais tada jokia hidrauline sistema neatlaikys .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ariam su kwernelandais jau kokius 6 metus, turim 5k dėvėtą ir 3k kelių metų senumo. Pats ariu, ir ne vieną puntuką esu užkabinęs ir limgės susilengdavo vos ne iki galo, bet nelūžo ir nesutrupėjo nei vienam plūgui. Manyčiau, čia mitas yra apie tų lingių nelaikymą. Esu ir aš mitą girdėjęs iš ūkininkų, kad overumui reikia mažesnės traukos nei kvernelandui. Kiek čia teisybės, vėl klausimas. Nemanau, kad pasirinkęs pigesnį variantą pralošite. Aš kaip privalumą įvardinčiau kuo didesnį tarpą tarp korpusų. Ariau 80cm ir po 1m, tai gražiau man arimas atrodo to plūgo, kurio atstumai tarp korpusų didesni. Bet čia vėl daug kas priklauso nuo pačio artojo ir plūgo susireguliavimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmas apverčiamas plūgas mano ūkyje buvo 3k Fiskars arba dabartinis overumas(tos pačios darbinės dalys,tokie pat korpusai ir t. t.)Apsauga aišku hidraulinė,o dabar turiu 4k kvernelandą lingine apsauga.

Pastebėjimai tokie:Overumas sunkesnis,hidraulinė apsauga reikalaus daugiau priežiūros(yra tekę pildyt slėgio liniją tepalais,nes atsilaisvino šlangos sujungimas).Overumo darbinės dalys brangesnės.

Lingių priežiūra paprastesnė,rudenį atleidai ir kai vėl reiks art-suveržei.Nuo akmenų tikrai nesubirės,nes kad ir kiek būtu pas mus akmenų,jų tikrai bus mažiau nei Norvegijoj ar Švedijoj.

Kažkada ariant teko užkabint laistymo sistemos hidrantą(antžeminės dalies nesimatė,tik žemėj buvo likęs betoninis žiedas su vamzdžiais) tai net išsikabino iš tų keturių obuolių,kur korpusas laikosi.Šoninius smūgius puikiai amortizuoja korpuso kotas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 metų...

4 nevartomus trauks, pas mus su 110 4x4 vartoma traukdavo kuhn. tiesa prieki frontalinis ir verciant taip patampydavo, bet zmogus paskui isigijo ir traktoriu prie jo. As prie bielkiaus turiu kvernelandus pries 4 metus naujus pirktu 3k nevartoma, tai mintis arba keisti vartoma i 4x4 arba dasipirkti viena korpusa ir isideti turbina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...