Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

4 valandas ago , Vilius said:

Visad stengiamės 50/50 žieminių kultūrų. Tiksliau kviečių. Jei dar rapso daugiau pasėjam tai vasarojuj belieka 30-40% ankštinės kultūros ir maža dalis miežių. Ir sukasi taip ratu. Kiek pats pamenu nuo 2000m iki dabar žieminių kviečių nėra tekę atsėt, o su žieminiu rapsu loterija rizikingesnė kas tris metus pavyksta užauginti apie 4t. 

Na žinok kad po laiminga žvaigžde tada gimęs, nes 2006 m ir 2013 m tai pas mus nušalo pilnai viskas, o 2010 apšalo stipriai ir dar vienus metus nepamenu šiek tiek apšalo. Tai taip išeina šiaurė už žiaurės rytus geriau. Nes Rokiškio, Kupiškio raj, dar dalis Biržų tai kažkaip čia mūsų Dievulis nemėgsta šituo klausimu. Ir šiemet nuostoliai jau garantuoti, bet vis dar tikiuosi kad nereiks atsėti kviečių, o rapsui manau amen. Viskas paaiškės po šalčių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matyt kad po laiminga. Aišku tie išvardinti metai kai daug kam iššalė tai ir oas mane buvo tada derlius 3-4t ne daugiau nes isreteja stipriai. Bet kvieciai kad ir tos 3t bet perset nereikdavo. O su rapsais tik 2 is eiles metai kaip pelninga kultura. O daugiau tai.... ;)

Šianakt kogero stipriausias šaltukas jei atlaikom tada liuks. O ir visokių purškimų su mikroelementais ir amino rugštimis bus kad atgaivint kvietelį :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, drapox said:

Na žinok kad po laiminga žvaigžde tada gimęs, nes 2006 m ir 2013 m tai pas mus nušalo pilnai viskas, o 2010 apšalo stipriai ir dar vienus metus nepamenu šiek tiek apšalo. Tai taip išeina šiaurė už žiaurės rytus geriau. Nes Rokiškio, Kupiškio raj, dar dalis Biržų tai kažkaip čia mūsų Dievulis nemėgsta šituo klausimu. Ir šiemet nuostoliai jau garantuoti, bet vis dar tikiuosi kad nereiks atsėti kviečių, o rapsui manau amen. Viskas paaiškės po šalčių.

Dropox, jūs tikrai taip galvojate ką rašote? Kad jei per Jūsų ūkininkavimo laikotarpį (kuris manau yra apie 20 metų) teko žieminius javus atsėti tris kartus ir Jūs dėl to pergyvenat ir mažinsit jų plotus? Kai pavasariai būna vos savaitė ir paskui vasara?.. ir vasarinės kultūros negeneruoja to derliaus ką gali atnešti žieminiai pasėliai.  Aš savam ūkyje pasėju  pusę visų laukų, pasėčiau gal ir 2/3 viso ploto, tačiau dėl mišraus ūkio negaliu to padaryti. Ir stengiuosi kuo mažiau pasilikti pavasariui, nes darbo pavasarį būna ir taip įvalias, pradedant tręšimais, baigiant visais purškimais kai kas diena keičiasi situacija pasėlyje. O čia dar reikia pasiruošti dirvas, pasitręšti ir pasisėti jas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

24 minutes ago, tadasg said:

Dropox, jūs tikrai taip galvojate ką rašote? Kad jei per Jūsų ūkininkavimo laikotarpį (kuris manau yra apie 20 metų) teko žieminius javus atsėti tris kartus ir Jūs dėl to pergyvenat ir mažinsit jų plotus? Kai pavasariai būna vos savaitė ir paskui vasara?.. ir vasarinės kultūros negeneruoja to derliaus ką gali atnešti žieminiai pasėliai.  Aš savam ūkyje pasėju  pusę visų laukų, pasėčiau gal ir 2/3 viso ploto, tačiau dėl mišraus ūkio negaliu to padaryti. Ir stengiuosi kuo mažiau pasilikti pavasariui, nes darbo pavasarį būna ir taip įvalias, pradedant tręšimais, baigiant visais purškimais kai kas diena keičiasi situacija pasėlyje. O čia dar reikia pasiruošti dirvas, pasitręšti ir pasisėti jas. 

tai jei nespeji nereike tiek dirbti mazik ir viskas isispres  ar jau neina sustoti vis maza ir maza  vaikams reik ir panasei nebijoki vaikai po taves viska parduos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

25 minutes ago, tadasg said:

Dropox, jūs tikrai taip galvojate ką rašote? Kad jei per Jūsų ūkininkavimo laikotarpį (kuris manau yra apie 20 metų) teko žieminius javus atsėti tris kartus ir Jūs dėl to pergyvenat ir mažinsit jų plotus? Kai pavasariai būna vos savaitė ir paskui vasara?.. ir vasarinės kultūros negeneruoja to derliaus ką gali atnešti žieminiai pasėliai.  Aš savam ūkyje pasėju  pusę visų laukų, pasėčiau gal ir 2/3 viso ploto, tačiau dėl mišraus ūkio negaliu to padaryti. Ir stengiuosi kuo mažiau pasilikti pavasariui, nes darbo pavasarį būna ir taip įvalias, pradedant tręšimais, baigiant visais purškimais kai kas diena keičiasi situacija pasėlyje. O čia dar reikia pasiruošti dirvas, pasitręšti ir pasisėti jas. 

Pritariu tokiam poziuriui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7 minutes ago, caper said:

O kokia jau tada buna nauda iš tokio "nupiepusio" žieminio jei iš jo kuli tik 3 tonas, tai jau geriau subert kvietuku vasariniu ir kult 5-6 t ar neseji del to kad butu galima pasigirt kad neišalo :D

Jei čia man, tai žieminio rapso sėju 55 ha. 

O jei tenka atsėti (teko ir man tą padaryti keletą kartų per 10 metų savo ūkininkavimo), tada žiūri į likusį pasėlį po žiemos ir skaičiuoji, galvoji ar palikti tom 3 t/ha ar atsėti kviečiukais 5-6 t/ha

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, pukotukas said:

tai jei nespeji nereike tiek dirbti mazik ir viskas isispres  ar jau neina sustoti vis maza ir maza  vaikams reik ir panasei nebijoki vaikai po taves viska parduos

Zmogau nedaryk skubotu kvailu isvadu apie kita zmogu is kazkokiu apmastymu trupiniu :eusa-naughty: 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, pukotukas said:

tai jei nespeji nereike tiek dirbti mazik ir viskas isispres  ar jau neina sustoti vis maza ir maza  vaikams reik ir panasei nebijoki vaikai po taves viska parduos

Trumpai, nesivaikau nei vieno sklypo ir nelaipau per galvas kad tik gauti plotą. Jei patys žmonės pasiūlo, tai paimu, kol turiu galimybę, norą ir techniką tam plotui apsidirbti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 minutes ago, tadasg said:

Trumpai, nesivaikau nei vieno sklypo ir nelaipau per galvas kad tik gauti plotą. Jei patys žmonės pasiūlo, tai paimu, kol turiu galimybę, norą ir techniką tam plotui apsidirbti.

nu bet pats sau priestarauji sakai kad nespeji bet vistiek imi reik viena syki ismokti sustoti to nesuprti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

54 minutes ago, tadasg said:

Dropox, jūs tikrai taip galvojate ką rašote? Kad jei per Jūsų ūkininkavimo laikotarpį (kuris manau yra apie 20 metų) teko žieminius javus atsėti tris kartus ir Jūs dėl to pergyvenat ir mažinsit jų plotus? Kai pavasariai būna vos savaitė ir paskui vasara?.. ir vasarinės kultūros negeneruoja to derliaus ką gali atnešti žieminiai pasėliai.  Aš savam ūkyje pasėju  pusę visų laukų, pasėčiau gal ir 2/3 viso ploto, tačiau dėl mišraus ūkio negaliu to padaryti. Ir stengiuosi kuo mažiau pasilikti pavasariui, nes darbo pavasarį būna ir taip įvalias, pradedant tręšimais, baigiant visais purškimais kai kas diena keičiasi situacija pasėlyje. O čia dar reikia pasiruošti dirvas, pasitręšti ir pasisėti jas. 

Ūkininkavimo laikotarpis 27 metai. Bet neatidžiai skaitėt kolega. Ne per visą laikotarpį tokia situacija su iššalimais buvo, bet per 11 paskutinių metų ir tai jau rimtas pagrindas bent jau galvoti apie permainas. Ir aš pasėjau daugiau nei 1/2 žieminiais, bet dar neaišku ar nepadariau klaidos. Nemanau, kad aplamai įmanoma apskaičiuoti per paskutinių metų situaciją, kokia pasėlių struktūra yra optimali finansiškai, nors ir sutelkus visus pasaulio programuotojus ir galingus kompiuterius. Per daug nežinomųjų yra. Todėl ir darom kaip išmanom, kiekvienas savaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , caper said:

O kokia jau tada buna nauda iš tokio "nupiepusio" žieminio jei iš jo kuli tik 3 tonas, tai jau geriau subert kvietuku vasariniu ir kult 5-6 t ar neseji del to kad butu galima pasigirt kad neišalo :D

Čia taikei man. Nevisad esi garantuotas dėl pavasario... teko žiemini rapsa atsėt vasariniu rapsu o kita daly miežiais. Ir kaip tyčia pavasaris su sausra atėjo. Ir iš tų atsėjimu su vasariniu rapsu 1,5t mieziu 3-4t.. tad žieminius kviečius jei ten 3-4t sukasi su minimaliu trešimu aš už, kad palikti ;) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, drapox said:

Ūkininkavimo laikotarpis 27 metai. Bet neatidžiai skaitėt kolega. Ne per visą laikotarpį tokia situacija su iššalimais buvo, bet per 11 paskutinių metų ir tai jau rimtas pagrindas bent jau galvoti apie permainas. Ir aš pasėjau daugiau nei 1/2 žieminiais, bet dar neaišku ar nepadariau klaidos. Nemanau, kad aplamai įmanoma apskaičiuoti per paskutinių metų situaciją, kokia pasėlių struktūra yra optimali finansiškai, nors ir sutelkus visus pasaulio programuotojus ir galingus kompiuterius. Per daug nežinomųjų yra. Todėl ir darom kaip išmanom, kiekvienas savaip.

aš ir padariau klaidą, bet tik tokią, kad neapsidraudžiau pasėlių. Tai jei iššals, tai nors atsiimsiu pinigus atsėjimui. Kiekvieną rudenį sėdami  žieminius mes rizikuojam, nes gamta neprognozuojama ir neaišku kokia ta žiema bus, koks pavasaris, vasara ir ruduo. Bet žieminiai pasėliai, mano jauna nuomone, visada bus geriau už vasarinius, tiek derliumi, tiek ir pelnu. O jeigu iššals, atsėsim, patirties, sėklos ir technikos tam turime, svarbiausia kad sveikata leistų ir balandžio vidury neateitų vasara.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , pukotukas said:

nu bet pats sau priestarauji sakai kad nespeji bet vistiek imi reik viena syki ismokti sustoti to nesuprti

o kur rašiau kad nespėju? rašiau kad pavasarį tuo pačiu metu darbo daugiau atsiranda ir reikia racionaliai laiką pasiskirstyti. O jei mažai sėjasi vasarojaus, natūraliai daugiau laiko lieka šeimai. Na kol kas spėju viską laiku pasidaryti, kai nebespėsiu, pasiūlysiu Jums savo žemes išsinuomoti :) sutariam? :)

 

P.s. sorry už lankas. Jei yra noras, prašom pratrinti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...