Jump to content

japoniski traktoriukai


gincia

Recommended Posts

Mano Mitsubishi visą vasarą prastovėjo išardytas - keičiau galvos tarpinę, švaistiklinius indėklus ir purkštukus. Kuro normą pasididinau, dabar dvivagį traukia beveik kaip 936 :)

Is kur gavai detaliu remontui, ar brangios? Mano du plugelius antru begiu traukia bet kokioj zemej, o vat treciu tik lengvesnej eina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas per traktorius ir plugai :icon-eek: , jei mano Yanmar EF-352T du plugus tik pirmu begiu molyje tevaziuoja :( .

Kolega pas man ne traktorius, o traktoriukas :D , Kubota 22ag. Plugai tai nedideli, du po 31cm Litechnijoj pirkti, rudeniui stengiuos art ne maziau 20cm gyliu. Dar si rudeni dirvono dasiariau molyje, tai jo, kai kur reikejo pirma kist, bet tai manau kai zemele issidirbs tai antru trauks su daina :eusa-dance: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano Mitsubishi visą vasarą prastovėjo išardytas - keičiau galvos tarpinę, švaistiklinius indėklus ir purkštukus. Kuro normą pasididinau, dabar dvivagį traukia beveik kaip 936 :)

Is kur gavai detaliu remontui, ar brangios? Mano du plugelius antru begiu traukia bet kokioj zemej, o vat treciu tik lengvesnej eina.

Indeklus lenkai pagamino (240 Lt), galvos tarpine kazkur Klaipedoj (70 Lt), purkstukus Kaune autura lygtai po 40 Lt. Bandziau skambinetis tiems kas veza traktoriukus is Japonijos, tai beveik nieko negali, nes senai jau nebegaminama, o ka gali, tai kainos kosmines. O Mitsubishi atstovai uzsiima tik automobiliu detalem.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal galite pasidalinti patirtimi, tie kurie turi vientilcius traktorius. Ar nesigailit? Ar daznai tenka keiktis,kad priekis nevaromas?

Mano patirtis tokia, kad pirma nusipirkau Kubota B6000 3 cilindru 13 AG vientilti ir labai dziaugiausi...Frezuoti sekesi gerai, taciau arti moli net vienu plugu NEIMANOMA. Pries 3m teko pirkti dvitilti...Pasirinkau http://www.litechnija.lt/tractors.aspx?item=41〈=LT 3 cilindrų, 35 AG, 4WD. Nors galingumo ir turi pakankamai, taciau neijungus 4WD, traktorius butu niekam tikes. Dabar 2WD tikrai nepirkciau, nors Kubota B6000 dar naudoju, bet tik kaip transportini ir frezavimo traktoriuka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai tik slapia nusikeikiu ir isijungiu priekini tilta :)

Gerai kai yra ijungti :)

Tai persasi tokia isvada,kad nepagaileti keliu tukstanteliu ir isigyti su dvitilciu :icon-rolleyes:

Gal t -25 dasidejus paimti.

Abejoju ar T-25 geriau zeme dirbs, kai slapia. Turiu toki antikvarini DT-20, jis irgi vientiltis, deze ir galinis tiltas kaip seno T-25, tai kai slapia jis ne is tolo neprilygsta dvitilciui japonui, nors arkliu ir panasiai turi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai tik slapia nusikeikiu ir isijungiu priekini tilta :)

Gerai kai yra ijungti :)

Tai persasi tokia isvada,kad nepagaileti keliu tukstanteliu ir isigyti su dvitilciu :icon-rolleyes:

Gal t -25 dasidejus paimti.

Abejoju ar T-25 geriau zeme dirbs, kai slapia. Turiu toki antikvarini DT-20, jis irgi vientiltis, deze ir galinis tiltas kaip seno T-25, tai kai slapia jis ne is tolo neprilygsta dvitilciui japonui, nors arkliu ir panasiai turi.

Turejau pernai rudeni garbes uzbaigt po T25 arima, slapia buvo tai pribuzavo ir nieko nepadare. Du varomieji yra du, ypac japoniukui kuriam jegos yra, bet truksta svorio. Kai pries tris metus pirkau savo, tai vos neapsisoviau, jau buvau sutares del Kubotos 18ag 2wd, bet laiku persigalvojau, nes tai butu tik zaisliukas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems turiu klausima as turiu isigijes traktoriuka KUBOTA 1600 B dvieju varomu tiktu darau pobiski kultivatoriu su S dantimis ir turiu klausima kelis dantis reiketu deti kad nebutu per daug as galvoju deti 9 dantis gal turite kas nors pasidares laukiu patarimo.

Pas mane 11dantu, tai jeigu uzsodinu giliai tai buksuodamas traukia. Gal ir bus gerai 9, nuimt bet kada spesi jei netrauks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
Gal galite pasidalinti patirtimi, tie kurie turi vientilcius traktorius. Ar nesigailit? Ar daznai tenka keiktis,kad priekis nevaromas?

Nezinau, kodel platinama nuomone, esa, traktorius su 2 varanciais ratais - ne traktorius, taciau toki 22 AG Kubota (Litechnija) turiu, ir tikekit/netikekit, niekada netenka keiktis: nei miske (su juo padariau 50 m3), nei pievoj, nei durpyne, nei dirvoj...

Kai rinkausi, masciau ilgai (visus metus), kokio man reikia. Taciau, kai apgalvojau visas eksploatacijos salygas, apsistojau ties 2VR. Kodel? Todel kad mano zeme melioruota, ir joje nera pelkiu ar klampyniu, na neskaitant lapuociu misko. (Yra ir daugiau argumentu.) Ariu, kultivuoju, sienauju, zodziu, darau su juo viska ir molingoj, ir slapioj (po isalo ar lietaus), ir sausoj dirvoj, tiek sau tiek ir kaimynams, ir tikrai dar ne karto nenusikeikiau. Frezavau darza imirkusiame molyje. Pr ratai smego gilyn tiek, kad dirva sieke tilta, karteri - taip, tokiom salygom traktorius dirba sunkiau, bet savo padaro. Del svorio, tai tikrai, kartais jo truksta (maniskis be manes sveria 860 kg). Bet tam yra svoriai.

Zodziu, gailescio jokio. :eusa-clap:

Todel net nesuprantu apie ka kalba 4VR kompaktiniu traktoriu savininkai, didziuodamiesi savo transmisijomis, nebent jie augina ryzius. Cia pabreziu - kalbu apie kompaktinius ir mini traktorius, bet ne apie vidutines klases ir didesnius.

Mano pozicija paprasta - netiketi jokiom 'madingom kalbom' ar nuomoniu srautais, o daryti tai, ko tau reikia. Ryziu as tikrai neauginu ir vargu ar beauginsiu (bijau istarti zodi 'niekada'), todel mano trakoriukstis yra toks, kuris tenkina mane pati, o ne aplinkinius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal galite pasakyti daugiau 2vr traktoriuku pliusu ? ar daug reikia svorio prideti ant priekio kad spaustu ratus ? daug kas aiskina kad 2vr yra puse traktoriaus , su juo sunku dirbti... as ziurineju 20ag yanmar gal ka nors zinote apie ji ? ar ka galite patarti ? Dekui :)

Svoriu as turiu 8 vnt. po 25 kg nuo kito traktoriaus, taciau 22 AG 2vr Kubotai teko juos naudoti tik gale, kai valau aptirpusi ar sukietejusi sniega galiniu peiliu, kai naudoju vagotuva, kadangi sie traktoriai neturi hidraulines "draft" funkcijos ir t.t. Pluga(us) reikia tiksliai sureguliuoti virsutine traukle ir svirciu stabilizatoriais, kad jis(jie) neslystu pavirsiumi ir kad nelystu pastoviai gilyn, perdaug spausdami traktoriaus gala zemyn.

Kai pries tai rasiau, kad truksta svorio, turejau minty bendros traktoriaus mases, pvz. tampant akmenis (nes tokiu darbu turiu daug). Nors rastus su juo tampau sekmingai.

Svoriai priekyje labiau svarbus 4vr traktoriams, nes, prie dideles apkrovos gale, priekiniu varanciuju ratu sukibimas gerokai sumazeja. O tai reiskia, kad jie sukasi tusciai, tik bergzdziai eikvodami vis brangstanti dyzelina. Tuo tarpu 2vr atveju esant didelei apkrovai gale, tepalengveja tik priekiniu ratu vairavimas. Tai gali buti pavojinga kalvotoj vietovej: butent tuomet reikia pagalvoti apie svorius priekyje. Lygioj vietoj nebaisu, taciau nereikia vaziuoti asfaltu ar vieskeliu.

Apskritai, priekiniu ratu pavara prie 4vr ijungiama papildomai kaip ir tikrame dzipe tik tada, kai to reikia - norint isvaziuoti is purvyno. Arba dideliems traktoriams ariant anksti pavasari dar klampioj na arba siaip purioj smelingoj dirvoj. Taciau cia yra dar ir meistriskumo veiksnys.

Apie Yanmar zinau prastai, todel renkuosi Kubota, nes be kita ko salia Litechnijos yra dar ir kiti detaliu tiekejai. Net neisivaizduoju, kada atsiras Yanmar atstovas Lietuvoj, o Kubota atstovas yra.

Taciau cie negaliu nieko patarti, reikia klausti Yanmar savininku, turinciu daugiau patirties.

Na o del puses traktoriaus tai NE-SA-MO-NE. Iki siol tokie pasaulyje gaminami, parduodami ir pagal poreikius perkami tiek nauji, tiek ir deveti aukcionose. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal galite pasakyti daugiau 2vr traktoriuku pliusu ? ar daug reikia svorio prideti ant priekio kad spaustu ratus ? daug kas aiskina kad 2vr yra puse traktoriaus , su juo sunku dirbti... as ziurineju 20ag yanmar gal ka nors zinote apie ji ? ar ka galite patarti ? Dekui :)

Turiu Yanmar YM 2020D dvitiltis

Patenkintas labai, ypač dielis pliusas - Powershift transmisijai - valant gilų sniegą ir manevruojant tai pirmyn tai atgal tai didelis didelis privalumas.

Kad Lietuvoje yra Kubota oficialūs atstovai - naudos kaip iš ožio pieno. Dalių japoniškiems 20 metų (ir pan.) senumo traktoriams jie neturi ir neužsiima. O filtrų pas daug ką gali nusipirkt. Aš perku Lytagroj.

Nebent iš jų būsi ir patį traktorių pirkęs. Tai garantinį aptarnavimą padarys už atitinkamą kainą :) Kiek žinau Kubota atstovas Lietuvoje Kesko Agro. Kiek supratau jiems rūpi tik parduoti - toliau jų nedomina. Žinau iš kaimyno pasakojimo - turinčio pas juos pirktą Massey Ferguson prieš du metus.

O Yanmar variklių atstovas Lietuvoje irgi yra - Gitana. Bet seniem japoniškiem traktoriams jie irgi nieko nesiūlo :)

O šiais interneto laikais bet kokią dalį gali rasti ir atsisiųsti pats ir dažnai dar bus pigiau nei per tarpininką :)

Jeigu nesiruoši stumdyti sniego, tampyti sunkių priekabų, o tarkim tik žemę frezuoti ir pjauti žolę - 4WD gal ir nebūtina. Bet aš į vientiltį net nežiūrėjau. Ir kas klausia patarimo siūlau tik dvitiltį. Man pagrindas buvo - sniego stumdymas.

O kad gamina ir vientilčius traktorius nieko nesako. Gamina ir motoblokus, paskui kuriuos reikia eiti pėsti. Bet jeigu perki traktorių tai geriau pataupyti ir nusipirkti tai ko reikia.

Visiem gerai ir automobiliai vieno tilto ir juokiasi iš tų, kurie renkasi 4WD Subaru. Bet aš, gyvendamas vienkiemyje, tokį turiu jau 7m ir neatsidžiaugiu. Jo privalumais dar kart įsitikinau praėjusį naujametinį savaitgalį Aukštaitijos NP miškų užpustytuose keliuose - jis nebuvo prasčiau negu Isuzu D-MAX. Gal būt pastarajam padangos netinkamos giliam sniegui parinktos, bet ilgai stumdėm ir atkasinėjom kol jis įsibėgėjo ir tik tada pradėjo važiuoti pats :)

Beje vakar 700m mano užpustytą laukų keliuką su galiniu stumdytuvu valiau apie 4val. Iki žvyro galima sakyti, 4m pločio, kad pustant iškart neužneštų.

Kaip minėjau traktorius Yanmar YM2020D ir visi ratai su sniego grandinėm. Sniego daug ir dar kietas kažkoks labai buvo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienareiksmiskai, tik visi varantys, pirkdamas sutaupysi kelis tukstancius, bet veliau gailesies, kad traktoriukas tik galu varomas. Ariant,kultivuojant, tas pacias malkas is misko vezant didesnej ikalnej ir jeigu priesmelis be priekinio tilto prapuoles, o kur dar sniego stumdymas ir t.t.. Asmeniskai as norejai pirkt 18ag Kubota 2wd, bet laiku turbut protelis nusvito jos nebeimt, pirkau 22ag Kubota 4wd, isjungus priekini tilta nekazin ka nuveiksi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu uz atsakymus bet dabar as visiskai pasimeciau.. pasirodo issirinkti traktoriuka labai didele problema , galvojau kad tai bus daug paprasciau.. na gal sniego stumdyti ir nereikes bet ka gali zinot. o i yanmar variklius deda i sunkvezimiu saldymo iranga , gal tenai detaliu galima gauti ? :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu uz atsakymus bet dabar as visiskai pasimeciau.. pasirodo issirinkti traktoriuka labai didele problema , galvojau kad tai bus daug paprasciau.. na gal sniego stumdyti ir nereikes bet ka gali zinot. o i yanmar variklius deda i sunkvezimiu saldymo iranga , gal tenai detaliu galima gauti ? :icon-mrgreen:

Neužsiproblemink :)

Pirkt tai ko tau reikia

O ne tai kiek pinigų turi

Jeigu pinigų tiek neturi šiandien - dar nepirk, o pataupyk

Kai turėsi daiktą, kuriuo džiaugsiesi ir būsi patenkintas, nebeprisiminsi, kad mokėjai per daug ir nereiks gailėtis, kad paskubėjai :)

Aš savo traktoriukui brendau kokius 5 metus :)

Iš pradžių galvojau net apie motobloką kokį nors, paskui apie mažiausius japoniukus

Bet paskui pamačiau, kad pagal mano poreikius, sklypo plotą bei reljefą, pagal norimus kabinti padargus - reikia virš 20AG ir 4WD

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu uz atsakymus bet dabar as visiskai pasimeciau.. pasirodo issirinkti traktoriuka labai didele problema , galvojau kad tai bus daug paprasciau.. na gal sniego stumdyti ir nereikes bet ka gali zinot. o i yanmar variklius deda i sunkvezimiu saldymo iranga , gal tenai detaliu galima gauti ? :icon-mrgreen:

Neužsiproblemink :)

Pirkt tai ko tau reikia

O ne tai kiek pinigų turi

Jeigu pinigų tiek neturi šiandien - dar nepirk, o pataupyk

Kai turėsi daiktą, kuriuo džiaugsiesi ir būsi patenkintas, nebeprisiminsi, kad mokėjai per daug ir nereiks gailėtis, kad paskubėjai :)

Aš savo traktoriukui brendau kokius 5 metus :)

Iš pradžių galvojau net apie motobloką kokį nors, paskui apie mažiausius japoniukus

Bet paskui pamačiau, kad pagal mano poreikius, sklypo plotą bei reljefą, pagal norimus kabinti padargus - reikia virš 20AG ir 4WD

100% pritariu Kazislovui. Del variklio, juos montuoja i "Termo king" furinius saldytuvus, bet ten jie daug galingesni. Bet nemanau, kad tau tu detaliu reikes varikliai paprasti ir kantrus, svarbu kokybiski tepalai laiku filtrai keist ir neprievartaut.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...