Jump to content

Lėkštiniai skutikai.


darius73

Recommended Posts

Diskiniam skutikui dideli vaidmeni vaidina volas,turiu brangu Simba,bet jeigu reiktu taupyt pinigus ,pirkciau lenkiska ,be volo ir rimtesnes firmos vola,metalini DD arba gumini.Pats disku darbas padaro ta pati darba, koks jis bebutu, galutini darba atlieka volas.

 

idomu is kur butu galima atskirai isigyti toki DD tipo metalini vola. gumini tai galima pasirinkt prie lenkisku, bet DD tai ne, nors siaip domintu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 pirma karta girdziu, kad noragini temptu lengviau. Logiskai mastant, didesne trintis ir pasipriesinimas is noraginio puses. Plius noraginis judina didesne dirvozemio mase. Butu idomu isgirst paaiskinima ;)

Na čia yra niuansu, jeigu diskinis su mažais diskais tai dar kažkur bus panašus tas tempimas, bet toks ne kažka ir padaro.

Logiškai mastant ir man anksčiau taip atrodė, bet kai pabandžiau tai pasirodo yra kitaip, pvz. paimam 4 metru diskini ir matom, kad ten disku daugumoi atveju yra kažkur 32 vienetai, imant noragini tai keturiems metrams buna apie 13-14 nagu  tai gaunasi, kad trintis ir pasipriešinimas mažesnis nei diskinio.

Bet pabrėžiu DYRBANT VIENODU GYLIU, dažniausiai noragini suleidžiam giliau negu diskini ir po to stebimės, kad sunkiau traukia.

Toliau, jeigu planuojama turėti tik viena skutika ūkyje ir dar kaip dažniausiai buna dėl taupumo skutikas buna su mažais diskais tai toks skutikas nieko daugiau ir nepadarys apart pabiru sudaiginimo kai tuo tarpu noraginis galės ir pabiras sudaigint ir po pabiru sudaiginimo paruošt žeme sėjai, plius dar noragini  iš dalies esant reikalui galima panaudot ir kaip kurmintuva.

 

Gal galit kas nuoroda imest ka čia vadinam DD tipo volais?

P.S. pastebėjau, kad daugumoi atveju kalbama apie garsius vakarietiškus arba lenkiškus padargus, bet siūlyčiau atkreipt dėmesi i Laumetrio gaminama noragini SL skutika, jo kaina tikrai nebloga o darbinės dalys ten  labai garsios vokiečiu firmos.

Jei skutikas bus naudojamas tik pabiroms daigint tai tada diskinis geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

 

Nenori meginti teikt paraiska paramai kad ir supaprastinta tvarka iki 50tukst € (beroc) didesme pasirinkimo galimybe butu. Del traukos prasyk, kad duotu pamegint demini. Mano 190ag pagal ecer24 (205 pagal ec/eg) 4.4m vaderštato noraginI jau ant ribos, tikrai jaucia

Supaprastinta tvarka man rodos bus tik iki 50k Lt., o visa likusia suma reikės pasidengti pačiam arba aš ne apie ta paraiška kalbu :/

 

Dabar 'viktorass' mane visiškai subalamutino, nebežinau ka dabar rinktis:D:/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na

 

Supaprastinta tvarka man rodos bus tik iki 50k Lt., o visa likusia suma reikės pasidengti pačiam arba aš ne apie ta paraiška kalbu :/

 

Dabar 'viktorass' mane visiškai subalamutino, nebežinau ka dabar rinktis:D:/

tai jei naudoji plūgą manau diskinis geriau kaip bebūtų. aš tai asmeniškai planuoju pirkt diskinį, su juo ir pabirom ir arimui išdirbt naudoti galima, o noraginis labiau jau beariminei žemdirbystei

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

idomu is kur butu galima atskirai isigyti toki DD tipo metalini vola. gumini tai galima pasirinkt prie lenkisku, bet DD tai ne, nors siaip domintu

Laumetris berods tokius gali pagaminti bet kainuos ne pigiai. Jeigu reik universalaus tai iš mano išbandytu 5 tipu volu universaliausias dvigubas žiedinis, maždaug tokio tipo kaip ant prikabinamo kockerling skutiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu as su packer dantytu volu.darba atlieka gerai,trupina grumstus.paspaudzia zeme..bet jei slapia tuoj limpa kisasi,yra valytuvai bet jie aliuminiai todel greit dyla nuo sunkios zemes..aisku as rinkausi jy todel kad zemes sunkokos pas mane.molis.grumstu nemazai buna.. minusas man vienas kad volas sunkus.traktoriui pakelt sunku.,siaip manau geras volas tas DD ir guminis..atlieka jie panasu darba ,bet ju kaina papildomai didesne . ydomu kiek sveria tas DD volas ? siaip jeigu reiktu rinktis gal jy ir rinkciausi..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as irgi galvoju apie  rolmako arba grano skutika 5-6m galvoju arima paruosti sejai su juo,  ka manot?

na ir aš turiu tokių minčių. su vienu kalbėjausi turi rolmako, bet su paprastu vamzdiniu volu. sakė žemę paruošia gerai sėjai, patenkintas. tik man tas volas nepatinka kažko. apie kokį pats mastai volą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sausu metu laiku molyna paruost mane gelbejo skutikas..,bet volas kuo sunkesnis turi but,tada per keleta vaziavimu patrupina neblogai,galima set praktiskai..bet skutikas yra skutikas,tam zemes idirbimui tinkamesniu yra padargu ir be skutiko,bet cia as kalbu kai neturima padargu ir zemes plotai nera dideli..Tada skutikas tampa " universalus karys" ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as irgi galvoju apie  rolmako arba grano skutika 5-6m galvoju arima paruosti sejai su juo,  ka manot?

Turiu rolmako skutiką 4m prikabinamas su lyginimo lenta, guminis volas ,pakaba sėjamajai.Arimą nuakejau,sejamają nordsten noraginę ant skutiko ir vasarinių  pasejom apie 70ha.Sudygo labai graziai vienu zodziu vertas demesio.Po kulimo sesim garstyčias,ant skutiko sumontavo smulkių seklų sėjamają

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu rolmako skutiką 4m prikabinamas su lyginimo lenta, guminis volas ,pakaba sėjamajai.Arimą nuakejau,sejamają nordsten noraginę ant skutiko ir vasarinių  pasejom apie 70ha.Sudygo labai graziai vienu zodziu vertas demesio.Po kulimo sesim garstyčias,ant skutiko sumontavo smulkių seklų sėjamają

kiek už jį palikote pinigų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki... cia jus daugiau patyre :) kieme atsirado toks daiktas http://autogidas-img.dgn.lt/4_2_59471809/naujas-lekstinis-skutikas.jpg  Sakykit kaip protingai reiktu ji isnaudoti? Kiek suprantu reiktu apginkluoti ji volu - ka patartumet???
Zemeles mes turim apie 30 ha grudiniu kulturu. Pagrinde plugas ir kultivatorius darbuojas. Siemet issiplesem tokio sunkesnio priemolio... kultivatorius nelabai ikanda :) sitas be volo ir neprudai laimes :)
Vienzo idomu butu isgirsti jusu nuomones apie si daikta. Dar klausimas koks tolkas tas asis kampais sukreipti, jei tik didesni padarai nuo maziausio akmeniolio luzta lekstes :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As turiu noragini anazone su guminiu volu dabar galvoju toki pat arba ziedini aisku daugiau naudosiu ir skurimams nes esu ekologas tad tenka ir 2-3kartus skusti su lekstiniu nasesnis darbas butu

Na o kaip tos kalbos, kad lekstes ekologam netinka, daugina varpi / piktzoles ? Kokio plocio noraginis, kad lekstes nasesnes ? Ir sakai geriau lekstem 2-3kart nei noraginiu 1-2 ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...