Jump to content

klausimas apie žalias trąšas


Richardas

Recommended Posts

  • Atsakymai 452
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

papildomu trasu neberiu jom skatint augint nors manau azoto nepakenktu... plugas mano ne su priesplugiais o su kamporaizais tai idealiai neuzvercia lieka viena kita zydet toliau :)

O nekemša ? Ir pvz rapsas ir garstyčia turi taspačia dygimo salyga ? 3cm tik iterpt? Nes turim rapso nebenaudojamotai galvoju gal kitamet po kulimo isbert su barstykle ir ar reikia suskusti ar nereikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

papildomu trasu neberiu jom skatint augint nors manau azoto nepakenktu... plugas mano ne su priesplugiais o su kamporaizais tai idealiai neuzvercia lieka viena kita zydet toliau :)

O nekemša ? Ir pvz rapsas ir garstyčia turi taspačia dygimo salyga ? 3cm tik iterpt? Nes turim rapso nebenaudojamotai galvoju gal kitamet po kulimo isbert su barstykle ir ar reikia suskusti ar nereikia.

rapsas tiek neuzaugins biomases, neverta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

papildomu trasu neberiu jom skatint augint nors manau azoto nepakenktu... plugas mano ne su priesplugiais o su kamporaizais tai idealiai neuzvercia lieka viena kita zydet toliau :)

O nekemša ? Ir pvz rapsas ir garstyčia turi taspačia dygimo salyga ? 3cm tik iterpt? Nes turim rapso nebenaudojamotai galvoju gal kitamet po kulimo isbert su barstykle ir ar reikia suskusti ar nereikia.

rapsas tiek neuzaugins biomases, neverta.

Kai ner kur deti tai tiks ir rapsas :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

jai stalo ir atpjoveju soniniu nereikia, o tik sieta pasikeist manau dideles bedos tada nera :D

Aš ir be stalo ir be šoninių atpjovėjų ir su žvyneliniu sietu sėkmingai jau antri metai garstyčias nusikuliu. Ir nuostoliai, sakyčiau, visai maži. Po kūlimo iškart per valomąją (turiu paprastą arpą) ir viskas. Kombainas Volvo 1130, bet ir su kitais neturi būti bėdos. Tik kur tankios tai truputį veliasi, bet kult tikrai įmanoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu klausima o gal net keleta. Kada mazdaug kulasi baltoji garstycia ? , kiek sejasi vnt. i kvadrata ( manau tiksliausia ) , kuo purskiasi nuo piktzoliu , kenkeju , ligu? Manau auginant "su prieziura" galima tona is ha o gal ir daugiau gauti.

Aš nukūliau rugpjūčio pirmom dienom ir iškart pasėjau kaip žalią trąšą. Su žolėm nesukovojom (pusę lauko teko mulčiuot vasarą), nes legaliai nelabai yra kaip, bet kitiem metam esu labiau pasiruošęs. Kenkėjai kaip ir rapse o į ligas nekreipiau dėmesio. Sėjau apie 18kg/ha, nes sėkla buvo ūkinė ir nelabai švari. Jei sėkla teisinga, galima sėt ir 15 kg/hą, jos nesišakoja taip kaip rapsas ir pikžolių stelbimas menkesnis gaunasi. Kūlimas reikalauja šaltų nervų, nes jei yra piktžolių, tai vynioja ant sraigės. Sėti reikia į šiltą dirvą, nes kampą pasėjau tiesiai į arimą - nedygo visiškai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siais metais purskiau su Sultanu - daugiau to nedarysiu. Sustresavo labai labai. Uzaugo gal iki keliu. O derlius kokie 200-300 kg/ha. Sejau su barstykle, apie 30 kg/ha po to germinatorius ir volai. Bet buvo svarios. Kur nepurskiau ten derlius kokie 600 kg/ha. Jokios trasos, sejau su smulkiu seklu sejamaja ir iterpe lietus. Paselis buvo netolygus ir siek tiek zoliu. Siaip baltos garstycios mano eko ukyje niekada neuzleido tiek zoliu kaip kazkada turejau rapso ir su purskimu. Zinoma zeme paruosiu dabar geriau nei pries 5-7 metus. Seju 12-15 kg/ha su sejamaja. Ankstesniais metais, kai budavo paseta su sejamaja kuldavau ne maziau kaip po 700-800 kg/ha. Visada aukdavo ekologiskai, be jokiu priedu:) O su zolem kovoja jos puikiai, mano akimis. Kai bresta ir krenta lapai tada jau ir piktzoles nelabai auga, todel nepridaro bedos. Vat juodos ir rudos garstycios, jas labiau uzpuola piktzoles. Rekomendacija seti i lengvesne zeme, bent jau man geresnis derlius budavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginu ir aš po truputį baltūjų garstyčių.. Sėju su sėjamąja 12-18 kg/ha , svarbu ,,nepalaidot’’ sėklos.Nuo žolių pernai ruošiausi purkšti [galera] ,bet kol susiruošiau, žiu nebereikia, garstyčia paėmė viršų, ji tik pradžioje augimo ,,lėta’’.Iš trašų, kaip ir visi panašūs mėgsta borą, kitokių negauna. ,,Pamaitinus’’ vabaliukus derliaus priedas bus. Kuliu apie 1t/ha. Šiemet auginau ir žaliai trąšai 20ha. Buvo ražiena per žiemą ,pavasarį laukiau kol viskas subujos.tada glifosatai, +3sav.-lėkščiuota, antra kart lėkščiuojant sėta[unia ares tl + nordsten] .Per 45d. sužydo, vietomis buvo iki juosmens [~1m], apariau stačią, Pasėjau žieminį rapsą (pirmą kartą savo praktikoję). Dabar būtų toks klausimas, kažint kaip jei prieš apariant apipurškus Amalgerol + Azofit ,ar būtų nauda ar tik pinigai į pardavėjų kišenę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vistik vienetu skaiciaus taip niekas ir nepasako , o tai kiek 1000 gramu mase gali but?, koks sejos gylis ? Mintis yra koki 15 ha paseti ir uzsiauginti seklos sau del zalios trasos. Ketinu seklini paseli seti su sejamaja o zaliai trasai su skutiku primontuota smulkiasekliu sejamaja. Beje kas parduoda sekla , taip supratau , kad reikes kokiu 200kg , idomu kiek kg. kainuoja?

Pasirodo kaip garstukas , taipat spragiu ir ziedinuku megstamas augalas :eusa-doh: , taipogi myli ir azota ir PK

http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... =1438&z=68 :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vistik vienetu skaiciaus taip niekas ir nepasako , o tai kiek 1000 gramu mase gali but?, koks sejos gylis ? Mintis yra koki 15 ha paseti ir uzsiauginti seklos sau del zalios trasos. Ketinu seklini paseli seti su sejamaja o zaliai trasai su skutiku primontuota smulkiasekliu sejamaja. Beje kas parduoda sekla , taip supratau , kad reikes kokiu 200kg , idomu kiek kg. kainuoja?

Pasirodo kaip garstukas , taipat spragiu ir ziedinuku megstamas augalas :eusa-doh: , taipogi myli ir azota ir PK

http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... =1438&z=68 :eusa-think:

dotnuva parduoda kg kaina berots 5.6 lt maisai po 25 kg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...