Jump to content

klausimas apie žalias trąšas


Richardas

Recommended Posts

Sveiki, kaži būtų žemei naudos jeigu tarkim seną pievą kokį liepos-rugpjūčio mėnesį suarus ar nulėkčiavus pasėt garstyčių, pražydus apart, ir kitamet sėt miežius, po miežių rudenį vėl garstyčių, ir pavasarį avižos su isėliu. Būtų iš tokio varianto naudos, ar tik pinigų švaistymas?

naudos lygiai 0.Ark.pieva sek zieminius tada vasarinius su iseliu ir viskas tvarkoj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • Atsakymai 452
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Garstyčia dėl savo ilgų šaknų sistemos pakelia maistingas medžiagas iš gilesnių dirvos sluoksnių, todėl sakyti, kad neduos jokios naudos kaip ir nevisiškai teisinga. Ir papildomas užartas žalios masės kiekis tikrai nepakenks. O naudos / sąnaudų santykį galima pamatyti ko gero tik kažką po to pasėjus ir nukūlus ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Garstyčia dėl savo ilgų šaknų sistemos pakelia maistingas medžiagas iš gilesnių dirvos sluoksnių, todėl sakyti, kad neduos jokios naudos kaip ir nevisiškai teisinga. Ir papildomas užartas žalios masės kiekis tikrai nepakenks. O naudos / sąnaudų santykį galima pamatyti ko gero tik kažką po to pasėjus ir nukūlus ;)

Garstycios labiau naudojamos kaip tarpinis paselis, tam kad susmazint dirvos erozija ir maisto medziagu nuostolius.Bet siuo atveju apie kuri mes diskutuojam geriau skirti tas islaidas piktzoliu naikinimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beda ta, kad nederlingame dirvozemyje garsstycia bus tikrai prasta, zalios mases labai skurdziai, tai klusimas ar ta saknis prasikals i gilesnius armens sluoksnius.

Kad ji ir žvyre auga kaip velnias. Žinoma, nepalyginsi su gera žeme, bet auga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beda ta, kad nederlingame dirvozemyje garsstycia bus tikrai prasta, zalios mases labai skurdziai, tai klusimas ar ta saknis prasikals i gilesnius armens sluoksnius.

Kad ji ir žvyre auga kaip velnias. Žinoma, nepalyginsi su gera žeme, bet auga.

Esu imetes fotke cia kur prie zvyro ir prie smelio tai praktiskai nestebuklas vos 30cm tokia kuda uzzaugus, kur gera zeme ten iki juosmens neina praeit lauko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
neturiu normalaus skutiko, tik rusiska cyzeli, tai galvoju su bartykle 15-20d pries kulima isbert, kazkas is forumieciu taip daro ar dare

As ir turiu rusiska cyzeli. Tiesa patobulintas - uzsidejau vola. Ir manau, kad nereikia geresnio! Atsirinkau noragus ir pirmyn, esu labai patenkintas. Taip, kad cyzeliu brokuoti tikrai nereikia:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kaži būtų žemei naudos jeigu tarkim seną pievą kokį liepos-rugpjūčio mėnesį suarus ar nulėkčiavus pasėt garstyčių, pražydus apart, ir kitamet sėt miežius, po miežių rudenį vėl garstyčių, ir pavasarį avižos su isėliu. Būtų iš tokio varianto naudos, ar tik pinigų švaistymas?

as dariau taip. leidau pievai suzaliuot antru skutimu pasejau garstycia, suzydejus suskutau ir apariau sekliau, sejau zeiminius. po pjuties vel garstycia, velyvai suskautau ir pavasari mieziai. ir tt.

paselis sveikesnis, tankesnis, sodresnes spalvos tai man leidzia neabejoti derliaus priedu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kaži būtų žemei naudos jeigu tarkim seną pievą kokį liepos-rugpjūčio mėnesį suarus ar nulėkčiavus pasėt garstyčių, pražydus apart, ir kitamet sėt miežius, po miežių rudenį vėl garstyčių, ir pavasarį avižos su isėliu. Būtų iš tokio varianto naudos, ar tik pinigų švaistymas?

as dariau taip. leidau pievai suzaliuot antru skutimu pasejau garstycia, suzydejus suskutau ir apariau sekliau, sejau zeiminius. po pjuties vel garstycia, velyvai suskautau ir pavasari mieziai. ir tt.

paselis sveikesnis, tankesnis, sodresnes spalvos tai man leidzia neabejoti derliaus priedu.

Gerai, jei neaugini rapsų ... O priešingu atveju neturėsi šansų užauginti gero rapsų derliaus dėl įvairių ligų :eusa-naughty: bent jau mano nuomonė tokia :eusa-think: nes garstyčia gimininga rapsui, o tuo pačiu ir bendrom savo ligom, todėl manau galioja ta pati bent 3 metų negrįžimo į tą patį lauką taisyklė :))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kaži būtų žemei naudos jeigu tarkim seną pievą kokį liepos-rugpjūčio mėnesį suarus ar nulėkčiavus pasėt garstyčių, pražydus apart, ir kitamet sėt miežius, po miežių rudenį vėl garstyčių, ir pavasarį avižos su isėliu. Būtų iš tokio varianto naudos, ar tik pinigų švaistymas?

as dariau taip. leidau pievai suzaliuot antru skutimu pasejau garstycia, suzydejus suskutau ir apariau sekliau, sejau zeiminius. po pjuties vel garstycia, velyvai suskautau ir pavasari mieziai. ir tt.

paselis sveikesnis, tankesnis, sodresnes spalvos tai man leidzia neabejoti derliaus priedu.

Gerai, jei neaugini rapsų ... O priešingu atveju neturėsi šansų užauginti gero rapsų derliaus dėl įvairių ligų :eusa-naughty: bent jau mano nuomonė tokia :eusa-think: nes garstyčia gimininga rapsui, o tuo pačiu ir bendrom savo ligom, todėl manau galioja ta pati bent 3 metų negrįžimo į tą patį lauką taisyklė :))

Na cia idomiai gaunasi, siaip garstycia iterpiam zalia ir grazia, nelabai ten tu ligu jos turi, sakyciau beda su tuo kas slypi pozemineje mases dalyje, o ten gali isitaisyt saknu gumbas ar verticilioze. Tada rapso auginima geriau nukelt i kita desimtmeti. Beja tokia tendencija tikrai atejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Garstycia fitosanitarinis augalas ir jis naikina potogenus ligu sukelejus nors augalas ir giminingas su rapsu tiesa neparasyta ar naikina dirvoje posaknio ligas ir panasiai... straipsniu kazkokiu apie tai ir neradau :eusa-think: O kad zalia trasa yra super dalykas ir taip aiskus. sek rapsa kas 4-5 metus manau jokiu bedu nebus ir galesi dar ir sideratus naudot. Tiesa nebutinai garstycia yra, aliejiniai ridikai, liucernos raudonieji dobilai ir panasiai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kaži būtų žemei naudos jeigu tarkim seną pievą kokį liepos-rugpjūčio mėnesį suarus ar nulėkčiavus pasėt garstyčių, pražydus apart, ir kitamet sėt miežius, po miežių rudenį vėl garstyčių, ir pavasarį avižos su isėliu. Būtų iš tokio varianto naudos, ar tik pinigų švaistymas?

as dariau taip. leidau pievai suzaliuot antru skutimu pasejau garstycia, suzydejus suskutau ir apariau sekliau, sejau zeiminius. po pjuties vel garstycia, velyvai suskautau ir pavasari mieziai. ir tt.

paselis sveikesnis, tankesnis, sodresnes spalvos tai man leidzia neabejoti derliaus priedu.

Gerai, jei neaugini rapsų ... O priešingu atveju neturėsi šansų užauginti gero rapsų derliaus dėl įvairių ligų :eusa-naughty: bent jau mano nuomonė tokia :eusa-think: nes garstyčia gimininga rapsui, o tuo pačiu ir bendrom savo ligom, todėl manau galioja ta pati bent 3 metų negrįžimo į tą patį lauką taisyklė :))

Ar tikrai taip? :eusa-think: Viliau, patvirtink arba paneik.Jusu kraste, kiek zinau ,daug kas zalia trasa naudoja ir pats turi patirties.Kaip tik planuoju rudeni suzaist su garstycia, tada vasriniai kvieciai ir rapsas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol rasiau tau atsakyma ziuriu ir nebereikia bet :D

Kolega tik 2m patirtis, bet kai uzsikabini ties tokia ideja kelio atgal nebera- uzkabina matomas rezultatas. Mano kraste, o tiksliau aplink mane zaliaja trasa niekas neaugina. Liaudis po siai dienai kraipo galvas ka as cia issidirbineju. Kitam joniskio gale vrimvydas tuo reikalu ilgiau uzsiima.

Mano receptas toks nukulei... ir beri garstycia su trestumu 25-30kg ir is paskos su skutiku, arba tiesiai su skutikub + biodrillis apie 15-20 kg/ha seklos. Po 2 menesiu uzzauga superines garstycios. Rugsejo gale spalio vidury apari zydincias garstycias arba jei taikai bearimine suskuti visa ta mase. keliolika puslapiu atgal yra idetos nuotraukos kokia mase sugeba uzzaugint.

Mieziu derlius kur auginta garstycia priesmely durpej zvyre buvo vienodas lyginat miezius pasetus juodzemyje- priesmelyje 50bnb :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas aisku.Teko issisneket su vienu Joniskieciu,jo ukis vaziujant i Eleja po desine kazkur.Tai sake kad barsto su trestuve pries kulima,tik reikia kas 12m papildomas vezias mindzioti.Tai speja garstycia uzaugti iki rudenines sejos.Mano padangos placios gaila mindziot kvieciu,zadu su skutiku ir sejama, po kulimo is karto.Bet seti teks vasarinius.Ar as cia gerai samprotauju.Beje mano zemes neblogos,bet meslo nemate 100 metu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei turi rimta trestuva kur tarkim diskai 36m skirti berti manau nubertu koki 20-24m tai tikrai. Bet jei sausiau gali jos ilgiau dygti po susmulkintais siaudais. Dar vienas pastebejimas tiesa sakyciau net pliusas, jei sita operacija atliekama po kulimo, o ne pries kulima, nes skutikas su sejamaja sejant gartycias ne tik, kad paseja bet kartu siaudus iterpia i dirva gaunasi gera siaudu mineralizacija :eusa-whistle: ir tada spalio menesi apari, ir seji kas jau labiau patinka.

Pavyzdys kaip pernai, is kart po kulimo pasejus garstycia, rugsejo 15-20d buvo superines garstycios iki papu, nes buvo gan palankus ruduo, nemazai dregmes :icon-eek: tai idirbus skutiku ar aparus manau pilnai galima paset, net zieminius kviecius itelpant i terminus :icon-wink: Pernai rudenini arima pradejau rugsejo 27d nes garstycios pilnai zydejo :icon-wink: Bet as sita geri palieku mineralizuotis per ziema ir pavasari seju vasarines kulturas :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek maciau tai geriausia atrodo garstycia seta pries kulima, kad ir viena savaite, su trasu barstykle, mat rasa ilgiau laikosi ir garstycios labai gerai sudygsta, o kai nukuli ir uzmulciuoji garstycios puikiai auga, ugtelejusios sudaro idealias salygas pabiroms sudygti vel del rasos islaikymo. taigi skutimas gerai, bet galima ir be jo, svarbu tureti su kuo.

jei seji pries kulima tai drasiai speji i terminus ir pasiseji ziemkencius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teko su barstytuvu vaziuoti per kvieciukus su garstyciomis, per vezes dauzesi varpos su traktoriu, teko letinti. Sudygo gan velokai, po kokiu triju-keturiu savaiciu po barstymo. Seta buvo dvi savaites pries kulima, po nukulimo seklos buvo tik su daigeliais dirvos pavirsiuje, tai dar uztruko laiko kol isikabino i dirva. Manau geresnis variantas butu su kokiu biodriliu ant skutiklio po kulimo pravaziuoti, uztektu maziau seklos ir gautusi spartesnis sudygimas. Seta buvo dviejuose laukuose, kur sunkesnis dirvozemis garstycia artrode prasciau ir reta, kitam lauke kur buvo durpes garstycios atrode labai veslios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...