Jump to content

klausimas apie žalias trąšas


Richardas

Recommended Posts

  • Atsakymai 452
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

klausimas i tema - jei barstot garstycias su barstykle - kaip norma pavyksta nusistatyti, jei barstykle be kompiuterio, svarstykliu ? nes vis tik ne 200kg/ha, kaip kad trasu, o 20-30kg.ha norma turi pasidaryti :)

Jokių problemų.

Net gi žieminį rapsą esu sėjęs su barstykle, kur norma apie 3 kg/ha.

Nuimi sėjimo diską. Pakiši kokią beleiką sėkloms byrėti. Atidarai sklendę kažkiek tai ir žiūri kiek per tam tikrą laiką pribyra (pasveri) ir kiek per tą laiką apsėtum ploto pagal važiavimo greitį ir išsėjimo plotį. Taip per keletą bandymų ir surandi tą normą.

P.S.Pradžioj prieš nustatinėjant geriausiai būtų išbandyti pavažiuoti keliasdešimt metrų kiek vis gi pločio bers barstyklė, nes smulkiasėkliai ne taip toli lekia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

klausimas i tema - jei barstot garstycias su barstykle - kaip norma pavyksta nusistatyti, jei barstykle be kompiuterio, svarstykliu ? nes vis tik ne 200kg/ha, kaip kad trasu, o 20-30kg.ha norma turi pasidaryti :)

Jokių problemų.

Net gi žieminį rapsą esu sėjęs su barstykle, kur norma apie 3 kg/ha.

Nuimi sėjimo diską. Pakiši kokią beleiką sėkloms byrėti. Atidarai sklendę kažkiek tai ir žiūri kiek per tam tikrą laiką pribyra (pasveri) ir kiek per tą laiką apsėtum ploto pagal važiavimo greitį ir išsėjimo plotį. Taip per keletą bandymų ir surandi tą normą.

P.S.Pradžioj prieš nustatinėjant geriausiai būtų išbandyti pavažiuoti keliasdešimt metrų kiek vis gi pločio bers barstyklė, nes smulkiasėkliai ne taip toli lekia.

supratau, dekui :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai nezinau ir as, kokia veisle ir pan. Manau reikia tankiau paset. Tai sejos norma link 300kg/ha reikia galvot. Kazkas panasaus kaip zirniai

Mindaugai kodel nepaprotini biski zmoniu, juk ir uz mane geriau zinai kad zaliai trasai naudingesnis mixsas varpiniai-ankstiniai ir seklos kaina biski sumazeja ir zemiai geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai nezinau ir as, kokia veisle ir pan. Manau reikia tankiau paset. Tai sejos norma link 300kg/ha reikia galvot. Kazkas panasaus kaip zirniai

Mindaugai kodel nepaprotini biski zmoniu, juk ir uz mane geriau zinai kad zaliai trasai naudingesnis mixsas varpiniai-ankstiniai ir seklos kaina biski sumazeja ir zemiai geriau.

asmeniskai as lubinu, zirniu zaliai trasai neauginau ir neauginciau jei: - neturiu pakankamai ukines seklos,

- dirvozemiai durpingi,

- sejomaina pilnaverte.

Auginu vikiu avizu misini, seju i naujai paimtus bebrynus, pagal situacija arba suskutu arba nupjaunu z.masei. 2011m pavasari nupurskiau glifosatai lauka, pasejau misini, liepos pradzioje jis buvo suskustas, veliau glifosatai, arimas ir z.kvietrugiai. Sutapimas ar ne, 4,5t/ha mano smelynuose su 200kg amonio salietros buvo tik berods 2007.

Simet jei pavyks primontuoti sejamoji ant skutiko, sesiu garstycia. Bet velgi tik ten kur nesesiu rapso (aukstas gruntinis vannduo, smelynai).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...