Jump to content

ar jum reikalingi siaudai


arunis

Recommended Posts

  • Atsakymai 129
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Vat tas pardavimas pradalgej ir labiausiai atsirugsta paskui, kai nepasiima. Stai pernai supresuotus tik po 10 dienu nuo lauko susirinko, o darbai tai nelaukia.

Šiaip kiekvienas žiūri pagal savo turimą techniką jei po kūlimo sugebama per parą laiko suskusti laukus tai tada taip sutinku kad tos pradalgės trukdys bet jei į laukus einama po kelių dienų tai manau nieko baisaus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat tas pardavimas pradalgej ir labiausiai atsirugsta paskui, kai nepasiima. Stai pernai supresuotus tik po 10 dienu nuo lauko susirinko, o darbai tai nelaukia.

Šiaip kiekvienas žiūri pagal savo turimą techniką jei po kūlimo sugebama per parą laiko suskusti laukus tai tada taip sutinku kad tos pradalgės trukdys bet jei į laukus einama po kelių dienų tai manau nieko baisaus

Nesutinku, kad nieko baisaus. Paskaičiuok kokį tonažą išveži ir kiek papildomai medžiagų įneši. Tai viena. Antra - skaičiuok papildomą dirvos mindžiojimą - drėgną dirvą tau mindžios presas, krautuvas, priekabos. Trečia - kitą sezoną turėsi ant šiaudų bert papildomą azotą, nes neliks balanso dirvoje. Viską sudėjus, man nei matematiškai, nei ūkiškai naudos nesimato. Bet kiekvienas priima savo sprendimus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesutinku, kad nieko baisaus. Paskaičiuok kokį tonažą išveži ir kiek papildomai medžiagų įneši. Tai viena. Antra - skaičiuok papildomą dirvos mindžiojimą - drėgną dirvą tau mindžios presas, krautuvas, priekabos. Trečia - kitą sezoną turėsi ant šiaudų bert papildomą azotą, nes neliks balanso dirvoje. Viską sudėjus, man nei matematiškai, nei ūkiškai naudos nesimato. Bet kiekvienas priima savo sprendimus. :)

Šiaip jau eile metų manęs prašo kad parduočiau šiaudus, bet iki šiol niekas 60 lt nesiūlė tai ir susigundžiau, jokiu būdu negalvoju kad nepakenkiu dirvožemiui šiaudus išnešdamas iš laukų, bet vis gi mes ūkininkai stengiamės išlaužti kiekvieną litą iš žemės.Plius tuos pinigus naudosiu ne pravalgymui o nupirksiu 20 tonų NPK trašų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet jeigu tau ne 200 metu ir zinai, kad rytoj nemirsi tai turetum suprasti, kad parduodamas siaudus skoliniesi is savo ateities, kurioje dar pats dalyvausi.

Dar kart pasikartosiu kad kol kas pardaviau tik pirmais metais ir dabar bent kelis metus tikrai nežadu parduoti.Iš esmės šitas klausymas tikrai sukėlęs daug įvairių diskusijų ir vieningos nuomonės niekas dar neatrado.

Plius dar norint iterpti normaliai tuos šiaudus i dirvą prieš giliai dirbant dirvą reikia suskusti diskiniu skutiku o jei tas nepadaroma idealus įterpimas nėra įmanomas, ir tose vietose kur yra prastai įterpti šiaudai augalai sunkiai auga.Čia kiekvienam pagal save.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isduosiu paslapti, kad ir kaip kas bandytu tau uzlipti ant sazines, tiesiog nekreipk i tai demesio, nes gyventi reikia dabar o ne po metu ar desimties, elgies taip kaip tau atrodo teisingai, galiu tik sekmes palinket, be sarkazmo tikrai, uzknisa mane tokie patarimai kaip oi ka tu darai ar zinai kas bus po 20 metu, tai ir kyla noras paklaust o kas gi bus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nei as jautriai reaguoju nei ka, apie siaudu isnesima esu tos pacios nuomones kaip ir tu, tiesiog savosios nepersu sitaip intensyviai, o jei zmogus rado galimybe pasiimti avansu tai reikia tik pasveikinti ji su tuo, be to nemanau kad pas stauga laukai butu nuskurde.

tarkim dar viena nepopuliari nuomone, sakykim is lauko isvezu 4 tonas kvieciu siaudu ir ivezu 10 tonu pauksciu meslo, kaip manot dirvozemis bus nuskurdintas ar ne?

taigi neskubekit teisti iki galo nezinodami seimininko ketinimu, tik tiek

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paprasčiausiai kol kas esu ne stambus ūkininkas ir turiu tik apie 4 dalį nuosavos žemės iš visos dirbamos, taigi bėgant laikui didiejį ūkiai mus pradės spausti ir man kažkaip reikės su jais sukonkuruoti taigi jei tokio spaudimo nejausčiau ir jei nereikėtų mokėti už 1 ha 300 350 lt, tai kai kurių sprendimų ir nepriimčiau.

Aišku gal pesimistiškai čia sušnekėjau.Aišku jei visa žemė butu mano tai manau stengčiausi įsėti ir sideralinę kultūrą ir net kai kuriuos laukus pūdimuočiau, bet realybė diktuoja savo sąlygas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vat butent, zinai esu pastebejes tamstos posmuose tokia nuolatos dominuojancia pasiteisinimo gaidele, kaip manai, gal reiktu liautis?

ar jauties kam nors skolingas, kad net savo kortas demonstruoti ir apgailestaut del to pradejai, mielas kolega, nejau nepagalvoji, kad galbut kazkam pakisai dar viena minti kaip tave isprausti i kampa, siais laikais tyla - geriausia byla. o siaip esu tikras, jog eini teisingu keliu, situacija su zemem pas mane panasi, tik apie 30 % nuosavos, tad puikiai suprantu ir pateisinu strategija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o ta sutarti pasirasei stauga ant kokio kiekio siaudu? ta prasme ar hektarais ar tonom sutarti parasiai kad pvz parduosi ten 100 tonu siaudu ar kad nuo 100 hektaru siaudu parduosi? ir 60 lt tona tai jie patys susipresuoja ir issiveza? o aplink taurage-silale kas yra pardave siaudus? kiek moka ? kur arciausiai superka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o ta sutarti pasirasei stauga ant kokio kiekio siaudu? ta prasme ar hektarais ar tonom sutarti parasiai kad pvz parduosi ten 100 tonu siaudu ar kad nuo 100 hektaru siaudu parduosi? ir 60 lt tona tai jie patys susipresuoja ir issiveza? o aplink taurage-silale kas yra pardave siaudus? kiek moka ? kur arciausiai superka?

Nuo ha pardaviau ne tonas, patys viska pasidaro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tegu veisiasi tie granuliu fabrikeliai, bet kad prastas kuras is tu šiaudu granuliu, tai jau girdėjau, nes bande granulinius pečiais kurenti, labai jau šlakas klynija degimo kamera

Pečius turi būti ne universalus o butent šiaudų ir pjuvenų granulėm kurenamas tada problemų neturėtu būti, čia internete kažkur buvau radęs

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prakurenau visa ziema ir niekas ten neuzsiklynino, tik zinoma kas vakara issemiu tuos slakus. O pecius butent yra skirtas siaudu granulem, grudam. Ten groteles yra judancios butent tam kad slaka stumdytu, o paprasti granuliniai zinoma kad netinka.

Pernai nuo lauko jau supresuotus paeme po 100 Lt/t, jei atvezdavau i vieta tai 125 Lt/t. Bet siemet turetu kaina kilti nes nafta jau pakilus palyginti su pernai.

Siaudus atiduodu ne nuo visu lauku, pakaitomis kas treti metai kokie, nes kai kasmet palikdavau niekaip ju tiek neisisavindavo. Zinoma jei kvieciu kai siaudas trumpas ir mases gaunasi nedaug tai gal kam ir vertas visada pasilikt, o kai mano rugiai jau dabar virs 2 metru aukscio tai kiek is ju siaudu bus ir kaip juos turetu suvalgyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...