Jump to content

Žemės nuoma


Tetulė

Recommended Posts

Sveiki! 


Aš čia su tokiu keistu klausimu. :) Mes su mama gyvename Vilniuje, tačiau mano mama iš savo mamos paveldėjo 18ha žemės kažkur prie Rokiškio (Spiegų kaimas lyg). Taip jau nutiko, kad pastaruosius kelis metus mama (pensininkė) tik moka mokesčius, o žemė nenaudojama. Lyg norėjo nuomotis kaimynai, bet persigalvojo ir taip ji ir liko. Norėtume ją išnuomoti, bet nežinome nuo ko pradėti. :D

1) pačios jos net nerastume, nors kažkada žemėtvarkos darbuotojas buvo ten mamą nuvežęs (nu čia dar nieko - gal ir vėl nuvežtų ir gal kažkaip pavyktų išsisaugoti koordinates);

2) ten nėra normalaus kelio, tai aš su savo mažiuku automobiliuku net nepravažiuočiau (bent jau man taip sakė :D )

3) neįsivaizduoju net kokio apaugimo/neapaugimo tie plotai

Klausimas: nuo ko pradėti nuomojimo procesą? Ar gali būti, kad atsiras ūkininkas, norintis nuomotis ir pažįstantis apylinkes ir mum užteks tik sutartį pas notarą sudaryti ar jau reiktų kažkaip man ten nukakti, padaryti nuotraukas ir atsiradus potencialiam nuomininkui kaskart važiuoti aprodyti valdas (nu kaip namus nuomojant)? :D

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 58 minutes , Tetulė pranešimas:

Sveiki! 


Aš čia su tokiu keistu klausimu. :) Mes su mama gyvename Vilniuje, tačiau mano mama iš savo mamos paveldėjo 18ha žemės kažkur prie Rokiškio (Spiegų kaimas lyg). Taip jau nutiko, kad pastaruosius kelis metus mama (pensininkė) tik moka mokesčius, o žemė nenaudojama. Lyg norėjo nuomotis kaimynai, bet persigalvojo ir taip ji ir liko. Norėtume ją išnuomoti, bet nežinome nuo ko pradėti. :D

1) pačios jos net nerastume, nors kažkada žemėtvarkos darbuotojas buvo ten mamą nuvežęs (nu čia dar nieko - gal ir vėl nuvežtų ir gal kažkaip pavyktų išsisaugoti koordinates);

2) ten nėra normalaus kelio, tai aš su savo mažiuku automobiliuku net nepravažiuočiau (bent jau man taip sakė :D )

3) neįsivaizduoju net kokio apaugimo/neapaugimo tie plotai

Klausimas: nuo ko pradėti nuomojimo procesą? Ar gali būti, kad atsiras ūkininkas, norintis nuomotis ir pažįstantis apylinkes ir mum užteks tik sutartį pas notarą sudaryti ar jau reiktų kažkaip man ten nukakti, padaryti nuotraukas ir atsiradus potencialiam nuomininkui kaskart važiuoti aprodyti valdas (nu kaip namus nuomojant)? :D

 

matyt paprasciauses budas eini i skelbiu.lt susirandi kas iesko issinuomuoti zeme rokiskio rajone tuose apilynkese skambini ir derini reikalus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Tetulė pranešimas:

Sveiki! 


Aš čia su tokiu keistu klausimu. :) Mes su mama gyvename Vilniuje, tačiau mano mama iš savo mamos paveldėjo 18ha žemės kažkur prie Rokiškio (Spiegų kaimas lyg). Taip jau nutiko, kad pastaruosius kelis metus mama (pensininkė) tik moka mokesčius, o žemė nenaudojama. Lyg norėjo nuomotis kaimynai, bet persigalvojo ir taip ji ir liko. Norėtume ją išnuomoti, bet nežinome nuo ko pradėti. :D

1) pačios jos net nerastume, nors kažkada žemėtvarkos darbuotojas buvo ten mamą nuvežęs (nu čia dar nieko - gal ir vėl nuvežtų ir gal kažkaip pavyktų išsisaugoti koordinates);

2) ten nėra normalaus kelio, tai aš su savo mažiuku automobiliuku net nepravažiuočiau (bent jau man taip sakė :D )

3) neįsivaizduoju net kokio apaugimo/neapaugimo tie plotai

Klausimas: nuo ko pradėti nuomojimo procesą? Ar gali būti, kad atsiras ūkininkas, norintis nuomotis ir pažįstantis apylinkes ir mum užteks tik sutartį pas notarą sudaryti ar jau reiktų kažkaip man ten nukakti, padaryti nuotraukas ir atsiradus potencialiam nuomininkui kaskart važiuoti aprodyti valdas (nu kaip namus nuomojant)? :D

 

Pirmas dalykas reiktu gal pirma pamatyti ta plota jums patiems nes net nezinote ka nuomojate,gal ten krumais puse ploto apauge,tai kai jus nezinote ka nuomojate tai kur pasakysite yra tas plotas:)kai suzinosite kur yra gali tekti atnaujinti dokumentus zemes sklypo tai yra geodeziniai matavimai,nes jei ateityje noresite parduoti net negalesite nes netinkami dokumentai,kai zinosit vieta sklypo pavazinekite po ukininkus gal kas zinos kas dirba kaimynini sklypa,susidarysite nuomos sutarti 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Tetulė pranešimas:

Sveiki! 


Aš čia su tokiu keistu klausimu. :) Mes su mama gyvename Vilniuje, tačiau mano mama iš savo mamos paveldėjo 18ha žemės kažkur prie Rokiškio (Spiegų kaimas lyg). Taip jau nutiko, kad pastaruosius kelis metus mama (pensininkė) tik moka mokesčius, o žemė nenaudojama. Lyg norėjo nuomotis kaimynai, bet persigalvojo ir taip ji ir liko. Norėtume ją išnuomoti, bet nežinome nuo ko pradėti. :D

1) pačios jos net nerastume, nors kažkada žemėtvarkos darbuotojas buvo ten mamą nuvežęs (nu čia dar nieko - gal ir vėl nuvežtų ir gal kažkaip pavyktų išsisaugoti koordinates);

2) ten nėra normalaus kelio, tai aš su savo mažiuku automobiliuku net nepravažiuočiau (bent jau man taip sakė :D )

3) neįsivaizduoju net kokio apaugimo/neapaugimo tie plotai

Klausimas: nuo ko pradėti nuomojimo procesą? Ar gali būti, kad atsiras ūkininkas, norintis nuomotis ir pažįstantis apylinkes ir mum užteks tik sutartį pas notarą sudaryti ar jau reiktų kažkaip man ten nukakti, padaryti nuotraukas ir atsiradus potencialiam nuomininkui kaskart važiuoti aprodyti valdas (nu kaip namus nuomojant)? :D

 

kadastrinis numeris yra?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, zetor1 pranešimas:

Pirmas dalykas reiktu gal pirma pamatyti ta plota jums patiems nes net nezinote ka nuomojate,gal ten krumais puse ploto apauge,tai kai jus nezinote ka nuomojate tai kur pasakysite yra tas plotas:)kai suzinosite kur yra gali tekti atnaujinti dokumentus zemes sklypo tai yra geodeziniai matavimai,nes jei ateityje noresite parduoti net negalesite nes netinkami dokumentai,kai zinosit vieta sklypo pavazinekite po ukininkus gal kas zinos kas dirba kaimynini sklypa,susidarysite nuomos sutarti 

nebūtinai tas sklypas 1 vietoj, gal ten n laukelių. Įdomus požiūris kai klausia, ar man verta važiuot. daugmaž nelabai įdomu, svarbu pinigėliai kristų :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , manttys pranešimas:

kadastrinis numeris yra?

Viskas yra. Sklypas vienas, matavimai atlikti etc. Tiesiog viskas prieš maždaug 20 metų daryta, tai galėjo, aišku, ir apželti krūmais ir pan. Tik neseniai pradėjau vairuoti, tai nelabai galimybių buvo tą vietą aplankyti, o dabar norisi sutvarkyti tą reikalą, nes kol kas tik “valgo” pinigus ta žemė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , Tetulė pranešimas:

Viskas yra. Sklypas vienas, matavimai atlikti etc. Tiesiog viskas prieš maždaug 20 metų daryta, tai galėjo, aišku, ir apželti krūmais ir pan. Tik neseniai pradėjau vairuoti, tai nelabai galimybių buvo tą vietą aplankyti, o dabar norisi sutvarkyti tą reikalą, nes kol kas tik “valgo” pinigus ta žemė.

Tarp pasėliai.vic.lt įvedus žemėlapio paieškoje kadastrini numeri, surastu sklypą ir galėtumėte pamatyti jo ribas, ortofoto, matytųsi ar auga kas ar kaip, bent jau pradžiai prieš važiuojant.

arba ir čia turėtu parodyt https://www.geoportal.lt/map/#

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Tetulė pranešimas:

Sveiki! 


Aš čia su tokiu keistu klausimu. :) Mes su mama gyvename Vilniuje, tačiau mano mama iš savo mamos paveldėjo 18ha žemės kažkur prie Rokiškio (Spiegų kaimas lyg). Taip jau nutiko, kad pastaruosius kelis metus mama (pensininkė) tik moka mokesčius, o žemė nenaudojama. Lyg norėjo nuomotis kaimynai, bet persigalvojo ir taip ji ir liko. Norėtume ją išnuomoti, bet nežinome nuo ko pradėti. :D

1) pačios jos net nerastume, nors kažkada žemėtvarkos darbuotojas buvo ten mamą nuvežęs (nu čia dar nieko - gal ir vėl nuvežtų ir gal kažkaip pavyktų išsisaugoti koordinates);

2) ten nėra normalaus kelio, tai aš su savo mažiuku automobiliuku net nepravažiuočiau (bent jau man taip sakė :D )

3) neįsivaizduoju net kokio apaugimo/neapaugimo tie plotai

Klausimas: nuo ko pradėti nuomojimo procesą? Ar gali būti, kad atsiras ūkininkas, norintis nuomotis ir pažįstantis apylinkes ir mum užteks tik sutartį pas notarą sudaryti ar jau reiktų kažkaip man ten nukakti, padaryti nuotraukas ir atsiradus potencialiam nuomininkui kaskart važiuoti aprodyti valdas (nu kaip namus nuomojant)? :D

 

Dažnai būna, kad koks gudročius tykiai ramiai dirba svetimą lauką tol kol neatsiranda savininkas, gi patogu, nuomos mokėt nereik...gali būt kad tie kas prieš kelis metus apie nuomą klausinėjo šienauja tavo laukus, nes pamatė kad savininkai iš tolimo miesto, nesilanko ir dar vėjus kalba :)))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , Andriusfeat pranešimas:

Dažnai būna, kad koks gudročius tykiai ramiai dirba svetimą lauką tol kol neatsiranda savininkas, gi patogu, nuomos mokėt nereik...gali būt kad tie kas prieš kelis metus apie nuomą klausinėjo šienauja tavo laukus, nes pamatė kad savininkai iš tolimo miesto, nesilanko ir dar vėjus kalba :)))

Tokiam dar AČIŪ reiktų pasakyti ir dar primokėti, kad per tiek laiko sklypas netapo džiunglėm ir nereiks samdyti frezos už 1000eur/ha :) aišku situacija situacijai nelygu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...

Turiu žemės savininką kuris nuomoja žemės sklypus skirtinguose rajonuose, vieną iš jų Kauno rajone stambiam ūkiui kuris augina salotas. Turiu klausimą kaip jūs mokat GPM už nuomą, nes tas savininkas sako gauna sutartyje nurodytą sumą 300eur/ha, plius gpm sumoka ūkininkas, tai gaunasi kad prie nuomos prideda dar 53 eur, vietoj to kad nuskaičiuotų 45eur ir čia?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 43 minutes , Virgis. pranešimas:

Turiu žemės savininką kuris nuomoja žemės sklypus skirtinguose rajonuose, vieną iš jų Kauno rajone stambiam ūkiui kuris augina salotas. Turiu klausimą kaip jūs mokat GPM už nuomą, nes tas savininkas sako gauna sutartyje nurodytą sumą 300eur/ha, plius gpm sumoka ūkininkas, tai gaunasi kad prie nuomos prideda dar 53 eur, vietoj to kad nuskaičiuotų 45eur ir čia?

gpm išskaičuoja ir sumoka nuomininkas. čia ne pasirinkimas, o prievolė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, manttys pranešimas:

gpm išskaičuoja ir sumoka nuomininkas. čia ne pasirinkimas, o prievolė

Žinoma kad nuomininkas. Aš ne apie tai, o tai kad ūkininkai vietoj to kad rašytų nuomos sutartyje kad nuoma yra 353 eur/ha, rašo 300eur/ha kurie lieka savininkui po gpm mokesčio. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, manttys pranešimas:

gpm išskaičuoja ir sumoka nuomininkas. čia ne pasirinkimas, o prievolė

Konsultavimo buhalterė net po pastabos daro atvirkščiai😬, sumą sutartyje į rankas daro, mokesčiai +. Žinau, kad mokestis išskaičiuojamas turi būti, kaip kokioj metalo supirktuvėj. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , Virgis. pranešimas:

Žinoma kad nuomininkas. Aš ne apie tai, o tai kad ūkininkai vietoj to kad rašytų nuomos sutartyje kad nuoma yra 353 eur/ha, rašo 300eur/ha kurie lieka savininkui po gpm mokesčio. 

gpm isskaitomas, kiek zinau. reiskia nera cia variaciju. jei 300, tai tada is 300 isskaito. tiesiog nekorektiska sutartis. taip prasant galima saziningai apipisti, tik ar ilgam :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , jawax pranešimas:

Konsultavimo buhalterė net po pastabos daro atvirkščiai😬, sumą sutartyje į rankas daro, mokesčiai +. Žinau, kad mokestis išskaičiuojamas turi būti, kaip kokioj metalo supirktuvėj. 

Daug zemes ukio apskaita tvarkanciu buhalteriu yra gana zemos kvalifikacijos. deja, bet taip yra. aisku ir atlygi ima nedideli gana

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , Virgis. pranešimas:

Žinoma kad nuomininkas. Aš ne apie tai, o tai kad ūkininkai vietoj to kad rašytų nuomos sutartyje kad nuoma yra 353 eur/ha, rašo 300eur/ha kurie lieka savininkui po gpm mokesčio. 

Tai čia priklauso kaip ta sutartis surašyta. Gali būti parašyta tada ar 15% sumokamas papildomai ir rankas eina 300, ar iš 300€ išskaičiuojamą. Jei parašysi, kad nuoma yra 353€ be prierašo jokio, tai gali nuo 353€ skaičiuoti 15% ir gausis vėl kitokios sumos. Reikia susirašyt sutarti aiškiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , AgroP pranešimas:

Tai čia priklauso kaip ta sutartis surašyta. Gali būti parašyta tada ar 15% sumokamas papildomai ir rankas eina 300, ar iš 300€ išskaičiuojamą. Jei parašysi, kad nuoma yra 353€ be prierašo jokio, tai gali nuo 353€ skaičiuoti 15% ir gausis vėl kitokios sumos. Reikia susirašyt sutarti aiškiai.

Prie 300 papildomi 53 eur yra ne 15%, o daugiau daugiau. Su matematika ne visiems žiūriu daeina. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 31 minutes , jawax pranešimas:

Konsultavimo buhalterė net po pastabos daro atvirkščiai😬, sumą sutartyje į rankas daro, mokesčiai +. Žinau, kad mokestis išskaičiuojamas turi būti, kaip kokioj metalo supirktuvėj. 

Dar pasakyk kad konsultavimo tarnyba pervedus 300 eur/ha mokestį GPM už savininką skaičiuoja 45 eur 🤣

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Virgis. pranešimas:

Prie 300 papildomi 53 eur yra ne 15%, o daugiau daugiau. Su matematika ne visiems žiūriu daeina. 

Nuo 300e 15%  yra 52.94€. Gal pats pasitikrink savo matematika :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , AgroP pranešimas:

Tai čia priklauso kaip ta sutartis surašyta. Gali būti parašyta tada ar 15% sumokamas papildomai ir rankas eina 300, ar iš 300€ išskaičiuojamą. Jei parašysi, kad nuoma yra 353€ be prierašo jokio, tai gali nuo 353€ skaičiuoti 15% ir gausis vėl kitokios sumos. Reikia susirašyt sutarti aiškiai.

tau cia ne pageidavimu koncertas. Aiškiai apibrėžta, kad tai A klasės pajamos. Reiškia kas moka, tas ir išskaito. Tam tikra prasme, tai kaip alga: suma ant popieriaus, suma i rankas. Šiuo atveju mokesti isskaito ir sumoka nuomininkas (kaip tą daro darbdavys). jeigu į rankas nori gauti 300, sutartis turi buti 353 ir taskas

VMI čia nusovė pora zuikių: kažkiek pagerino surinkimą, nes atsakomybė tenka labiau išprususiam ir profesionaliau apskaitą tvarkančiam žmogui ir gauna kelis euriukus priedo :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , AgroP pranešimas:

GPM skaičiavimo formulė išskaičiuojant iš sumos yra suma*15/85

Tai 300*15/85= 52.94

Nu matai, pačiam baigia daeiti, kad nera jokiu kitu variantu, tik 353 sutartyje. O yra kas suranda ju :D @Virgis.o kazi konsultavimas 45 ir sumoka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...