Jump to content

LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO IR KAIMO PLĖTROS 2023–2027 M. STRATEGINIS PLANAS


juska

Recommended Posts

Prieš 10 valandų, gerasukis pranešimas:

Na jei po 253eur/ha už daugiametės atkūrimą ir priežiūrą, tai man kaip nederlingose žemėse, kuliant po 3t/ha, prie tokių supirkimo, augalų apsaugos, trašų kainų, labiau apsimokės DGP laikyti, nei kažką kulti :D Tik ar neatsiras nuomininkų kurie užsimanys atsiimti žemes, apželdint pieva, jog pasiimtų DGP atkūrimo, pagrindinę ir išmoką iki 50ha. Nes kažkaip daugiau gautusi nei 200-300eur/ha nuomos gauti🤫

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , Marijus197 pranešimas:

Na jei po 253eur/ha už daugiametės atkūrimą ir priežiūrą, tai man kaip nederlingose žemėse, kuliant po 3t/ha, prie tokių supirkimo, augalų apsaugos, trašų kainų, labiau apsimokės DGP laikyti, nei kažką kulti :D Tik ar neatsiras nuomininkų kurie užsimanys atsiimti žemes, apželdint pieva, jog pasiimtų DGP atkūrimo, pagrindinę ir išmoką iki 50ha. Nes kažkaip daugiau gautusi nei 200-300eur/ha nuomos gauti🤫

Ismoka gaus uz pirmus 5 metus, o veliau pieva vien bus ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , Marijus197 pranešimas:

Na jei po 253eur/ha už daugiametės atkūrimą ir priežiūrą, tai man kaip nederlingose žemėse, kuliant po 3t/ha, prie tokių supirkimo, augalų apsaugos, trašų kainų, labiau apsimokės DGP laikyti, nei kažką kulti :D Tik ar neatsiras nuomininkų kurie užsimanys atsiimti žemes, apželdint pieva, jog pasiimtų DGP atkūrimo, pagrindinę ir išmoką iki 50ha. Nes kažkaip daugiau gautusi nei 200-300eur/ha nuomos gauti🤫

nederlingos zemes ir 200-300 eur nuoma man visiškai nedera. Kaipir 3 t su sėkmingu ūkininkavimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , manttys pranešimas:

nederlingos zemes ir 200-300 eur nuoma man visiškai nedera. Kaipir 3 t su sėkmingu ūkininkavimu.

Tai pasakyk nuomininkams kas nedera. Norėjau išsinuomuoti gabaliuką šalia savo sklypo, tas gabaliukas durpynas, PH 4.6, fosforo, kalio minimaliai (sprendžiu pagal savo gretimo sklypo duomenis), sako 200€/ha, sakau gi tokiam durpynui neverta tiek. Sako aš deklaruodamas tiek gausiu nu okei…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , manttys pranešimas:

nederlingos zemes ir 200-300 eur nuoma man visiškai nedera. Kaipir 3 t su sėkmingu ūkininkavimu.

Dėl 3t/ha, yra laukas 4ha, 50% durpynas kuris per žiemą užmirksta ir pradžiuva gegužio mėnesiui ir 50% smėlis kuriame gerais metais pasiseka ir 5t/ha nukulti, bet kaip šiemet nudegina ir tik nusigraibai varpas (o investicijos trašoms, AAP produktams padarytos). Tai kaip ir geresnis variantas arodo tą plotą versti į DGP ir pasiimti išmoką, manau pas daugelį įmanoma rasti tokių plotų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Marijus197 pranešimas:

Dėl 3t/ha, yra laukas 4ha, 50% durpynas kuris per žiemą užmirksta ir pradžiuva gegužio mėnesiui ir 50% smėlis kuriame gerais metais pasiseka ir 5t/ha nukulti, bet kaip šiemet nudegina ir tik nusigraibai varpas (o investicijos trašoms, AAP produktams padarytos). Tai kaip ir geresnis variantas arodo tą plotą versti į DGP ir pasiimti išmoką, manau pas daugelį įmanoma rasti tokių plotų.

Ir dar nuoma 200 sumokat? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , Marijus197 pranešimas:

Tai pasakyk nuomininkams kas nedera. Norėjau išsinuomuoti gabaliuką šalia savo sklypo, tas gabaliukas durpynas, PH 4.6, fosforo, kalio minimaliai (sprendžiu pagal savo gretimo sklypo duomenis), sako 200€/ha, sakau gi tokiam durpynui neverta tiek. Sako aš deklaruodamas tiek gausiu nu okei…

tai lai deklaruojas, o tu dirbi. bet su 3 t vis tiek neapsimoka :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Marijus197 pranešimas:

Na jei po 253eur/ha už daugiametės atkūrimą ir priežiūrą, tai man kaip nederlingose žemėse, kuliant po 3t/ha, prie tokių supirkimo, augalų apsaugos, trašų kainų, labiau apsimokės DGP laikyti, nei kažką kulti :D Tik ar neatsiras nuomininkų kurie užsimanys atsiimti žemes, apželdint pieva, jog pasiimtų DGP atkūrimo, pagrindinę ir išmoką iki 50ha. Nes kažkaip daugiau gautusi nei 200-300eur/ha nuomos gauti🤫

1. Čia tik projektas

2. Sklypas turės papulti i kažkokias grupes.

3.gausi mažiau, jei norintys viršys biudžetą.

4. Kur dėti žolę

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , udugas pranešimas:

1. Čia tik projektas

2. Sklypas turės papulti i kažkokias grupes.

3.gausi mažiau, jei norintys viršys biudžetą.

4. Kur dėti žolę

1. Jei jau apie tai rašo, tai greičiausiai ir įgyvendins.

2. Galbūt bus kažkas panašaus į tai, jog sukultūrintos dirvos priklausys pirmesnėms grupėms, o pievos iki 5 metų, kurios greit virs į DGP, priklausys mažiau apmokamom grupėm… Ždž šitas dar neaišku ką primastys…

3. Taip gausi mažiau, jei viršys biudžetą, tačiau ar bus daug norinčių, kai tą žolę galima tik nušienauti ir išvežti, bet negalima smulkinti.

4. Kiekvieno individualus reikalas, jei jau ketina imti išmoką, nusimatęs bus ir kur žolę dėti. Bent jau pas mane aplink vien gyvulininkai, tik duok jiems nusipjauti. Dar kokį dešimtį baranų pasileisis, tai ir žolę nuskus ir į šašlykus bus :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš jau prie tų 139e pradėjau stipriai galvoti ar kitais metais rinktis tarpinius, o dabar siūlo po pidisą pabarstyti :D neariminė irgi su dvacoku nieko nepagazdins. Tarpiniai gal ir gerai, bet tikrai bus lengviau neįsipareigoti, o savo nuožiūra spręsti, kada ir kur ką įtarpint. Arimai irgi, būna nutinka gyvenimas ir žemės ūkyje, kad reik plūgą išsitraukt ar kokio lauko prijungimui ar šiaip matai kad su skutikais neis išdirbt, bet prisimeni, kad varniukė uždėta....

dėl dgp, mažai mažai, dabar bent jau 350e reik ir visi mano laukai į dgp patampa... ot gyvenimas tada :) nei kanalai užteršti, nei bitukės nudusę... šventaisiais ūkininkas pataptume

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu aš čia kalbu bendrai ūkio, visų kultūrų, tame tarpe grikiai, aviža, žirniai, rugiai/kviečiai.

Visada galvoju, kur jūs kuliat po 5t ir į viršų, kad jum super turėtų sektis (su gelikais turėtumėt važinėt), nes jeigu man su tokiais vidurkiais normaliai, ta prasme gyvenu sakyčiau gan gerai.

Arba kitas variantas kodėl nesiseka jum, labai daug išleidžiat, nemokat skaičiuot (gal kiek per grubiai :) )

Kaip žymus ūkininkas cituoju " bet tai kaip čia gaunasi niekaip nesuprantu išleidau (tarkim) 50k, uždirbau 30k, kaip čia gaunasi" :D

Super matematika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Juozukas pranešimas:

Nu aš čia kalbu bendrai ūkio, visų kultūrų, tame tarpe grikiai, aviža, žirniai, rugiai/kviečiai.

Visada galvoju, kur jūs kuliat po 5t ir į viršų, kad jum super turėtų sektis (su gelikais turėtumėt važinėt), nes jeigu man su tokiais vidurkiais normaliai, ta prasme gyvenu sakyčiau gan gerai.

Arba kitas variantas kodėl nesiseka jum, labai daug išleidžiat, nemokat skaičiuot (gal kiek per grubiai :) )

Kaip žymus ūkininkas cituoju " bet tai kaip čia gaunasi niekaip nesuprantu išleidau (tarkim) 50k, uždirbau 30k, kaip čia gaunasi" :D

Super matematika.

Matai, viskas priklauso, kas yra gana gerai. Vienam 10k i metus pelno yra gerai, kitam 30 yra isgyvenimo riba. Man atrodo, kad turetu buti apie 500 eur/ha pelno, nevertinat nusidevejimu, ismoku, kad ukininkavimas butu vadinamas daugmaz sekmingu. Su tavo vidurkiu net pajamu tiek nera. Todel arba tavo poreikiai visiskai mininalus, kas yra ok esant jauno amziaus, arba tu turi kazkokias ypatingas salygas, pvz didele dali nuosavos zemes ir del ismoku atrodo, kad viskas ok

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , manttys pranešimas:

Matai, viskas priklauso, kas yra gana gerai. Vienam 10k i metus pelno yra gerai, kitam 30 yra isgyvenimo riba. Man atrodo, kad turetu buti apie 500 eur/ha pelno, nevertinat nusidevejimu, ismoku, kad ukininkavimas butu vadinamas daugmaz sekmingu. Su tavo vidurkiu net pajamu tiek nera. Todel arba tavo poreikiai visiskai mininalus, kas yra ok esant jauno amziaus, arba tu turi kazkokias ypatingas salygas, pvz didele dali nuosavos zemes ir del ismoku atrodo, kad viskas ok

 

Taip sutinku, vieniem tiek užtenka, kitiem tiek. Pelno turiu per metus kaip sakai 500e/ha, dar šiek tiek daugiau (neklausk iš kur, nesuvokiama bus jum su tokiom tonom), čia nusidėvėjimo nėra, nes sunku pasakyt nusidėvėjimą, kolkas negenda technika, nes viskas sąlyginai nauja. Nuosavos žemės 5%, viso dirbu 160ha. Dirbu vienas. Nu šiemet jau samdžiau lauko darbam žmogų (biškį tinginys pats pasidariau).

Ir turiu dar antrą darbą, nors nežinau kuris yra pirmas, kuris antras, kuris hobis, nors abu darbai teikia džiaugsmą. Sėkmė ar ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , Juozukas pranešimas:

Taip sutinku, vieniem tiek užtenka, kitiem tiek. Pelno turiu per metus kaip sakai 500e/ha, dar šiek tiek daugiau (neklausk iš kur, nesuvokiama bus jum su tokiom tonom), čia nusidėvėjimo nėra, nes sunku pasakyt nusidėvėjimą, kolkas negenda technika, nes viskas sąlyginai nauja. Nuosavos žemės 5%, viso dirbu 160ha. Dirbu vienas. Nu šiemet jau samdžiau lauko darbam žmogų (biškį tinginys pats pasidariau).

Ir turiu dar antrą darbą, nors nežinau kuris yra pirmas, kuris antras, kuris hobis, nors abu darbai teikia džiaugsmą. Sėkmė ar ne?

Sekmes nebuna. Buna darbas. Su 1.7t avizu ir kt tikrai apie 500 eur pelna sunku suvokt 😀

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , Juozukas pranešimas:

Tai jaučiu, kad jum su 5t+ sunku, tai gal tuo ir baikim, nes ir taip jau biškį gal per daug čia prikalbėjau ;)

Bet visgi yra kas kulia 8t, kaip tie turėt gyvent... :D

Nera sunku, tiesiog ne vakar gime mes.  Vidurkiu 8 niekas nekulia, bet kvieciu tai jau nera panaceja net nenasiose zemese

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, Marijus197 pranešimas:

1. Jei jau apie tai rašo, tai greičiausiai ir įgyvendins.

2. Galbūt bus kažkas panašaus į tai, jog sukultūrintos dirvos priklausys pirmesnėms grupėms, o pievos iki 5 metų, kurios greit virs į DGP, priklausys mažiau apmokamom grupėm… Ždž šitas dar neaišku ką primastys…

3. Taip gausi mažiau, jei viršys biudžetą, tačiau ar bus daug norinčių, kai tą žolę galima tik nušienauti ir išvežti, bet negalima smulkinti.

4. Kiekvieno individualus reikalas, jei jau ketina imti išmoką, nusimatęs bus ir kur žolę dėti. Bent jau pas mane aplink vien gyvulininkai, tik duok jiems nusipjauti. Dar kokį dešimtį baranų pasileisis, tai ir žolę nuskus ir į šašlykus bus :D 

Kai kiekvienas prisėsim pievų,sunku berasi kam reiktų, esam beveik kaimynai, stambus pas mus ūkis užpernai smulkino į kratytuvą ir skleidė ant ražienų gražius kultūrinius atolus. Kai seniau viską išparduodavo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, JCB pranešimas:

Pardavus 2tonas kviečių yra ~apie penki šimtai pajamų... pasidalink buhalterės kontaktais, man ir tokios reikia :D

Jei žmogus sugeba parduodi  tiesioginėje rinkoje , o ne tarpinem matifinem,lengvai...

Dėl sportinio intereso pasidomėk kiek kainuoja kviečiai supakuoti po 1kg🤩

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...