Jump to content

sertifikuota sekla tikrai geriau???


Petras_D

Recommended Posts

prieš 12 minutes , Dainius48 pranešimas:

O kas tiksliau zinot del daigumo procento? Sian linas agro zirniu sekla atveze, tai daigumas tik 81, kazkaip mazokas pasirode. 

Jo biški žiauriai atrodo kai 20 % velniop nueina, bet galvoju ar nebus riba 80,  pamenu kažkuriais metais buvo striuka su avizom ir leido dotnuvai 75% daigumo pardavinėti, tai buvo keliamas klausimas kaip leidžiat tokius parduoti o tie dar kainas didesnes pasikelia. 
Ištikro tai nėra mados prašyti sėklos sertifikato prieš pirkimą. Kas butų labai normalu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Tai vat, buvau rases, kad zirnius pirkau is LA ir tik 81 procentas daigumas. Uzmerkiau padaiginimui vienus, kitus i durpiu-darzoviu substrata pasejau ir man niekaip 70 proc daigumas neperzengia. Skambinu vadybininkei, sakau ar tikrai daigumas siuntos atitinka 81 procentu. Nes kiek bandau daigint, niekaip neperzengia net 70. Tai ji vos ne putodama isreze, ka jus musu sekla nepasitikit, kad dristat tikrint? Ble ble galvoju, jei geras daigumas, ko cia triedi, kad tikrinu savo nusipirktas seklas. Ji pamane, kad veziau daigumo tyrima daryt seklu. Bet kai pasakiau, kad namu salygom daiginu, tai pradejo aiskint, kad tikrai turi atitikt 81 proc daiguma, kaip milijona daigiu seklu atsiskaiciuot ir panasiai.. . Tada sakau, o kaip anais metais vikiu sekla atvezet, buvo vienoks daigumas parasytas, o paskui dotnuvos atstovas skambino ir pasake, kad neatitinka, daug mazesnis realiai. Ir buvo jau per velu, tai uz seklas dali pinigu grazino, bet visumoj bbne gavos, nes misinys kudas nusikule, keli vikiai isdygo tik. O buvo nusiteike net sekla pakeist, bet kai per velu, tai ka pakeisi. Bet jau suprast eina kas per daigumas buvo. Tada ji sako man, ai su vikiais ten kita istorija buvo. O su zirniais dar kita panasu bus. Jei durpiu substrate sunkiai dygsta, tai net matau saltesnej, dregnesnej dirvoj koks ju daigumas bus. Knieti rankos i vatzum nuvezt megini daigumo tyrimam padaryt. Baigtusi mandrumas ju. Savo 50 zirniu i substrata sukisau, 50 ir islindo akimirksniu. O ju sertifikuota vos bezda.. Kviecius kiek metu vis nuperku atsinaujint, viskas buna ok. Bet su ankstiniais tai jau nervuoja. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, Dainius48 pranešimas:

Tai vat, buvau rases, kad zirnius pirkau is LA ir tik 81 procentas daigumas. Uzmerkiau padaiginimui vienus, kitus i durpiu-darzoviu substrata pasejau ir man niekaip 70 proc daigumas neperzengia. Skambinu vadybininkei, sakau ar tikrai daigumas siuntos atitinka 81 procentu. Nes kiek bandau daigint, niekaip neperzengia net 70. Tai ji vos ne putodama isreze, ka jus musu sekla nepasitikit, kad dristat tikrint? Ble ble galvoju, jei geras daigumas, ko cia triedi, kad tikrinu savo nusipirktas seklas. Ji pamane, kad veziau daigumo tyrima daryt seklu. Bet kai pasakiau, kad namu salygom daiginu, tai pradejo aiskint, kad tikrai turi atitikt 81 proc daiguma, kaip milijona daigiu seklu atsiskaiciuot ir panasiai.. . Tada sakau, o kaip anais metais vikiu sekla atvezet, buvo vienoks daigumas parasytas, o paskui dotnuvos atstovas skambino ir pasake, kad neatitinka, daug mazesnis realiai. Ir buvo jau per velu, tai uz seklas dali pinigu grazino, bet visumoj bbne gavos, nes misinys kudas nusikule, keli vikiai isdygo tik. O buvo nusiteike net sekla pakeist, bet kai per velu, tai ka pakeisi. Bet jau suprast eina kas per daigumas buvo. Tada ji sako man, ai su vikiais ten kita istorija buvo. O su zirniais dar kita panasu bus. Jei durpiu substrate sunkiai dygsta, tai net matau saltesnej, dregnesnej dirvoj koks ju daigumas bus. Knieti rankos i vatzum nuvezt megini daigumo tyrimam padaryt. Baigtusi mandrumas ju. Savo 50 zirniu i substrata sukisau, 50 ir islindo akimirksniu. O ju sertifikuota vos bezda.. Kviecius kiek metu vis nuperku atsinaujint, viskas buna ok. Bet su ankstiniais tai jau nervuoja. 

Siūlyčiau nuvežt ir patikrint. Įsitikinsi, ir turėsi faktinį pagrindą vadybai. Plius ir VAT'as manau susidomėtų tokiu dalykų, kad tiekėjai pardavinėja senas sėklas, kurios neatitinka bazinių reikalavimų. Kainos sėklų auga, o parametrai kažkaip krenta.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
Prieš 7 valandas, gerasukis pranešimas:

Kas turi patirties sertifikuojant sėklą? Esmė, kad turiu kaip eksperimentą pasisėjęs virš 4ha motiejuko sėklai, šiemet žadu jį kulti, kokius kryžiaus kelius reikia nueiti, kad gauti sertifikatą? brangus malonumas?

Neaisku kokios kategorijos sėkla turėjai tai ir neaisku ar išvis gautum, bet ir be to motiejukus perka gerai po 1,2 eur už kg gali parsiduoti. O jei sėklai Dotnuva siūlė, ieškojo kas augintu, aprobacija sutvarko, ir moka po 1,5 už kg. Patys išsivalo susitvarko. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, kestoxs pranešimas:

Neaisku kokios kategorijos sėkla turėjai tai ir neaisku ar išvis gautum, bet ir be to motiejukus perka gerai po 1,2 eur už kg gali parsiduoti. O jei sėklai Dotnuva siūlė, ieškojo kas augintu, aprobacija sutvarko, ir moka po 1,5 už kg. Patys išsivalo susitvarko. 

iš esmės ir buvo sėta su tiklsu pasikulti sau o visą kita pardavinėti tiesiogiai. Bet taip jau susiklostė, kad pereinu į eko o čia norint deklaruot eko sėklos pasėlį, reikia turėti supirkimo sutartį arba gauti sertifikatą. Tai dabar ir galvoju kaip pereiti tą tamsų sertifikavimo mišką :)

20210628_095708.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nėra visiškai tiesa, gali tiesiog deklaruoti žolyną, eko žurnale rodyti kūlima, ir sėklos derliu, ir viskas. Ta derliu gali naudoti sau sėklai, sekančiams metams kitiems eko laukams. Gali pardavinėti tiesiog neatestuota kaip įprasta sėkla… Ir nieko papildomai vargti nereikia.

O tam, kad auginti aprobacijai, nesu visiškai tikras bet C kategorija žolių sėklai turetu buti peržema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, kestoxs pranešimas:

Nėra visiškai tiesa, gali tiesiog deklaruoti žolyną, eko žurnale rodyti kūlima, ir sėklos derliu, ir viskas. Ta derliu gali naudoti sau sėklai, sekančiams metams kitiems eko laukams. Gali pardavinėti tiesiog neatestuota kaip įprasta sėkla… Ir nieko papildomai vargti nereikia.

O tam, kad auginti aprobacijai, nesu visiškai tikras bet C kategorija žolių sėklai turetu buti peržema.

Sutinku, tačiau eko taisyklėse nurodoma:

jei paramos gavėjas, pretenduojantis gauti išmoką už javus ir (arba) daugiametes žoles sėklai, įgyvendina šių taisyklių 27 punkto bei šių taisyklių 27.1 arba 27.2 papunkčio reikalavimus, tačiau iki kitų metų birželio 1 d. Agentūrai nepateikia VATŽŪM pagal dauginamajai medžiagai keliamus teisės aktų reikalavimus išduoto galutinio „Sėklos sertifikato“, už daugiametes žoles mokama 50 proc. daugiametėms žolėms sėklai numatyto dydžio kompensacinė išmoka, o už deklaruotų javų sėklai plotą mokama kaip už javus, jeigu pasėlis yra sudarytas iš šių taisyklių 2 priedo II skyriuje nurodytų augalų.

Ir vėlgi kaip galiausiai deklaruot, kad galima būtų legaliai apeiti šienavimo terminai? Logiškiausia kaip sėklai - ką ir dariau, tik reikia išsiaiškint iki galo dėl sėklos sertifikato. Dar variantas deklaruot kaip įsėlį, bet tokiu atveju kompensacija lieka tik 59e

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai čia  tu nori gauti išmoka sėklininktstes  plotams. Tokiu atveju turi pateikti aprobacijai. Nelabai aš čia to tavo tikslo dar suprantu, nori sėklos sau ir tiesiog pardavimui ar nori tos išmokos. Dėl šienavimo terminų, neskaičiau paskutiniu pakeitimu, bet deklaruojant žolynus ar tik nėra kažkurioje skiltyje galimybe nurodyti seklai, anksčiau  būdavo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, kestoxs pranešimas:

Tai čia  tu nori gauti išmoka sėklininktstes  plotams. Tokiu atveju turi pateikti aprobacijai. Nelabai aš čia to tavo tikslo dar suprantu, nori sėklos sau ir tiesiog pardavimui ar nori tos išmokos. Dėl šienavimo terminų, neskaičiau paskutiniu pakeitimu, bet deklaruojant žolynus ar tik nėra kažkurioje skiltyje galimybe nurodyti seklai, anksčiau  būdavo. 

Visų pirma tai tik mano eksperimentas, kaip pasikuls kaip pavyks sėklą pardavimui paruošt, kaip realizuosis. O jau pas darysim išvadas. O ir išmokos priklaus, juk realiai sėklai auginu. Tai ir idomu, gal kas visą procesą su sėklos sertifikavimu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , gerasukis pranešimas:

Visų pirma tai tik mano eksperimentas, kaip pasikuls kaip pavyks sėklą pardavimui paruošt, kaip realizuosis. O jau pas darysim išvadas. O ir išmokos priklaus, juk realiai sėklai auginu. Tai ir idomu, gal kas visą procesą su sėklos sertifikavimu?

Tikėtina, kad nieko nesigaus nes C kategorija jau yra peržema tęstiniam  sėklos auginimui, turėtų būti bent B 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , kestoxs pranešimas:

Tikėtina, kad nieko nesigaus nes C kategorija jau yra peržema tęstiniam  sėklos auginimui, turėtų būti bent B 

Kažkaip ir aš jau pradedu abejoti. na tiek to, susitaikysiu ir su 50% ir galvos sukt dėl dokumentų nereiks... Gal kokių žolininkų žinai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, gerasukis pranešimas:

Kažkaip ir aš jau pradedu abejoti. na tiek to, susitaikysiu ir su 50% ir galvos sukt dėl dokumentų nereiks... Gal kokių žolininkų žinai?

Gal tu dar atidžiai pasikonsultuok, nes jei rimtai deklaravai kaip eko  seklininkyste  ir apskritai nieko nedarysi, klausimas ar papildomu reikalu nesusirasi… Nes ten 50%  priklauso jei aprobacijos nepraeina, o ne jos nusprendžia neiti… Labai ant slidaus reikalo čia susigalvojai eksperimentą pasidaryti…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
On 2020-09-14 at 15:02, grazbek pranešimas:

man irgi scandagra žieminius miežius praeitu metu gamybos atvežė - nuraminai.

Jei beicuota seniau nei pusmetis garantuotai mazeja digimo energija ir apskritai daigumas . Stambios firmos susireguluoha popieriukus . Butinai nuvezk megini daigumui patikrinti ir jei ka turesi kozeri . Girdejau ne karta taip yra buve .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , dzipas pranešimas:

DK Expiro ir DK Exited - seklos svorio skirtumas bemaz dvigubas. Uzsisakiau to naujo "perlo", atveze, maisa net bijau atplesti - svoris 3 ha normos per pus mazesnis. Na bet del eksperimento pabandysim ant "juodojo perlo" pereiti.

Man tai jokio skirtumo kiek ta sėkla sveria, svarbu kiek derliaus tonu prikulsi, o excited kiek teko dometis labai gera veislė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , caper pranešimas:

Man tai jokio skirtumo kiek ta sėkla sveria, svarbu kiek derliaus tonu prikulsi, o excited kiek teko dometis labai gera veislė.

Nu paset 6,7 kg ant 3 ha ir paset 13 kg ant 3 ha didelis tikslumo skirtumas. Nu bet kokiu atveju bandysiu, bus ka palygint Expiro VS Exited. Gal net iseis paset per viena diena ir striptill ir fulltill :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...