Jump to content

sertifikuota sekla tikrai geriau???


Petras_D

Recommended Posts

Sveiki,

Esu jaunasis ukininkas, pradejau ukininkaut pries pora metu. Anksciau naudojau nesertifikuota vasariniu kvietrugiu sekla, bet konsultantai labai persa pradet seti sertifikuota. Nors ir brangesne, bet sako derliai turetu buti iki 30 proc. didesni. Bet kaimynas anksciau naudojes sertifikuota darzoviu sekla labai ja nusivyle ir dabar pats auginasi sau.

Tai gal galetumet pasidalint patirtim, ar apsimoka set sertifikuota sekla, kiek realiai gali padidet derlius ir kur galima nusipirkt tikrai kokybiskos kvietrugiu seklos.

Is anksto labai aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu sertifuota sekla sedamas busi garantuotas del daigumo ir tikriausiai bus gero atselio, kas reiskia mazai priemaisu. Derliaus padidejima sunku pasakyt, nes neaisku su kokia sekla lygint, jeigu ten is vis tragiskas daigumas, tai padidejimas ryskus, bet jei nesertifikuota sekla normali tai pokytis bus bet tikrai ne 30 %. Va cia yra sertifikuota ziemine sekla http://www.vic.lt/ris/index.php?id=22929&action=more .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Esu jaunasis ukininkas, pradejau ukininkaut pries pora metu. Anksciau naudojau nesertifikuota vasariniu kvietrugiu sekla, bet konsultantai labai persa pradet seti sertifikuota. Nors ir brangesne, bet sako derliai turetu buti iki 30 proc. didesni. Bet kaimynas anksciau naudojes sertifikuota darzoviu sekla labai ja nusivyle ir dabar pats auginasi sau.

Tai gal galetumet pasidalint patirtim, ar apsimoka set sertifikuota sekla, kiek realiai gali padidet derlius ir kur galima nusipirkt tikrai kokybiskos kvietrugiu seklos.

Is anksto labai aciu

ir kokiu darzoviu sekla auginasi? bulviu? o gal morku ar kopustu, kas visiskai neimanoma, vieninteles bulves galima uzsiauginti dar pakenciamai, bet ir tai sertifikuota zymiai geresne, nes maziau virusiniu susirgimu. Jei nekosmosa praso tai geriau pirk sertifikuota sekla, pora metu panaudosi ir vel keisk.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia labai žiūrėt kokią tą sėklinę medžiagą perki. Kitą kart be dokumentų grūdai daug geresni būna nei kažkoks mėšlas su popieriais. Pora kart esu pakliuvęs su sėklomis. Lietuvoje pirkau tai parsivežiau į lauką tuščios avižos, (daug vargo paskui buvo), o kitą kart iš Lenkijos atvežė, tai pas mane tokie per valomos apatinį sietą byra, o ten skaitėsi sėkliniai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia labai žiūrėt kokią tą sėklinę medžiagą perki. Kitą kart be dokumentų grūdai daug geresni būna nei kažkoks mėšlas su popieriais. Pora kart esu pakliuvęs su sėklomis. Lietuvoje pirkau tai parsivežiau į lauką tuščios avižos, (daug vargo paskui buvo), o kitą kart iš Lenkijos atvežė, tai pas mane tokie per valomos apatinį sietą byra, o ten skaitėsi sėkliniai.

esu ir pats ir pakliuves su seklom tai pasejau miezius o ziuriu kad kartu dygsta ir tuscioji aviza is lietuvos firmos bet neminesiu :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 metų...

kas galetu paaiskinti kaip isgaunama C1 kvieciu sekla? Toliau c2 c3 atselis..viskas aisku. Bet kaip ta c1 isgauna? 

Nuperka is ukininko grudus,kuris uzregistraves seklininkystes uki,juos isvalo valomaja kuri atskiria smulkesnius grudus,beicuoja ir parduoda mums uz dviguba kaina.Tiesa dar sertifikata israso jeigu paprasai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuperka is ukininko grudus,kuris uzregistraves seklininkystes uki,juos isvalo valomaja kuri atskiria smulkesnius grudus,beicuoja ir parduoda mums uz dviguba kaina.Tiesa dar sertifikata israso jeigu paprasai.

daugiau maziau viskas aisku tada. Tik idomu ar tie seklininkystes ukiai dorai veikla vykdo ir tiekia tikrai tai ka reikia.. Bet cia gal daugiau nepasitikejimas is mano puses :D gal juos juk kazkiek kontroliuoja :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

selekcininkai sukuria veislia ir jos sekla labai nedideli kieki 20- 50 kg ir ten buna berods A atselis kitaip vadinamas super elitu, tada duoda ukininkui (seklininkystes ukiui) kuris ja daugina, pirmus metus i elita (B atseli} ir niekam jo neparduoda, o sekancius sedamas elita gauna derliu c1 ir ji jau pardavineja.

Kiek pamenu taip viskas vyksta, galit pataisyt jei suklydau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

selekcininkai sukuria veislia ir jos sekla labai nedideli kieki 20- 50 kg ir ten buna berods A atselis kitaip vadinamas super elitu, tada duoda ukininkui (seklininkystes ukiui) kuris ja daugina, pirmus metus i elita (B atseli} ir niekam jo neparduoda, o sekancius sedamas elita gauna derliu c1 ir ji jau pardavineja.

Kiek pamenu taip viskas vyksta, galit pataisyt jei suklydau.

Taip turetu buti, pagal visa tvarka, bet istikruju buna visai kitaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip turetu buti, pagal visa tvarka, bet istikruju buna visai kitaip.

Pritariu. Nes realiai kontrolės arba nėra arba jinai per menka, žiūrint į tai kokią sėklą tenka kartais gauti. Vienas iš varijantų, tai niekas realiai negali sukontroliuoti ar tie grūdai iš to sėklinio lauko ar iš kito lauko, kas reiškia tiesiog ūkinė sėkla bala žino kokio atsėlio. Nes jei tai būtų iš tikro C1 tai tiesiog neįmanoma būtų rasti šitokių didelių kiekių kitų rūšių grūdų, kitų veislių grūdų ir tt., be to beicavimo kokybė dažniausiai būna prasta. Pats geriausias varijantas nusipirkus C1 pasidaryti sėklinį lauką, kuriam išsikarpyti rugius, kvietrugius, išnaikinti lipikus ir avižas ir taip turėsim keliems metams pakankamai geros sėklos, jei kalbant apie kviečius. Kito varijanto šiai dienai kaip ir nėra. Pasitikėjimo šiuo klausimu tikrai nebėra ir manau pas daugelį ūkininkų ne vien pas mane vieną. Nors kartais pakliūna ir gerų sėklos partijų. Priklauso nuo dauginančio ūkio. Manau pats laikas fiksuoti ir viešinti iš kokio ūkio gaunam geras iš kokių prastas sėklas. Žinosim kurias grąžinti siuntėjui dar neišsikrovus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš vieno ūkininko šiemet pirkau sėkla tai jis augino lubinus žaliai trašai tai neapare ir nukule atvažiavo pavasari viena įmonė (gan gerą vardą turinti agro…) ir nupirko jo tos lubinus. Ir greičiausiai iš jo pirko nes ivedus žalinimo reikalavimą šiemet pritrūko ankštiniu sėklos. Tarp kitko pats tas ūkininkas pirko sėkla nė sertifikuota o iš kito ūkio. Čia taip išeina kai pritrūksta tai patį š iškiša svarbu babkiu užkalt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nžn kiek esam iš ju pirkę tai gan didelė sėkla. Nu bet čia turbūt kaip jie sėklos turi, nes kiek žinau jie ir vokečiams veža, tai aišku mum lieka kas lieka… arba ką eina panašaus nupirkti… mūsų krašte kaškaip labiau keikia DP. Pavadimo pilnai nerašau, kad neprisiknistu koks vantos lapas:-))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

agro............. bukim realistai, garantas kad agrolitpa  :icon-mrgreen:  esam pirke tu ju c1 ......... mano fuktelis pro apatini sieta  70 % tu ju c1 isvare.... :icon-mrgreen:

pernai jie pas mane domėjosi belukštėmis avižomis, ir vadybininkas matyt netyčia prasitarė, kad darom daigumo tyrima ir matysim ar perkam.Truputi susimėčiau bet vėliau supratau kas per reikalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Nepasiseke siais metais Agrokoncernui su kvietrugiu Borowik sekla. Kadangi esu ekologas tai emiau nebeicuota sekla. O si pasirodo uzkresta fuzarioze. Tai teko grazinti. Diskusiju del paemimo atgal kaip ir nebuvo. Tempe su atvezimu, galvojo gal greitai pristatom, greitai puola seti ir viskas ok bus. O cia taip nepavyko. Gerai kad yra pastabiu kolegu. O jei beicuota kaip tada - nuzudo ta fuzarium uzkrata ar tik paslepia. Beje kad uzkresta nustate ju paciu elevatorius. Savo ismanumu visiskai nepasitikejom;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...