Jump to content

Derliaus nuėmimo dienoraštis


vrimvydas

Recommended Posts

Na nematau aš čia tragedijos su vasariniais rapsais. Vasarinis rapsas Heros pasėtas balandžio 25 dieną (30 ha), 5 kg/ha, buvo kuliamas rugpjūčio 16 dieną 9-10 proc drėgnumu, nedefoliuotas. Derlius buvo 2,78 t/ha užskaitinio. Ir pradedu pastebėti bei suprasti, kad vas. rapsą reikia sėti kuo anksčiau, gal net ir pirmą (aišku atkreipiant dėmesį į šalnas galimas). Ir prašoku spragių antplūdį, ir nuo žiedinukų pakanka poros purškimų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nematau aš čia tragedijos su vasariniais rapsais. Vasarinis rapsas Heros pasėtas balandžio 25 dieną (30 ha), 5 kg/ha, buvo kuliamas rugpjūčio 16 dieną 9-10 proc drėgnumu, nedefoliuotas. Derlius buvo 2,78 t/ha užskaitinio. Ir pradedu pastebėti bei suprasti, kad vas. rapsą reikia sėti kuo anksčiau, gal net ir pirmą (aišku atkreipiant dėmesį į šalnas galimas). Ir prašoku spragių antplūdį, ir nuo žiedinukų pakanka poros purškimų.

Mes irgi sėjam kai tik galima isdirbti zeme, bet nevisada gamta duoda tai ko reikia. Dabar atiduoda uz geguze su kaupu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nematau aš čia tragedijos su vasariniais rapsais. Vasarinis rapsas Heros pasėtas balandžio 25 dieną (30 ha), 5 kg/ha, buvo kuliamas rugpjūčio 16 dieną 9-10 proc drėgnumu, nedefoliuotas. Derlius buvo 2,78 t/ha užskaitinio. Ir pradedu pastebėti bei suprasti, kad vas. rapsą reikia sėti kuo anksčiau, gal net ir pirmą (aišku atkreipiant dėmesį į šalnas galimas). Ir prašoku spragių antplūdį, ir nuo žiedinukų pakanka poros purškimų.

Gal būt tai vienas iš sprendimo būdų kaip pasėti nebeicuotą sėklą, kad prašokti spragių problemas kuo anksčiau. Nes kaip žinia beicų kaip ir nebebus kol kas. Ir ankstyvas kulimas irgi neblogai. Bet tas gėris gali būti labai apgaulingas, nes šalnų rizika ženkliai didesnė pasėjus tokiu metu. O ir klausimas, kaip tau pavyko tokiu ankstumu į laukus įeiti šiemet? Nes pas mus tuo metu ne tai kad drėgna buvo bet ežerai laukuose tyvuliavo, o sėja prasidėjo tik gegužės mėn. Kitas dalykas, tai pvz aš savo broliui rapsus pasėjau jei neklystu kur tai apie gegužės 15d, nukūliau apie rugsėjo 10d neglyfosuotą ir byrėjo per 3 t/ha pagal kombainą. tai ir vėlyva sėja ne problema išeitų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvo iš rudens arta, laukas ant dubysos kalno, lengvesnė žemė šiek tiek. Kviečiukus sėti pradėjau sekančia dieną kitam lauke, ten drėgniau buvo, bet ant vaderio ratų nelipo žemė, tai manau buvo pats tas. Kiti laukai buvo drėgnesni, tai teko kelias dienas palaukti, bet ir tai baigiau sėti gegužės 6 dieną paskutinį vasarinį rapsą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atrodė neeis įvažiuoti, bet vis dėl to sėti eina ir su masina po lauka pavazineit eina :lol: o lijos ištisa savaite.... negaliu sakyti kad ir kituos laukuose taip sausa :eusa-shifty:

va pries gera pusvalandi buvau arimuos paziureti tai nei ant cebatu nesivelia zeme nei su masina vaziuot problema per arima. tik toks ispudis susidare kad tas didelis kiekis lietaus labai "susodino" zeme nes net ir su masina vaziuojant nesijaucia kad arimu vaziuotum nes kietas vos ne kaip raziena.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atrodė neeis įvažiuoti, bet vis dėl to sėti eina ir su masina po lauka pavazineit eina :lol: o lijos ištisa savaite.... negaliu sakyti kad ir kituos laukuose taip sausa :eusa-shifty:

va pries gera pusvalandi buvau arimuos paziureti tai nei ant cebatu nesivelia zeme nei su masina vaziuot problema per arima. tik toks ispudis susidare kad tas didelis kiekis lietaus labai "susodino" zeme nes net ir su masina vaziuojant nesijaucia kad arimu vaziuotum nes kietas vos ne kaip raziena.

nes zeme 60 balu ir lygumos. Pas mane ant smelynu ir lengvo priemolio gali uzsiimt karpiu auginimu. bandant pereiti lauka, kojos sminga kaip pavasari pries iseinant isalui, beje balos didesnes tik simet per atsilima buvo, iprastai visos zemumos graziai nubrinksta ir zieminiai isgyvendavo puikiausiai. Simet jie isges is rudens, nes turetu prarugt sekla vandenyje.

teks atsiprasyti vasariniu kulturu, kurios visos sandeliuojamos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nes zeme 60 balu ir lygumos. Pas mane ant smelynu ir lengvo priemolio gali uzsiimt karpiu auginimu. bandant pereiti lauka, kojos sminga kaip pavasari pries iseinant isalui, beje balos didesnes tik simet per atsilima buvo, iprastai visos zemumos graziai nubrinksta ir zieminiai isgyvendavo puikiausiai. Simet jie isges is rudens, nes turetu prarugt sekla vandenyje.

teks atsiprasyti vasariniu kulturu, kurios visos sandeliuojamos.

Tikra teisybė Mindaugai :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...