Jump to content

Galvijai braškyne


andrys112

Recommended Posts

Sveiki, esu smulkus ūkininkas užsiimantis augalininkyste. Atsirado tokia problema. Viena kartą kaimyno galvijai kažkokiu būdu pabėgo iš aptvaro ir pasivaiksčiojo po avietyna. Per daug neėmiau į galvą, prieš pora dienų tie patys galvijai apsilankė braškyne. Nuostoliai išminti daigai, suplėšyta plėvelė. Ką galiu daryti? ar įmanoma ieškoti teisybės? Gal esat kas susidūrę su panašia situacija? Tarkim kita kart atvykstu ir jos vėl laksto po braškyną, kokiom įstaigom galiu skambint? 

Ačiū už informaciją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei kalbėti eitų as čia jau tikrai nerašyčiau. Kalbėjomės kai buvo avietės istryptos ir nebuvo didelių nuostolių, Dabar kai nuostoliai jau yra nemaži tada jau ir kalbėtis niekas nenori. Nes žalą kažkas jau turi atlyginti.

Normalus kaimynas manau pirma prižiūrėtų tuos gyvulius, ir bent piemenuką pajungtų, kad veiktų ir galvijai nepabėgtų. 

 

Laukiu atsakymų kas susidūrėt su panašia situacija. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Griežčiausia forma susijusi su juridinio fakto nustatymu dalyvaujant anstoliui. Po to - geras advokatas ir į teismą nuostolių priteisimui... Po to to vėl anstolis priteisto išieškojimui...

Visa kita, įskaitant ir seniūnijos komisijas - pliurpologija ir nuosavų nervų gadinimas... sakykim dėl skirtingo jūsų ir jūsų nevaldomo kaimyno įtakos lygio tai komisijai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia jei zmogas gyvuliu augintojas kelinta karta nusiaubia tadu reikia jau istaigos nes bus i trecias kartas ... 

Man tvora nupjove -nuejes sakau eik tvora sutvarkysi -juokiasi ir sako ne as nupjoviau o traktoristas ...   :icon-mrgreen:  zodziu visi nepakaltinami ..

sakyciau po antro karto bus ir trecias ...  

Dabar is nukentejusiu puses uz du ziedus kai uzsiprasys koki 1000 euru ,zodziu tokiu atveju abiem pusem gerai kai isikisa trecia puse 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man būna pastoviai kur javai toliau nuo namų paseti būna išbraidyti. Tik neeina pagauti jų. O su keliais aplinkiniais tai čiut ne iki mordabojaus nedaeidavo paskum viena sutvarkė grudinis katrą minėjau o kitas visai į kitus laukus išvarė. Kaip vienas šiemet važiuoju arti jo buliai ganosi vienoj kelio pusėje kitoj pusėje jo šienainio ruliai visas laukas kelį apdraskyti, važioju kultivoti žiūriu nė vieno rulio sveiko o bulius jau geną į kitus laukus kur ruliu neturi. Šeip nepavydžiu aš jam lai tik ukininkauja, bet kaškaip geriau pasijauti kai pats savo vaistų gauna:-))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paprastas supratingumas turi būti iš žmonių. Pats auginu gyvulius ir pabėga jie kiekvienais metais po kelis kartus, čia nieko neįmanoma padaryti. Tveriu aš piemeniu, kasdieną stebiu ar veikia, ar visur laidas tvarkoje, bet kas vyksta naktį juk nepastebėsi. Dažniausiai būna, kad kokia stirna ar šernas numeta, nuplėšia laidą ir paleidžia visą bandą. Juk supraskite, tai yra gyvulys ir jam neįsakysi kaip elgtis, ar kur eiti. Aš visada atlyginu, nors kartais užtenka ir atsiprašymo, bet yra buvę ir man, kai kaimynų galvijai sudraskė 24 mano rulonus ir buvo dar rugpjūtis, dabar jau spalio pabaiga, gerai, kad bent vienas pažadėjo atlyginti, kitas net neužsiminė. Ką padarysi, čia kiekvienam pagal išgales, gal žmogus negali atsilyginti, gal problemos su pinigais, mano atveju tai greičiau garbės ir sąžinės klausimas tų ūkininkų.

 

Aš visada buvau tokios pozicijos, kad ūkininkas nėra kaltas, jog jo gyvulys pabėgo. Ūkininkas ir taip daro viską ką gali, kad jis nepabėgtų, gaila, kad čia ne Anglija ir mes nuo senovės neturime augančių gyvatvorių - jos patikimiausia tvora. Manau, kad ir tas, kuris nukentėjo, turėjo imtis atsargumo priemonių, kad ir tvorą medinę tverti, ar piemenį elektroninį įsigyti. Jeigu žmogus elgiasi ne dorai - net neatsiprašo, na tada jo pateisinti negalima ir priemonių reikia imtis. Bet būna atveju, kai atbėga ir ima šaukti man, pavargusiam, dar besivaikančiam gyvulius po laukus, kad jam jau atsibodo ir jis kviesiąs merą aiškintis, jeigu nesusitvarkysiu gyvulių, kad daugiau neišeitų, mat mano gyvuliai jam berželius apryja. 

Prisiminkite prieš pykdami, kad visada svarbu pabūti ir kito kailyje, bet dar aš paklausiu jūsų, kaip jūs įsivaizduojate, kaip ūkininkas turėtų susitvarkyti tuos gyvulius, kad jie neišeitų? Ar bent kartą kilo mintis nueiti pas ūkininką ir paklausti - kuo aš tau galiu padėti, kaip pagelbėti, kad tie gyvuliai rečiau lankytųsi pas mane ar kitus?

Niekam nekyla tokios mintys, nesam bendruomeniški tik kiekvienas savęs žiūrime, o pagalba praverstų visiems.

Tačiau, lietuvis mieliau šauks ant kito - jeigu nesusitvarkai, tai ne ūkininkau, išpjauk gyvulius, arba pats iššaudysiu, kviesiu merą, policiją, komisijas ir tau gyventi bus nemiela, grįši iš kur atėjęs, - kiekvienas stengiamės kažkaip pragyventi, tik vienas lengvesniu keliu eina, o kitas sudėtingesniu, bet jeigu viens kitam padėtumėm, problemos būtų vienos ir gyventumėm geriau, kažkodėl estas tai jau suprato, tik lietuvis vis dar ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Alkoholizmas yra valstybės lygio problema, mūsų tautos liga, vėžys. Su tokia liga kovoti sunku. Dėl gyvulių, čia kankinimas ir manau, kad reikia kreiptis į veterinariją, jie griežtai atsiliepia apie tokį elgesį ir kaip supratau iš jų, tai iškarto imasi veiksmų, gal atims gyvulius, gal išmokas. Kartą pasakojo veterinarai, kaip nuvažiavo pas vieną ūkininką ir rado žiemos vidurį mėsinę karvę pririštą sniego pusnyse, mat ūkininkas buvo girdėjęs, kad mėsinės karvės gali žiemą būti lauke, tik turbūt neužgirdo, kad privalo būti bent kokia pastogė ir gyvuliai palaidi.

O jeigu tarnybos nieko nesiims, tai patiems pasirūpinti gyvuliais: perkelti, pagirdyti, kol šeimininkai išsiblaivys. Teko man taip, gaila juk gyvulio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paprastas supratingumas turi būti iš žmonių. Pats auginu gyvulius ir pabėga jie kiekvienais metais po kelis kartus, čia nieko neįmanoma padaryti. Tveriu aš piemeniu, kasdieną stebiu ar veikia, ar visur laidas tvarkoje, bet kas vyksta naktį juk nepastebėsi. Dažniausiai būna, kad kokia stirna ar šernas numeta, nuplėšia laidą ir paleidžia visą bandą. Juk supraskite, tai yra gyvulys ir jam neįsakysi kaip elgtis, ar kur eiti. Aš visada atlyginu, nors kartais užtenka ir atsiprašymo, bet yra buvę ir man, kai kaimynų galvijai sudraskė 24 mano rulonus ir buvo dar rugpjūtis, dabar jau spalio pabaiga, gerai, kad bent vienas pažadėjo atlyginti, kitas net neužsiminė. Ką padarysi, čia kiekvienam pagal išgales, gal žmogus negali atsilyginti, gal problemos su pinigais, mano atveju tai greičiau garbės ir sąžinės klausimas tų ūkininkų.

 

Aš visada buvau tokios pozicijos, kad ūkininkas nėra kaltas, jog jo gyvulys pabėgo. Ūkininkas ir taip daro viską ką gali, kad jis nepabėgtų, gaila, kad čia ne Anglija ir mes nuo senovės neturime augančių gyvatvorių - jos patikimiausia tvora. Manau, kad ir tas, kuris nukentėjo, turėjo imtis atsargumo priemonių, kad ir tvorą medinę tverti, ar piemenį elektroninį įsigyti. Jeigu žmogus elgiasi ne dorai - net neatsiprašo, na tada jo pateisinti negalima ir priemonių reikia imtis. Bet būna atveju, kai atbėga ir ima šaukti man, pavargusiam, dar besivaikančiam gyvulius po laukus, kad jam jau atsibodo ir jis kviesiąs merą aiškintis, jeigu nesusitvarkysiu gyvulių, kad daugiau neišeitų, mat mano gyvuliai jam berželius apryja. 

Prisiminkite prieš pykdami, kad visada svarbu pabūti ir kito kailyje, bet dar aš paklausiu jūsų, kaip jūs įsivaizduojate, kaip ūkininkas turėtų susitvarkyti tuos gyvulius, kad jie neišeitų? Ar bent kartą kilo mintis nueiti pas ūkininką ir paklausti - kuo aš tau galiu padėti, kaip pagelbėti, kad tie gyvuliai rečiau lankytųsi pas mane ar kitus?

Niekam nekyla tokios mintys, nesam bendruomeniški tik kiekvienas savęs žiūrime, o pagalba praverstų visiems.

Tačiau, lietuvis mieliau šauks ant kito - jeigu nesusitvarkai, tai ne ūkininkau, išpjauk gyvulius, arba pats iššaudysiu, kviesiu merą, policiją, komisijas ir tau gyventi bus nemiela, grįši iš kur atėjęs, - kiekvienas stengiamės kažkaip pragyventi, tik vienas lengvesniu keliu eina, o kitas sudėtingesniu, bet jeigu viens kitam padėtumėm, problemos būtų vienos ir gyventumėm geriau, kažkodėl estas tai jau suprato, tik lietuvis vis dar ne.

Dazniausia neateina o ziuri per langa ir juokiasi :)  toks kaimas   

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku su tuom, kad visiems gyvuliai pabega, net ir pavyzdingiausiems ukininkams. Normalus zmones ir randa kompromisa, be jokiu istaigu. Bet ka daryt su tokiais, kurie geria kasdien, gyvuliai per visa vasara vandens nemate, baubia parom?

Vat ir butina kreiptis i vmvt ar policija kad sutvarkytu tam ir yra tos tarnybos -rode juk viena ukininka kaip karves ateme taip i cia ... pats juk negali atimineti ...  o fakta kad uzfiksuosi pats tai dar ne viskas ... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat ir butina kreiptis i vmvt ar policija kad sutvarkytu tam ir yra tos tarnybos -rode juk viena ukininka kaip karves ateme taip i cia ... pats juk negali atimineti ...  o fakta kad uzfiksuosi pats tai dar ne viskas ... 

Ar paskui nebus taip, kad isigysi priesa visam gyvenimui? Pikta kaimyno akis irgi daug ka gali....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gali gyvuliai pasileisti ir 100 % neapsaugosi, čia turbūt kiekvienam auginančiam aišku, bet žalą atlyginti privaloma. Ir pavydžiu tiems, kurių kaimynai supratingi ir reaguoja adekvačiai. O būna visokių... Pernai ištrūko arkliai ir kol pagavom, apibėgo per kaimą ratą. Nu ir skambina vieni ant rytojaus, baisus riksmas, kad ką tik pasodintą daržą ištrypė, svogūnus ištrypė. Nuvažiuoju aiškintis, nueinam į tą daržą ir... peršuoliavę skersai kelias vagutes, kelios pėdos ir kokie 5 svogūnai išspirti  :icon-biggrin:  :eusa-doh: Nu bet vis tiek klausiu, tai kaip atsilygint, kaip tariamės :D Tai jau net patys nežinojo ką sakyt, galiausiai pripažino, kad nėra čia ką atlygint. Bet ir dėl tokio nieko jautė poreikį sukelt isteriją... Dar suprasčiau, jei tas dažnai kartotųsi, o ne už vieną vienintelį atvejį taip reaguot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai faktas, kad visalaika neisaugosi, šiemet ir man pasileido syki karves ir porą kartų telyčios. Bet kai buvo kaimynas isisiautejes, kad budavo karvės jo nuvarai pasakai, jog parginiau eini namo o jo karves vėl per kalną parbega. Naktį jo karvės vaikai jis miegą (mat jam isimegoti reikia)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tokie dalykai kartojas pradzioj kalbi su zmogum neina kalba seniunui,tada policijai vietos igaliotiniui bet cia ne visada padeda seniunai buna ju draugai,gimines,svogeriai tada rasai anonimini skunda NMA jie labai grietai reguoja uz dienos jau tikrina,arba Vet tarnybai yra puslapis ju reguoja greit kai ismokas sumazina labai greit supranta,buvo toks ukininkas nedirde gyvuliu viena kart patikrino,bauda gavo,toliau ismoku negavo,tad tokiu nereik gailet reikia klausymus sprest teisiskai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tokie dalykai kartojas pradzioj kalbi su zmogum neina kalba seniunui,tada policijai vietos igaliotiniui bet cia ne visada padeda seniunai buna ju draugai,gimines,svogeriai tada rasai anonimini skunda NMA jie labai grietai reguoja uz dienos jau tikrina,arba Vet tarnybai yra puslapis ju reguoja greit kai ismokas sumazina labai greit supranta,buvo toks ukininkas nedirde gyvuliu viena kart patikrino,bauda gavo,toliau ismoku negavo,tad tokiu nereik gailet reikia klausymus sprest teisiskai.

Kai kuriem ismokos negalioja nes neima  :icon-mrgreen:   vat kad neleistu augint tai cia butu rimtas reikalas 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu visiems kurie papasakojo kaip sprendziat situacijas. si karta isejo pasikalbeti, na gal del to ir isejo kad papasakojau viska ka jus buvot surase kur kreiptis ka daryti. 

Labai tikiuos kad nebepasikartos tokios situacijos :) bet kazkodel abejoju, nes kai piemenys pajungiamas, kai atsimena tai manau bus dar visko :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...