Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Lenkų verslinė patirtis. Įdomu, kad sodina į lietuviškas durpes ir paaiškina, kodėl nenaudoja uždengimo agroplėvele: 

P.S.: Keista, bet video autorius apribojo priėjimą prie šio video. Gal per daug komercinių paslapčių buvo atskleidęs 50 min. filmuke. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 17 valandų, vk_ pranešimas:

Lenkų verslinė patirtis. Įdomu, kad sodina į lietuviškas durpes ir paaiškina, kodėl nenaudoja uždengimo agroplėvele: 

 

Tai dėl ko nenaudoja agroplėvelės?Kad krumų ugliai nebeauga ir krūmas nebeatsimaujina ar kad laistit daugiau reikia?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-09-12 at 22:44, vk_ pranešimas:

Pavasarinio "milijono ziedu" autoriaus rezultatai. Beje, atkreipkite demesi i nauja lauka - jis sodina i pjuvenas be durpiu. Cia jam priklauso fraze "per daug pjuvenu nebuna".

Mano patirtis su pjuvenom tokia:sodinant prieš kokius 3-4 metus į vieną tranšėją kliuvo pjuvenų dvigubai daugiau negu į kitas, nes pritrūkom durpių. Šioje tranšėjoje šilauogės augo prasčiausiai, nors laistymas ir tręšimas buvo visų vienodas.Tik pamulčiavus durpėmis šilauogės akivaizdžiai atsigavo ir stipriai ūgtelėjo. dabar visada mulčiuojam 50/50 durpės su pjuvenom. Pjuvenos gerai, bet reikia nepamiršti, kad tada reikės daugiau amonio sulfato, o kiek tas daugiau? sunku pataikyti, o trąšų perteklius irgi pražūtingas augalui. 

Ir mano manymu labai maži tarpai, 450 krūmų apmulčiuoti reikės daug kartų su kibiru vaikščioti, nu gal karutis kaip nors dar pravažiuos, kokios darbo sąnaudos ??? Ir dar tokiu tankumu susodinus, idealios sąlygos grybinėms ligoms plisti, ypač drėgnesniu oru, nebent suvaldo situaciją fungicidais,nes kitų variantų kaip ir nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
prieš valandą, -marius- pranešimas:

Pasibandėme ir mes, savaitgalį reikės pradėti pilti durpę. Gavosi 20m ilgio, 1 metro pločio ir 0,5m gylio. Pabaigus šitą lauks dar viena tokia pat.

20200328_175852.jpg

Labai daug pridėta žalių šakų su žaliais spygliais. Tai dar labai ilgai neperpus ir nebus prieinama šilauogėms. Geriau būtų dėti mažiau tokių šakų, vietoje jų labiau tiktų pjuvenos ar kokie nors papuvę rąsteliai, šakos, nebūtinai spygliuočių.

Kai kalbama apie spygliuočių krituolius, tai omenyje turima jau stipriai perpuvę spygliai, kankorėžiai ir šakelės. Aš ir pats esu panašių žalių šakų dėjęs į tranšėjos apačią, kai šalia vėjas buvo nulaužęs pušį, bet tai nėra geras variantas. Jos gali tikti apatiniame drenažiniame sluoksnyje, bet neverta persistengti ir pridėti tiek daug, kad jos būtų šilauogių šaknų augimo zonoje. Tokie spygliai ir šakos gali neperpūti net kelis metus, dar jie gali trukdyti sutrombuoti substratą.

Praėjusį savaitgalį atsivežiau pjuvenų, labai geros - kelių metų senumo. Nukrito medienos kainos, tai dabar lentpjūvėje beveik nieko nepjauna, o tik prekiauja atvežtine, turbūt baltarusiška mediena. Tai sodininkai išpirko beveik visą seną didelę pjuvenų krūvą ir man jau teko kelių metų senumo pjuvenų likučiai. Jei situacija nepasikeis, tai po metų pjuvenos gali būti deficitu. :)

Aš tokiose pačiose tranšėjose sodinau, man tai geriausias, gražiausias ir patogiausias variantas. Tik dar aš viršuje įdėdavau plastikinį vejos bortelį, o polietileną kiek žemiau nupjaudavau, kad jo nesimatytų (yra nuotraukos šioje temoje, jei domintų). Rusiškuose video dažnai atrodo, kad šilauogės pasodintos šiukšlyne, nes kyšo polietilenas, vietoje bortelių prikasta visokių medžiagų likučių. Pas mane bortelis truputį iškilęs virš žemės, tai palengvina žolės apipjovimą trimeriu ir leidžia gausiau apmulčiuoti šilauoges, padarant šiokį tokį kaupelį, mažą pakeltą lysvę.

Šiemet taisydamas senas sodinimo klaidas, kai pagrinde pasodinau į juodas durpes, planuoju kelias šilauoges iš naujo toje pačioje vietoje persodinti pakeisdamas substratą, o kitoje lysvėje ne persodinėti, o sukalti iš 10 cm pločio lentų pakeltą lysvę ir po truputį ją užpildyti durpėmis ir pjuvenomis - gausis naujas eksperimentas. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šakų tik atrodo daug, genėjome pušis ir egles, likučiai  :)  Trombavimui manau nemaišys, plonos jos ir susmulkinta, sugulę gražiai.

Ant viršus pilsiu pušų spyglius, jie kelių metų manau senumo, rūgštingumą kažkiek palaikys, po to šakos pūti pradės, bent man taip atrodo. Į kitą griovį manau reikės dėti kaip sakai seną medieną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , -marius- pranešimas:

Šakų tik atrodo daug, genėjome pušis ir egles, likučiai  :)  Trombavimui manau nemaišys, plonos jos ir susmulkinta, sugulę gražiai.

Ant viršus pilsiu pušų spyglius, jie kelių metų manau senumo, rūgštingumą kažkiek palaikys, po to šakos pūti pradės, bent man taip atrodo. Į kitą griovį manau reikės dėti kaip sakai seną medieną.

Gal ir ne per daug, pagal nuotrauką sunku suprasti. :)

Seni papuvę spygliai yra labai gerai, bet ne dėl rūgštingumo, o dėl to, kad jie atneš į substratą tinkamos mikorizės ir mikroorganizmų. Derlingas substratas yra gyvas substratas, kuriame pilna mikroorganizmų ir grybų. O rūgštingumo palaikymui geriausias būdas yra tranšėjoje pildant substratą į jį įberti sieros.

Seną medieną ar pjuvenas and dugno turi apimti ir perdirbinėti grybeliai, kurie per mikorizę maitins šilauoges. Pas mane daugiausia grybų auga lysvėje, kuri beveik visa užpildyta pjuvenomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Video kaip seną šilauogių krūmą persodina:

Aš pernai taip du krūmus persodinau. Tik paskutiniame etape, kai jau pernešė krūmą į naują duobę ir bando plyšius substratu užpildyti, gerai galima užpildyti ir sutrombuoti tik tada, kai plyšius praplatini. Ten reikia ne tik į plyšį priberti, bet dar ir po krūmo šaknim pakišti, todėl būtina plačiau prakasti, po to pirmiausia substrato prikišti po šaknim, tada užpildyti aplink ir gerai jį sumindyti.

Mano tos dvi perneštos senos šilauogės puikiausiai prigijo, pernai derėjo, paaugo ir dabar daug žiedų sukrovusios. Viena iš jų nustebino tuo, kad žiedų prikrovė net ant vienmečio mažesnio nei sprindžio ūgliuko. Paprastai žiedai būna tik ant didelių vienmečių ūglių galų, o čia mažutis ir su žiedais. :):music-listen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, sodinta Chandler jau pas mane auga 5 metai, sodintas 3 metu sodinukas, pasodinta i tranšėją pagal rekomendacijas, drėgmės netrūksta, pertekliaus taipat nėra. Bet kiek ji pas mane auga neišleido nei vieno jauno ūglio, krūmas neatsinaujina, uogu gausumu nesiskundžiu, bet jo šakos jau labai senos. Ka patartumėte daryti?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Sonatasim pranešimas:

Sveiki, sodinta Chandler jau pas mane auga 5 metai, sodintas 3 metu sodinukas, pasodinta i tranšėją pagal rekomendacijas, drėgmės netrūksta, pertekliaus taipat nėra. Bet kiek ji pas mane auga neišleido nei vieno jauno ūglio, krūmas neatsinaujina, uogu gausumu nesiskundžiu, bet jo šakos jau labai senos. Ka patartumėte daryti?

Jei gali, tai nufotografuok krūmą iš šono, o geriau iš kelių rakursų, tada bus aiškesnė situacija. Kokio dydžio duobėn pasodinta, kas į duobę dėta, ar mulčiuoji, ar tręši, ar geni krūmą, kokio dydžio krūmas, kiek derliaus nuo jo nuskini? Jei bendrai, tai viskas paprasta - reikia stipriai jį apgenėti ir tuo iškart paskatinsi naujų ūglių augimą. O kodėl ligi šiol neleido naujų ūglių gali būti kelios versijos - viena, kad nuolat gausiai derėjo ir jėgas uogoms išeikvodavo. Kita versija - kad dėl kažko jam trūkdavo jėgų, tai jis ir neleido naujų ūglių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...