Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Tiesa, nelabai sutinku, ka jis cia pasakoja del pavasari susidariusiu ziedu. Pas mane Rekos jau zydi ant senesniu saku, o ant jaunu pernyksciu ugliu susidare ziedai zydes veliau ir jie atrodo taip, kaip jo vadinami "pavasari susidare ziedai". Bet as jau rudeni maciau tuos ziedus, jie susidare pernai, nors ir zydes kiek veliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 19 valandų, vk_ pranešimas:

Tiesa, nelabai sutinku, ka jis cia pasakoja del pavasari susidariusiu ziedu. Pas mane Rekos jau zydi ant senesniu saku, o ant jaunu pernyksciu ugliu susidare ziedai zydes veliau ir jie atrodo taip, kaip jo vadinami "pavasari susidare ziedai". Bet as jau rudeni maciau tuos ziedus, jie susidare pernai, nors ir zydes kiek veliau.

ir aš galvoju kad visi žiedai susiformuoja iš rudens. Labai pas jį siauros tranšėjos (vagos)...aš 1m pločio dariau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Per kelias karštas dienas pirmosios šilauogės labai greitai nužydėjo, žiedlapiai nubyrėjo ir auga uogos. Dabar ima žydėti vėlyvesnės veislės. Patriot: 

IMG_20190524_180916_7.jpg

Šilauoges labai mėgsta kamanės: 

IMG_20190524_180632_9.jpg

Šiandien apžiūrėjęs šilauoges vėl negaliu atsistebėti Ŗekų derlingumu ir geru augimu, pernai pasodinau mažas Rekas, o šiemet žydi geriau už didelius pernai sodintus krūmus: 

IMG_20190524_180903_0.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane auga du "porūšiai" veislės Patriot. Viena jau pilnai nužydėjusi: 

IMG_20190529_173235_8.jpg

Be to, ji rudenį anksti numeta lapus. Pirkta Vitafloroje.

O kiti Patriotai, pirkti Noriuuogu.lt, dabar tik žydi: 

IMG_20190529_173944_1.jpg

Manyčiau, kad skirtingos veislės, na bet uogos vienodos - specifinės penkiakampės formos, saldžios, jų nesumaišysi su kitomis veislėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, NADH pranešimas:

. Prasom kritikos ir argumentu. PS ir dar argumento kodel tas postas Jums sukele abejoniu? Siai diena viskas patikrinta , viskas auga.

Kai žmogus pasako "skaičiavau 2,66 ml 1000 litrų, o praktiškai prireikė 3 ml 10 l", tai po to aš ir sakau, kad tie teoriniai skaičiavimai nepatikimi ir tik klaidinantys. Ok, dabar tu paaiškinai, kodėl tie teoriniai skaičiavimai mažai ko verti, tad mūsų nuomonės dėl jų praktinio pritaikomumo sutampa. :)

Aš žiūriu grynai iš praktinės pusės (teoriškai jūs su P.Čižu teisūs):

1) ok, vandeniui iš vieno prūdo prireikė 3 ml rūgšties "nežinia kokio tūrio vandens kibirui" (:icon-lol:), kiek prireiks rūgšties vandeniui iš kito prūdo, lietaus vandeniui, vandeniui iš šulinio, vandeniui iš gręžinio, vandeniui iš centralizuotos tiekimo sistemos? Žinant daugiau tokios informacijos jau būtų galima daryti apibendrinimus ir orientuotis, kiek reikia dėti rūgšties.

2) čia naudojate 98% rūgštį, kuri yra labai pavojinga. Jums moksliukams gal ir nieko su ja dirbti, o normaliems žmonėms geriau būtų naudoti mažiau pavojingas medžiagas, kaip minimum vertėtų nusileisti iki elektrolito naudojimo. Kitaip tik laiko klausimas, kol kas nors kur nors apsidegins.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nadh, tu labai teisus. Nezinau ne vieno zmogaus, kuris laistytu distiliuotu vandeniu ir todel, kaip tu pats teisingai pastebejai, teorinis paskaiciavimas mums nereikalingas. :)

Dekui, kad sutinki pakonsultuoti, kaip tik sia tema kilo trys klausimai:

1) kodel elektrolitas suestu cisterna, o koncentruota rugstis - ne? Ar automobiliu akumuliatoriams skirtas elektrolitas yra tik praskiesta rugstis, ar jis dar turi kokiu nors kitu priedu?

2) kadangi esi stiprus chemijoje praktiskai, tai patark, kokiais prietaisais mes galetume nesudetingai ir gana tiksliai matuoti pH skysciuose ir zemeje (substratuose)?

3) silauogems rugstinti naudojama gryna siera. Ji is pradziu nerugstina ir pradeda rugstinti tik tada, kai ja ima perdirbineti mikroorganizmai. Gal zinai kokios vyksta chemines reakcijos siuo atveju paprasta gryna siera paverciant rugstimi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nadh, paskutiniai tavo atsakymai sunkiai pritaikomi praktiškai, tad geriau tiesiog papasakok apie savo įdomią praktiką auginant šilauoges bei įdėk jų nuotraukų. Kaip ten atrodo ta tavo smėlyje auginama šilauogė? Kaip ja rūpiniesi? O kaip augini kitas šilauoges? Kokių veislių šialuoges augini? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-06-01 at 21:47, vk_ pranešimas:

Kibiras (10 l) nuo 1 m3 skiriasi 100 kartų, todėl  Čižo kalbos man kelia abejonių.

Sakyčiau, kad patikimiau remtis praktiko video filmuku apie rūgštinimą, kuris čia buvo įdėtas.

Rusų kalba man asmeniškai nesuprantama, o anglų kalba medžiagos mažai arba nemoku ieškoti. Tarp kitko per daug tu laikaisi savo nuomonės apie teoriją ir jos realizaciją. Vadovaujies praktikantų vaizdo įrašais, kur lietuvos ir ne tik agronomai būtų pabaksnoje pirštais į smilkinį. Tikriausiai ir jų tarpe ne vienas toks atsirado.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, lunacy pranešimas:

per daug tu laikaisi savo nuomonės apie teoriją ir jos realizaciją. Vadovaujies praktikantų vaizdo įrašais, kur lietuvos ir ne tik agronomai būtų pabaksnoje pirštais į smilkinį. Tikriausiai ir jų tarpe ne vienas toks atsirado.

Kaip neatrodytų keista, bet aš mėgstu teoriją, mėgstu suprasti kaip kas kodėl vyksta. Ir šioje diskusijoje aš neneigiau teorinių dalykų, man tik trūko ir aš prašiau tos dalies, kuri teoriją sujungia su praktika.

Jei kas matote abejotinų ar neaiškių dalykų - "ne tik agronomai būtų pabaksnoje pirštais į smilkinį" - tai sakykite, aptarkime, diskutuokime. Juk diskutuojant ir gimsta tiesa, ar bent jau kiekvienas pasirenka jam artimiausią variantą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, vk_ pranešimas:

Labai gaila ir keista, kad Nadh ištrynė savo žinutes. Jei dėl to kaltas aš - elgiausi nepakankamai pagarbiai ar maloniai, tai labai atsiprašau, nieko įžeisti ar nuliūdinti nenorėjau, aš tik siekiau diskusijos. :-(

Viskas gerai, paprasciausiai pratryniau info kuri nesusijusi su silauogiu auginimu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, NADH pranešimas:

Viskas gerai, paprasciausiai pratryniau info kuri nesusijusi su silauogiu auginimu

Sveikinu prisijungus prie musu forumo. Dziaugsiuosi, jei pasidalinsi savo mintimis ir patirtimi. Tos zinutes, kurias istrynei, taip pat buvo vertingos ir prapleciancios supratima. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, aš šiemet pradėjau rūgštinti su Oksalo (rūkštynių) rūgštimi. Dedu į kibirą 1\4 arbatinio šaukštelio su lietaus vandeniu PH gaunasi tarp 3-4. Kolkas  auga neblogai. Gal chemikai ką nors papasakotų apie šią rūgštį. Įdomu kad ant pakuotės yra galiojimo laikas iki 2021m.Ar pasibaigus galiojimui galima ją naudoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-06-03 at 12:34, vk_ pranešimas:

Kaip neatrodytų keista, bet aš mėgstu teoriją, mėgstu suprasti kaip kas kodėl vyksta. Ir šioje diskusijoje aš neneigiau teorinių dalykų, man tik trūko ir aš prašiau tos dalies, kuri teoriją sujungia su praktika.

Jei kas matote abejotinų ar neaiškių dalykų - "ne tik agronomai būtų pabaksnoje pirštais į smilkinį" - tai sakykite, aptarkime, diskutuokime. Juk diskutuojant ir gimsta tiesa, ar bent jau kiekvienas pasirenka jam artimiausią variantą.

Mano mintys sutampa su jūsų ir viskas čia gerai. Tik, kad kai kurie tarp šilauogių augintojų labai smarkei nusistate prieš mulčiavimą pjuvenomis ir tas labai gerai matosi laidose ir fb grupėse, nors iš pačių agronomų nėra griežto pasakymo - ne, bet iš konteksto išima ir skambina varpais, o aplinkiniai pasižiūrėje tokias laidas po to aiškina, kaip kokie patyre specai, kodėl tu taip darai taigi sakė ponas Amš..., kad taip negalima, geriau plėvelė, nors jo pasisakymas išimtas iš konteksto, bet nelabai kam suprantama tai. :D 

Ačiū už straipsnį. 

Atsimenu lygtais su tavim diskutavom apie dauginimą šilauogių, tai galvoju gal reikėtų šiais metais padaryt ekspermentą. ir po biški pasidėliot mintis, kaip ką daryt reikės. Tik va neapsisprendžiu kokio gamintojo šaknų harmonus pasirinkt. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...