Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

On 2018-11-21 at 09:30, vk_ pranešimas:

Kažin, ar ten galima ką nors suprasti matuojant PH su juostelėmis. Aš kartą bandžiau, tai man nieko nesigavo suprasti pagal juostelės spalvą.

Jei abejoji dėl rūgštinimo naudos, tai tuomet siūlyčiau pabandyti dalį raudonų krūmų parūgštinti, o su dalimi nieko nedaryti ir pažiūrėti, ar bus koks skirtumas. Nes nieko nedaryti tai irgi ne išeitis.

Na kartais nieko nedaryti yra geriausia išeiti:obscene-smokingred: O jei rimtai tai nerūgštinsiu todėl kad į substratą įterpiau sieros tai kaip suprantu praėjus metams ji jau turėtų rūgštint?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paprasta siera rūgština tik tada, kai ją perdirba mikroorganizmai. Mikroorganizmų aktyvumas priklauso nuo šilumos, todėl šaltuoju metų laiku jie beveik neperdirbinės sieros ir jokio rūgštinimo nebus. Tikėtina, kad siera su laiku padės, bet tai gali užimti metus, du ar tris, kas ten žino, kas bus. Ar tu pasiruošęs laukti porą metų, kol ši problema išsispręs? Todėl ir siūlau nors vieną krūmą parūgštinti citrinos rūgštimi ir žiūrėti, koks bus skirtumas tarp šio ir kitų krūmų. Tokiu būdu būtų galima sulyginti abiejų variantų rezultatus ir greičiau rasti efektyvų sprendimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Majau, iš tavo paminėtų turiu tik vieną Hardyblue - nuotraukoje artimiausioje eilėje iš kairės trečia - ta nedidelė žalia. Pasodinta 2016 m., bendroje lysvėje auga 8 šilauogės, kelios iš jų jau davė po 3 derlius, o Hardyblue iki šiol davė tik kelias uogas. Galima sakyti, kad nelabai teisingai buvo auginama, bet faktas, kad kai kurios kitos veislės tokiomis pačiomis sąlygomis augo ir derėjo daug geriau. Žiūrėsiu, kaip toliau augs, bet kol kas jos geru žodžiu parekomenduoti negaliu. Nors Vitafloros parduotuvėje ji ir labai išgirta.IMG_20181020_163855.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-11-30 at 20:39, vk_ pranešimas:

Pas tave pusę šilauogių sudaro Rekos - tai gal normaliai augusi tranšėja buvo vien Rekų tranšėja???

Prie tavo auginamų aš dar sodinčiau Patriot, Bluecrop, Bonus, Hanah's Choice, Northland ir dar kokią nors, gal Sierrą.

Ne normaliai augusioj tranšėjoj 2vnt. Rekos, Drapper, Chandler ir Toro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau šiek tiek apleidus šilauogių reikalus, nes ruošiau šiltnamyje duobes vynuogėms, kad pavasarį sutaupyčiau laiko. 

Atsakau į vk_ klausimą apie vilnas :) – pabijojau jas dėti arčiau šilauogių dėl pelių, tai apmulčiavau tik už duobės ribų, kad ateity piktžolės mažiau lįstų. Jei pamatysiu, kad lenda vis vien, dar užkrausiu vilnos. Kažkada sluoksnis taps pakankamas. Vilnos man turėjo dar vieną nedidelį efektą – ant jų pastatytos apsauginės tvorelės („mobilios“, padarytos iš pigaus plastifikuoto tinklo) nebenuvirsta  stipriai papūtus vėjui ar patampius kaimynų šuniui, nes jos įšalo į tas vilnas, o vilnos prišalo prie žemės. Aš iš pradžių apsidžiaugiau, kad jos taip šauniai prisitvirtino, o paskui norėjau dar pamulčiuoti šilauoges ir tada man prisireikė jas nukelti... bet nepavyko. Na ką gi, teko mulčią sumėtyti per tvorelės viršų.

vk_, turbūt šilauogėms ne standartinių trąšų, o kokio dopingo duodi :icon-biggrin:, kad jos taip gražiai auga ir tokios krūvos žiedinių pumpurų. Suprantu, kad  visos mūsų šilauogės nesulyginamos, tad lyginu konkrečiai – taviškė Bluecrop (šiemet sodinta) ir maniškė Bluecrop (irgi šiemet sodinta). Taviškė apsipylusi pumpurais, o ant manosios, nepamenu, lyg buvau porą pumpurų radusi, bet ir tie patys tokie abejotini. Aš jau maniau, kad čia gal tokia veislė, kad pumpurai pasimatys tik kitą pavasarį, bet po tavo nuotraukos taip nebemanau. Jau esu rašiusi, kad šilauoges sodinau vėlai pavasarį, beveik vasarą, tad gal gavau iš pardavėjo prastesnius, paskutinius užsilikusius sodinukus, ar tiesiog jie išeikvojo jėgas žiedams (nes nupirkti sodinukai buvo su daugybe pilnai išsiskleidusių žiedų, aišku, juos visus nuskyniau).

Beje, vk_, ar šiemet pasodintoms šilauogėms leisi pilnai derėti, o gal ribosi uogų kiekį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šilauoges tręšiau mažai ir tik paprasčiausiu amonio sulfatu, ir po birželio niekuo nebetręšiau (neskaitant eksperimento su kalio sulfatu su keliomis šilauogėmis, kuris nedavė jokio efekto). Tikriausiai tręšiau mažiau už daugumą ir dar laisčiau mažiau už daugumą. Panašu, kad mano naujos šilauogės auga geriau už dalį seniau pasodintų. Kodėl? Na, iš dalies naujas geriau pasodinau, bet pagrindine priežastimi gali būti tai, kad naujos auga labai atviroje vietoje ir gauna labai daug saulės. Dalinis šešėlis gali duoti tai, kad augs lyg normaliai, bet derės mažiau, arba ir augti gali prasčiau. Galvoju, kad gal pavasarį reiks persodinti vieną seną šilauogę iš šešėliuotos vietos, nes matosi jos atsilikimas nuo augančių saulėtose vietose.

Manau, kad šiemet dar dariau vieną klaidą, kurią pagal nuotraukas mes visi darome. Per mažai mulčiavau. Pas mane buvo pamulčiuota trupučiu spyglių, pjuvenų ir vienu sluoksniu pušų žievių. Spygliai ir pjuvenos sukrito, jų nedaug buvo ir liko praktiškai tik pušų žievių, kurios nepilnai dengė paviršių. Būtų daug geriau, jei būtų užmulčiuota kelių centimetrų storio mulčio sluoksniu iš smulkių pušų žievių, medienos "čipsų" ar pjuvenų. Kai pažiūriu augintojų filmukus ir paklausau jų patarimų, tai atrodo, kad mes neįvertiname mulčiavimo svarbos ir per plonai mulčiuojame.

Niekada neriboju derliaus ne pirmametėms šilauogėms. Aš derlių tik dalinai įtakoju jas genėdamas. Jau ir šiemet naujai pasodintos didesnės šilauogės sėkmingai derėjo ir augo, tai kam derlių riboti kitais metais? Va pagenėti nereikalingas šakas galima ir verta taip pagerinant uogų dydį ir kokybę bei teisingai formuojant krūmus.

Pasidarėme želė su šaldytomis šilauogėmis, tai vaikams labai patinka. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kaip pas jus, o pas mane viena šilauogė auga toliau: :)

IMG_20181215_102347.jpg

O jei rimčiau, tai ši Draper net per tokį ilgą rudenį nesugebėjo numesti lapų, blogai, gali normaliai neperziemoti. Beje, ji beveik neaugo nuo liepos, ant šakelių matosi žiedinių pumpurų. Gali būti, kad ji nelabai tinkama mūsų klimatui.

Šiuo atžvilgiu man patiko Rekos - labai laiku subrendo, numetė lapus, tikrai gerai peržiemos.

Bendras vaizdas:

IMG_20181215_102424.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-12-15 at 20:48, vk_ pranešimas:

Nežinau kaip pas jus, o pas mane viena šilauogė auga toliau: :)

IMG_20181215_102347.jpg

O jei rimčiau, tai ši Draper net per tokį ilgą rudenį nesugebėjo numesti lapų, blogai, gali normaliai neperziemoti. Beje, ji beveik neaugo nuo liepos, ant šakelių matosi žiedinių pumpurų. Gali būti, kad ji nelabai tinkama mūsų klimatui.

Šiuo atžvilgiu man patiko Rekos - labai laiku subrendo, numetė lapus, tikrai gerai peržiemos.

Bendras vaizdas:

IMG_20181215_102424.jpg

Mano vienintelė Draper irgi su lapais liko norėjau nuskabyt bet stipriai laikosi tai palikau. Eglišakiais apdėjau nes irgi įtariu kad gali apšalti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...