Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Naujas straipsnis plius video su G.Cijunaiciu:

https://www.delfi.lt/agro/sodas-darzas/auginame-silauoge-profesionalo-patarimai.d?id=80887957

https://www.delfi.lt/video/verslas/auginame-silauoges-profesionalo-patarimai.d?id=80875229&jwsource=cl

Pasake vertinga minti, kad ne visada verta siekti maksimalaus derliaus. Mazai kas pasako tokius dalykus. :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Linuxx pranešimas:

Išradingi žmonės tie rusai :romance-heartsfade: tik nesupratau kodėl šilauogės užpiltos mulčiu bet kaip, kažin ar gerai kad stiebai užpilti taip aukštai? :eusa-think:

Čia ukrainiečiai, Ukrainoje vasaromis rimti karščiai bent porą mėnesių laikosi, tai jie šilauoges nuo karščio (ir išdžiūvimo) gina storu mulčiaus sluoksniu. Manau, kad storas mulčiaus sluoksnis šilauogėms yra labai gerai. Svarbu, kad mulčias būtų purus, gerai praleistų orą ir vandenį. Aš šiemet irgi palyginti labai storai apmulčiavau, žiūrėsiu, kas čia gausis. Tik pas mane toks skirtumas, kad apmulčiavau tolygiai vienodu storiu per visą tranšėją, o ne kaupelius ant krūmų supyliau.

Beje, šį video tam ir įdėjau, kad matytųsi, kiek daug mulčiaus reikia dėti, nes manau, kad pas mus dauguma per mažai mulčiuoja. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, vk_ pranešimas:

Čia ukrainiečiai, Ukrainoje vasaromis rimti karščiai bent porą mėnesių laikosi, tai jie šilauoges nuo karščio (ir išdžiūvimo) gina storu mulčiaus sluoksniu. Manau, kad storas mulčiaus sluoksnis šilauogėms yra labai gerai. Svarbu, kad mulčias būtų purus, gerai praleistų orą ir vandenį. Aš šiemet irgi palyginti labai storai apmulčiavau, žiūrėsiu, kas čia gausis. Tik pas mane toks skirtumas, kad apmulčiavau tolygiai vienodu storiu per visą tranšėją, o ne kaupelius ant krūmų supyliau.

Beje, šį video tam ir įdėjau, kad matytųsi, kiek daug mulčiaus reikia dėti, nes manau, kad pas mus dauguma per mažai mulčiuoja. :)

Aš irgi mulčiuoju vienodu storiu visą tranšėją, bet prie šaknies kaklelio (nežinau ar teisingai išsireiškiau)nu ten kur stiebai išlenda iš žemės, atkrapštau kad oro gautų,nedustų.Niekada nepilu kaupelio ant krūmo. Mulčiuoju visada durpėmis, vadinamu šviliumi, šiemet žadu mulčiuoti pjuvenomis ir drožlėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad drąsiai gali mulčiumi užpilti patį krūmą, nes daugumoje video krūmai užpilti būtent kaupelių forma, tai yra, pats storiausias mulčiaus storis būna pačiame krūme. Ir taip daro ne tik kokie mėgėjai, bet ir didieji versliniai augintojai, va čia buvau įdėjęs tokį video.

Jei mulčių atkrapštai ties krūmo pagrindu, tai prarandi pusę jo teikiamos naudos. Kai kur rekomenduoja krūmus užpilti net 30 cm mulčiaus sluoksniu. Manau, kad pjuvenomis ir ypač puresnėmis drožlėmis gali drąsiai apmulčiuoti visą krūmą.

Aš kai šiemet atsivežiau daug pjuvenų, tai gausiai jomis užmulčiavau visus šilauogių krūmus. Vis prisimenu vieno šilauogių augintojo baltarusio frazę, kad "per daug pjuvenų nebūna". Beje, jis augina šilauoges išvis be durpių - sodina į duobes privežęs spygliuočių krituolių, o viršuje gausiai mulčiuoja pjuvenomis. Va jo įspūdingas video

Pirmą pjuvenų krūvą jau sunaudojau šilauogėms, tai atsivežiau dar antrą priekabą pjuvenų, planuoju jomis daugumą vaismedžių sode apmulčiuoti, kad, pirma, geriau laikytųsi drėgmė, o antra, kad jie pasitręštų pūvančiomis pjuvenomis. Puikus natūralus būdas pagerinti nelabai derlingų žemių būseną. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 36 minutes , vk_ pranešimas:

Manau, kad drąsiai gali mulčiumi užpilti patį krūmą, nes daugumoje video krūmai užpilti būtent kaupelių forma, tai yra, pats storiausias mulčiaus storis būna pačiame krūme. Ir taip daro ne tik kokie mėgėjai, bet ir didieji versliniai augintojai, va čia buvau įdėjęs tokį video.

Jei mulčių atkrapštai ties krūmo pagrindu, tai prarandi pusę jo teikiamos naudos. Kai kur rekomenduoja krūmus užpilti net 30 cm mulčiaus sluoksniu. Manau, kad pjuvenomis ir ypač puresnėmis drožlėmis gali drąsiai apmulčiuoti visą krūmą.

Aš kai šiemet atsivežiau daug pjuvenų, tai gausiai jomis užmulčiavau visus šilauogių krūmus. Vis prisimenu vieno šilauogių augintojo baltarusio frazę, kad "per daug pjuvenų nebūna". Beje, jis augina šilauoges išvis be durpių - sodina į duobes privežęs spygliuočių krituolių, o viršuje gausiai mulčiuoja pjuvenomis. Va jo įspūdingas video

Pirmą pjuvenų krūvą jau sunaudojau šilauogėms, tai atsivežiau dar antrą priekabą pjuvenų, planuoju jomis daugumą vaismedžių sode apmulčiuoti, kad, pirma, geriau laikytųsi drėgmė, o antra, kad jie pasitręštų pūvančiomis pjuvenomis. Puikus natūralus būdas pagerinti nelabai derlingų žemių būseną. :)

auginu tik 4 metai,taip kad esu dar naujokė šiam reikale ;) pirmaji video jau buvau mačiusi irgi stebėjausi kad taip užpilta...o pasirodo kad taip ir reikia :) o antrasis video tai čia šilauogiu augintojo svajonės išsipildymas  :romance-hearteyes:. kaip suprantu užpilta šviežiomis pjuvenomis...o pas mus visur sakoma, kad reikia senų,pastovėjusių,nes atims azotą iš krūmų. Bet juk yra amonio sulfatas,truputį daugiau paberti ir viskas ok , tik kaip pataikyti kiek berti...subtilus reikalas :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausinėjau apie pjuvenų naudojimą noriuuogu.lt augintojų, ar tik spygliuočių pjuvenas naudoja, ar tik senas pjuvenas naudoja? Tai pasakė, kad naudoja viską, ką gauna, tinka ir lapuočių pjuvenos, ir šviežios.

Naudojant šviežias pjuvenas rekomenduoja azotinių trąšų normą padvigubinti. O kadangi trąšų vienu kartu visų neverta panaudoti, tai sakyčiau, kad kažkokią dalį panaudoji ir žiūri kaip auga. Jei gerai auga - tai galima nebetręšti, jei lėtai - tada galima dar truputį patręšti. Tam aš irgi naudoju būtent amonio sulfatą.

Beje, pūdamos šviežios pjuvenos pirmais metais paima azotą iš substrato, bet toliau pūdamos sekančiais metais jį grąžina atgal.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Neatsimenu, kad kokiame nors video jis būtų nurodęs Ph matuoklio modelį. Nebent kur nors komentaruose galėjo parašyti, galima būtų paieškoti.

Mano įsigytas Ph matuoklis (buvau čia temoje anksčiau įdėjęs) kelia abejonių, kaip minimum juo taip lengvai ir gerai neišmatuosi Ph. Dar reiks jį pabandyti, kai normaliai palis ir substratas bus natūraliai drėgnas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lenkai dalinasi savo patirtimi:

Pasakoja, kad silauoges del vejo gali blogai augti net tada, kai visos kitos salygos - saule, vanduo, trasos, substratas - bus idealios. Taip pat sako, kad ziema silauogems minus 10 laipsniu temperatura su dideliu veju yra blogiau nei minus 20 laipsniu temperatura be vejo. Todel rekomenduoja arba sodinti priesvejines gyvatvores arba panaudoti specialius priesvejinius tinklus ant tvoru, kurie iskart issprendzia problema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip gyvena didžiausias Lietuvos šilauogių ūkis

Netoli Telšių Lietuvos ir Nyderlandų investuotojai plynoje vietoje kuria didžiausią šalies šilauogių ūkį – uogakrūmiais jau apsodinta 20 hektarų.   ES parama nesinaudota ir jau investuota daugiau kaip milijonas eurų ir šiemet jau tikimasi skinti 100 t uogų. Kai krūmai subręs, planuojamas derlius viršys 360 t ir viskas bus eksportuota. Lietuvoje derlius neparduodamas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/kaip-gyvena-didziausias-lietuvos-silauogiu-ukis.d?id=81104311#cxrecs_s
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaičiuojami šalnų nuostoliai: šiemet derlius bus nevienodas 
 

Po šalnų Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Pomologijos mokslo sektoriuje – dvejopos nuotaikos. Vieni augalai puikiai pakėlė šalną, derliaus bus, o kitus, deja, ji pakando – derliaus šiemet jau nesulauksime, rašoma pranešime spaudai.
 

Po šalnų vaikščiojant po pomologines kolekcijas, mokslo darbuotoja dr. Laima Česonienė ir vyresn. mokslo darbuotojas prof. Remigijus Daubaras apžiūrinėjo padarytą žalą. „Šilauogėms šalnos nepakenkė. Lyginant su kitais sodo augalais, šilauogės yra unikalus augalas. Atsivėrusiems žiedams nekenkia iki -3℃ šaltis, o neišsiskleidę žiedpumpuriai pakenčia net iki -6℃ temperatūrą“, – sakė prof. R. Daubaras. :) 

„Dažnas ir gana įdomus atvejis, kad po šalnų, kuomet nušąla daugumos sodo augalų žiedai, šilauogės užaugina gerokai didesnį derlių. Gaila, kad tokia savybe nepasižymi iš Tolimųjų Rytų introdukuotas augalas – aktinidija. Šie augalai yra itin jautrūs šalnoms: iki -2℃ temperatūroje ūgliukai nušąla, vėliau nubyra. Jie ataugs, tačiau šiemet nebežydės, derliaus nebus“, – sakė dr. L. Česonienė.
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...