Jump to content

Ar įmanoma pradėti ūkininkauti?


Naujasis

Recommended Posts

Jus ziurite i Vokieciu ismokas ,bet nepaskaiciuojate ju islaidu ir mokesciu,nuomos kainu zemes kainos

Visa tai sudeje jus labai dziaugsites kad ukininkaujate Lietuvoje

Beje as vienas istokiu

 

Tai aš ir sakau, atsisakome išmokų ir kitų paramų sistemos tačiau visame pasaulyje. Kodėl tai neįvyks? Todėl, kad pirmiausiai bankrutuotų išsivysčiusios šalys. Kiekiena šalis remia savo ūki ne pagal tiek kiek jis vertas, o pagal savo ekonomiką bei sunrenkamus mokesčius, todėl realiai yra iškreipiama kaip tokia "rinkos konkurencija" - jos tiesiog nėra. O kaip jūs minėjote žemės kaina, ji priklausoma nuo valstybės ekonomikos, o ne matematiškai apskaičiuojamos naudos, kitaip tariant tiesiog spekuliacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie, kurie turit noro ir jegu kovot, pirmiausia kovokit, kad ismokas uz zeme sulygintu su kitomis salimis.  Kodel pas mus ismokos turi but maziausios, kokia cia konkurencija? Nepamirskit, kad pas mus ismokos maziausios!

Dar pradekim rekaut kad ir akcizas uz kura maziausias! O kas del ismoku tai: KAD IR KOKIAS ISMOKAS BEMOKETU VALSTYBE, VISTIEK JU UZSINORES ZEME UKININKUI ISNUOMOJANTYS ZMOGELIAI.

 

Pakilo ismokos - pakilo nuomos kaina. Pradejo moket uz pirmus ha daugiau - atsiranda vis daugiau nuomotoju norinciu patys deklaruotis - o tada jau ir kuro nebelieka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi, man žemės ūkis turi būti verslas, o ne pašaukimas, kad nuo ryto iki ryto arti ir neturėti nei sau, nei šeimai laiko... valdžia ne tai kad nepadeda, bet ir kenkia, kaip pastarasis akibrokštas, kas iš jaunųjų deklaravo žemes 2014m... pastovumo jokio, samdyt jau beveik nebėra ką, melžėjos iš vilkaviškio važinėja... tai tu man pasakyk kur čia tas ūpas ar pašaukimas? Čia nedejuoju, o konstatuoju faktus. Apibendrinus, galim šią diskusiją ir pabaikti, geriau apie paramas toliau tesiam. ;)

samdyt visada yra ka tik mokekit normal,o ne grasius numetat ir tu varyk,apiformina ant puse etato ir t,t.negras tik buni

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svarbiausia nereikia demoralizuoti naujokus is anksto :icon-wink: zemes ukis- verslas,viskas priklauso kokia saka pasirinkti? keliasdesimt ha nekazkas gyvuliukams,bet darzininkystei,gal pakanka,jei plius netoli didmiestis galima turguj stovint neblogai susirinkti,pirmiausia reikia NETRADICISKAI mastyti,mokytis is svetimu ir savu klaidu,analizuoti jas, tai turetu duoti impulsa,o del konkurencijos del nuomojamu zemiu,kad didelis zemvaldys tai nereiskia,kad jis moka geriausia kaina ir skaitosi su savo nuomininkais,gal nuomininkai laukia nesulaukia,kada ateis nauji nuomininkai,taip,kad Jaunieji Ukininkai,nenusiminkit yra imanoma spardytis,didele nasta smulkiesiems yra sodros mokesciai,reikia tokiu atveju susirasti koki sargo ar apsauginio darba,kad jie sumazetu,o visa kita priesaky,Sekmes visiems!! Jei liepia sirdis imk ta darba,geriau pabandyti,nei visa gyvenima gailetis,kad nebandei..... :icon-cry:

Esu samdomą darbą dirbantis smulkus ūkininkas... ir ką ??? Kas mėnesi moku ūkininkų mokamą sodros mokestį  ir po pajamų deklaravimo dar moku sveikatos draudimą ir papildomai damoku sodros mokesčio... viso į metus gaudavosi apie 10000 Lt.  mokesčių sidrai ir sveikatos draudimui ( iš savo kišenės papildomai nors jau esu apdraustas iš samdomų darbinių santikių)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

samdyt visada yra ka tik mokekit normal,o ne grasius numetat ir tu varyk,apiformina ant puse etato ir t,t.negras tik buni

Atvesk tu man melzeja, kuri karves papus bus ciupinejus, o ne tokia, kuri mate kaip jos mociute tai dare, tada ir pakalbesim apie normalu mokejima. Ir is musu ukio neisejo nei vienas darbuotojas, del mazai mokamu algu... taip kad su savo replikom ne vietoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputį grįšiu prie ankstesnių komentarų (ne visai pagal temą):

Vaivadijos komentaruose yra dalis tiesos, tačiau Ramas teisingiau viską nubrėžia. Kai Vaivadija rašo, kad dar turi galimybės išsinuomoti žemės, tai valio, bet reikia nepamiršti, kad nėra vienodų sąlygų visuose Lietuvos kraštuose. Ramo teiginys, jog dabar pradėti ūkininkauti yra sunku dėl žemės stygiaus - labai teisingas bent mano krašte. Pvz. ūkininkauju 5 metus, dirbu 25 ha žemės. Prieš pora metų buvau radęs žmogų, kuris sutiko nuomoti 10 ha žemės (mano ūkis padidėtų 40proc), labai reikšmigas man būtų buvęs šis padidėjimas. Bet ką jūs manote, stambus ūkininkas (virš 1000 ha valdo) kažkaip greitai viską sužinojo ir man net nespėjus pasirašyti sutarties (sutarėme ryt pasirašyti) paėmė ir perėme sklypą (sumokėjo iš karto nuomą už 5 metus). Aš to padaryti būčiau neišgalėjęs, bet esmė kitur: kada žmogui bus gana!? Turbūt visiems aišku, kad jam tas 10 ha yra kaip lašas, o man kaip kubas vandens.

Taigi, situacija tokia, kad mano krašte yra trys stambūs ūkininkai, kurie kartu valdo apie 3000 ha (turbūt suprantat kaip toli jų plotai eina). Man prasiplėsti yra faktiškai neįmanoma (nuomoju nedaug, bet moku dar daugiau nei tie stambūs). Sakysit kodėl miegojai? Atsakymas: man dabar 25 m., o jiems po 45-60.
 

Ramas teisingai sako, jog džiaukitės, kad LT ūkininkaujat, nes žiūrėdami į Vokietiją net nepamąstot apie tai, kad jie dar primoka prie tiesioginių išmokų, kad nuomą sumokėti, o pas mus dar lieka. Akcizas kūrui kelia paniką, o tai stmabiam ūkininkui gaunančiam 50 tonų kuro sudarys tik 1000 eurų per metus.

Kiti mokesčiai: su jais sutinku, tik reiktų didesnės lygybės. Nes sodra ir sveikatos draudimas praktiškai yra beveik vienodi tiek turimčiam 25 ha tiek turinčiam 1000 ha.

 

Norint bent kažkiek remti (kaip teigia valdininkai) smulkius ir vidutinius ūkius, reiktų peržiūrėti jų apibrėžimus. Ūkiai virš 200 ha turėtų būti traktuojami kaip stambūs ir jiems paramos turėtų būti gerokai apkarpytos. Kažin tokioj Vokietijoje ar pamatysim ūkininką turintį 500 ha ir važiuojantį su nauju kombainu - manau ne, bet LT - taip.

 

Dėl mažų algų ūkio darbininkams: Tikrai taip, jie yra maži, o sutinka dirbt už tiek, nes vis geriau kažkiek pajamų, nei visiškas 0. Bet juk taip reikia, nes kitaip stambūs ūkininkai "nebeišgalės" atostogauti pasauliniuose kurortuose.

 

(žinau, jog būsiu pasmerktas stmabių ūkininkų ir jų vaikų, bet ne tų tikrų šios temos dalyvių, kurie tikrai nori padėti jauniesiems ūkininkams)

 

p.s. pasiskaitymui:
http://vz.lt/article/2015/2/2/ukininkai-prisizaideme-su-minimaliuoju-atlyginimu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki! As kelsiu upa Jauniesiems Ukininkams :icon-wink: .Neteisybes buvo ir bus ir jos yra ivairiose Europos salyse yra lobizmas ir t,t,juk turtingieji priimineja istatymus,ne mazieji.Nieko pries Jus neturiu,bet Jums dabar 25 metai,stambiesiems ukininkams(jusu konkurentams) 45-60 metu.Tai jus nenorekit juos nukonkuruoti budamas 25metu.Jie itemptai dirbo visa gyvenima,kad turetu tai ka turi.Jus galvojat,kad pries 20 metu buvo lengviau?Nebuvo is vis jokios tolimesnes politikos,jokiu paramu,jokiu ateities gairiu,nebuvo interneto,kad pasidalint patirtim,nebuvo sutarciu parduodant derliu,(kiek apgaudavo).Visas issigelbejimas buvo turgus.Nepaisant to kurie ukininkai laimejo? tie kurie kryptingai nesiblaskydami dirbo ilgai ir nuobodziai viena kryptimi pvz kiauliu auginimas: kainos kito smarkiai nuo 3lt/kg iki 6,70 lt kg,kodel? todel,kad kai budavo brangios buvo geras biznis,visi sokdavo auginti,visi augina yra perteklius,po pusmecio kainos krisdavo,visi nusivildavo,niekas neaugindavo -trukdavo kiauliu- kainos pakildavo,kas laimejo? tie kurie pastoviai augindavo(reikejo tureti patalpas grudams laikyti pripirkus rudeni,kada pigiausiai),Dabar daug daugiau galimybiu,internetas pasidalinti patirtim,privezta naujausiu seklu,trasu,galima bandyti sejomainas,galima nuvaziuoti i pvz Lenkija pasikonsultuoti,atsiranda nauju produktu pvz triumu auginimas(grybu brangiu) traskuciams tinkamu bulviu auginimas,ivairus ekologiniai sertifikatai,Jauniems zmonems yra daugiau galimybiu todel,kad jie atviresni naujovems,nes vyresni jau yra pavarge,galbut nusivyle.O,kad reikia mastyti,skaiciuoti,tai naturalu,nes esi SAVININKAS,nesvarbu,ar ukininko ukio,ar imones direktorius(savininkas) darbo valandu nera. smegenys dirba be iseiginiu,tie kurie neatlaiko atsakomybes spaudimo,tiems paprasciausiai nevieta tokiose pareigose ir viskas.Paprasciausiai nei ukininkavime,nei versle greitu pergaliu nebuna,reikia kryptingai dirbti.Ir pasikartosiu: svarbiausia atsirinkti tai ko mirtinai reikia,neprisipirkti sudetingos technikos,nes kompiuteriams garantijos yra daug trumpesnes,nei mechaniniams mazgams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputį grįšiu prie ankstesnių komentarų (ne visai pagal temą):

Vaivadijos komentaruose yra dalis tiesos, tačiau Ramas teisingiau viską nubrėžia. Kai Vaivadija rašo, kad dar turi galimybės išsinuomoti žemės, tai valio, bet reikia nepamiršti, kad nėra vienodų sąlygų visuose Lietuvos kraštuose. Ramo teiginys, jog dabar pradėti ūkininkauti yra sunku dėl žemės stygiaus - labai teisingas bent mano krašte. Pvz. ūkininkauju 5 metus, dirbu 25 ha žemės. Prieš pora metų buvau radęs žmogų, kuris sutiko nuomoti 10 ha žemės (mano ūkis padidėtų 40proc), labai reikšmigas man būtų buvęs šis padidėjimas. Bet ką jūs manote, stambus ūkininkas (virš 1000 ha valdo) kažkaip greitai viską sužinojo ir man net nespėjus pasirašyti sutarties (sutarėme ryt pasirašyti) paėmė ir perėme sklypą (sumokėjo iš karto nuomą už 5 metus). Aš to padaryti būčiau neišgalėjęs, bet esmė kitur: kada žmogui bus gana!? Turbūt visiems aišku, kad jam tas 10 ha yra kaip lašas, o man kaip kubas vandens.

Taigi, situacija tokia, kad mano krašte yra trys stambūs ūkininkai, kurie kartu valdo apie 3000 ha (turbūt suprantat kaip toli jų plotai eina). Man prasiplėsti yra faktiškai neįmanoma (nuomoju nedaug, bet moku dar daugiau nei tie stambūs). Sakysit kodėl miegojai? Atsakymas: man dabar 25 m., o jiems po 45-60.

 

Ramas teisingai sako, jog džiaukitės, kad LT ūkininkaujat, nes žiūrėdami į Vokietiją net nepamąstot apie tai, kad jie dar primoka prie tiesioginių išmokų, kad nuomą sumokėti, o pas mus dar lieka. Akcizas kūrui kelia paniką, o tai stmabiam ūkininkui gaunančiam 50 tonų kuro sudarys tik 1000 eurų per metus.

Kiti mokesčiai: su jais sutinku, tik reiktų didesnės lygybės. Nes sodra ir sveikatos draudimas praktiškai yra beveik vienodi tiek turimčiam 25 ha tiek turinčiam 1000 ha.

 

Norint bent kažkiek remti (kaip teigia valdininkai) smulkius ir vidutinius ūkius, reiktų peržiūrėti jų apibrėžimus. Ūkiai virš 200 ha turėtų būti traktuojami kaip stambūs ir jiems paramos turėtų būti gerokai apkarpytos. Kažin tokioj Vokietijoje ar pamatysim ūkininką turintį 500 ha ir važiuojantį su nauju kombainu - manau ne, bet LT - taip.

 

Dėl mažų algų ūkio darbininkams: Tikrai taip, jie yra maži, o sutinka dirbt už tiek, nes vis geriau kažkiek pajamų, nei visiškas 0. Bet juk taip reikia, nes kitaip stambūs ūkininkai "nebeišgalės" atostogauti pasauliniuose kurortuose.

 

(žinau, jog būsiu pasmerktas stmabių ūkininkų ir jų vaikų, bet ne tų tikrų šios temos dalyvių, kurie tikrai nori padėti jauniesiems ūkininkams)

 

p.s. pasiskaitymui:

http://vz.lt/article/2015/2/2/ukininkai-prisizaideme-su-minimaliuoju-atlyginimu

O nuo kada socialiniai mokesčiai skaičiuojami pagal žemes nuosavybes dydi/kiekį . Argi viešose lt įstaigose paslaugos visiem teikiamos nevienodai..?? Patikslinkite
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputį grįšiu prie ankstesnių komentarų (ne visai pagal temą):

Vaivadijos komentaruose yra dalis tiesos, tačiau Ramas teisingiau viską nubrėžia. Kai Vaivadija rašo, kad dar turi galimybės išsinuomoti žemės, tai valio, bet reikia nepamiršti, kad nėra vienodų sąlygų visuose Lietuvos kraštuose. Ramo teiginys, jog dabar pradėti ūkininkauti yra sunku dėl žemės stygiaus - labai teisingas bent mano krašte. Pvz. ūkininkauju 5 metus, dirbu 25 ha žemės. Prieš pora metų buvau radęs žmogų, kuris sutiko nuomoti 10 ha žemės (mano ūkis padidėtų 40proc), labai reikšmigas man būtų buvęs šis padidėjimas. Bet ką jūs manote, stambus ūkininkas (virš 1000 ha valdo) kažkaip greitai viską sužinojo ir man net nespėjus pasirašyti sutarties (sutarėme ryt pasirašyti) paėmė ir perėme sklypą (sumokėjo iš karto nuomą už 5 metus). Aš to padaryti būčiau neišgalėjęs, bet esmė kitur: kada žmogui bus gana!? Turbūt visiems aišku, kad jam tas 10 ha yra kaip lašas, o man kaip kubas vandens.

Taigi, situacija tokia, kad mano krašte yra trys stambūs ūkininkai, kurie kartu valdo apie 3000 ha (turbūt suprantat kaip toli jų plotai eina). Man prasiplėsti yra faktiškai neįmanoma (nuomoju nedaug, bet moku dar daugiau nei tie stambūs). Sakysit kodėl miegojai? Atsakymas: man dabar 25 m., o jiems po 45-60.

 

Ramas teisingai sako, jog džiaukitės, kad LT ūkininkaujat, nes žiūrėdami į Vokietiją net nepamąstot apie tai, kad jie dar primoka prie tiesioginių išmokų, kad nuomą sumokėti, o pas mus dar lieka. Akcizas kūrui kelia paniką, o tai stmabiam ūkininkui gaunančiam 50 tonų kuro sudarys tik 1000 eurų per metus.

Kiti mokesčiai: su jais sutinku, tik reiktų didesnės lygybės. Nes sodra ir sveikatos draudimas praktiškai yra beveik vienodi tiek turimčiam 25 ha tiek turinčiam 1000 ha.

 

Norint bent kažkiek remti (kaip teigia valdininkai) smulkius ir vidutinius ūkius, reiktų peržiūrėti jų apibrėžimus. Ūkiai virš 200 ha turėtų būti traktuojami kaip stambūs ir jiems paramos turėtų būti gerokai apkarpytos. Kažin tokioj Vokietijoje ar pamatysim ūkininką turintį 500 ha ir važiuojantį su nauju kombainu - manau ne, bet LT - taip.

 

Dėl mažų algų ūkio darbininkams: Tikrai taip, jie yra maži, o sutinka dirbt už tiek, nes vis geriau kažkiek pajamų, nei visiškas 0. Bet juk taip reikia, nes kitaip stambūs ūkininkai "nebeišgalės" atostogauti pasauliniuose kurortuose.

 

(žinau, jog būsiu pasmerktas stmabių ūkininkų ir jų vaikų, bet ne tų tikrų šios temos dalyvių, kurie tikrai nori padėti jauniesiems ūkininkams)

 

p.s. pasiskaitymui:

http://vz.lt/article/2015/2/2/ukininkai-prisizaideme-su-minimaliuoju-atlyginimu

Tu paramu tie stambieji ir laukia kaip sunys kaulo. Aisku vaiku turi bele kiek, visi aisku jaunieji ukininkai, susigrobia paramas prisiperka naujos technikos nasios, jiems nereikia savu pinigu kisti i technika, jie gali laisvai pirkti zemes,arba sumoketi ten nn metu i prieki.o ka cia gali pasisakot turedamas 30ha ir tai visa nuomota,neaisku kada sugalvos kuris parduot,ipirkt jos neipirksi nes stambieji prizades kosminia kaina o kai reikia moeketi,gauna zmogus po puse zadetos sumos ir buk ramus. Jei ne prasideda grasinimai.pas mane kraste yra trys toki gobsuoliai broliukai, kurie valdo n ha zemes, atimineja is tu kur dirba kelis ha,kad ir visokias pelkias svarbu ten kazka ikist ir pasimt deklaracija.vienas ju matomai nezino tokio isradimo kaip plugas,su lekstem atsistojas traktoriuje laksto,ribu zemiu nzn jam px,lenda i kitu zemes,nupurskia pievas ir pan bajeriai. Pavardziu neminesiu ju bet manau aplink rokus,patamulseli zino kas ten toki.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia dėl mokesčių kažkas prašė patikslinti, prašau: http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/dirbu-savarankiskai/esu-ukininkas

(Kiek ir kada turiu mokėti sodrai). Paskaičiuokite, kiek turi mokėti ūkininkas turintis 4 EDV ir kiek turintis kad ir 100 EDV. Skirtumas tikrai nėra didelis).

 

O Vaivada dar priminė vieną gerai stambių išnaudojamą valstybinę žemę, šlavė papigam kai leido pirkt, o kas liko, tai nuomos sutartys 25 metam už juokingai mažą kainą. O pvz. kodėl taip daroma, ar nereiktų tokių nuomų (žemės ūkio paskirties) daryti kokiems 3 metams tik? Ir gal reiktų registruoti visus norinčius ir visiems pagal kažkokius kriterijus padalinti?? Valstybė teigia, jog skatins jaunimo pasilikimą kaime.. Tai prašau, variantas, pasiūlykite jiems valstybinės žemės (nesakau atimt viską iš stambių, bet kažkaip pagal ūkio dydi skirstyti). Pvz. Stambesni nei 300 ar pan ha ūkininkai netenka teisės nuomotis valstybinės žemės. Logiškai mąstant, geriau du po 300, nei vienas su 600 ha. Nes sodrą jau susimokės dvigubai daugiau žmonių (sodra nedejuos dėl pinigų), pašalpos nereikės mokėti tam neturinčiam nieko, nes jis jau turės iš ko pragyventi. O dar du ūkininkai po 300 ha labiau paskatins ekonomikos augim1 nei vienas su 600 ha.. Kažkaip apie tai niekas nepamąsto, bet valstybinę žemę nuomočiau tik smulkiems ūkininkams.. Situacija kaime gerėtų, garantuoju..

Ramunas dėl nupurškiamų pievų rašė ir ribų nežiūrėjimo - pas mus tas pats. Apsisukimai visada daromi kito žmogaus laukuose, nes jie numindys savo mažytę dalį milžiniškų laukų, o kad mažam numindys didelę dalį laukų, jiems dzin.. Pasaka be galo, bet žmogiškumo reiktų daugiau iš jų pusės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu paramu tie stambieji ir laukia kaip sunys kaulo. Aisku vaiku turi bele kiek, visi aisku jaunieji ukininkai, susigrobia paramas prisiperka naujos technikos nasios, jiems nereikia savu pinigu kisti i technika, jie gali laisvai pirkti zemes,arba sumoketi ten nn metu i prieki.o ka cia gali pasisakot turedamas 30ha ir tai visa nuomota,neaisku kada sugalvos kuris parduot,ipirkt jos neipirksi nes stambieji prizades kosminia kaina o kai reikia moeketi,gauna zmogus po puse zadetos sumos ir buk ramus. Jei ne prasideda grasinimai.pas mane kraste yra trys toki gobsuoliai broliukai, kurie valdo n ha zemes, atimineja is tu kur dirba kelis ha,kad ir visokias pelkias svarbu ten kazka ikist ir pasimt deklaracija.vienas ju matomai nezino tokio isradimo kaip plugas,su lekstem atsistojas traktoriuje laksto,ribu zemiu nzn jam px,lenda i kitu zemes,nupurskia pievas ir pan bajeriai. Pavardziu neminesiu ju bet manau aplink rokus,patamulseli zino kas ten toki.

vienas pareigunas man issake nuomone del medziotoju boksteliu vartymo -savivale -viena karta pareiskimas ,antra karta , trecio karto nereikes .. ;) Beje tokius piliecius galetumet per aplinkui paviesinti bet ne tiesiai ...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia dėl mokesčių kažkas prašė patikslinti, prašau: http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/dirbu-savarankiskai/esu-ukininkas

(Kiek ir kada turiu mokėti sodrai). Paskaičiuokite, kiek turi mokėti ūkininkas turintis 4 EDV ir kiek turintis kad ir 100 EDV. Skirtumas tikrai nėra didelis).

 

O Vaivada dar priminė vieną gerai stambių išnaudojamą valstybinę žemę, šlavė papigam kai leido pirkt, o kas liko, tai nuomos sutartys 25 metam už juokingai mažą kainą. O pvz. kodėl taip daroma, ar nereiktų tokių nuomų (žemės ūkio paskirties) daryti kokiems 3 metams tik? Ir gal reiktų registruoti visus norinčius ir visiems pagal kažkokius kriterijus padalinti?? Valstybė teigia, jog skatins jaunimo pasilikimą kaime.. Tai prašau, variantas, pasiūlykite jiems valstybinės žemės (nesakau atimt viską iš stambių, bet kažkaip pagal ūkio dydi skirstyti). Pvz. Stambesni nei 300 ar pan ha ūkininkai netenka teisės nuomotis valstybinės žemės. Logiškai mąstant, geriau du po 300, nei vienas su 600 ha. Nes sodrą jau susimokės dvigubai daugiau žmonių (sodra nedejuos dėl pinigų), pašalpos nereikės mokėti tam neturinčiam nieko, nes jis jau turės iš ko pragyventi. O dar du ūkininkai po 300 ha labiau paskatins ekonomikos augim1 nei vienas su 600 ha.. Kažkaip apie tai niekas nepamąsto, bet valstybinę žemę nuomočiau tik smulkiems ūkininkams.. Situacija kaime gerėtų, garantuoju..

Ramunas dėl nupurškiamų pievų rašė ir ribų nežiūrėjimo - pas mus tas pats. Apsisukimai visada daromi kito žmogaus laukuose, nes jie numindys savo mažytę dalį milžiniškų laukų, o kad mažam numindys didelę dalį laukų, jiems dzin.. Pasaka be galo, bet žmogiškumo reiktų daugiau iš jų pusės.

Pritariu ,kad tik lieziuviais mala valdininkai apie skatinima  smulkiems ukininkams del zemes,padare istatyma ale iki 500 ha ir ka snipstas .Dideli ,kaip grobe taip grobe , o smulkiems baranka .As pats mielai dirbciau 200-300 ha ,bet tiesa tokia,kad jos nera.Nebent menulyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man vienas buoze -zinai nu siais laikais neapsimoka ukininkauti nieko cia neiseina lietus lyja va nervuojames- 1000ha nekulta neuzmiegam skruosto ant skruosto nesudedam --begt ir begt reikia keturiom ...  tu nepradek geriau- pas mane dirbti ateik :)))))))) 

Tai va palaikau maziukus smulkius ukininkus   :)    ;)

Dar butu gerai kad kai nuvaziuoji tie maziukai nebutu tokie pikti ir nesimustu :)))))))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man vienas buoze -zinai nu siais laikais neapsimoka ukininkauti nieko cia neiseina lietus lyja va nervuojames- 1000ha nekulta neuzmiegam skruosto ant skruosto nesudedam --begt ir begt reikia keturiom ...  tu nepradek geriau- pas mane dirbti ateik :)))))))) 

Tai va palaikau maziukus smulkius ukininkus   :)  reiketu is dideliu nuimti ismokas ir dadeti mazesniem ;)

Dar butu gerai kad kai nuvaziuoji tie maziukai nebutu tokie pikti ir nesimustu :)))))))

Tai kad ir deda, jeigu ir daugiau dedėtų visvien manau, kad didieji nepaleistų žemių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ūkininkauju 5 metus, dirbu 25 ha žemės. Prieš pora metų buvau radęs žmogų, kuris sutiko nuomoti 10 ha žemės (mano ūkis padidėtų 40proc), labai reikšmigas man būtų buvęs šis padidėjimas. Bet ką jūs manote, stambus ūkininkas (virš 1000 ha valdo) kažkaip greitai viską sužinojo ir man net nespėjus pasirašyti sutarties (sutarėme ryt pasirašyti) paėmė ir perėme sklypą (sumokėjo iš karto nuomą už 5 metus). Aš to padaryti būčiau neišgalėjęs, bet esmė kitur: kada žmogui bus gana!? Turbūt visiems aišku, kad jam tas 10 ha yra kaip lašas, o man kaip kubas vandens.

Taigi, situacija tokia, kad mano krašte yra trys stambūs ūkininkai, kurie kartu valdo apie 3000 ha (turbūt suprantat kaip toli jų plotai eina). Man prasiplėsti yra faktiškai neįmanoma (nuomoju nedaug, bet moku dar daugiau nei tie stambūs). Sakysit kodėl miegojai? Atsakymas: man dabar 25 m., o jiems po 45-60.

 

 

Čia parašei esminį klausimą... Mano krašte yra didieji, kur po 800 ha apžioję, bet JEIGU kur nors užuodė nors 30 arų, jau velkasi su savo SAVAEIGIAIS purkštuvais 15 km....  Kas jam tas 30 arų ? 0,nusispjaut... Bet vienai moteriškei šitie ūkininkai davė atsakymą į jos klausimą "kam jums tai ?"  ... "Mums reikia..... " Iš tiek žemės normaliai gyventų kokios 5 šeimos. Ir sočiai gyventų.  Žodžiu, nėr teisybės ir nebus ko gero.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia dėl mokesčių kažkas prašė patikslinti, prašau: http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/dirbu-savarankiskai/esu-ukininkas

(Kiek ir kada turiu mokėti sodrai). Paskaičiuokite, kiek turi mokėti ūkininkas turintis 4 EDV ir kiek turintis kad ir 100 EDV. Skirtumas tikrai nėra didelis).

 

O Vaivada dar priminė vieną gerai stambių išnaudojamą valstybinę žemę, šlavė papigam kai leido pirkt, o kas liko, tai nuomos sutartys 25 metam už juokingai mažą kainą. O pvz. kodėl taip daroma, ar nereiktų tokių nuomų (žemės ūkio paskirties) daryti kokiems 3 metams tik? Ir gal reiktų registruoti visus norinčius ir visiems pagal kažkokius kriterijus padalinti?? Valstybė teigia, jog skatins jaunimo pasilikimą kaime.. Tai prašau, variantas, pasiūlykite jiems valstybinės žemės (nesakau atimt viską iš stambių, bet kažkaip pagal ūkio dydi skirstyti). Pvz. Stambesni nei 300 ar pan ha ūkininkai netenka teisės nuomotis valstybinės žemės. Logiškai mąstant, geriau du po 300, nei vienas su 600 ha. Nes sodrą jau susimokės dvigubai daugiau žmonių (sodra nedejuos dėl pinigų), pašalpos nereikės mokėti tam neturinčiam nieko, nes jis jau turės iš ko pragyventi. O dar du ūkininkai po 300 ha labiau paskatins ekonomikos augim1 nei vienas su 600 ha.. Kažkaip apie tai niekas nepamąsto, bet valstybinę žemę nuomočiau tik smulkiems ūkininkams.. Situacija kaime gerėtų, garantuoju..

Ramunas dėl nupurškiamų pievų rašė ir ribų nežiūrėjimo - pas mus tas pats. Apsisukimai visada daromi kito žmogaus laukuose, nes jie numindys savo mažytę dalį milžiniškų laukų, o kad mažam numindys didelę dalį laukų, jiems dzin.. Pasaka be galo, bet žmogiškumo reiktų daugiau iš jų pusės.

 

siaip istatymuose numatyta kad jauni turi pirmuma pirkti ar nuomuotis zeme pries senus ukink. jei nesidomima tai nereiskia kad nera.   Labai idomu butu suzinoti kaip atrodytu tas "pasiulimas jauniems dirbti valstybine zeme?" Cia prie alubario reklamini lapeli pakabinti ar kaip?

Beje vienas 600ha dirbdamas ir dar 2-3 samdomus islaikydamas mokesciu valstybei daugiau sumokes nei 3-4 ukininkai 600ha pasidaline dirbtu , nes uz samdomus mokesciai didesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia parašei esminį klausimą... Mano krašte yra didieji, kur po 800 ha apžioję, bet JEIGU kur nors užuodė nors 30 arų, jau velkasi su savo SAVAEIGIAIS purkštuvais 15 km....  Kas jam tas 30 arų ? 0,nusispjaut... Bet vienai moteriškei šitie ūkininkai davė atsakymą į jos klausimą "kam jums tai ?"  ... "Mums reikia..... " Iš tiek žemės normaliai gyventų kokios 5 šeimos. Ir sočiai gyventų.  Žodžiu, nėr teisybės ir nebus ko gero.

 

sovietu laikai seniai baigesi , o pats dar teisybes ieskai, o kodel sakykim tos 5 seimos ateiti negali but mano vaiku ar anuku?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sovietu laikai seniai baigesi , o pats dar teisybes ieskai, o kodel sakykim tos 5 seimos ateiti negali but mano vaiku ar anuku?

Visiem uzteks tos zemes :)))  tik po dabartinio seimininko kuris valdo 600 ir daugiau kazin isliks tas kiekis-- nes daznai viska paleidzia na raznos vaikai ar nasles ar barakudos :)  sukaupti tiek ir daugiau ir menas- reikalaujantis tam tikros strategijos 10metu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sovietu laikai seniai baigesi , o pats dar teisybes ieskai, o kodel sakykim tos 5 seimos ateiti negali but mano vaiku ar anuku?

O kodel turetu buti tos 5 seimos tavo vaiku ir anuko ,o ne tarkim kitu seimu vaiku ir anuku ? Jau turim seime kruva ir savivaldybese kurie tik rupinasi savo vaikais ir anukais ,...Ir ,kaip didieji zemvaldziai tik save mato  ir sako e davai ateikit pas mane dirbti .NE VELNIO  tarnauti uz grasius nieks nesiruosia .O  savietu sajunga labai realiai ir gali atbeldeti ,va tada atliks ir zemes ir viso kito daug..Reik tiketis ,kad to nebus..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kodel turetu buti tos 5 seimos tavo vaiku ir anuko ,o ne tarkim kitu seimu vaiku ir anuku ? Jau turim seime kruva ir savivaldybese kurie tik rupinasi savo vaikais ir anukais ,...Ir ,kaip didieji zemvaldziai tik save mato  ir sako e davai ateikit pas mane dirbti .NE VELNIO  tarnauti uz grasius nieks nesiruosia .O  savietu sajunga labai realiai ir gali atbeldeti ,va tada atliks ir zemes ir viso kito daug..Reik tiketis ,kad to nebus..

 

as manau kad tamstai nereiktu savu vaiku tureti geriau is vaiku namu pasimk... svetimiem gi meiliau save atiduot ar ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jau taip, ponai didieji. Lipat per mažesnių galvas ir vardų neklausiat. O jei tik kas nors paliečia gobšumo temą - tuoj pradedami gėdyti ne sovietiniais laikais. O kodėl ? "Nes mums reikia..." Didesniems ir eu dosnesnė, nes jiems labiau reikia. Tik tų, kuriems tenka mažiau, ant Lietuvos ar ne 75% ir po truputį sėkmingai mažėja. Vadinasi vėlgi, sočiau gyvena tie kiti. Super.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...