Jump to content

PRIEŽIŪRA: Uodegų kirpimas


gerasukis

Recommended Posts

Avenoje yra toks aparatas, bet nelabai suprantu koks jo veikimo principas http://www.avena.lt/KR22720

O kaip jūs kerpate avims uodegas?

Na mes gi visgi avininkai,o ne kiaulas auginam :lol:

Pig Breeding and Farming

Tail Docker

Hot Cutter Engel

• for docking pig tails, but also for cutting or joining cords and ropes

• heat control thanks to automatic switch-on and switch-off (approx. 12 s operation / approx. 48 s break)

• VDE-tested

• 60 Watt

During tail docking the tails of newborn piglets are burnt off and by this the vessels close simultaneously. Pathogens cannot penetrate when the vessels are sealed immediately. Generally tails are docked to a length of 2 – 3 cm. The reason for tail docking is to avoid cannibalism among pigs that might take place if tails remain long during rearing and fattening.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
kankinti aviciu nenoriu,man ju gaila...

tiesiog gyrdejau,kad geriau ruja praeina ir prieauglis greiciau auga...

Jus nesupykit.. o tas kas sake koki vet issilavinima turi ar ir girdejo?? uodega kad itakotu tai :icon-question: , jei avis apaugus aplink tesmeni ar uzpakaline dali tai aviukas papo neranda ,o avinas nepataiko .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Visos temos neskaičiau, bet mano nuomonė, kad kirpti uodegas tikrai nėra būtina visom avim.

Tarkim kai kurios veislės (pvz. sufolkai) yra jautrūs pašarams, jei tik kas šiek tiek netiko, nauja ganykla ar kitaip pasikeitęs pašaras, iškart, kaip čia švelniau pasakius, apsitriedžia. :) ir kirpti tokią avį yra košmaras. Tuo labiau ir higiena prasta, kai avis iki kulnų fekalijomis aplipusi. Musių ir parazitų rojus vasarą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Turiu grynaveisli sufolko avina paskiau lietuvos juodgalviu aviu bei misruniu kuriu kaip kuriu nekirptos uodegos na kol kas nezinau jas kerpu 2 kartus per metus nebuvo taip sakant nei su vienu kazkokiu problemu kerpant kad ten butu aplipus ta uodega... Kurios gal keramos karta per metus pvz kaiminystei yra toks zmogus kad tai kerpa koki karta tai is vis nekerpa tai jo ten nu nekas bet pas ji ir romanovo jau aplipus uodega buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...

Ekologiniuose ūkiuose draudžiama karpyti uodegas. 

O dėl veislės neatitikimo tai čia nuo veislės priklauso.

Tarkim sufolkams tai visoje europoje karpomos tos uodegos. O tarkim kokiai romanovo nukirpk, tai pusės avies neliks. :DDD

Mano požiūris toks - kam augini ir ką augini. Sufolkam tik kirpti. O kitom veislėm ne (jei augini pardavimui veislei).

Jei augini mėsai jaunimą, tai neverta kirpti. Papildomas darbas ir išlaidos.

Jei nori sau veislei pasilikti, tai aš ir juodgalvėm karpiau (kol nebuvau EKO), kurias veislei sau pasilikinėjau. Kerpant avis mažiau š.... , Tešmuo geriau matosi, ir ėriukui mažiau "konkolų" maišosi ieškant spenio. :) na ir dar galima vieną kitą argumentą parašyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ekologiniuose ūkiuose draudžiama karpyti uodegas. 

O dėl veislės neatitikimo tai čia nuo veislės priklauso.

Tarkim sufolkams tai visoje europoje karpomos tos uodegos. O tarkim kokiai romanovo nukirpk, tai pusės avies neliks. :DDD

Mano požiūris toks - kam augini ir ką augini. Sufolkam tik kirpti. O kitom veislėm ne (jei augini pardavimui veislei).

Jei augini mėsai jaunimą, tai neverta kirpti. Papildomas darbas ir išlaidos.

Jei nori sau veislei pasilikti, tai aš ir juodgalvėm karpiau (kol nebuvau EKO), kurias veislei sau pasilikinėjau. Kerpant avis mažiau š.... , Tešmuo geriau matosi, ir ėriukui mažiau "konkolų" maišosi ieškant spenio. :) na ir dar galima vieną kitą argumentą parašyti.

aciu kolegai uz paiiskinima.Auginu Lt juodgalves.salint uodegas noreciau vien tik aveliu,kurias palikciau veislei.Butent del higienos sumetimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 11 mėnesių...

Ekologiniuose ūkiuose draudžiama karpyti uodegas. 

O dėl veislės neatitikimo tai čia nuo veislės priklauso.

Tarkim sufolkams tai visoje europoje karpomos tos uodegos. O tarkim kokiai romanovo nukirpk, tai pusės avies neliks. :DDD

Mano požiūris toks - kam augini ir ką augini. Sufolkam tik kirpti. O kitom veislėm ne (jei augini pardavimui veislei).

Jei augini mėsai jaunimą, tai neverta kirpti. Papildomas darbas ir išlaidos.

Jei nori sau veislei pasilikti, tai aš ir juodgalvėm karpiau (kol nebuvau EKO), kurias veislei sau pasilikinėjau. Kerpant avis mažiau š.... , Tešmuo geriau matosi, ir ėriukui mažiau "konkolų" maišosi ieškant spenio. :) na ir dar galima vieną kitą argumentą parašyti.

Sveiki,

Nebe už kalnų naujas derlius.

Dėl aukščiau išsakytų priežąsčių noriu šiais metais būsimom ėriavedėm karpyt uodegas.

BET , pagal dabar galiojančias taisykles, galima uodegas karpyti, tik chirurginiu būdu. Todėl norėjau paklausti, kas ketinat karpyt uodegas, kaip ketinat spręsti šitą klausimą?

Jei NMA ras gumytes, dės geras sankcijas, bet kokiu būdu nma nustatys ar uodega pašalinta gumyte ar skalpeliu? juk uodegos vėliau apžels kailiu ir nė kiek netūrėtų skirtis?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...