Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Kam darbymetis, o kam atostogos. :) cia apie NMA. :) o dar nuo birzelio galo jiems ir "Investiciju i zemes ukio valdas" projektai pradejo plaukti... Tai ir nebespeja dabar jie ten. :)

o dar nepamirskim, daug svarbesnius projektus senbuviams dedems ukininkams valdu modernizavimo, kur ir kosminiai skaiciai paraisku buvo :). o siaip sutinku, atostogos yra atostogos visiems, mano vertintoja atostogavo, tačiau grįžus iš atostogų viska labai aiškiai įvardino kaip koreguoti verslo planus, na tiksliau ką reiktų koreguoti :). Tai matyt tam ir reikalingi 3 mėn. aš tai ir net nesitikėjau technikos gaut be rudens, o ir kai nuo mažai pradedi pirmiem metam ta technika nėra didelė striuka.

MBLORINSER gal čia tas variantas, kai jau žodžiu sužinojo, kad tikrai gaus paramą, ir iš anksto be pinigų įsigijo techniką, o paramą už techniką atgaus vėliau, jei piniginis stygius nestabdo tokių pirkimų?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ketinu naudotis Seb'o paslaugom.
Kalbėjau su unijom, kad vien gaut garantą jiem ten milijonus mokėk, įnašus daryk, ir visokias nesamones išsidirbinėja. Aišku pinigus truputi paprasčiau visgi duoda..
P.S kam reikalingas turtas 42 600 euro?
iš esmės iš paramos gauni 30 000 , mano atveju perku traktoriu uz 45 000 , +pvm 10 000, viso 55 000, bankas iškart duoda paskolą 27k euro už 0,6 karto už žemės ūkio techniką, kurią įsigysi. vadinas jau turi 57 000 kapitalą. na tik kad paimt 27 000 paskolą, reik savo įnašą bankui padaryt 10 -20 proc sumos pagal sutarimą. tad savų lėšų vistiek bent 5k reikia. Atgaunat pvm'ą, ir toliau perkat už likusią dalį daiktus ir jei reik imat dar paskolą už 0,6 vertės. , o 3 etapais daug lengviau.
Už statyti geriausiu atveju yra būsimai perkamą techniką, bankai ožiuojasi dėl to, bet faktiškai turi priiimt , nes pagal jų paskolų davimo taisykles jie tai daro. žemės , pastatus neitin verta užstatinėt, nes katino ašaras įkainota pagal registrų centrą nebent savo vertintoją samdysitės.
 

Kas man aktualu ir idomu, ko eisiu klaust į VMI skyrių ateityje, tai yra ar įmanoma, nusipirkt traktorių be mokamo pvm'o, nes kai pardavinėji pvz lentas, pagal mokesčių išlygas, galima sudengt pvm'us ir jų net nevedžioji, o ūkyje situacija ta pati, tai idomu dideliems pirkiniams tai galima kokiu nors būdu ar ne? Jei ne vadinasi bereikalingas 10k eurų apyvartinių lėšų pradanginimas porai mėnesių.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ketinu naudotis Seb'o paslaugom.

Kalbėjau su unijom, kad vien gaut garantą jiem ten milijonus mokėk, įnašus daryk, ir visokias nesamones išsidirbinėja. Aišku pinigus truputi paprasčiau visgi duoda..

P.S kam reikalingas turtas 42 600 euro?

iš esmės iš paramos gauni 30 000 , mano atveju perku traktoriu uz 45 000 , +pvm 10 000, viso 55 000, bankas iškart duoda paskolą 27k euro už 0,6 karto už žemės ūkio techniką, kurią įsigysi. vadinas jau turi 57 000 kapitalą. na tik kad paimt 27 000 paskolą, reik savo įnašą bankui padaryt 10 -20 proc sumos pagal sutarimą. tad savų lėšų vistiek bent 5k reikia. Atgaunat pvm'ą, ir toliau perkat už likusią dalį daiktus ir jei reik imat dar paskolą už 0,6 vertės. , o 3 etapais daug lengviau.

Už statyti geriausiu atveju yra būsimai perkamą techniką, bankai ožiuojasi dėl to, bet faktiškai turi priiimt , nes pagal jų paskolų davimo taisykles jie tai daro. žemės , pastatus neitin verta užstatinėt, nes katino ašaras įkainota pagal registrų centrą nebent savo vertintoją samdysitės.

 

Kas man aktualu ir idomu, ko eisiu klaust į VMI skyrių ateityje, tai yra ar įmanoma, nusipirkt traktorių be mokamo pvm'o, nes kai pardavinėji pvz lentas, pagal mokesčių išlygas, galima sudengt pvm'us ir jų net nevedžioji, o ūkyje situacija ta pati, tai idomu dideliems pirkiniams tai galima kokiu nors būdu ar ne? Jei ne vadinasi bereikalingas 10k eurų apyvartinių lėšų pradanginimas porai mėnesių.

 

tavo optimistines prognozės pora mėnesiu,nebent pirksi prieš deklaracijos pateikima,o jos pateikiamos kas pusmeti,galima ir kas mėnesi,bet čia prasideda vmi niuansai su priežiūra.kai ir technika užstatinėsi vertintojui vistiek teks susimokėti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas man aktualu ir idomu, ko eisiu klaust į VMI skyrių ateityje, tai yra ar įmanoma, nusipirkt traktorių be mokamo pvm'o, nes kai pardavinėji pvz lentas, pagal mokesčių išlygas, galima sudengt pvm'us ir jų net nevedžioji, o ūkyje situacija ta pati, tai idomu dideliems pirkiniams tai galima kokiu nors būdu ar ne? Jei ne vadinasi bereikalingas 10k eurų apyvartinių lėšų pradanginimas porai mėnesių.

Tai kad nereik niekur eit. Ir taip galima atsakyt vienareikšmiškai NE. Ir ūkyje visai ne ta pati situacija kaip su lentom. Medienos pardavimas yra reglamentuotas jau įstatyme. Kaip nuo neseno laiko ir statybos. 

Ir aš nelabai suprantu tokio tikslo. Juk tamsta ne pardavėjas. Nusiperki techniką ir PVM susigrąžini. Todėl ir sakydavau saviškiams, kad jei planuojama imti paramą ir pirkti techniką tai geresnis variantas PVM pasikeisti į mėnesio. Nors.... Šiais metais gana vėlai bus patvirtintos paramos, tai pirkimai bus jau tik ketvirtame ketvirtyje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad nereik niekur eit. Ir taip galima atsakyt vienareikšmiškai NE. Ir ūkyje visai ne ta pati situacija kaip su lentom. Medienos pardavimas yra reglamentuotas jau įstatyme. Kaip nuo neseno laiko ir statybos. 

Ir aš nelabai suprantu tokio tikslo. Juk tamsta ne pardavėjas. Nusiperki techniką ir PVM susigrąžini. Todėl ir sakydavau saviškiams, kad jei planuojama imti paramą ir pirkti techniką tai geresnis variantas PVM pasikeisti į mėnesio. Nors.... Šiais metais gana vėlai bus patvirtintos paramos, tai pirkimai bus jau tik ketvirtame ketvirtyje. 

Na pas mane pirkimas bus pusmečio gale, tai nėra taip aktualu, tik bereikalingas pingų vaikščiojimas. O sumos ne tokios jau ir menkos. Girdėjau variantą apie mėnesinį, tačiau, kaip minėjo aukščiau, daugiau popierizmo, reik kas mėnesį teikti pvm ataskaitas. Nors taip pat teko girdėti, net jei teiki pusmečio deklaracijas, atlikęs didelį pirkimą, gali rašyt prašymą, dėl ankstesnio pvmo gražinimo. Tik nežinau visų detalių

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar klausimas:
"turintis reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos, t. y. atitinkantis bent vieną iš šių reikalavimų: turi profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą; turi aukštąjį žemės ūkio srities išsilavinimą; yra baigęs  jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą"
Esu baiges zemes ukio profesine mokykla ir pries paraiskos teikima, kad nebutu jokiu priekabiu gavau profesinio mokymo diploma, kuriame yra nurodyta, jog esu igijes jaunojo ukininko kvalifikacija, pagal ukininkavimo pradmenu mokymo programa.
Nma teigia, jog pagal sita reikalavima balu negaunu...tikrai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar klausimas:

"turintis reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos, t. y. atitinkantis bent vieną iš šių reikalavimų: turi profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą; turi aukštąjį žemės ūkio srities išsilavinimą; yra baigęs jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą"

Esu baiges zemes ukio profesine mokykla ir pries paraiskos teikima, kad nebutu jokiu priekabiu gavau profesinio mokymo diploma, kuriame yra nurodyta, jog esu igijes jaunojo ukininko kvalifikacija, pagal ukininkavimo pradmenu mokymo programa.

Nma teigia, jog pagal sita reikalavima balu negaunu...tikrai?

Tikrai taip.Tai gavai kažkoki laišką iš NMA? Kiek rinkai balu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Laukiau laukiau atsakymo, o snd neberandu saves sarasuose. Gal kazkas buvot susidure su panasia problema?

Jei buvai patvirtintas , kad paraiška svarstoma, tai turėtum būt 1 iš 3 sarašų, nesvarstytas, apsvarstytas, apsvarstytas ir nustatytas kaip netinkamas. O kaip dėl profkės, tai profkės tai reikia skaityti, kaip taisyklėse nurodyta, jei nurodyta, kad gavus zemes ūkio aukštajį išsilavinimą , tik univerai tinka, jei apskritai žemės ūkio išsilavinimą, tai ir profkės tinka, bet kitas dalykas matyt, kokia profesiją mokeisi, pvz fūristu mokydamasis žemdirbiu netapsi. gal nma, ar peržiūri kiek valandų skaičius su žemės ūkiu susiję, gal tam tikras mokyklas tik užskaito, ir t.t. paprasčiausiai reiktų pasiskambinti su tavo paraišką tikrinusiu prieš teikimą komisijai žmogumi iš nma skyriaus ir paklausti, viską labai moloniai iš išsamiai išdėsto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Profesine nesiskaito,aukstasis universitetinis turi but,jei geros mano zinios

A vot čia šiais metais su NMA susikirtau, nes prisikabino prie vieno iš mano projektų dėl išsilavinimo. Ūkininkas baigęs kolegiją, suteiktas bakalauro laipsnis.

Niekur taisyklėse neparašyta, kad jis turi būti aukštasis universitetinis. Per galvą gerai užvoščiau tiems, kad jau n metų nesugeba paraišką sutvarkyt. Nes to aukštesniojo išsilavinimo jau ko gero visoj Lietuvoj nebėra. Nes ex technikumai pavirto kolegijomis, o jos duoda aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Ir niekur nėra nurodyta, kad turi ūkininkas būt su universitetiniu.  :icon-cry:

Taip kad patys kliūrką padarė, tegul patys dabar jau vartosi. Aš paprasčiausiai nusiunčiau kolegijos nuostatus, kuriuose aiškiai parašyta, kad suteikia aukštąjį išsilavinimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

A vot čia šiais metais su NMA susikirtau, nes prisikabino prie vieno iš mano projektų dėl išsilavinimo. Ūkininkas baigęs kolegiją, suteiktas bakalauro laipsnis.

Niekur taisyklėse neparašyta, kad jis turi būti aukštasis universitetinis. Per galvą gerai užvoščiau tiems, kad jau n metų nesugeba paraišką sutvarkyt. Nes to aukštesniojo išsilavinimo jau ko gero visoj Lietuvoj nebėra. Nes ex technikumai pavirto kolegijomis, o jos duoda aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Ir niekur nėra nurodyta, kad turi ūkininkas būt su universitetiniu.  :icon-cry:

Taip kad patys kliūrką padarė, tegul patys dabar jau vartosi. Aš paprasčiausiai nusiunčiau kolegijos nuostatus, kuriuose aiškiai parašyta, kad suteikia aukštąjį išsilavinimą.

Sakykit "Dzūkija" 

tai kaip jum pavyko su tuo ūkininku, NMA pripažino, kad jis turi ŽŪ išsilavinimą ar ne? skyrė balų? Man įdomu dėl to, kad mokausi magistra ASU ir smalsu ar baigus būtų priskirta kaip ŽŪ išsilavinimas, nes man sakė, kad užskaitomas tik bakalauras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakykit "Dzūkija" 

tai kaip jum pavyko su tuo ūkininku, NMA pripažino, kad jis turi ŽŪ išsilavinimą ar ne? skyrė balų? Man įdomu dėl to, kad mokausi magistra ASU ir smalsu ar baigus būtų priskirta kaip ŽŪ išsilavinimas, nes man sakė, kad užskaitomas tik bakalauras.

Na nepripažint, kad jis turi ž.ū. išsilavinimą tai būtų jau išvis NMA kvailystė, nes diplome aiškiai parašyta, kad įgytas žemės ūkio technologijų profesinio bakalauro laipsnis, plius dar specializacija gyvulininkystės. Mums nenorėjo užskaityt kolegijos kaip aukštojo mokslo. 

Na tas kažkas kažką sakė..... Reiktų giliau kapstyt kaip ten su tuo magistru. Su mano durna galva tai dar ir į švietimo ministeriją parašyčiau kaip jie tai traktuoja  :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O sakinys: "atitinkantis bent vieną iš šių reikalavimų: turi profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą" nieko nereiskia? 

Idomiausia ir yra tai kad nerandu saves nei viename ir sarasu..nei prie tikrininamu, nei prie atmestu, nei prie gautu...

https://portal.nma.lt/nma-portal/pages/extAuthList

 

Pasižiūrėk prisijungęs ką NMA  sistemoje rodo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...